Parusan šampón – Recenzie a cena

Na vlasyParusan šampón - Recenzie a cena

Napriek tomu, že vypadávanie vlasov je bežnou a prirodzenou súčasťou vlasového cyklu, nadmerné vypadávanie vlasov ovplyvňuje psychiku ľudí na celom svete a to bez ohľadu na to, či ste muž alebo žena.

Vlasy hrajú v živote človeka dôležitú úlohu a to najmä z hľadiska sociálnej komunikácie a ich vypadávanie môže mať negatívny vplyv na sebavedomie človeka. Na vypadávanie vlasov vplývajú vonkajšie aj vnútorné faktory.

Riešenie tohto problému by ste však nemali zanedbať. Pri liečbe platí pravidlo: ,,Čím skôr, tým lepšie.“

Parusan je jednou z možností, ktorá vám pomôže tento jav utlmiť.

V našej recenzii sa dozviete všetko, čo by ste chceli vedieť o šampóne Parusan. Recenzia zahŕňa presné zloženie prípravku, jeho účinky, návod na použitie, pre dosiahnutie viditeľných výsledkov a tiež reálne skúsenosti s jeho používaním.

Cenový prehľad

parusanparusan
šampón
 podporuje korienky
dodáva živiny
vlasové tonikum
 výživný koncentrát
dodáva živiny
šampón
 výživný koncentrát
dodáva živiny
vlasové tonikum
 výživný koncentrát
dodáva živiny

Čo je Parusan?


Šampón Parusan je určený ženám, ktoré trpia nadmerným vypadávaním vlasov.

Dodáva vlasovej pokožke až ku korienkom koncentrované živiny

Účinky Parusanu


 • pomáha zabrániť nadmernému vypadávaniu vlasov a výraznému rednutiu vlasov
 • urýchľuje rast vlasov, preto je určený aj ženám, ktorým rastú vlasy pomaly
 • podporuje prekrvenie pokožky hlavy
 • vyživuje pokožku hlavy

Zloženie


Šampón Parusan obsahuje niekoľko desiatok, najdôležitejšia je však trojica najúčinnejších, ktoré pomáhajú zabrániť vypadávaniu vlasov. A to sú:

 • Biotin
 • L-Arginin
 • Vitamín E

 Biotín

Biotín je jeden z vitamínov B. Podieľa sa na metabolizme tukov, bielkovín a uhľohydrátov. Telo je schopné ho uchovať len vo veľmi malých množstvách a preto je potrebné ho dopĺňať.

Chráni vlasy pred predčasným šedivením, podporuje rast vlasov a nechtov, chráni pokožku pred vznikom ekzémov a je potrebný pre bunky, krvinky, neuróny, tkanivá aj mazové žľazy.

Nedostatok biotínu je veľmi zriedkavý, pretože zvyčajne môžeme pokryť dennú potrebu stravou.

 L-Arginín

L-Arginín je dôležitou zložkou bielkovín, nevyhnutnou pre ľudský organizmus. Stimuluje uvoľnenie rastového hormónu.

 Vitamín E

Vitamín E je známy ako antioxidant, ktorý pomáha chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Výrobcovia ho zvyknú pridávať aj do kozmetických výrobkov.

V dermatológii sa používa už od päťdesiatych rokov, aby pomáhal chrániť pokožku pred starnutím, zápalom a poškodením vplyvom slnečného žiarenia. Vitamín E však slúži aj na zlepšenie stavu vašich vlasov.

Ako vplýva na naše vlasy?

Zabraňuje vypadávaniu vlasov – vitamín E totiž zlepšuje rast vlasov. Jeho vitamínové antioxidanty prispievajú k zníženiu oxidačného stresu na pokožke hlavy, čo prispieva k zníženiu vypadávania vlasov.

Zlepšuje krvný obeh pokožky – vitamín E môže zvýšiť tok krvi, čo zlepšuje zdravie vlasov. Zlepšenie prietoku krvi tiež podporuje rast vlasov a vlasové folikuly.

Hydratuje pokožku hlavy – tento vitamín je dôležitý pri vytváraní ochrannej bariéra na povrchu kože a tým udržiavaniu vlhkosti. Ak máte problém so suchou a podráždenou pokožkou hlavy, môže to byť spôsobené nedostatkom vitamínu E.

Dodáva lesk vlasom – ak bude vaša pokožka dostatočne hydratovaná, budú aj vaše vlasy lesklé. Na povrchu pokožky sa totiž nachádza vrstvy tuku, ktorá vyživuje aj vlasy. Pri jej nedostatku môžu vaše vlasy pôsobiť sucho, polámané a bez života. Vitamín E túto vrstvu ochraňuje a bráni jej miznutiu.

Parusan je doplnení aj o špeciálny extrakt z klíčkov hrachu, ktorý pomáha znižovať vypadávanie vlasov a výrazne zrýchľuje ich opätovný rast.


vlasové hnojivo  Náš TIP

Máte problémy s vlasmi? Vyskúšajte Vlasové hnojivo. Kvalitný výživový doplnok na podporu rastu vlasov. Zobraziť recenziu

Všetky zložky prípravku


Aqua PEG-40 Hydrogenated castor oilPisum sativum (PEA) Sprout extractPotassium sorbate
BetaineBiotinSodium benzoate
PanthenolUreaBenzoic acid
Starch hydroxypropyltrimonium chlorideSodium chlorideCitric acid
Olea europaea fruit oilSodium lactateLactic acid
ArginineTocopherolLinalool, Citronellol
NiacinamideParfum, PhenoxyethanolButyphenyl methylpropional
Hydrolyzed wheat proteinBenzyl alcoholHexyl cinnama

Použitie


Ak ide o šampón, tak je každému asi jasné, že nie je potrebné sa obávať komplikovaného použitia. Parusan šampón sa používa rovnako ako iné klasické šampóny.

Nanáša sa na mokré vlasy, so snahou čo  najviac napeniť a vmasírovať rovnako ako do vlasov, tak aj do vlasovej pokožky. Dôležitá je hlavne dôslednosť. Doba pôsobenia by nemala byť dlhšia ako 2-3 minúty. Potom je nutné šampón dôkladne opláchnuť, najlepšie vlažnou vodou.

Nie je potrebné sa obávať každodenného použitia. Zložky šampónu Parusan nie sú spojené so žiadnými výrazne nežiadúcimi látkami, ktoré by mohli pri každodennom kontakte s pokožkou spôsobovať problémy.

Každodenné použitie doporučuje dokonca aj sám výrobca a to práve z dôvodu dosiahnutia čo najlepšieho výsledku.

Akonáhle sa stav vlasov zlepší určite nie je vhodné šampón odložiť a viac ho nepoužívať. To by malo zabezpečiť vlasom, že budú mať stále potrebné množstvo látok a budú môcť rásť ďalej.

Cena


Na rozdiel od produktov, ktoré sľubujú možné aj nemožné výsledky a je ťažké ich zohnať. Parusan sa dá zakúpiť skoro v každej lekárni, či už klasickej alebo internetovej.

My vám odporúčame zakúpiť si Parusan šampón v lekárniach Dr.Max za skvelú cenu 12,99€.

Môžeme potvrdiť, že produkt je zdravotne nezávadný.

Parusan šampón je produkt, ktorý nesľubuje zázraky, ale dokáže pomáhať v prípade, ak sa objavia problémy s vlasmi.

parusanparusan
šampón
 podporuje korienky
dodáva živiny
vlasové tonikum
 výživný koncentrát
dodáva živiny
šampón
 výživný koncentrát
dodáva živiny
vlasové tonikum
 výživný koncentrát
dodáva živiny

Upozornenie


 Vzhľadom k jeho zloženiu, ktoré neobsahuje len spomenuté prospešné látky, ale aj radu ďalších, je nutné podotknúť, že Parusan nie je vhodné používať hlavne v prípadoch ak pokožka hlavy nie je úplne zdravá.

 Pokiaľ trpíte kožnými problémami v tejto oblasti alebo je tam výrazné poškodenie, použitie šampónu by ste mali prekonzultovať s dermatológom.

 Jeho použitie môže byť totiž bolestivé a pokožka môže páliť. Taktiež sa môže stať , že niektorá látka dané problémy zhorší.

Výhody a nevýhody


 • po umytí krásne hebké a silné vlasy
 • veľmi účinný a kvalitný šampón
 • starostlivosť o vlasy a vlasovú pokožku
 • šampón je vhodný na každodenné použitie
 • podpora rastu a obmedzenie vypadávania vlasov
 • niekoľko dní po použití sa stav vlasov viditeľne zlepšuje
 • je hustý, takže nie je potrebné pri umytí veľké množstvo šampónu

 • niekomu sa môžu zdať zo začiatku vlasy mastnejšie
 • ak máte poranenie pokožky v oblasti vlasov, niektorá zo zložiek ju môže podráždiť ešte viac
 • menej pení oproti bežným šampónom

Moja skúsenosť


Šampón Parusan svojou aplikáciou a konzistenciou sa dá porovnať s bežným šampónom. Veľkou výhodou je, že aj keď cena tohto šampónu je podstatne vyššia oproti bežným šampónom, je dosť hustý a stačí malé množstvo šampónu pri umytí.

Aj keď som videla hodnotenia, že menej pení, mne sa zdala aj pri malom množstve je pena dosť bohatá a veľmi ľahko sa dal vmasírovať do vlasov.

Mne osobne po prvom umytí prišli vlasy trochu suchšie a viditeľné výsledky som zbadala až po mesiaci a pol. Po rozčesaní už nebolo toľko vlasov v umývadle a na dotyk boli hustejšie a viditeľne zdravšie.


parusan  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Parusan šampón? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Po čase som k šampónu pridala aj vlasové tonikum, ktoré tiež mojim vlasom pomohlo.

Teraz používam od Parusan už len vlasové tonikum a výsledok sa stále drží. Za mňa veľká spokojnosť a odporúčam každému koho trápi nadmerné vypadávanie vlasov.

Odpovede na najčastejšie otázky


 Čo spôsobuje vypadávanie vlasov?

Príčiny vypadávania vlasov sú naozaj rôzne a ovplyvňujú ich vonkajšie aj vnútorné faktory:

 • stres
 • hormonálne zmeny
 • vedľajší účinok použitej medicíny
 • genetická predispozícia
 • poruchy tráviaceho traktu- štítna žľaza
 • nedostatok B, C, PP, Fe, Mg, Zn
 • autoimúnne ochorenie
 • príliš vysoká alebo nízka teplota
 • endokrinný systém- nerovnováha
 • nešetrné účesy a manipulácia s vlasmi

Tieto faktory sa bežne vyskytujú v našich životoch a je priam nemožné sa im vyhnúť. Používaním správnych prípravkov a dopĺňaním vitamínov sa ale dá obmedziť vypadávanie vlasov.

 Ako zistiť že vám vlasy vypadávajú viac ako je bežné?

Zdravá pokožka stráca denne 30-100 vlasov, aj keď tento počet je individuálny. Ak pri umývaní alebo česaní padajú oveľa viac ako je obvyklé a to doslova chumáče vlasov, niečo nie je v poriadku.

Poškodené vlasy často strácajú farbu a štruktúru. Ďalšími problémami pri vypadávaní vlasov sú napr. poškodená vlasová pokožka, tvorba chrást, lupín alebo suché a lámavé vlasy, ktoré prestávajú rásť.

 Ako by sme sa mali starať o vlasy, aby nám nevypadávali?

Správna starostlivosť si vyžaduje viac než umývanie a česanie. Dôležité je aby vlasy a pokožka na hlave mala dostatočný prísun kyslíku a dusíka. Prirodzené zaobchádzanie prospieva vlasom najviac.

Šetrné umývanie s kvalitným šampónom (bez agresívneho chemického zloženia) a prirodzené uschnutie bez použitia fénu.

Naše hodnotenie šampónu Parusan


Parusan stimulačný šampón je výživný koncentrát, ktorý dodáva špeciálne koncentrované živiny vlasovej pokožke až ku korienkom vlasov.

Obsahuje mnoho vysokokvalitných látok a špeciálny extrakt, ktorý znižuje vypadávanie vlasov a výrazne zrýchľuje ich opätovný rast.

Účinnosť tohto šampónu preukázala štúdia zameraná na riešenie vypadávania vlasov.

Parusan sme mali možnosť vyskúšať aj my a môžeme potvrdiť jeho účinnosť.

Neočakávajte však, že po prvom umytí budú vaše vlasy jedna krásna, hustá, lesklá hriva ako šibnutím čarovného prútika.

Očakávané výsledky si vyžadujú pravidelné používanie tohto produktu. Odporúčame tiež kombinovať šampón s tonikom Parusan pre ešte lepší výsledok.

Ak trpíte nadmerným vypadávaním vlasov, Parusan je tou najlepšou voľbou.

Záverečné hodnotenie


Zdravie

Podporuje zdravie vlasov.

Cena

Prijateľná cena šampónu.

Kvalita

Kvalitné zloženie produktu.

Zameranie

Úzko zameraný na problémy s vlasmi.

Hlavné výhody Parusanu

 • Prijateľná cena
 • Kvalitné zloženie

 • Overené účinky
 • Podporuje rast vlasov

Záverečné hodnotenie

parusan

3.1/5 - (54 votes)

5 Komentáre

 1. Dobrý deň,
  za posledného pol roka som vyskúšala takmer 10 šamponov z lekárne. Medzi nimi bol aj PARUSAN. Musím povedať, že keď som ho začala používať tak som bola veľmi spokojna a aj tonikum mi velmi vyhovovalo. Ale tieto pozitívne príznaky trvali len 2 týždne ako pri každóm šampóne. Moje príznaky po 2 týždňoch: po umití vlasov pokožka veľmi suchá (tvorba suchých lupín) na druhý deň vlasy úplne mastné(tvorba mastných lupín), taktiež svrbenie hlavy a nadmerne vypadávanie vlasov.

 2. Dobrý deň, Linda. Ďakujeme za prínosný komentár. Na jednej strane sme radi, že Parusan pomohol. Mrzia nás jeho nepriaznivé účinky. Určite odporúčame konzultovať jeho ďalšie používanie s lekárom.

 3. Ešte som ho neužívala neviem aký jeto šampón parusan či vôbec prestanú vipadavat vlasi oplati sa ho užívať keď dakto má snim skúsenosť napíšte

 4. Chcela by som sa opýtať či už má dakto skúsenosť z šampónom parusan či prestanú vipadavat vlasi keď ho niekto užíva aje spokojni napíšte či sa oplatí si ho objednať

 5. Dobry den ,je to vynikajúci sampon aj tonikum,banujem len jedno, že som ho nevyskusala už skôr.Asi po mesiaci pouzivania výrazná zmena vlasy sú pevnejsie nesvrbi ma pokožka na hlave a prestala ma aj boliet, keď som mala trochu mastnejsie vlasy tak ma bolievali miesta na hlave akoby ma vlasy boleli a odkedy pouzivam vás šampón uzasna zmena.Akurat sa mi tazsie rozcesavaju keďže ich mám vlnite dlhšie ale chystám sa kupit aj kondicioner.skusala som šampón aj na farbene vlasy brown ale klasika mi sedí viac.Pouzivam ho už asi tretí mesiac a som nadmieru spokojna prestali mi úplne vypadávať vlasy a to ma priblizne 15 rokov rokov trapilo pritom som vyskúšala rozne pripravky. Pre mňa je proste úžasný.

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu