Nanogen – Šampón pre mužov i ženy – (recenzia)

Na vlasyNanogen - Šampón pre mužov i ženy - (recenzia)

Nie ste spokojní s vašimi vlasmi? Samozrejme, inak by ste nečítali tieto riadky. Krásne vlasy chce mať každý, no len málo ľudí dostane do vienka ukážkovú hrivu. A ak aj áno, nemusí takou zostať do konca života.

Vlasy majú svoj vlastný rastový cyklus. Predstavte si vlas ako trvalku.

Semienko vyklíči, narastie kvet, rozkvitne do krásy, postupne vädne, zostarne a nahradia ho nové výhonky mladej rastlinky. Ak však nemá dostatok živín, rastie v zlej pôde alebo podľahne vplyvom vonkajšieho prostredia, korienok odumrie.

Vlas je na tom rovnako. Ak niečo naruší jeho rast, vypadne skôr, ako má a môže sa stať, že sa vlasový folikul už neobnoví.

Vlasy sú riedke, mastné a so sklonom k tvorbe lupín.

Je úplne bežné, že denne prídete približne o 100 vlasov. Musia vypadnúť, aby urobili miesto novým. Avšak, ak padajú nadmerne a neobnovujú sa, účes stráca tvar, tvoria sa prázdne miesta a vaša frustrácia narastá nezávisle od toho či ste žena, alebo muž.

Nanogen šampón je ďalším z mnohých prípravkov na zmiernenie vypadávania vlasov a podporu ich zdravého rastu.

Je tento produkt niečím výnimočný? Môže vám naozaj pomôcť? Odpovede nenájdete iba v recenziách na Heureke. My vám povieme viac. Okrem skúseností s používaním Nanogen šampónu sa dozviete aj to, čo všetko obsahuje, kto ho vyrába a aké má účinky na vlasy.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Nanogen?

Čo to je?


Nanogen šampón je posilňujúci kozmetický prípravok proti vypadávaniu vlasov.

Účinok je založený na obsahu prelomových rastových faktorov a aminokyselín,  ktoré podporujú rast vlasov a dodávajú im objem.

Šampón predstavuje komplexnú starostlivosť o jemné a  riedke vlasy so sklonom k vypadávaniu a tvorbe lupín.

Výrobca berie do úvahy špeciálne požiadavky žien a mužov, preto vytvoril dve rôzne varianty produktu. Šampóny z radu Nanogen sú určené pre každého, kto túži po hustejších a krajších vlasoch.

Kto je výrobca?


Prípravky značky Nanogen sú výtvorom materskej spoločnosti  Pangaea Laboratories, Ltd. Ide o organizáciu založenú v roku 1999 vo Veľkej Británii so zameraním na kozmetický priemysel. Ako jedna z mála kozmetických firiem zabezpečuje výskum, vývoj aj výrobu vo svojich vlastných zariadeniach.

Výrobca kladie dôraz na kvalitu a spokojnosť zákazníka. Všetky produkty Nanogen sú certifikované a spĺňajú štandardy kvality.

Milovníkov prírody poteší, že nie sú testované na zvieratách a výroba je ohľaduplná k životnému prostrediu.

Použité zložky sú šetrné, vhodné na citlivú pleť a prípravky neobsahujú parabény, MIT/MICT, SLS, SLES, oxybenzón a iné nevyhovujúce látky.

Produkty Nanogen sú odporúčané chirurgmi, trichológmi a odborníkmi v oblasti vypadávania vlasov.

Spoločnosť má obchodné zastúpenie aj na Slovensku od roku 2012. Distribútorom pre náš trh je spoločnosť iMed s.r.o.,  spolupracujúca so známymi lekárňami a špecializovanou klinikou Folliclinic, ktorá sa zaoberá transplantáciou vlasov.

Ako to funguje?


Mechanizmus účinku šampónov z produktového radu Nanogen je založený na vytvorení vhodného prostredia pre rast vlasov.

Zdravá a čistá pokožka hlavy je základom pre krásne vlasy, predchádza ich vypadávaniu a tvorbe lupín.

Aktívne látky obsiahnuté v šampónoch  ozdravujú miesta, ktoré sú v zlej kondícii. Zároveň sa zvyšuje absorpčná schopnosť pokožky a tá lepšie prijíma podporné prípravky aplikované na vlasovú pokožku.

Všeobecne platí, že na to, aby bol prípravok účinný musí pôsobiť aspoň 3 minúty. Mnohé podobné prípravky obsahujú zložky, ktoré za tento čas spôsobujú podráždenie. Nanogen šampóny neobsahujú dráždivé látky. Vlasovú pokožku ošetria a zbavia ju nečistôt bez toho, aby ju vysušili alebo podráždili.

Účinky


 • podporuje rast vlasov a predchádza ich vypadávaniu
 • dodáva vlasom väčší objem
 • čistí a ošetruje vlasovú pokožku, vrátane citlivej pokožky
 • šetrne umýva jemné a riedke vlasy
 • pôsobí proti nadmernému masteniu vlasov a tvorbe lupín
 • upokojuje a chladí podráždenú pokožku
 • zmierňuje vedľajšie účinky minoxidilu, ktorý sa používa ako súčasť liečby vypadávania vlasov

Zloženie


Nanogen šampóny proti vypadávaniu vlasov pre ženy a mužov obsahujú špeciálne zložky, ktoré zabezpečujú kompletnú starostlivosť o vlasy.

 • Rastové faktory – vyvinuté presne podľa vzoru prirodzených rastových faktorov v tele. Vďaka nim dokáže šampón podporiť a obnoviť rast vlasov.
 • Kyselina salicylová – odstraňuje zápaly a odumreté bunky kože, otvára upchaté póry a má čistiaci účinok. Kvôli týmto vlastnostiam sa často využíva ako aktívna zložka v prípravkoch na problematickú pleť a dosahuje pozitívne výsledky pri liečbe akné. Môže sa použiť aj na ošetrovanie drobných raniek na koži, dezinfikuje ich a podporuje hojenie. Obsiahnutá v šampónoch dôkladne umýva vlasy a pokožku hlavy zbavuje mastnoty a lupín.
 • Peptidy – v pokožke sa nachádzajú prirodzene, no ich dopĺňaním môžete výrazne zlepšiť jej stav. Stimulujú tvorbu kolagénu, omladzujú pokožku a chránia ju pred škodlivinami. Predchádzajú zmršťovaniu vlasových folikulov, čo má za následok vypadávanie vlasov. Zároveň podporujú rast vlasov tak, že ich chránia pred polámaním.
 • Aloe vera – rastlina známa svojimi všestrannými účinkami na pleť. Pridáva sa do rôznych kozmetických prípravkov na telo, tvár aj vlasy. Má výrazné hydratačné a upokojujúce účinky. Rastlina je povestná svojím chladivým účinkom a schopnosťou upokojiť podráždenú pokožku.
 • Harmanček – bylinka sa tradične používa pri rôznych zdravotných problémoch vďaka svojim početným účinkom. Pôsobí protizápalovo, dezinfekčne, upokojujúco, urýchľuje hojenie, ba dokonca sa používa ako prírodné bielidlo. Vlasom dodáva lesk, zvýrazňuje ich prirodzenú farbu, odstraňuje lupiny a upokojuje podráždenú vlasovú pokožku.
 • Betaglukán – je prírodný polysacharid, ktorý dokáže podporiť obranyschopnosť organizmu voči bakteriálnym a parazitickým infekciám. Má antioxidačné účinky, pôsobí upokojujúco a urýchľuje hojenie. Známym zdrojom betaglukánu je napríklad hliva ustricová.

Používanie šampónu


 • Vhodný na každodenné používanie. Pre dosiahnutie požadovaných výsledkov je potrebná pravidelná aplikácia.
 • Optimálne množstvo šampónu vmasírujte do mokrých vlasov a pokožky hlavy.
 • Nechajte pôsobiť aspoň 1 minútu a dôkladne opláchnite.

Cena


Nanogen šampón je dostupný vo vybraných lekárňach a na internetových stránkach. Vždy však nakupujte iba u overených predajcov, ktorí sú zárukou, že dostanete naozaj kvalitný produkt.

Čo sa týka ceny šampónu, možno vás prekvapí, že je vyššia ako u bežných šampónov. No v porovnaní s inými prípravkami proti vypadávaniu vlasov je prijateľná.

Pre vašu predstavu uvádzame ako príklad ponuku známej online lekárne dr.max.sk., kde Nanogen Šampón pre ženy 240 ml stojí 14,99 € a variant pre mužov 16,99 €.

Na stránke nájdete aj ďalšie produkty značky Nanogen v podobe kondicionérov a sér na vlasy.

Nanogen

240 ml
Skladom
14,99 €
(platí ku dňu 20.8.2019)

Nanogen

240 ml
Skladom
16,99 €
(platí ku dňu 20.8.2019)

Upozornenie


 • vyhnite sa kontaktu s očami
 • výrobca neuvádza žiadne špeciálne upozornenia ani obmedzenia spojené s používaním šampónov Nanogen

Výhody a nevýhody


 • kompletná každodenná starostlivosť o vlasy
 • dermatologicky testovaný a odborníkmi odporúčaný produkt
 • vhodný pre citlivú pokožku
 • neobsahuje SLS, parabény (konzervačné látky) a formaldehyd
 • dve rôzne varianty pre ženy a mužov
 • seriózny výrobca s certifikáciou

 • rozporuplné skúsenosti užívateľov

Záverečné zhodnotenie


Vybrať vhodný prípravok na vlasy z nekonečnej ponuky je naozaj ťažké. Buď vás zláka reklama, alebo dáte na odporúčanie známeho či odborníka. Výsledkom je potom vždy buď spokojnosť, alebo sklamanie – žiadny stred neexistuje.

Nanogen šampón nie je žiadna novinka a na trhu je už niekoľko rokov. Môže sa pochváliť radom certifikátov a odporúčaní odborníkov z oblasti medicíny aj kozmetického priemyslu. Na oficiálnej stránke si môžete sami pozrieť názvy konkrétnych inštitúcií.

Sľubované účinky korešpondujú s vlastnosťami zložiek produktu a cena je relatívne prijateľná.

A aká je realita? V prvom rade musíme povedať, že Nanogen je medzi mužmi a ženami pomerne známy. Reakcie naň sú však rôzne. Prikladám zopár z nich.

Niekto šampón hodnotí na 100 %, iní mu nedávajú ani 50 %. Prevažujú však pozitívne skúsenosti. Spokojní užívatelia používajú šampón dlhodobo, zaznamenali zlepšenie kvality vlasov, ich hustotu a elimináciu ich vypadávania. Pre lepšie účinky odporúčajú kombináciu šampónu a séra. Negatívne príspevky však tieto tvrdenia úplne vyvracajú a označujú produkt ako neúčinný.

Recenzie môžu byť smerodajné pri výbere akéhokoľvek produktu, no niekedy majú opačný efekt a zmätú vás ešte viac.

Ak vás značka Nanogen zaujala, jednoducho šampón vyskúšajte a sami sa presvedčíte či funguje, alebo nie.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na vlasy.

Cena

Prijateľná cena.

Kvalita

Kvalitné zloženie.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Produkt zlepšuje kvalitu vlasov
 • Predchádza tvorbe lupín

 • Eliminuje vypadávanie vlasov
 • Vhodný na každodennú starostlivosť

Záverečné hodnotenie

nanogen

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu