Weleda – Prírodná kozmetika – Recenzia

KozmetikaWeleda - Prírodná kozmetika - Recenzia

Zostať krásny a zdravý až do konca života je túžbou každého. Nehovorte, že to nie je aj váš prípad. Ak nesúhlasíte, tak stačí úprimne odpovedať na jedinú otázku.

Pamätáte si jediný deň, kedy ste nepoužili mydlo, zubnú pastu alebo pleťový krém? Je viac než isté, že nie.

Starostlivosť o vzhľad je akousi nutnosťou dnešnej doby a je nevyhnutne spojená aj  s používaním kozmetických prípravkov.

Kozmetický priemysel môžeme s čistým svedomím označiť ako „veľmoc“.

Známe aj menej známe značky zvádzajú boj o priazeň zákazníkov a neustále inovujú svoje produkty.

Niektorí ľudia sú verní obľúbenej značke celé roky, iní zasa radi experimentujú a skúšajú všetky novinky. Či už patríte do prvej, alebo druhej skupiny, dôležité sú pre vás účinky a výsledný efekt. Zamysleli ste sa však nad tým, prečo vám zázračne miznú vrásky, zuby sú o dva odtiene belšie a v lete sa takmer nepotíte?

Tajomstvo spočíva v zložení, ktoré často hrá v neprospech nášho zdravia. Veľa výrobcov používa chemické látky, ktorých máme okolo seba už aj tak dosť. Príroda je pritom plná látok, ktoré prospievajú našej kráse, ale nezaťažujú pritom náš organizmus.

Zostaňte krásni vďaka prírodnej kozmetike. Ak ste doteraz žiadnu nevyskúšali, určite si prečítajte náš článok, v ktorom vám predstavíme značku prírodnej kozmetiky Weleda.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť kozmetiku od Weledy?

Čo to je?


Weleda je celosvetovo uznávaná značka švajčiarskej prírodnej kozmetiky.

Už celé štyri generácie ponúka kvalitnú kozmetiku a doplnky stravy s cieľom podpory zdravia a krásy človeka. Spoločnosť vyrába niekoľko tisíc liečiv, ktoré následne používa na výrobu prípravkov.

Všetky sú z čisto prírodných surovín bez umelých látok a konzervantov.

Weleda funguje vo svojej produkcii úplne samostatne, a to od získavania surovín až po samotnú výrobu.

Liečivé rastliny pestuje vo vlastných záhradách v súlade s ekologickým poľnohospodárstvom alebo ich čerpá zo zdrojov vo voľnej prírode, ktoré sú ekologicky kontrolované.

Na získavanie extraktov a ich ďalšie spracovanie do konečnej podoby produktu, prevádzkuje vlastné zariadenia.

Firma svoj sortiment ponúka v rôznych formách od tabliet cez krémy a oleje až po sirupy.

Ako sa to všetko začalo?


Začalo sa to vo farmaceutickom laboratóriu. Holandská lekárka, mníchovský chemik a rakúsky filozof sa podujali na výskum a štúdium antropozofickej medicíny.

Doktorka  Ita Wegmanová založila v roku 1921 Klinický a terapeutický inštitút v Arlesheime vo Švajčiarsku, kde spolu s Oskarom Schmiedelom a Rudolfom Steinerom vyvinuli prvé farmaceutické prípravky.

Liečivá sa stali stavebným kameňom pre produkty značky Weleda a zostávajú ním dodnes.

Weleda v súčasnosti pôsobí v 50 krajinách a stala sa vedúcim svetovým výrobcom liečiv komplementárnej medicíny a prírodnej kozmetiky.

Materská spoločnosť Weleda AG sídli vo Švajčiarsku a spolu s ďalšími pobočkami po celom svete tvorí Weleda Group.

V súčasnosti zamestnáva až 2000 ľudí a pod svojou značkou na trh uvádza 100 druhov produktov.

Čo je antropozofická medicína?


Názov pochádza z gréčtiny a znamená „múdrosť človeka“.

Antropozofická medicína predstavuje doplnkový medicínsky systém, ktorý rozširuje postupy klasickej medicíny o poznatky duchovnej vedy.

Nehovoríme však o alternatívnej medicíne, ktorá by nahrádzala tú odbornú. Naopak, antropozofická medicína akceptuje a využíva všetky v poznatky vedeckého výskumu, ktoré sú prospešné pre zdravie človeka.

Lekári absolvovali bežné všeobecné a špecializačné medicínske vzdelanie, ktoré bolo rozšírené o štúdium antropozofického pohľadu na človeka a svet.

Aké sú priority prírodnej kozmetiky Weleda?


 • Ľudský prístup – spoločnosť si zakladá na spokojnosti zákazníkov. Vytvára vhodné pracovné podmienky pre svojich zamestnancov, aktívne ich zapája do chodu spoločnosti a stará sa o ich vzdelávanie, aby mohli verejnosti poskytovať všetky potrebné informácie o ponúkaných produktoch.
 • Rešpekt k prírode – Weleda dodržiava vysoké ekologické štandardy s dôrazom na zachovanie obmedzených prírodných zdrojov. Preto svoje produkty vyrába v súlade so starostlivosťou, rešpektom a láskou k prírode, aby bola zabezpečená udržateľnosť produkcie.
 • Kvalita – prírodné suroviny sú spracúvané šetrnými výrobnými postupmi tak, aby si zachovali svoje prirodzené vlastnosti. Weleda sa nesústredí na kvantitu, ale na kvalitu svojich výrobkov, ktoré majú komplexné a harmonizujúce účinky. Zároveň neustále zdokonaľuje a testuje svoje technológie pre dosiahnutie maximálnej kvality.
 • Zdravie a krása – prípravky majú vďaka svojmu jedinečnému zloženiu a účinkom prispieť nielen k zlepšeniu fyzického vzhľadu, ale majú tiež podporiť a udržať zdravie človeka a priviesť ho k zlepšeniu svojho životného štýlu.

Štandardy prírodnej kozmetiky Weleda


 • všetky použité suroviny sú prírodné a spracúvané schválenými postupmi, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu
 • neobsahujú umelé farbivá ani parfumy
 • neobsahujú látky vyrobené z ropy, silikónové oleje ani geneticky modifikované zložky
 • produkty nie sú ožarované ani testované na zvieratách

Používané suroviny


 • Byliny a dreviny – arnika, breza previsnutá, kosatec, levanduľa lekárska, nechtík lekársky, ibiš lekársky, pupalka dvojročná, rakytník rešetliakový, ratanha, šalvia, rosa moschata
 • Ovocie – citrón, granátové jablko, mandľa
 • Obilniny – proso, ovos, pšenica

Aké produkty Weleda ponúka? 


Weleda je jedna zo značiek, ktorá sa nezameriava na konkrétnu skupinu ľudí, ale ponúka prípravky pre každého nezávisle od veku alebo pohlavia.

Ponuka je veľmi prehľadná a všetky výrobky sú zaradené do kategórií podľa zloženia a účelu použitia.

 • Starostlivosť o pleť, telo a vlasy – krémy, čistiace séra, telové mlieka a oleje, starostlivosť o chodidlá a ruky, sprchové emulzie a rastlinné mydlá, šampóny, toniká, kúry a oleje na vlasy, kozmetika pre pánov.
 • Deodoranty a prípravky na starostlivosť o zuby – sprejové alebo roll-on deodoranty, zubné pasty, gély a ústne vody.
 • Starostlivosť o deti a špeciálne prípravky pre obdobie tehotenstva – krémy na zapareniny, oleje, upokojujúce telové mlieka a prípravky do kúpeľa pre najmenších vyrobené z nechtíka lekárskeho. Pre tehotné a dojčiace ženy je k dispozícii rad špeciálnych olejov na strie, masáž prsníkov a hrádze.
 • Ochrana pred slnkom – opaľovacie krémy pre deti aj dospelých s vysokým ochranným faktorom a telové mlieka po opaľovaní na upokojenie pokožky.
 • Prípravky pre športovcov – masážne oleje a kozmetika s arnikou. Tinktúra prehrieva stuhnuté a unavené svaly, a tým napomáha ich relaxácii. Vonkajšia aplikácia je užitočná pri športových poraneniach.
 • Sirupy a ovocné šťavy – s vysokým obsahom vitamínov, ovocných kyselín, prírodných aromatických látok, olejov, minerálov, stopových prvkov a ďalších biologických látok.

Naše tipy na produkty značky Weleda


Kosatcový intenzívne hydratačný krém

 • Krém na dennú aj nočnú starostlivosť. Po nanesení na pleť sa rýchlo vstrebáva, zanecháva ju vláčnu a jemnú. Udržuje optimálnu vlhkosť pokožky a podporuje jej regulačné schopnosti pri hospodárení s vodou. Kosatec má schopnosť prispôsobiť sa extrémnym podmienkam a má svoju vlastnú mikroklímu. Tieto vlastnosti inšpirovali Weledu na vytvorenie krému, ktorý povzbudzuje aktívne vrstvy pokožky a rozširuje hydratáciu aj do jej vonkajších vrstiev.
 • Krém má veľmi dobré hodnotenia a je odporúčaný ako univerzálna starostlivosť pre zmiešanú a problematickú pleť.

Zloženie: voda, jojobový olej, alkohol, destilát z hamamelisu virginského, glycerín, glyceryl linoleom, hydrolyzovaný včelí vosk, kremičitan horečnato-hlinitý, extrakt z nechtíka lekárskeho, extrakt z koreňa kosatca nemeckého, xantanová guma, mydlo z včelieho vosku, parfém *, limonén * , linalol *, citronelol *, geraniol *, citral *

Regeneračný olej granátové jablko

 • Vyživujúci olej na podporu obnovy buniek. Intenzívne regeneruje pokožku a eliminuje prejavy starnutia. Pri pravidelnom používaní zvyšuje elasticitu a pevnosť pokožky. Vďaka ľahkej konzistencii sa dobre vstrebáva a nezanecháva mastný film, pokožka je vláčna a hebká.
 • Z pohľadu zákazníkov má olej výrazné relaxačné účinky, príjemnú vôňu a poskytuje zvýšenú starostlivosť o namáhanú pokožku napríklad v zimnom období.

Zloženie: jojobový olej, sezamový olej, slnečnicový olej, olej z pšeničných klíčkov, makadamový olej, extrakt zo semien prosa, limonén *, olej zo semien granátového jablka, nezmydliteľný podiel olivového oleja, extrakt z okvetných lístkov slnečnice, parfum *, linalol *, citronelol * , geraniol *, citral *, eugenol *, kumarín *, farnesol *

Soľná zubná pasta

 • Nepenivá zubná pasta na ochranu pred zubným kazom a kameňom. Obsahuje mäkké kryštáliky morskej soli pre vysoký čistiaci účinok. Podporuje tvorbou slín, čím sa zvyšuje samočistiaca schopnosť ústnej dutiny. Pasta neutralizuje škodlivé kyseliny, a tým predchádza tvorbe zubného kazu. Dlhodobá neutralizácia kyslého pH ústnej dutiny tiež znižuje riziko tvorby zubného kameňa.
 • Zubná pasta má výborné hodnotenia dokonca aj od zubných špecialistov. Zuby zanecháva bez povlaku, dych je svieži a zo strany užívateľov je naozaj zaznamenaná znížená tvorba zubného kameňa. Slaná chuť môže byť pre niekoho nevyhovujúca, no dá sa na ňu zvyknúť a za výsledný efekt to určite stojí.

Zloženie: bikarbonát sodný, voda, glycerín, oxid kremičitý, mätový (pepermintový) olej, trnková šťava, myrhová živica (myrha), extrakt z koreňa krameria triandra, extrakt z kôry pagaštanu konského, extrakt z koreňa árona škvrnitého, chlorid sodný, guarová guma, jojobový olej, alkohol, eskulín, laktóza, aróma *, limonén *, linalol

 Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať kozmetiku od Weledy? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak napodobeninám. Zobraziť v obchode

Weleda a jej výhody


 • kozmetické prípravky s čisto prírodným zložením bez obsahu chémie
 • popredný výrobca prírodnej kozmetiky s dlhým pôsobením na trhu
 • dodržiavanie tradičných výrobných postupov šetrných k používaným surovinám
 • spoločnosť pestuje vlastné rastliny a plodiny v súlade s ekológiou
 • výrobca podáva podrobné informácie o zložení výrobkov
 • spokojnosť zo strany zákazníkov
 • primerané ceny

Kde kúpiť prípravky Weleda?


Prípravky Weleda nie je problém nájsť v lekárňach, vo vybraných drogériách, špecializovaných obchodoch i na internete.

Keď názov značky zadáte do vyhľadávača, zobrazí sa vám množstvo stránok s ponukou prírodnej kozmetiky, vrátane oficiálnej stránky pre slovenský trh weleda.sk. Vždy nakupujte iba u overených predajcov, ktorí sú zárukou poctivého predaja kvalitných produktov.

Okrem oficiálneho predajcu bezpečne a pohodlne nakúpite aj na stránke dr.max.sk.

Získala si Weleda aj vás?


Výrobcovia i predajcovia toho o svojich produktoch napíšu veľa.

Weleda sa javí ako sympatická značka prírodnej kozmetiky.

Starostlivo vybrané suroviny, šetrný spôsob výroby a dôraz na tradíciu, to sú kritériá, ktoré by mala dobrá kozmetika spĺňať.

Avšak to, čo najviac ovplyvní vaše rozhodnutie vyskúšať ju, sú reálne skúsenosti ľudí, ktorí Weledu poznajú a používajú. Je príjemným zistením, že táto kozmetika plní očakávania zákazníkov. Svedčia o tom recenzie a konverzácie na diskusných fórach. Ponúkame vám niekoľko postrehov z nich. Informácie sú čerpané z oficiálnej stránky a niekoľkých nezávislých zdrojov pre potvrdenie dôveryhodnosti komentárov.

Výsledok nášho pátrania je nasledovný:

Weleda ako značka prírodnej kozmetiky, nie je ľuďom neznáma. Práve naopak. Prekvapilo ma, koľko recenzií získali konkrétne prípravky, nehovoriac o ďalekosiahlych debatách na internetových fórach. Nemôžem tvrdiť, že značka sa stretáva so 100 % spokojnosťou, ale pozitívne reakcie vyhrávajú na plnej čiare.

Mamičky odporúčajú používanie telových prípravkov z radu detskej kozmetiky Weleda, ktoré sú šetrné k jemnej pokožke. Niektoré dámy neváhali detský telový krém otestovať aj na svojej citlivej pokožke a  výsledkom sú nadšené.

Žiadne nežiaduce reakcie, iba upokojená a vyživená pokožka. V jednom z príspevkov bolo dokonca uvedené, že táto kozmetika je bežne používaná v rakúskych pôrodniciach. Recenzie vo mne vyvolali dojem celkovej spokojnosti s účinkami, vôňou, spôsobom používania a cenou prípravkov, ktorá sa tiež zdá byť primeraná. Nie každému vyhovuje konzistencia niektorých krémov, ale to nevnímam ako negatívum. Ide skôr o vec komfortu, ktorá je vysoko individuálna.

Weleda je typ kozmetiky pre ľudí, ktorí si chcú dopriať prirodzenú starostlivosť, pretože komerčnej kozmetiky už majú dosť.

Ak dôverujete prírode a darom, ktoré nám ponúka, vaša cesta za zdravím a krásou sa môže začať práve s Weledou.

Zobraziť produkty od Weledy

4/5 - (6 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu