Milva šampón na rast vlasov – Recenzia

Na vlasyMilva šampón na rast vlasov - Recenzia

Trendy týkajúce sa vzhľadu sa menia rýchlosťou svetla. Stereotyp je nuda a v modernom svete vládne zmena.

To, čo sa ale nemení od čias starého Egypta, je ideál krásnych vlasov. Počuli ste niekedy, že sú v kurze riedke, mastné vlasy bez života? Určite nie! Bohatá, zdravá hriva je nie len atraktívna, ale je aj osobnou vizitkou a znakom dobrého zdravia jej majiteľa. Či ste muž, alebo žena a práve čítate tieto riadky, pravdepodobne so svojimi vlasmi nebudete veľmi spokojní.

Vypadávajú? Sú riedke, poškodené a lámu sa? Práve sme vymenovali najčastejšie komplikácie, ktoré trápia množstvo ľudí. Vlasom jednoznačne niečo chýba a potrebujú, aby ste podporili ich prirodzený rast.

Aj keď genetika nepustí, existujú prípravky, ktoré dokážu aktivovať vlasové folikuly, eliminovať vypadávanie vlasov a celkovo zlepšiť ich kondíciu. Podobné účinky sľubuje aj šampón Milva na rast a vypadávanie vlasov. Či sú reálne, sme pre vás zisťovali na základe zloženia a skúseností užívateľov.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Milva šampón?

Čo to je?


Milva ŠAMPÓN CHINÍN je špeciálny kozmetický prípravok vyvinutý na podporu rastu vlasov a zamedzenie ich vypadávania.

Základom receptúry je chinín, ktorý zabezpečuje zvýšený príjem živín pre slabé vlasy bez objemu.

Šampón môže byť riešením problému s vypadávaním vlasov pre ženy aj mužov, ktorým príroda nedopriala prirodzene husté a zdravé vlasy.

Pár slov o značke


Milva je značka bulharskej spoločnosti Milva Product Ltd. (BGR), ktorá už viac ako 10 rokov vyvíja a vyrába kozmetické produkty, predovšetkým so zameraním na vlasy. Oficiálnym distribútorom pre slovenský trh je spoločnosť Milva Cosmetics s.r.o. Vznikla v roku 2014 a zaoberá sa predajom kozmetiky. Prípravky v sebe kombinujú aktívne prírodné látky s pomocnými zložkami.

Milva predstavuje rad kozmetiky, ktorý je špeciálne zameraný na starostlivosť o vlasy a dermatologické problémy za dostupné ceny.

Účinky vlasových prípravkov sú postavené na účinných látkach ako sú chinín, kofeín, cesnak, oleje a výťažky z bylín.

Podľa informácií z oficiálnej stránky spoločnosti prípravky neboli testované na zvieratách a neobsahujú silikóny.

Ako rastú vlasy?


Vlasy majú svoj vlastný rastový cyklus, ktorého súčasťou je aj ich vypadávanie. Každý jeden z nás denne stratí 80 až 100 vlasov.

Možno sa vám to zdá veľa, no ide o prirodzený proces, kedy sú staré vlasy nahrádzané novými. Rastový proces má tri fázy:

 1. Anagén – hlavná fáza, kedy je rast najaktívnejší. Predstavte si vlas ako rastlinu. Rastové bunky v korienkoch sa rýchlo množia, čím sa vytvára nový vlas. „Naklíči“, načerpá keratín a z folikulu si cez póry razí cestu na povrch pokožky hlavy. Rýchlosť rastu je približne 0,44 mm za deň a počas tejto fázy môže dosiahnuť dĺžku 32 až 129 cm. Konečná dĺžka vlasu závisí od dĺžky anagénovej fázy, ktorá je u každého individuálna. Môže trvať 2, ale aj 8 rokov.
 2. Katagén – táto fáza trvá iba 2 až 4 týždne a dochádza pri nej k zastaveniu rastu vlasu. Vlasový folikul sa skráti asi o 1/6 pôvodnej dĺžky, korienok je oddelený od prívodu krvi a vlas je vytláčaný z pokožky.
 3. Telogén – v záverečnej fáze sa permanentne nachádza asi 10 až 15 % všetkých vlasov. Vlas sa konečne dostane na „dôchodok“, oddychuje, starne, až nakoniec vypadne. Fáza trvá 2 až 4 mesiace a počas jej trvania sa vytvára mladý vlas.

Mechanizmus účinku šampónu Milva

Za účinkami každého prípravku sa skrýva aktívna zložka. V prípade šampónu Milva ide o chinín.

Ten sa dostáva do vlasovej pokožky a má schopnosť podporiť jej mikrocirkuláciu. To znamená, že zabezpečuje zvýšený prísun živín do vlasových folikulov. Vďaka tomu sú korienky vlasov pevnejšie a vlasy nevypadávajú.

Dochádza k aktivácii spiacich vlasových cibuliek, z ktorých vyrastajú nové vlasy. Výsledkom je, že vlasy sú hustejšie, rastú rýchlejšie a rastová fáza anagén sa predlžuje. Vďaka tomu môžu vlasy narásť do väčšej dĺžky aj na miestach, kde predtým nerástli.

Predajca odporúča kombináciu šampónu s chinínovou vodičkou.

milva šampón Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Milva šampón? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Účinky


 • vyživuje vlasové folikuly
 • spevňuje korienky vlasov, a tak predchádza ich vypadávaniu
 • aktivuje rast vlasov
 • zlepšuje celkový vzhľad vlasov

Zloženie


Milva ŠAMPÓN CHINÍN 200 ml s 99,3 % prírodným zložením obsahuje aktívnu látku chinín a prírodný SLS.

Chinín

 • bezfarebný alkaloid s horkou chuťou, izolovaný z kôry chinínovníka v práškovej alebo kryštalickej forme. Chinínovník je strom rastúci v častiach juhovýchodnej Ameriky, napríklad v Peru. Chinín sa už dlho používa ako liek proti malárii a užíva sa aj ako antipyretikum. Nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Využitie našiel aj v potravinárstve ako ochucujúca a povzbudzujúca látka. Napríklad taký tonic vďačí za svoju špecifickú chuť práve chinínu. V súčasnosti sa často používa ako aktívna zložka v kozmetických prípravkoch, a to špeciálne vo vlasovej kozmetike. Stimuluje krvný obeh v pokožke hlavy, čo má vplyv na urýchlenie rastu vlasov a ich pevnosť.

Čo je SLS?


 • Ide o syntetické čistiace látky označované ako sulfáty. Používajú sa v čistiacich prostriedkoch, vrátane šampónov na vlasy. SLS vytvára hustú penu, ktorá zmýva nečistoty a odstraňuje mastnotu. Pre človeka je však nebezpečná. Dráždi a vysušuje vlasovú pokožku, podnecuje tvorbu lupín a môže viesť až k vzniku seboroickej dermatitídy. Oslabuje štruktúru vlasov, čím môže dochádzať k ich vypadávaniu.
 • Syntetické sulfáty sa dajú nahrádzať prírodnými. Špeciálne prírodné oleje majú podobné čistiace vlastnosti, zabezpečujú penivosť, no sú jemné a šetrné k vlasovej pokožke, nedráždia ju a nevysušujú.

Použitie


 • Naneste 5 až 10 ml prípravku na dostatočne mokré vlasy po celej ich dĺžke. Krúživými pohybmi masírujte pokožku hlavy a vytvorte penu.
 • Šampón nechajte pôsobiť aspoň 5 minút a dôkladne opláchnite vodou.
 • Pre dosiahnutie lepších výsledkov je odporúčaná kombinácia prípravku s chinínovou vodičkou a kondicionérom pre ľahšie rozčesávanie vlasov. 

Cena


Milva ŠAMPÓN CHINÍN 200 ml je dostupný v lekárňach, špecializovaných predajniach s prírodnou kozmetikou a vôbec nie je problém zohnať ho aj na internete.

Cena je v porovnaní s podobnými prípravkami naozaj symbolická a približuje sa k cene bežných šampónov na vlasy.

Produkty Milva môžete objednať priamo na oficiálnej stránke milva.sk alebo stačí,  keď pôjdete okolo lekárne Dr.Max.

Milva ŠAMPÓN CHINÍN 1x 200 ml má v ponuke za 3,99 € a za rovnakú cenu si ho môžete objednať aj na internetovej stránke lekárne dr.max.sk.

Milva šampón
milva šampón

200 ml
Skladom
3,99 €
(platí ku dňu 1.7.2019)

Upozornenie


 • nepoužívajte v prípade alergie na chinín, vyhnite sa kontaktu s očami
 • chinín spôsobuje vysušovanie vlasov, preto výrobca odporúča používanie doplnkových prípravkov s hydratačnými účinkami. Šampón je vhodný na mastné vlasy.
 • po použití prípravkov s obsahom chinínu dochádza k horšiemu rozčesávaniu vlasov, preto je vhodné ošetrenie vlasov kondicionérom pre ľahšie rozčesávanie

Výhody a nevýhody


 • komplexná starostlivosť o vlasy
 • prírodné zloženie bez silikónov
 • nízka cena

 • chinín spôsobuje vysušovanie
 • horšie rozčesávanie vlasov 

Záverečné zhodnotenie


Vlasom a pleti venujeme najväčšiu pozornosť, čomu je prispôsobená aj široká ponuka kozmetických prípravkov. Všetky sľubujú husté a krásne vlasy, no nikdy neviete, či naozaj splnia vaše očakávania.

Zistíte to jedine tak, že ich otestujete na vlastnej koži. Ale ktorý si máte vybrať z tej nekonečnej ponuky? Nie je predsa možné vyskúšať všetky šampóny, séra alebo masky. Na tento účel slúžia recenzie. Vďaka skúsenostiam užívateľov získate najlepší náhľad na reálne účinky prípravkov.

Milva ŠAMPÓN CHINÍN ich má viac ako dosť a je potešujúce, že drvivá väčšina z nich je pozitívna. Pomáha pri vypadávaní vlasov, zlepšuje ich štruktúru a odporúčajú ho aj ženy, ktorých vlasy boli zničené kvôli tehotenstvu.

Po šampóne sa nehanbia siahnuť ani muži, ktorí sú rovnako spokojní s jeho účinkami. Samozrejme, sú aj prípady, kedy nepomohol, no tých je naozaj málo.

Negatíva sa týkajú väčšinou nižšej penivosti prípravku.

To však iba potvrdzuje, že ide o prírodný produkt bez použitia syntetických sulfátov.

Milva ŠAMPÓN CHINÍN je dôkazom, že kvalita nemusí byť nutne vyvážená cenou produktu a pekné vlasy môžete mať aj za málo peňazí.

Prehľad


Zdravie vlasov

Priaznivé účinky na rast vlasov.

Cena

Prijateľná cena a výhodné balenie.

Kvalita

Kvalitné zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Produkt je skladom a má priaznivú cenu
 • Kvalitné zloženie produtku

 • Zameraný na úzku oblasť
 • Kvalitné recenzie, ktoré potvrdzujú účinok

Záverečné hodnotenie

milva šampón

3.8/5 - (21 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu