Sérum na rast mihalníc – TOP 5 + (recenzia)

Na vlasySérum na rast mihalníc - TOP 5 + (recenzia)

Oči sú bránou do vašej duše. Nič ich nezvýrazní viac ako krásne, dlhé a husté mihalnice, vykrútené až do nebies. Pristanú rovnako ženám aj mužom, prehĺbia váš pohľad a „otvoria oči dokorán.

Riasy „a lá bábika“ však príroda nenadelila každému. Väčšina z nás má krátke a jemné mihalnice ako darček od prírody alebo negatívny dopad zlého zdravotného stavu. Samozrejme, existuje veľa kozmetických prostriedkov, trikov a procedúr, s ktorými mihalnice dostanú žiadanú podobu.

Aplikácia umelých rias, kvalitné maskary alebo zafarbovanie rias má svojich fanúšikov, najmä medzi príslušníkmi nežnejšieho pohlavia.

Efekt je však dočasný. Večer sa odlíčite a ráno sa prebudíte opäť ako smutná princezná. Umelé riasy tiež nemusia byť výhra, keď začnú opadávať pôsobia naozaj neesteticky a často poškodia aj vaše vlastné riasy.

Nezáleží na tom, či ste žena alebo muž. Ak  túžite po prirodzených, krásnych mihalniciach, musíte im dodať výživu a podporiť ich rast. Špeciálne séra na riasy vďaka starostlivo vybranému zloženiu lahodia riasam a pomôžu vám oklamať prírodu.

Najlepšie sérum na rast mihalníc

Čo to je?


Séra na riasy vďaka zastúpeniu účinných látok vyživujú riasy a podporujú ich rast.

Prírodné zložky sú prevažne rastlinného pôvodu a zlepšujú stav vlasových folikulov, bez toho aby poškodili pokožku.

Väčšina sér je bezpečná a môžu ich používať aj ľudia s kontaktnými šošovkami. Prípravky sú cestou k dlhodobému zlepšeniu kondície vašich rias.

My sme si „posvietili“ na séra značky EVELINE, sérum LONG 4 LASHES FX5 Eyelash a aktivátor rias Biohar Max.

EVELINE COSMETICS

je známa poľská firma, ktorá má zastúpenie v celej Európe a špecializuje sa na luxusné kozmetické produkty.

Využíva technológie Dr. Taylor Ltd, ktoré sú používané vo viac ako 70 krajinách sveta. Spoločnosť uvádza na trh vysoko kvalitnú kozmetiku, ktorá je dermatologicky testovaná a certifikovaná.

Poslaním EVELINE COSMETICS je vytvárať kvalitné produkty za rozumnú cenu, dostupné pre každého.

 • Sérum na riasy EVELINE TOTAL ACTION 8V1 vo forme podkladovej špirály má v zložení silné zastúpenie aktívnych látok. Kyselina hyalurónová, Arganový olej a D-Panthenol predstavujú výživný kokteil pre riasy a podporujú ich rast.
 • EVELINE SOS Lash Booster na riasy s Arganovým olejom 5v1 je profesionálny prípravok na posilnenie rias a zamedzuje ich vypadávaniu. Vysoký obsah kyseliny hyalurónovej zabezpečuje výživu a vďaka štetinke pokryje mihalnice od korienkov až po končeky. Preniká do vnútra riasy, regeneruje a podporuje rast. Sérum neobsahuje žiadne vonné látky a je vhodné aj pre nositeľov kontaktných šošoviek.

LONG 4 LASHES FX5 Eyelash Sérum

Riasy predlžuje, zahusťuje a celkovo zlepšuje ich stav. V zložení dominuje Penthasymin, posilnený zvlhčujúcimi zložkami pre viditeľne posilnené riasy.

Provitamín B5 zase preniká do vlákna mihalnice, zlepšuje jej stavbu a dodáva jej lesk. Riasy zostávajú posilnené, dlhé a plné vitality.

Biohar Max aktiváror rias 7 ml

Ide o kozmetický prípravok, určený na posilnenie rias, ktoré získajú väčší objem a viditeľnú dĺžku.

Vyvážené prírodné zloženie na báze proteínov, vitamínov a rastových polypeptidov zabezpečí, že riasy budú krásne na povrchu a vyživené vo vnútri. Biohar Max môže byť riešením pre ženy a mužov, ktorí majú nedostatočnou tvorbou rias, alebo ktorých riasy sú slabé, riedke a bez objemu.

Je účinný aj pri dlhotrvajúcich problémoch s rastom a tvorbou rias spôsobených rôznymi príčinami.

sérum na rast mihalníc

Prečo nám padajú riasy?


Niekto má riedke a jemné riasy od narodenia, iní o ne prišli pod vplyvom rôznych faktorov. Riasy, podobne ako vlasy, majú určitý rastový cyklus.

Stará riasa musí vypadnúť, aby ju mohla nahradiť nová. Pokiaľ sa tento cyklus naruší, nové riasy už nenarastú.

Riasy húfne vypadávajú mechanickým škriabaním a dráždením očí.

Tiež ako reakcia na alergiu, napríklad pri použití mejkapu. Môžu však vypadávať aj v dôsledku ochorenia. Už obyčajný zápal viečka vedie k zvýšenej strate mihalníc.

Tie vypadávajú aj pri alopécií. Táto choroba má na svedomí aj stratu vlasov a obočia. Blefaritída je ochorenie, ktoré riasam taktiež neprospieva. Je sprevádzaná uslzenými alebo naopak nadmerne suchými očami a kožnými problémami na očných viečkach.

„Nakŕmte“ riasy prospešnými látkami


 • Kyselina hyalurónová známa svojim všestranným využitím v medicíne aj kozmetike. Každý človek má v tele približne 15 gramov tejto látky. Keďže je telu prirodzená, má naň pozitívne účinky. Výrobcovia kozmetických prípravkov využívajú jej hydratačné schopnosti, stimuláciu tvorby kolagénu, dôležitého pre zdravé vlasy a riasy a tiež spomaľuje proces starnutia. V kombinácií peptídmi tvorí ideálnu zmes pre hydratáciu, výživu a podporu rastu rias.
 • Penthasymin – obsahuje peptídy, ktoré sa prirodzene nachádzajú v našej pokožke. Podieľajú sa na jej pevnosti, pružnosti a zdravom vzhľade. Podporujú tvorbu kolagénu a zvyšujú produkciu kyseliny hyalurónovej, dôležitej pre hydratáciu. Penthasymin, podporený zvlhčujúcimi zložkami preniká do rias a podporuje ich rast.
 • D – Panthenol –  známi ako provitamín B5 ktorý hrá veľmi dôležitú úlohu v ľudskom tele. D-panthenol je jedným z najpoužívanejších vitamínov v kozmetickom priemysle. Pomáha vyživovať a hydratovať pokožku, nechty a vlasy. Upokojuje pokožku, pôsobí protizápalovo, vyživuje riasy a dodáva im pružnosť.
 • Arganový olej – získavaný ručným spracovaním z kôstkovitého plodu arganovníka, sa právom nazýva „tekuté zlato“. Má prirodzený vysoký obsah vitamínu E, okrem toho je bohatý aj na nenasýtené mastné kyseliny. Vďaka jeho schopnosti viazať vodu a zmäkčovať, je pre vysušené, polámané mihalnice doslova balzamom. Mnohí ho používajú na podporu rastu vlasov, no olej rovnako pôsobí na mihalnice.
 • Kolagén – telo si ho produkuje samo, no vekom jeho tvorba klesá a dostavujú sa prejavy starnutia. Charakteristická vlastnosť kolagénu je pevnosť. Ďalšou jeho úlohou je regenerovať a vyživovať. Kolagén sa viaže na pokožku (tvorí totiž až 75 % kože) a preniká do vnútra vlasu, zadržiava vodu, čím sa vlas zvláčňuje, spevňuje a vytvára ochrannú vrstvu.

Séra na podporu rastu rias sú najlepšou cestou ako vyživiť riasy, dodať im objem, dĺžku a podporiť ich rast. Účinok je založený na látkach, ktoré v kombinácií s podpornými zložkami pôsobia na riasy zvnútra, zabezpečujú ich výživu a tým zlepšujú ich vzhľad.

Účinky


Zloženie sér na riasy je navrhnuté tak, aby sa ich aplikácia prejavila nasledovnými účinkami:

 • vyživené a posilnené riasy
 • aktivácia a podpora rastu mihalníc
 • eliminácia vypadávania mihalníc a obnovenie hustoty
 • regenerácia a hydratácia rias
 • celkové zlepšenie vzhľadu rias

Zloženie


Séra na riasy obsahujú aktívne látky pre podporu rastu rias a ich výživu. Zastúpenie týchto látok sa môže líšiť v závislosti od značky a typu jednotlivých prípravkov.

Sérum na riasy EVELINE TOTAL ACTION 8V1

 • aktívne látky: kyselina hyalurónová, LUXURY OF YOUTH s obsahom Arganového oleja, D-Panthenol

LONG 4 LASHES FX5 Eyelash Serum

 • aktívne látky: Penthasymin s obsahom peptídov, zvlhčujúca receptúra, provitamín B5

EVELINE SOS Lash Booster na riasy s Arganovým olejom 5v1

 • aktívne látky: D-Panthenol, kyselina hyalurónová, Arganový olej

Biohar Max aktiváror rias 7 ml

 • aktívne látky: kolagén, hyalurónan sodný (soľ kyseliny hyalurónovej) 

Zdroje informácií:

Užívanie a dávkovanie


 • séra na riasy majú tekutú konzistenciu a aplikujú pomocou kefky alebo malého štetca
 • prípravok nanášajte na suché, odlíčené riasy, ideálne pred spaním
 • nanášajte po celej dĺžke rias od korienkov až po končeky
 • niektoré séra slúžia ako podkladová báza pod maskaru
 • prvé viditeľné zmeny sa objavia približne po dvoch týždňoch pravidelného používania
 • po prvom mesiaci sú riasy vyživené a hydratované. V nasledujúcich týždňoch procedúry dochádza k ich zahusteniu a predĺženiu.

sérum na rast mihalníc

Cena


Séra na rast mihalníc je možné zakúpiť v obchodoch s kozmetikou, drogériách, lekárňach aj na internete. Pekné riasy vás nemusia stáť celý majetok.

Urobili sme prieskum trhu a vytvorili prehľad najlepších ponúk na nákup vášho séra:

Sérum na riasy EVELINE TOTAL ACTION 8V1 10 m

 • internetová lekáreň drmax.sk, cena 5,99 €

EVELINE SOS Lash Booster na riasy s Arganovým olejom 5v1 10 ml

 • internetový obchod drmax.sk, cena 5,99 €

LONG 4 LASHES FX5 Eyelash Sérum 3 ml

 • internetová lekáreň pilulka.sk, cena 20,80 €

Biohar Max aktiváror rias 7 ml

 • internetová lekáreň pilulka.sk, cena 10,75 €

Upozornenie


 • pri aplikácií vždy dodržujte postup, uvedený na príbalovom letáku
 • séra na podporu rastu a výživy rias sú určené iba na vonkajšie použitie
 • prípravok nepoužívajte v prípade alergie na niektorú z obsiahnutých zložiek
 • v prípade citlivých očí a pokožky sa môžu objaviť vedľajšie reakcie
 • pred prvou aplikáciou sa odporúča urobiť test tolerancie. Naneste malé množstvo séra na zápästie a v prípade vzniku začervenania pokožky alebo svrbenia, prípravok nepoužívajte.

Výhody a nevýhody


 • zloženie pozostáva z účinných látok, poskytujúcich výživu a aktivujúcich rast rias
 • rýchly spôsob získania krajších mihalníc pre ženy aj mužov
 • jednoduchá aplikácia
 • šetrné zloženie aj pre nositeľov kontaktných šošoviek

 • možné vedľajšie reakcie v prípade alergie alebo precitlivenosti pokožky a očí

Záverečné zhodnotenie


Som žena. A našou typickou vlastnosťou je nespokojnosť zo svojím zovňajškom a neustála potreba niečo vylepšovať. Príroda mi nenadelila riasy, siahajúce až do neba, takže som skúšala rôzne spôsoby ako dosiahnuť uspokojivý efekt. Vyskúšala som asi všetky známe značky maskár na riasy a mala som nalepené aj 3 D mihalnice. Vyzerali fantasticky, no po pár týždňoch sa začali odlepovať, čo nevyzeralo veľmi esteticky.

Navyše, po ich odstránení zostali mihalnice v ešte horšom stave ako pred tým. Pred sérami na riasy som mala ako nositeľka kontaktných šošoviek rešpekt.

Po zistení, že väčšina má šetrné zloženie, som ho vyskúšala a s výsledkom som spokojná.

Osobne používam Sérum na riasy EVELINE TOTAL ACTION 8V1 ale verím, že ostatné prípravky sú rovnako účinné ako moje sérum, v ktorého zložení dominuje kyselina hyalurónová a D-Panthenol.

Skúsenosti s konkrétnymi značkami však majú iní užívatelia, ktorí sa o ne delia prostredníctvom recenzií.

Reakcie na jednotlivé séra sú veľmi podobné. Prevládajú pozitívne ohlasy. Najmä ženy uvádzajú, že ich riasy menej padajú, nadobudli lepšiu štruktúru a po nanesení maskary je rozdiel naozaj viditeľný.

Samozrejme, nájdu sa aj negatívne skúsenosti v podobe alergických reakcií.

Najviac recenzií dostal EVELINE SOS LASH BOOSTER SÉRUM NA RIASY S ARGÁNOVÝM OLEJOM. Niekoľko zákazníkov sa sťažuje na jeho „lepivé“ zloženie, no aj napriek tomu vyhráva spokojnosť s produktom.

Na záver len pripomeniem, že pri používaní akéhokoľvek prípravku, určeného na citlivé časti tela, v tomto prípade oči, je potrebné prečítať si zloženie a urobiť test tolerancie.

Prehľad


Zdravie

Produkty posilňujúce zdravie rias.

Cena

Výhodné ceny produktov.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženia produktov.

Zameranie

Prípravky so širokým zameraním účinkov.

Hlavné výhody

 • Kvalitné účinky
 • Výhodné cena produktov

 • Dobrá dostupnosť produktov
 • Overené a kvalitné zloženia

Záverečné hodnotenie

sérum na rast mihalníc

4.3/5 - (6 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu