Kolagén 4000 – Cena, recenzie a skúsenosti

Kosti a kĺbyKolagén 4000 - Cena, recenzie a skúsenosti

S pribúdajúcimi rokmi sa ruka v ruke objavujú aj ťažkosti pohybového aparátu. Bolia vás kĺby a zlomeniny sa nezrastajú ako za mlada. Príčinou môže byť znížená tvorba kolagénu. Pomoc prichádza vo forme Kolagénu 4000.

Vďaka vysokej koncentrácií účinných látok dopĺňa potrebné látky tam, kde chýbajú.

Zo skúseností užívateľov vieme, že prináša úľavu od bolesti kĺbov a prispieva k skvalitneniu života.

Prečítajte si v čom spočíva účinok prípravku a možno sa dozviete viac ako vám prezradí príbalový leták.

Cena prípravku Kolagén 4000

Čo je to a ako vám môže pomôcť?


Kolagén 4000 je prípravok vo forme prášku s vysokou koncentráciou kolagénu. Okrem neho zloženie obsahuje aj vitamíny C a D3, vápnik, dôležitý pre silné kosti a kyselinu hyalurónovú.

Tieto aktívne zložky spoločne pôsobia na postihnutú chrupavku a zabezpečia dostatok materiálu na jej obnovenie.

To však zďaleka nie je všetko, čo dokáže!

Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Prečo je kolagén dôležitý pre ľudské telo?


Kolagén je stavebná bielkovina, ktorá tvorí štruktúru kostí, väzív, šliach a chrupaviek. Práve v chrupavkách sa nachádza najvyššia koncentrácia kolagénu (až 70 %). Zvýšenou námahou a s pribúdajúcim vekom niekedy telo nedokáže vyprodukovať dostatok tejto dôležitej bielkoviny. Začne volať o pomoc v podobe bolesti kĺbov, pomalým hojením zlomenín a znížením pohyblivosti.

Ak pociťujete syndróm „drevených nôh“, vaše telo je stuhnuté a každý pohyb spôsobuje bolesť, pravdepodobne prichádzate o kolagén.

Rovnako dôležitý je aj pre pokožku. Zabezpečuje jej elasticitu a pevnosť. Vekom sa ale postupne vytráca. Podľa výskumov po dosiahnutí veku 25 rokov klesá hladina kolagénu o každoročne 1, 5 % a po štyridsiatke sa netvorí vôbec. To je dôvod prečo sa vám tvoria vrásky, pleť ochabuje a aj keď pravidelne cvičíte na vaše stehná a zadok útočí celulitída.

Táto bielkovina má vplyv aj na zdravie a hustotu vlasov, nechty, tráviace ústrojenstvo a pečeň.

Chýbajúci kolagén je potrebné doplniť. Do tela ho dostanete prostredníctvom stravy, nachádza sa v rybách, vaječných škrupinách a kuracom, či hovädzom mäse. Telo však nemusí dôležité látky prijať a z tela ich vylúči.

Druhou možnosťou sú výživové doplnky. Podľa recenzií sa Kolagén 4000 ukázal ako účinný prostriedok na doplnenie kolagénu.

Vďaka práškovej forme sa jednoducho užíva a organizmus ho lepšie vstrebáva. Radí sa medzi prípravky s najvyššou koncentráciou kolagénu na trhu.


kolagén 4000  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Kolagén 4000? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Účinky


 • nahrádza klesajúcu hladinu kolagénu v tele
 • predchádza zápalovým ochoreniam pohybového aparátu
 • pomáha pri bolesti kĺbov a chrbtice
 • bojuje proti chronickej bolesti pohybového aparátu
 • užívanie sa odporúča pri nadmernej záťaži kĺbov a svalstva u športovcov
 • zlepšuje vzhľad pokožky, tá sa stáva pružnejšou a pevnejšou
 • prispieva k zdravému vzhľadu vlasov a nechtov
 • má pozitívny vplyv na trávenie

Zloženie


 Kolagén hydrolyzát l a lll (3990 mg)

Tento druh kolagénu je v našom tele najrozšírenejší. Nájdete ho v šľachách, kostiach aj zuboch. Podporuje tvorbu prirodzeného kolagénu a zároveň sa stáva jeho súčasťou. Látka sa bežne využíva v potravinárstve na výrobu doplnkov stravy a v kozmetickom priemysle.

 Kolagén typ ll (10 mg)

Nachádza sa v chrupavkách a zachytávajú sa na ňom chondrocyty (chrupkové bunky). Často sa používa v tkaninovom inžinierstve.

 Puracal Xperform s obsahom vápnika 10, 5 % (500 mg)

Je vysoko rozpustný a dobre vstrebávateľný derivát kyseliny mliečnej. Vďaka týmto vlastnostiam je hodnotným zdrojom vápnika. Vápnik je stavebným kameňom kostí. Pre organizmus je nevyhnutný pre udržanie zdravej kostry, svalov, zubov a prispieva k správnej činnosti tráviaceho traktu. Jeho nedostatok vedie k zdravotným komplikáciám, oslabenej imunite a podpíše sa na kvalite nechtov, vlasov aj pokožky.

 Vitamín C (50 mg)

Je jedným z najdôležitejších vitamínov pre naše telo. Stará sa o telesný rast, hojenie rán, chráni tkanivá, podporuje vstrebávanie železa a posilňuje imunitný systém. Pri starostlivosti o kĺby, chrupavky a svaly by nemal chýbať v žiadnom doplnku.

 Vitamín D3 (0, 5 mg)

Tento vitamín je dôležitý pre kosti a zuby. Zároveň prospieva nášmu srdcu, cievam a reguluje vysoký krvný tlak. Podporuje rast buniek v krvi, svaloch a koži. Je nevyhnutný pri vstrebávaní fosforu a vápnika. Zdrojom vitamínu D3 sú slnečné lúče a potraviny ako napríklad tučné ryby, vaječný žĺtok, hovädzie mäso alebo mliečne výrobky. Pre svoje účinky je často obsiahnutý v doplnkoch stravy.

 Kyselina hyaluronová (0, 5 mg)

Kyselina hyaluronová sa prirodzene nachádza v chrupavke ako zložka synoviálnej tekutiny, v pokožke, ďasnách, dýchacích cestách a sliznici. Jej úlohou je vyživiť kĺby, znížiť trenie chrupavky, zmierniť bolesti a pôsobí protizápalovo.

Látka sa často používa aj v kozmetickom priemysle.

Používaním prípravkov s obsahom kyseliny hyaluronovej pleť nadobúda stratenú elasticitu, pružnosť, zredukujú sa vrásky a získa zdravú farbu. Je účinná aj v boji proti celulitíde a odporúča sa počas tehotenstva ako prevencia pred tvorbou strií. Viac info o čistej kyseline hylurónovej…

Zdroje:

https://www.stada.sk/produkty/detail/kolagen_pribalovy_letak.pdf

https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/kolagen-4000-660012.html

Užívanie a dávkovanie


 • obsah vrecúška rozpustite v 200 ml vody
 • liek sa užíva v stanovených časových odstupoch
 • odporúčaná denná dávka pre dospelého je 1 vrecúško 1x až 3 x denne
 • pre deti do 10 rokov 1 vrecúško 1 x denne

Cena


Kolagén 4000 dostanete v 30 – kusovom balení v každej lekárni bez lekárskeho predpisu.

Priemerná cena sa pohybuje približne okolo 20 €. Najvýhodnejšiu aktuálnu ponuku nájdete na stránke internetovej lekárne lekarentriveze.sk za cenu 18,20 €. (31.1.2019)

Upozornenie


 • Prípravok uskladnite na suchom mieste pri teplote 10 – 25 °C mimo dosahu detí. Užívajte ho ako doplnok, nie ako náhradu normálnej stravy.
 • Neodporúča sa presiahnutie odporúčanej dennej dávky, pozorne si prečítajte pokyny na príbalovom letáku alebo sa poraďte s lekárnikom.
 • Výrobok nie je vhodný pre ženy počas tehotenstva ani pre dojčiace matky.

Výhody a nevýhody


 • dostupnosť bez lekárskeho predpisu
 • vysoká koncentrácia kolagénu
 • obsah ďalších podporných zložiek pre výživu kĺbov, svalov a chrupaviek
 • doplnenie všetkých dôležitých látok užitím jediného prípravku
 • odstraňuje príznaky nízkej hladiny kolagénu
 • má priaznivý vplyv na pleť, vlasy a nechty
 • forma prášku poskytuje jednoduché užívanie

 • prípravok nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy
 • podávanie malým deťom sa neodporúča

Záverečné hodnotenie


Teraz už viete aký je kolagén dôležitý pre naše telo nie len z hľadiska pohybového ústrojenstva ale pre celkové zdravie a funkčnosť organizmu.

Podľa skúseností užívateľov je Kolagén 4000 vhodnou formou na jeho doplnenie. Nielenže podporuje tvorbu tejto dôležitej bielkoviny ale pravidelné užívanie so sebou prináša celý rad pozitív.

Recenzie sú plné názorov, že prípravok pomáha pri zníženej pohyblivosti, odstraňuje pocity stuhnutých končatín a zmierňuje bolesti kĺbov.

Pozitívne ohlasy má aj zo strany športovcov, ktorých telá sú pravidelne vystavované nadmernej záťaži. Uvádzajú zníženie pocitov únavy v kolenách a zlepšenú mobilitu kĺbov. Kolagén 4000 zabezpečuje rýchlejšiu regeneráciu svalstva a predchádza jeho presileniu.

Nežnejšie pohlavie kladne hodnotí najmä jeho účinky na pleť, vlasy a nechty. Väčšina ľudí sa zhoduje v názore, že nejde o marketingový „zázrak“, ktorý prináša okamžité výsledky. Prichádzajú postupne, približne po troch mesiacoch pravidelného užívania.

Samozrejme každé telo reaguje inak, takže nemôžeme s istotou potvrdiť, že liečivo bude rovnako pôsobiť aj na to vaše. Najlepšie je vyskúšať Kolagén 4000 na vlastnej koži, rozhodne vám neublíži.

Záverečné hodnotenie


Zdravie

Skvelá podpora kĺbov.

Cena

Výživový doplnok s výhodnou cenou.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Výživový doplnok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody Kolagén 4000

 • Cena
 • Výhodné balenie

Záverečné hodnotenie

kolagén 4000

3.6/5 - (57 votes)

1 komentár

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu