Milgamma N – Cena, skúsenosti a recenzie

BolesťMilgamma N - Cena, skúsenosti a recenzie

milgamma nDnes si predstavíme ďalší výživový prípravok (doplnok stravy), ktorý pomáha zmierňovať intenzitu nepríjemného telesného pocitu, ktorý vyvoláva  bolesť chrbta.

Ide o prípravok, ktorý obsahuje  vyšší podiel vitamínov B, ktoré sa vyznačujú veľmi rýchlym vstrebávaním do tela, čím je zaručená skorá a účinná pomoc pri bolesti vyvolanej predovšetkým zápalmi nervov a ťažkosťami pohybovej sústavy.

Milgamma N má však širší rozsah svojej pôsobnosti a pomáha aj pri ďalších problémoch, ktoré vyvolávajú niektoré druhy chorôb.

Viac o tomto výživovom prípravku sa dočítate v ďalších riadkoch recenzie.

Cenový prehľad

Čo to je?


Milgamma N je výživový prípravok vo forme kapsúl, ktorý  zmierňuje nepríjemnú bolesť chrbta.

Účinná pomoc a uvoľnenie prichádza veľmi rýchlo po užití kapsuly.

Samotný prípravok disponuje vyššou dávkou vitamínov B, pre ktoré je typické predovšetkým to, že sa veľmi dobre vstrebávajú do krvi, a tým prinášajú rýchly nástup zmierňujúceho účinku.


milgamma n  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Milgamma N? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciám s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Prípravok má však na naše telo aj ďalšie priaznivé účinky .

Viac o nich nižšie…

Účinky


 • Prípravok a jeho zloženie pomáha predovšetkým pri bolesti chrbta a krížov.
 • Je účinný pri zápalových a bolestivých ochoreniach nervov a pri častých problémoch s pohybovou sústavou.
 • Pomáha liečiť aj poškodenie nervov, ktoré spôsobuje diabetes.
 • Zmierňuje tiež nepríjemný prudko bolestivý pocit v rukách (pri takzvanom syndróme rameno-ruka – konkrétne pri pásovom opare, migréne, pri bolesti z natiahnutia svalov, obrne tvárového nervu a pri ďalších druhoch podobných chorôb.
 • Prípravok je účinný aj pri liečbe chronického alkoholizmu.
 • Využíva sa aj v geriatrii a pri dlhšej rekonvalescencii. 

Zloženie


Isto vás bude zaujímať aj samotné zloženie výživového prípravku Milgamma N. Na to, aby vyššie spomenuté účinky boli skutočne reálne, je potrebné, aby mal samotný prípravok kvalitné zloženie.

Niet pochýb o tom, že tento prípravok bude obsahovať iba kvalitné látky, ktoré vytvárajú jeden účinný produkt.

Ak sa detailnejšie pozrieme na obsahové zloženie 1 kapsuly Milgamma N zistíme, že sa v nej nachádza hneď viac druhov účinných látok.

Prvou z nich je veľmi účinná látka benfotiamín (v tuku rozpustný vitamín B1) v množstve 40 mg v 1 kapsule.

Vitamín B1

Ďalšími účinnými látkami sú spomínané vitamíny skupiny B, a to konkrétne vitamín B6 (nazývaný tiež aj ako pyridoxín) v množstve 90 mg a vitamín B12 (nazývaný tiež aj ako kyanokobalamín) v množstve 0,25 mg. Povedzme si viac o týchto spomínaných vitamínoch.

Vitamín B1 (benfotiamín) je vitamín, ktorý je dobre rozpustný v tuku a dokáže tak preniknúť do bunky jednoduchšie ako bežný tiamín, teda vo vode rozpustný vitamín B1.

Tento druh vitamínu má veľkú výhodu v tom, že v porovnaní s tiamínom podporuje zvýšenie enzýmu menom transketoláza, a to až o 400 %.

Tento druh enzýmu transformuje nebezpečné a škodlivé látky pri metabolizme na neškodné.

Znamená to aj to, že nežiaduce premeny sú zastavené už v samotných bunkách. Tento druh enzýmu teda dokáže veľmi účinne ochraňovať cievy, predovšetkým u chorých jedincov, ktorých trápi diabetes.

Znamená to teda, že tento druh aktívnej a účinnej látky prináša do budúcna všetkým postihnutým jedincom veľkú nádej pri liečbe cukrovky a všetkých problémov, ktoré spôsobuje práve toto nepríjemné ochorenie.

Vitamín B6

Vitamín B6 je dobre rozpustný vitamín vo vode, ktorý tvoria  3 aktívne látky (deriváty), a to konkrétne pyridoxín, pyridoxal a pyridoxamín.

Čo sa týka jeho najdôležitejších účinkov, treba spomenúť napríklad pomoc pri tlmení príznakov, ktoré spôsobuje takzvaný syndróm karpálneho tunela. Pomáha a podporuje celkovo správny a zdravý rast a rozmnožovanie buniek v organizme. Preventívne je účinný, aj čo sa týka vzniku aterosklerózy.

Priaznivo pôsobí aj na činnosť mozgu a na tvorbu zdraviu dôležitých látok pre jeho bezproblémovú aktivitu.

Okrem toho, že je možné nájsť ho v ovocí (predovšetkým v banánoch, orechoch, avokáde, melóne), zelenine (najmä v karfiole, mrkve, špenáte, kukurici, zemiakoch a ďalších), mlieku, vajciach či pivných kvasniciach, vyššia dávka tohto dôležitého vitamínu je obsiahnutá aj vo výživovom prípravku Milgamma N.

Vitamín B6 je vitamínom športovcov a je určený nielen pre ľudí s vysokými nárokmi na výkon, ale aj pre ťažko pracovne vyťažených ľudí.

Vitamín B12

Druhým zastúpeným vitamínom v prípravku je vitamín B12, ktorého nedostatok sa v tele prejavuje poruchou tvorby DNA, čo sa prejavuje nesprávnou tvorbou krvi v kostnej dreni a nežiaducou zmenou normálnych funkcií a normálneho vývoja miechy a nervov.

Tento druh vitamínu pomáha pri nedostatku vitamínu B12, keď je tohto vitamínu v krvi nedostatok.

Tento druh vitamínu pomáha aj pri liečbe chudokrvnosti, čiže pri nedostatku vitamínu B12 v tele u ľudí vo vyššom veku.

Rovnako tento vitamín dokáže pomôcť aj pri problémoch a ochoreniach, ktoré spôsobuje zvýšený objem červených krviniek v krvi.

Preukázali sa aj priaznivé účinky vitamínu pri liečbe Alzheimerovej choroby a pri potrebe zvýšiť energiu a sústredenosť, ako aj pre celkovú podporu obranyschopnosti organizmu.

Zmierňuje rovnako aj problémy so srdcom, znižuje príznaky depresie a stavov úzkosti, ba dokonca zlepšuje aj mužskú plodnosť. A to nie je všetko. Priaznivých účinkov tohto druhu vitamínu je viac než dosť.

Ostatné látky

Najväčšou zásobárňou tohto druhu vitamínu sú ryby a mliečne výrobky, no keďže o ňom hovoríme aj v zložení prípravku Milgamma N, je súčasťou aj tohto výživového prípravku. K tomu, aby bola splnená podmienka plnohodnotnej kapsuly Milgamma N, nachádza sa v nej ešte  repkový olej, glycerol, sójový lecitín, sorbitol, oxid železitý, etylvanilín, triacylglyceroly a ďalšie látky.

Dávkovanie a užívanie


 • výrobca odporúča (pokiaľ lekár neurčí inak) užívať 1 kapsulu 3 až 4-krát denne
 • pri liečbe ľahších ochorení alebo v prípade dobrej odozvy liečby výrobca udáva nižšiu dávku v množstve 1 až 2 kapsúl denne
 • prípravok je určený pre dospelých pacientov
 • kapsuly sa odporúčajú užívať po jedle a celistvé
 • kapsuly je potrebné zapiť menším množstvom vody
 • prípravok sa pri zdravotných problémoch odporúča užívať pravidelne, aby sa dosiahli čo najlepšie účinky
 • balenie obsahuje 50 kapsúl

Milgamma N cena


V recenzii sa hodnotil výživový prípravok Milgamma N od výrobcu Wörwag Pharma.

Ide o výživový prípravok na prírodnej báze  bez lekárskeho predpisu. Prípravok je možné zakúpiť v známom a overenom internetovom obchode Dr.Max.

Cena prípravku sa pohybovala na úrovni 10,99 € s Dph za 50 kapsúl (podľa internetového obchodu drmax.sk v čase písania recenzie 28.6.2023).

Pôvodná cena prípravku s DPH bola 14,29 €, čiže pri kúpe ušetríte až 23 % z pôvodnej ceny, t. j. 3,30 €.

Treba poznamenať, že cena 1 kapsuly pri aktuálnej cene výživového prípravku vychádza na 0,22 centov pri 50 kusovom balení.

Okrem spomínaného 50 kusového balenia je možné zakúpiť aj menšie 20 kusové balenie Milgamma N v cene 5,99 € alebo 100 kusové balenie Milgamma N za 19,99 € (podľa internetového obchodu drmax.sk 28.6.2023).

Milgamma N 100
milgamma n

100 kapsúl
19,99€ (9.7.2023)

Milgamma N 100
milgamma n

100 kapsúl
19,99€ (9.7.2023)

Milgamma N 20
milgamma n

20 kapsúl
6,99€ (9.7.2023)

Nákupom výživového prípravku prostredníctvom tohto internetového obchodu získate NAVYŠE na vernostnú kartu Dr.Max 43 bodov.

Pokiaľ si pri objednávke prípravku zvolíte možnosť dodania na adresu,  dostanete dopravu ZDARMA.

Alebo si môžete zvoliť možnosť osobného odberu zásielky ZADARMO v 272 lekárňach po celom Slovensku.

Upozornenie


 Milgamma N je výživový doplnok výlučne pre dospelých jedincov. Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Liek obsahuje 90 mg vitamínu B6 v 1 kapsule, pričom bezpečný prísun tohto druhu vitamínu je počas tehotenstva a dojčenia do 25 mg počas dňa. Vyšší prísun vitamínu B6 nad 100 mg denne môže spôsobovať vznik neuropatií pri dlhodobejšom užívaní viac ako 6 mesiacov.

 Prípravok by sa nemal užívať podľa výrobcu dlhšie ako 6 mesiacov.

 Prípravok nie je možné používať ako náhradu rôznorodej a pestrej stravy. Pri užívaní prípravku je dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie výrobcu a distribútora. Neodporúča sa prekračovať maximálnu dennú dávku.

 Prípravok je potrebné skladovať mimo dosahu detí, a to na suchom a tmavom mieste (pri izbovej teplote do 25 stupňov Celzia). Ak spozorujete alergickú reakciu na ktorúkoľvek zložku prípravku, prestaňte prípravok užívať alebo sa o jeho vhodnosti poraďte so svojím lekárom.

Skúsenosti a hodnotenie zákazníkov


Výživový prípravok Milgamma N hodnotili aj ďalší ľudia. Tu sú dostupné ďalšie internetové recenzie v deň písania recenzie.

[divider style=’centered‘]

[divider style=’centered‘]

[divider style=’centered‘]

[divider style=’centered‘]

Výhody a nevýhody


 • Kvalitný prípravok na zmiernenie bolesti a pri liečbe nervovej sústavy (chrbtice)
 • Utišuje zápalové ochorenia nervov (nervových zakončení)
 • Bez lekárskeho predpisu
 • Vysoká dávka vitamínov B

 • Cena
 • Potrebné užívať dlhodobo (ale nie dlhšie ako 6 mesiacov)
 • Nemožno užívať v tehotenstve a počas dojčenia kvôli vysokému obsahu vitamínu B6
 • Treba užívať viac tabliet

Naše hodnotenie


Byť fit a žiť bez bolesti chrbta či iných častí tela, to je dnes akoby nemožné.

Deň čo deň narastá počet jedincov, ktorí sa sťažujú na bolesti krížov, chrbtice a iné ťažkosti, ktoré sú spôsobované zápalom nervov a ich zakončení.

Je dobré, že dnes sa dá spoľahnúť na viacero prípravkov, no samozrejme, bez dôkladnej liečby to nepôjde.

Jedným z dielne výživových doplnkov je aj výživový prípravok bez lekárskeho predpisu vo forme kapsúl  Milgamma N, ktorý sme vám predstavili v našej recenzii.

Ide o pomerne  známy výživový prípravok, o ktorom som doteraz aj ja počul iba z TV (nemám reálne osobné skúsenosti s užívaním tohto výživového prípravku).

Už teraz viem, že je to prípravok iba pre dospelých jedincov, ktorí majú problémy s nervovou či pohybovou sústavou, jednoducho povedané s bolesťami predovšetkým chrbta, nôh a ďalších častí tela, ktoré sú prepojené s nervovým zakončením.

Je zrejmé, že bolesť neobíde nikoho, sám poznám, ako je to pri bolesti krížov a seknutej chrbtice.

Nie je nič horšie, ako keď sa nemôžete plynule zohnúť pri zaväzovaní šnúrok či pri zodvihnutí akéhokoľvek predmetu zo zeme.

Niekedy si ani neuvedomujeme, aký jednoduchý pohyb robíme, no ako nesprávne ho realizujeme.

Dôležité je, ak už takáto bolesť nastane, ako si správne pomôcť, a to čo najúčinnejšie.

Je zrejmé, že bez dôkladnej liečby to nepôjde a ak k nej pridáte aj účinnú pomoc vo forme prírodného výživového prípravku, priaznivé výsledky liečby sa môžu dostaviť skôr ako inokedy.

Ak však hovoríme o liečbe bolesti chrbtice a podobných častí tela, čas je vždy dôležitý a žiadny zázrak nepríde už po pár dňoch.

Aj výrobca výživového prípravku Milgamma N odporúča dlhodobejšiu liečbu pomocou prípravku (nie však dlhšiu ako 6 mesiacov).

Pri samotnom výživovom prípravku Milgamma N chcem vyzdvihnúť predovšetkým kvalitné zloženie, ktoré obsahuje predovšetkým zdraviu prospešné vitamíny skupiny B (kvalitnejší vitamín B1 rozpustný v tukoch) a rovnako aj 2 ďalšie prospešné vitamíny B12 a B6.

Cenovo ide o jeden z dostupnejších prípravkov, ktorý je na našom trhu možné nájsť.

Cena sa pohybuje približne na úrovni necelých 11 € s DPH a je možné za ňu dostať až 50 kapsúl (možnosť zakúpenia aj 100 kusov za necelých 20 €).

V samom závere ešte doplním, že prípravok má na internete výborné referencie od ľudí, ktorí ho používajú alebo použili.

Podľa mňa si teda  Milgamma N zaslúži pozornosť, pretože môže pomôcť pri akútnych či chronických problémoch (nielen) s chrbticou, ale aj pri ďalších podobných zdravotných ťažkostiach.

Byť fit vždy a stále je možné skôr, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Záverečné hodnotenie


Účinky

Skvelé účinky na bolesť chrbta a krížov.

Cena

Cena sa môže zdať vysoká, no po prepočte vychádza jedna kapsula výhodne.

Kvalita

Kvalitné a účinné zloženie.

Zameranie

Pomerne úzko zameraný na bolesť chrbtice.

Hlavné výhody Milgamma N

 • Skvelé a kvalitné zloženie
 • Preukázateľné účinky

 • Prijateľná cena za jednu kapsulu
 • Rôzne balenia na výber

Záverečné hodnotenie

milgamma n

4.3/5 - (13 votes)

6 Komentáre

 1. V článku sa píše, že milgamma sa má užívať max. 6 mesiacov. Ale neuvádza aká má byť časová pauza aby sa opäť mohla užívať. Ďakujem za odpoveď.

 2. Dobrý deň, takáto informácia sa v príbalovom letáku neuvádza. Odporúčame preto poradiť sa s vašim lekárom alebo lekárnikom o dlhodobom užívaní.

 3. Síce ste mi nepomohli, lebo ako som písala, v letáčiku som sa to nedočítala, tak mi to netreba opakovať, ale aj tak ďakujem za ochotu. Prajem všetko dobré.

 4. Pol roka som uživala milgamu N dobre mito robilo teraz už 2 mesiace neuživám rada by som vedieť kedy možem pokračovať v užívani.Problémy zase mám.Dakujem za odpoved.

 5. Dobrý deň, Zuzana. Odporúčame konzultovať užívanie s vašim lekárom, poprípade s lekárnikom v lekárni.

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu