Šišák bajkalský – Tajomstvo čínskej medicíny (Recenzia)

Kosti a kĺbyŠišák bajkalský - Tajomstvo čínskej medicíny (Recenzia)

Čínska ľudová medicína je známa po celom svete. Za jej slávou stoja celé stáročia skúseností a najmä využitie aktívnych látok z celého spektra rastlín.

Dnes máme možnosť čerpať z jej tajomstiev a nájsť množstvo liekov na naše zdravotné komplikácie práve v jej tajomstvách.

Výhodou je, že stavia na liečení prírodnou cestou. Jednou z rastlín, ktoré sú v jej liečebných metódach hojne využívané je šišák bajkalský.

V dnešnom článku Vám prezradíme všetky dôležité informácie a poradíme i produkt, ktorý v sebe všetky aktívne látky z tejto rastliny kombinuje. Poďme na to.

Kde je možné najvýhodnejšie kúpiť Šišák superextrakt?

Čo to je Šišák superextrakt?

Šišák superextrakt je výživový doplnok, ktorý čerpá biologicky aktívne látky z rastliny menom šišák bajkalský. Šišák bajkalský má svoje pevné korene už v čínskej medicíne, ktorá čerpala z jeho aktívnych látok. Rastlina patrí medzi úplne základy v ľudovom liečiteľstve a poznatky o jej používaní v receptoch sú staré viac ako 2 000 rokov.

 Produkt je predovšetkým určený na  podporu normálneho stavu svalov a kĺbov. Vďaka vysokému obsahu účinných látok v koreni šišáka bajkalského pôsobí celý produkt priaznivo na pohybový aparát.

Dnes je šišák bajkalský známy ako bylina s extrémnymi liečivými schopnosťami vo všetkých kútoch sveta. Svoje korene nemá len v čínskej medicíne, objavíme ju i v starých tibetských či ruských receptoch. Dáva možnosť každému, kto chce liečiť svoje zdravotné problémy prírodnou cestou. Jej účinky rozhodne nie sú len vybájené, stoja za nimi roky skúseností.

Čo je to šišák bajkalský a aké účinky sú mu prisudzované?

V súvislosti so šišakom bajkalským hovoríme o vytrvalej byline, ktorá dorastá približne do výšky 50 cm. Vyznačuje sa krásnymi modrofialovými kvetmi, a preto bola veľmi často zaradzovaná do okrasných záhrad. Kvitne v júni až auguste a jej plody sú tvrdky.

Starostlivosť o šišák bajkalský nie je veľmi náročná. Rastlina má v obľube slnečné miesta, ale nevadí jej ani polotieň. Nevyžaduje žiadnu zvláštnu starostlivosť, na ktorú sme zvyknutí najmä v prípade bežne dostupných a šľachtených rastlín. Okrem toho dokáže veľmi dobre prezimovať a na ďalšiu sezónu nás opäť potešiť svojimi krásnymi kvetmi.

Okrasný účinok však nie je jediná pozitívna vlastnosť, ktorú v spojitosti so šišákom bajkalským objavíme. Ako sme už spomínali vyššie, jej koreň sa vyznačuje vysokým percentom biologicky aktívnych látok.

 Predovšetkým tu objavíme flavonoidy, ktoré sú v rastlinnej ríši považované za jedny z najsilnejších antioxidantov.

Z toho dôvodu bol šišák bajkalský po celé generácie zaraďovaný do tradičných receptov a dnes je veľmi často používaný vo fytoterapii. Čínska medicína ho používala predovšetkým ako prvú pomoc pri:

 • Častom krvácaní z nosa
 • Silnom menštruačnom krvácaní
 • Zápaloch hrdla
 • Liečbe zapálenej pokožky, ktorá bola postihnutá kožnými chorobami
 • Podporení imunitného systému a zvýšení celkovej obranyschopnosti organizmu
 • Problémoch s pečeňou (nedostatočná funkcia, oslabenie pečeňového tkaniva)

Dnes sa prisudzuje šišáku bajkalskému množstvo liečivých účinkov. V prípade, že túto rastlinu chcete pestovať v našich podmienkach, máte možnosť. Šišák bajkalský môžete do záhrad sadiť po celý rok. Ak plánujete využívať i jeho liečivé vlastnosti, používajte na to koreň, ktorý sa zbiera na jeseň alebo na jar. Koreň sa zbiera až z rastlín, ktoré na Vašej záhrade rastú tri alebo štyri roky. Dôležité je správne postupovať pri celom sušení koreňa.

Účinky produktu Šišák superextrakt

 • Prispieva k normálnemu stavu svalov
 • Prispieva k dobrej funkcii kĺbov

Zloženie produktu Šišák superextrakt od spoločnosti Natural Medicaments

Šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis) 150 mg

 • Extrakt z koreňa rastliny je bohatý na chemické látky zaraďujúce sa do skupiny flavonoidov. Vysoký je najmä obsah látok baikalin (minimálne 85% v produkte) a wogonin. Obe látky sú známe pre svoje silné antioxidačné účinky, a preto boli už mnohokrát cieľom vedeckých štúdií. V dnešnej dobe sa stále viac snaží veda zameriavať na úlohu oboch flavonoidov pri liečbe dýchacích problémov a zápalov (tak ako pôvodné využitie rastliny v čínskej medicíne). Jedna zo štúdií sa zaoberala vplyvom baikalinu a wogoninu na hladké svalstvo. Boli objavené zaujímavé mechanizmy pri regulácii rastových faktorov a predpokladá sa, že tieto látky by mohli podnietiť novú generáciu liečiv proti chronickým ochoreniam svalového tkaniva. Predpokladá sa ich výrazná úloha napríklad pri liečbe aterosklerózy. Práce zaoberajúce sa vplyvom wogoninu zas dokazujú jeho nemalý podiel na ničení celého spektra zhubných buniek.

Prídavné látky

 • plnidlo: mikrokryštalická celulóza M101
 • rastlinná kapsula
 • nosič: stearan horečnatý

Užívanie a dávkovanie

 • Dodržiavajte pokyny, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku, prípadne postupujte podľa odporúčaní Vášho lekára či lekárnika
 • Odporúčaná denná dávka sú 1 až 2 kapsule
 • Prípravok zapite dostatočným množstvom vody

Cena

Cena produktu Šišák superextrakt sa pohybuje okolo sumy 13,90€ za balenie obsahujúce 90 kapsúl. Pri pravidelnom užívaní podľa odporučenia uvedenom v príbalovom letáku vydrží celé balenie na užívanie počas 45-90 dní. Jedna denná dávka bude tak pri užívaní dvoch tabliet denne predstavovať sumu 0,31€.

 V tomto prípade ostáva výhodne zachovaný pomer ceny a kvality, zvlášť ak zvážime obsah účinných látok v produkte.

Šišák bajkalský môže pre Vás znamenať skvelý produkt, ktorý Vám pomôže naštartovať správnu funkciu pohybového aparátu. Zdravé svaly a chrupavky predstavujú absolútny základ plnohodnotného a aktívneho životného štýlu.

Šišák superextrakt

 90 kapsúl
 13,90 €
(platí ku dňu 8.4.2020)

Upozornenie

 • Produkt je určený ako doplnok stravy, neslúži ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy
 • Nie je vhodný pre deti do troch rokov a pre tehotné a dojčiace ženy
 • V žiadnom prípade neprekračujte presne stanovené dávkovanie
 • Skladujte v suchu pri teplote do 25°C a v pôvodnom obale

Výhody a nevýhody

 • Overená značka
 • Jednoduché dávkovanie
 • Produkt s vysokým obsahom účinných látok
 • Zachovaný pomer veľkosť balenia/cena
 • Overený produkt
 • Bez viazanosti na lekársky predpis
 • Účinné zloženie

 • Nie je určený pre deti a tehotné a dojčiace ženy

Záverečné zhodnotenie

Zdravé kĺby sú predpokladom spokojného a plnohodnotného života. Každý deň hrá pohyb pre nás nevyhnutnú úlohu. Postupom času však naše chrupavky a svaly strácajú svoju kondíciu. Vtedy je ten pravý čas siahnuť po produkte, ktorý Vám opäť pomôže vrátiť stratený elán. Dnes sa stále viac snažíme prikláňať k prírodným riešeniam.

 Šišák bajkalský je rastlina, ktorá vyniká svojimi liečivými účinkami už celé tisícročia. Jej korene tkvejú v čínskej medicíne, v ktorej hrala dôležitú úlohu pri liečbe mnohých zdravotných problémov.

Šišák superextrakt sa vyznačuje vysokým obsahom účinných prírodných látok, flavonoidov. Tie sú známe ako silné prírodné antioxidanty. Biologicky aktívne látky, wogonin a baikalin sú podrobované ďalšiemu vedeckému skúmaniu a už dnes sa predpokladá, že hrajú podstatnú úlohu pri liečbe chronických svalových ochorení.

V prípade, že Vás trápia problémy s pohybovým aparátom, vyskúšajte Šišák superextrakt. Za jeho skvelé účinky hovoria roky tradície i spokojné recenzie zákazníkov. Rovnako ho môžete vyskúšať i ako podpornú liečbu, v tomto prípade sa však nezabudnite poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom. V našich článkoch objavíte i ďalšie tipy na podporu zdravia kĺbov. 

Prehľad

Zdravie

Pomáha podporiť zdravie svalov a kĺbov.

Balenie

Výhodné balenie.

Kvalita

Kvalitné a účinné zloženie.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Prírodný produkt
 • Podporuje zdravie pohybového aparátu

 • Žiadne vedľajšie účinky
 • Jednoduché užívanie

Záverečné hodnotenie

 

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu