Revalid – Šampón a tablety na vlasy – recenzia

Na vlasyRevalid - Šampón a tablety na vlasy - recenzia

Vlasy sú od nepamäti korunou krásy každého človeka. Či už ste muž alebo žena, vlasy tvoria vašu osobnosť a sú vašou vizitkou. Povedzme si na rovinu, koľkokrát ste si vytvorili prvý dojem pri zoznamovaní sa s neznámou osobou práve na základe účesu. Vlasy milujeme, no rovnako ich môžeme aj nenávidieť. Každý deň prirodzene stratíme 80 až 100 vlasov a nachádzame ich doslova všade.

Na oblečení, v odtoku umývadla alebo v tanieri pri nedeľnom obede. Vypadávanie vlasov je súčasťou rastového procesu.

Starý vlas musí vypadnúť, aby urobil miesto novému. Iná situácia  však nastáva, keď si na vankúši pravidelne nachádzate celé chumáče vypadaných vlasov a kefu, ktorou sa češete radšej vyhodíte, akoby ste ju mali čistiť. Vtedy treba zbystriť pozornosť. Nadmerné vypadávanie vlasov má veľa príčin a trápi ako ženy, tak aj mužov.

Aj keď nejde o život ohrozujúci stav, tvoriace sa plešiny výrazne vplývajú na naše sebavedomie a sú dôvodom vzniku komplexov. Trh je plný prípravkov a kúr na zastavenie nadmerného vypadávania vlasov. Stačí si iba vybrať taký, ktorý naozaj funguje a zároveň vás finančne nezruinuje. Vyskúšajte tabletky Revalid s overenými účinkami a prijateľnou cenou.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Revalid?

Čo to je?


REVALID tabletky sú produktom známej švajčiarskej firmy Revalid, ktorá už dlhé roky vyvíja kvalitné prípravky a kozmetiku na starostlivosť o vlasy.

Voľno predajný registrovaný liek je určený na pomoc pri nadmernom vypadávaní vlasov, zlepšenie štruktúry krehkých a poškodených vlasov a obnovenie ich lesku.

Zloženie tvorí starostlivo vybraný komplex aktívnych látok, vitamínov a minerálov podstatných pre zdravé vlasy a nechty. Zložky podporujú tvorbu keratínu, ktorý je základným biologickým stavebným prvokom pre ľudské vlasy.

Tabletky REVALID sú určené ženám, mužom aj deťom od 12 rokov na zabezpečenie výživy, podporu rastu a zlepšenie kvality vlasov.

Prečo nám vlasy vypadávajú?


Vypadávanie vlasov je celkom prirodzené a je súčasťou rastu a obnovy vlasu. Vlas od začiatku rastu až po jeho vypadnutie prechádza tromi fázami.

Približne 85 % vlasov na hlave sa nachádza v rastovej fáze anagén. Trvá 3 až 6 rokov. Po nej nasleduje krátka prechodná fáza nazývaná katagén, ktorá trvá iba niekoľko týždňov a predchádza poslednému štádiu, kedy vlas odumiera a nakoniec vypadne.

Táto fáza sa nazýva telogén. Trvá niekoľko mesiacov a nachádza sa v nej približne 10 % z celkového počtu vlasov. Vypadnutý vlas nahradí jeho nástupca a celý cyklus sa opakuje niekoľkokrát, až pokiaľ vlasový folikul úplne nezanikne.

Takýmto spôsobom stratíme denne 80 až 100 vlasov. Počas roka sa striedajú obdobia, kedy môžeme zaznamenať zvýšené vypadávanie vlasov. Ide o takzvané sezónne vypadávanie, ktoré je úplne prirodzené.

Čo je nadmerné vypadávanie vlasov?


Ako sme už spomenuli, rast a vypadávanie vlasov má svoj pravidelný cyklus.

V prípade, že dôjde k jeho porušeniu, vlas síce vypadne, ale nenahradí ho nový. Narušenie môže byť spôsobené viacerými príčinami, ale všetky smerujú k rovnakému výsledku – k riedkym krehkým vlasom až k tvorbe plešín.

Nadmerné vypadávanie vlasov môžete spozorovať, ak pravidelne nachádzate vlasy na vankúši, ak sa vám pri česaní uvoľňujú celé chumáče a zostávajú vám aj medzi prstami pri ich úprave.

Indikátorom, že niečo nie je v poriadku, je aj zhoršená kvalita vlasov a podráždená pokožka hlavy. Pokiaľ tento stav pretrváva dlhšie ako pol roka a objavujú sa už viditeľné prázdne miesta na hlave, je potrebné vyhľadať dermatológa.

Aké sú príčiny nadmerného vypadávania vlasov?


V niektorých prípadoch môže ísť iba o prechodný stav vyvolaný používaním nevhodnej kozmetiky alebo prílišným mechanickým namáhaním vlasov.

Agresívne a časté česanie, nadmerná starostlivosť, ako aj nosenie čiapok a iných pokrývok hlavy, môže mať za následok zvýšené vypadávanie vlasov.

Pri dlhotrvajúcich problémoch však ide o závažnejšie príčiny chorobného alebo nechorobného charakteru.

Nechorobné príčiny:

 • Stres – ak je ľudské telo vystavené dlhodobému stresu, reaguje zmenou fyziologických procesov, čo môže byť aj vypadávanie vlasov. Viac informácií o strese…
 • Chudnutie – drastické diéty a výrazný pokles na váhe vedie k strate a zhoršeniu kvality vlasov. Pri niektorých diétach telu chýbajú bielkoviny a niektoré minerály, a vtedy vlasy vypadávajú viac ako je bežné.
 • Lieky – niektoré lieky majú vplyv na vypadávanie vlasov a po ich vysadení sa stav vo väčšine prípadov znormalizuje. Týka sa to napríklad liekov na dnu, artritídu, vysoký krvný tlak, lieky na kardiovaskulárne ochorenia alebo depresiu.
 • Strava – zlá životospráva ovplyvňuje celý rad procesov v našom tele. Nedostatok vitamínov a minerálov sa môže podpísať aj na kondícii vlasov. Potrebujú dostatočnú výživu aj zvnútra, a tú im poskytuje hlavne selén, zinok, vitamíny A, B6, C, D a E.

Chorobné príčiny

 • Štítna žľaza – je jednou z častých príčin. Nadmerné vypadávanie vlasov môže spôsobiť buď príliš aktívna štítna žľaza, alebo naopak, štítna žľaza, ktorej funkcia je znížená.
 • Hormonálne zmeny – najmä v prípade žien hrozí strácanie vlasov pri narušení hormonálnej rovnováhy. Počas tehotenstva, po pôrode alebo v období menopauzy často trpia práve vlasy. Zhorší sa ich kvalita a majú vyšší sklon k vypadávaniu.
 • Alopécia – závažné autoimunitné ochorenie spôsobuje vypadávanie vlasov na základe zlej reakcie vlastného imunitného systému. Vlasový folikul organizmus pokladá za cudzie teleso a sám ho vytlačí z podkožnej vrstvy. Vlasy vypadávajú nárazovo v zhlukoch a naspäť už nenarastú.

Čo vlasy potrebujú?


Nie ste spokojní so svojimi vlasmi aj napriek tomu, že sa o ne príkladne staráte?

Je potrebné uvedomiť si, akej záťaži sú denne vystavené.

Fénovanie, žehlenie, používanie stylingových prípravkov, ale aj časté umývanie a používanie nadmerného množstva kozmetiky, to všetko sa podpisuje na ich zdraví.

Základom je vyživiť vlas zvnútra a dať mu všetko, čo potrebuje.

 • Vitamíny – pre prirodzený rast vlasov sú nevyhnutné vitamíny A, C, E a vitamíny skupiny B, najmä vitamín B7.
 • Minerály – vypadávanie vlasov je často spôsobené nedostatkom železa, zinku a medi. Tieto stopové prvky sú nevyhnutné pre zachovanie cyklu rastu vlasov, silné a zdravé vlasy.
 • Tuky – nenasýtené mastné kyseliny obsiahnuté v rybách, semenách a orechoch sú pre vlasy veľmi dôležité. Ak držíte diétu, alebo je váš jedálniček chudobný na prospešné tuky, nečudujte sa, že všade nachádzate vypadané vlasy.

Rovnako dôležitá je aj tvorba keratínu. Keratín tvorí 90 % štruktúry vlasov. Vláknitý proteín zabezpečuje silu  a elasticitu vlasu. Skladá sa z dvoch peptidových reťazcov, ktoré tvoria pevné vlákna. Zloženie týchto reťazcov určuje štruktúru jednotlivých vlákien, a tým aj kvalitu vlasov.

REVALID obsahuje látky, ktoré podporujú lepšiu tvorbu keratínu, a tým prispieva k pevnosti, zdraviu a kráse vašich vlasov.

zdravé vlasy revalid

Účinky


REVALID sa používa pri riešení nasledovných problémov:

 • vypadávanie vlasov zapríčinené tehotenstvom, hormonálnymi zmenami, disfúznou alopéciou, seboroickou alopéciou alebo alopéciou po chorobe
 • vypadávanie vlasov pri užívaní liekov alebo poruchy rastu neznámeho pôvodu
 • narušenie štruktúry vlasov ako rozštiepené končeky, suché alebo mastné vlasy
 • pri plešatosti u mužov účinkuje ako podporný prostriedok pre zostávajúce vlasy
 • ochorenia vlasov a nechtov spôsobené nedostatkom aminokyselín a vitamínov

Zloženie


REVALID obsahuje látky, ktoré sú prirodzenou súčasťou stravy.

Jedna kapsula obsahuje:

 • D, L metionín 100 mg – aminokyselina, ktorá je nevyhnutnou súčasťou bielkovín. Podporuje rast vlasov a zabraňuje problémom s pokožkou.
 • L-cystín 50 mg – aminokyselina nachádzajúca sa v nechtoch, vlasoch a koži
 • Pantotenan vápenatý 50 mg – prospešný pre metabolizmus a ako zdroj energie
 • Tiamíniumdichlorid 1,5 mg – vitamín B1 dôležitý pre činnosť niektorých enzýmov
 • Pyridoxíniumchlorid 10 mg – vitamín B6, ktorý vyrovnáva hladinu hormónov
 • Kyselina paraaminobenzoová 20 mg – esenciálna živina prítomná v organizme
 • Extrakt semien z prosa 50 mg – bežná zložka šampónov a prípravkov na vlasy
 • Extrakt z pšeničných klíčkov 50 mg – zdroj vitamínu A, B, D a E
 • Liečivé kvasnice 50 mg – majú upokojujúce účinky na pokožku
 • Železo 2 mg – minerál dôležitý pre zdravie vlasov a nechtov
 • Zinok 2 mg – minerál dôležitý pre fungovanie organizmu, zdravú kožu a vlasy
 • Meď 0,5 mg – minerál krásy, ktorý zlepšuje stav pokožky, vlasov a nechtov

Pomocné látky – koloidný oxid kremičitý bezvodý, želatína, chinolínová žltá (E 104), indigokarmín (E 132)

Zdroje informácií:

Užívanie a dávkovanie


 • odporúčané užívanie je 1 kapsula 3x denne počas jedla alebo po ňom
 • pre viditeľné výsledky sa odporúča kúra trvajúca najmenej 3 mesiace

Cena


REVALID – liek na podporu rastu vlasov je voľne dostupný v lekárni alebo na internete.

Odporúčame navštíviť stránku drmax.sk., kde tabletky REVALID 120 cps kúpite za akciovú cenu 23,29 €.

K nákupu získate REVALID 30 cps iba za 1 cent.

Revalid 30

revalid

30 kusov
DOPRAVA ZADARMO
 9,99 €
(platí ku dňu 19.3.2019)

Revalid 120

revalid

120 kusov
DOPRAVA ZADARMO
23,29 €
(platí ku dňu 19.3.2019)

Revalid šampón

revalid šampón

250 ml
+ vernostných 7 bodov
7,99 €
(platí ku dňu 19.3.2019)

Upozornenie


 • liek neužívajte v prípade alergie na niektorú z obsiahnutých látok
 • užívanie lieku na prázdny žalúdok môže spôsobiť zažívacie problémy
 • v prípade tehotných a dojčiacich žien sa odporúča konzultácia s lekárom

Výhody a nevýhody


 • podporuje rast vlasov, zlepšuje ich kvalitu, môže znížiť vypadávanie vlasov
 • zlepšuje kvalitu nechtov
 • dobrá dostupnosť, príjemná cena a jednoduché užívanie

 • možné vedľajšie účinky vyvolané nesprávnym užívaním

Záverečné zhodnotenie


Vypadávanie vlasov je častý jav a trápi rovnako ženy aj mužov. V prvom rade je dôležité, zistiť príčinu nadmernej straty vlasov, a následne urobiť vhodné protiopatrenia.

Vlasy potrebujú dostatočnú výživu zvnútra a šetrnú starostlivosť zvonka. Osobne som doteraz nemusela riešiť tento problém a s užívaním prípravkov na zlepšenie stavu vlasov nemám skúsenosti.

Preto môžem o účinkoch REVALIDU vychádzať iba so skúseností iných užívateľov. Nájsť recenzie naň, nebolo vôbec ťažké. Po krátkom hľadaní na internete na mňa vyskočilo množstvo pozitívnych ohlasov.

Pozrite si niekoľko z nich.

revalid hodnotenie produktu

Aj to je dôkaz, že REVALID je naozaj populárny a ľudia si ho cenia pre jeho účinky pri nadmernom vypadávaní vlasov.

Skúsenosti s ním majú ženy po pôrode, aj muži s rednúcimi vlasmi a všetci sa zhodujú v tom, že ide o kvalitný prípravok na obnovu hustoty vlasov, zlepšenie ich kvality a lesku.

Prehľad


Zdravie

Kvalitný liek so zameraním na vlasy.

Cena

Výhodná cena produktu.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Kvalitné účinky
 • Výhodná cena produktu

 • Dobrá dostupnosť produktu
 • Rôzne balenia na výber

Záverečné hodnotenie

revalid

4.1/5 - (9 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu