Voltaren Rapid – Účinné tablety (Cena)

BolesťVoltaren Rapid - Účinné tablety (Cena)

Bolesť nás sprevádza po celý život. Je tu s nami, keď sa zraníme, sme chorí, preženieme to s pohybom alebo ide o permanentný stav. Aj kĺby a svaly majú svoju „záručnú lehotu“ a je len otázkou času, kedy začnú bolieť.

Bolesťou nám telo dáva najavo, že nie je v dobrej kondícii a volá o pomoc. Najhoršie je, že bolesť nie je iba nepríjemný pocit, ale znižuje aj  kvalitu nášho života.

Zoberie nám úsmev z tváre, naruší sústredenie a obmedzí nás vo vykonávaní bežných aj obľúbených činností.

Zbaviť sa bolesti rýchlo a efektívne dnes nie je také zložité. Pomoc nájdete v lekárni. Existuje množstvo liekov, gélov a náplastí, ktoré vám vrátia stratenú kondíciu. Väčšinou dáte na odporučenie lekárnika alebo vás ovplyvní reklama.

Do centra našej pozornosti sa dostal Voltaren Rapid tablety, a to ako jeden z najprezentovanejších prostriedkov proti bolesti na našom trhu.

Za čo vďačí svojim účinkom? Aká je jeho cena? Potvrdzujú reálne skúsenosti sľubované účinky? To sú otázky, ktoré iste zaujímajú aj vás. A tu sú odpovede…

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Voltaren Rapid?

Čo to je?


Voltaren Rapid je liek vo forme mäkkých kapsúl s obsahom liečiva diklofenak. Táto látka patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv známych pod skratkou NSAID.

Voltaren je určený na potlačenie bolesti, zápalu, zmiernenie opuchu a zníženie horúčky.

Odporúča sa na úľavu od sprievodných príznakov chrípky a prechladnutia, pri športových úrazoch alebo ako pomoc pri dlhodobej bolesti pohybového aparátu.

Ako liek je vhodný pre mužov, ženy a deti staršie ako 14 rokov, ktorí sa chcú zbaviť bolesti rýchlym a účinným spôsobom.

Informácie o výrobcovi


Voltaren Rapid tablety produkuje nemecká spoločnosť GlaxoSmithKline Consumer Healthcare (GSK).

História GSK sa začala písať už v roku 1715 otvorením lekárne v Londýne.

Dnes ide o globálnu spoločnosť s obchodným zastúpením v 150 krajinách.

Zameriava sa na výrobu, vývoj a inováciu liekov, vakcín a zdravotných pomôcok. Sortiment GSK zahŕňa aj nutričné nápoje, prípravky na ústnu hygienu a starostlivosť o chrup.

Ako známe produkty môžeme spomenúť napríklad Fenistil gél, Coregu alebo Cetebe. Distribúcia je u nás zabezpečená rovnomennou pobočkou GSK.

Ako na bolesť?


Lekárne sú plné rôznych liekov a prostriedkov proti bolesti. Väčšina z nich je určená na mierne silné až stredné bolesti. Je však potrebné uvedomiť si, že bolesť nemá len jednu tvár a na prípravky reaguje  rôznym spôsobom.

To znamená, že to, čo vám môže pomôcť pri bolesti chrbta, nemusí mať rovnaký účinok na bolesť hlavy.

Rovnako dôležitá je aj forma lieku. Niekomu viac pomáha gél alebo náplasť, inému zase pomôžu tabletky. Preto si nechajte poradiť od lekárnika.

V prípade dlhodobých problémov je potrebné hľadať príčinu a vhodnú liečbu stanoví lekár.

Ako funguje Voltaren Rapid?


Mechanizmus účinku spočíva v blokovaní syntézy prostaglandínov.

Tieto molekuly sa uvoľňujú pri ohrození organizmu a sú príčinou vzniku bolesti, zápalov a opuchov.

Mäkké kapsuly sa ľahko rozpúšťajú a liečivo sa rýchlo uvoľňuje. Výsledkom je rýchly nástup účinku a úľava od miernych až stredne silných bolestí rôznych častí tela.

Výrobca upozorňuje, že Voltaren Rapid zmierňuje zápal a horúčku, ale neovplyvňuje ich príčinu.

Účinky


Voltaren Rapid vďaka obsahu liečiva diklofenak pomáha pri:

 • bolestiach chrbta, kĺbov a svalov
 • menštruačných bolestiach a bolesti zubov
 • zmierňuje príznaky prechladnutia a chrípky, vrátane bolesti a škrabania v hrdle
 • znižuje horúčku a zápal
 • zmierňuje opuch pri športových zraneniach

Zloženie


Diklofenak 25 mg v 1 kapsule

 • Diklofenak je nesteroidný protizápalový derivát kyseliny aminofenyloctovej s analgetickýma antipyretickým účinkom. Má schopnosť zadržiavať cyklooxygenázy, ktoré sú zodpovedné za syntézu prostaglandínov v mieste zápalu. Diklofenak je veľmi účinný na potlačenie alebo odstránenie akútnej aj chronickej bolesti. Dobré výsledky vykazuje aj pri liečbe osteoporózy a reumatickej artritídy. Rozlišujeme dve formy systémovo podávaného antiflogistika. Sodná soľ sa uprednostňuje pri liečbe zápalov a draselná soľ sa používa pri akútnej bolesti. Vo prípravku Voltaren Rapid má diklofenak formu draselnej soli. 

Pomocné látky

 • makrogol 600, glycerol 85 % (E 422), čistená voda, želatína, polysorbát (obsahuje sorbitol, sorbitany), chinolínová žlť 70 % (E 104)

Užívanie a dávkovanie


 • Vždy užívajte tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár neurčí inak. Dodržujte odporúčané dávkovanie a neprekračujte maximálnu dennú dávku.
 • Odporúčané užívanie pre dospelých a deti nad 14 rokov je 1 kapsula pri nástupe príznakov. Ďalej sa podľa potreby užíva 1 kapsula s časovým odstupom aspoň 4 až 6 hodín.
 • Kapsuly sa prehĺtajú v celku a zapíjajú sa tekutinou. Pre väčší účinok užívajte pred jedlom.
 • Maximálna denná dávka sú 3 kapsuly denne.

Cena


Voltaren Rapid je dostupný bez lekárskeho predpisu v každej lekárni aj na internete. Cena sa líši v závislosti od predajného miesta a veľkosti balenia.

Vždy nakupujte iba u overeného a riadne registrovaného predajcu. My odporúčame stránku dr.max.sk. Lekáreň má v ponuke všetky prípravky z farmaceutického radu Voltaren.

Voltaren Rapid 25 mg 10 ks ponúka za 3,99 € a Voltaren Rapid 25 mg 20 ks za zníženú cenu 5,49 €.

Voltaren Rapid
voltaren rapid

20 kusov
Skladom
5,49 €
(platí ku dňu 26.7.2019)

Upozornenie


 • Neužívajte: pri alergii na niektorú zo zložiek alebo vtedy, ak ste niekedy zaznamenali alergickú reakciu po užití liekov proti bolesti (diklofenak, ibuprofén alebo kyselina acetylsalicylová), pri ochoreniach srdca alebo mozgovo-cievnych ochoreniach, problémoch s krvným obehom, pri ochorení obličiek a pečene. Neužívajte ani v prípade, že ste mali alebo máte vred žalúdka či tenkého čreva, alebo pri krvácaní z tráviaceho traktu. Nepodávajte deťom do 14 rokov.
 • Tehotenstvo a dojčenie: užívanie počas tehotenstva je potrebné konzultovať s lekárom, inak sa liek neodporúča. Neužívajte v poslednom trimestri gravidity ani počas dojčenia.
 • Plodnosť: protizápalové lieky môžu spôsobiť problémy s počatím počas trvania liečby. Po vysadení lieku sa stav opäť upraví. Ak plánujete otehotnieť alebo máte problémy s plodnosťou, poraďte sa o užívaní s lekárom.
 • Obmedzenia a kontraindikácie: užívanie lieku môže byť obmedzené istými zdravotnými problémami a pri súčasnom užívaní s inými liekmi môže dôjsť k ich vzájomnému ovplyvňovaniu. Podrobné informácie a upozornenia nájdete v príbalovom letáku.
 • Vedľajšie účinky: tak ako všetky lieky, aj Voltaren Rapid môže vyvolať vedľajšie účinky. Ich výskyt je možné minimalizovať užívaním najmenšej dávky po čo najkratšiu dobu. Často dochádza k tráviacim ťažkostiam, bolestiam hlavy, závratom alebo kožnej vyrážke. Ďalšie informácie o vedľajších účinkoch sú uvedené v príbalovej informácii.
 • Skladovanie: mimo dosahu detí pri teplote do 30 °C, chráňte pred svetlom.

Výhody a nevýhody


 • trojitý účinok – tlmí bolesť, zmierňuje zápal, znižuje horúčku
 • rýchly nástup účinku
 • kapsuly sa ľahko prehĺtajú

 • možné vedľajšie účinky
 • pomerne veľa zdravotných obmedzení v súvislosti s užívaním

Záverečné zhodnotenie


Voltaren Rapid sa javí ako ideálny liek proti bolesti, horúčke a zápalu.

Rýchlo zaberá, užívanie  je jednoduché a patrí do sortimentu každej lekárne.

Najobjektívnejší pohľad nám však dali recenzie k prípravku. Získal si prevažnú časť ľudí, ktorí ho vyskúšali a odporúčajú ho ako najlepšiu pomoc proti bolesti rôzneho charakteru.

Z komentárov vyplýva, že prípravok rýchlo zaberá a nezaťažuje žalúdok. S užívaním tabliet súvisí však rad obmedzení. Napríklad, ak máte problémy s vysokým tlakom, pečeňou alebo obličkami, buďte opatrní. V takomto prípade užívatelia zostávajú verní značke, no uprednostňujú formu gélu. Vždy sa však radšej poraďte s odborníkom.

Napriek tomu, že v príbalovom letáku sa spomína pomerne častý výskyt vedľajších účinkov, nie sú spomenuté v žiadnom príspevku od užívateľov.

Voltaren Rapid v našom prieskume prešiel. Sľubované účinky sa rovnajú reálnym a pri dodržaní pokynov o užívaní, sa môžete spoľahnúť, že vám prinavráti úsmev na vašu tvár.

Prehľad


Zdravie

Kvalitné účinky na bolesť rôzneho charakteru.

Cena

Veľmi prijateľná cena produktu.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na širokú oblasť.

Hlavné výhody

 • Produkt je ľahko dostupný a má výhodnú cenu
 • Kvalitné zloženie výrobku

 • Trojitý účinok
 • Zmierňuje zápal a horúčku

Záverečné hodnotenie

voltaren rapid

3.6/5 - (8 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu