Ušné kvapky Burrow (Recenzia)

BolesťUšné kvapky Burrow (Recenzia)

Trápite sa s častými bolesťami uší?

Nedokážete si pomôcť a vytrvalá bolesť vás často prekvapí v tých najmenej vhodných okamihoch?

Dôvodom je v mnohých prípadoch zápal zvukovodu, ktorý vzniká z mnohých dôvodov.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Ušné kvapky Burrow?

Hlavným príznakom zápalu zvukovodu je nepríjemná bolesť, v niektorých prípadoch i svrbenie.

Tri dôvody, kvôli ktorým vzniká zápal zvukovodu

Ušný zápal môže vznikať z troch rôznych dôvodov:

 • Bakteriálna infekcia
 • Pôvodcom je vírus
 • Alergická reakcia

Bakteriálna infekcia alebo nákaza vírom sa prejavuje nepríjemnou a ostrou bolesťou. Veľmi často sa môže objaviť i výtok z ucha alebo vysoká teplota, ktorá je častým sprievodným javom infekčných ochorení.

Na častú tvorbu ušných zápalov sú náchylní najmä jedinci, ktorým sa nadmerne tvorí ušný maz. Toto prostredie predstavuje ideálne podmienky pre množenie baktérií a nasledujúci rozvoj zápalu.

Ušný zápal môžeme podnietiť i my svojou vlastnou činnosťou. Kúpanie sa v špinavej a stojacej vode je nebezpečné, pretože toto prostredie je ideálne na množenie baktérií. Pri kúpaní v týchto podmienkach sa baktérie veľmi jednoducho dostanú až do zvukovodu a rozbehnú tvorbu zápalu. Rovnako nebezpečné je i prašné prostredie. Obom prostrediam by sa mali jedinci ohrození častou tvorbou zápalov zďaleka vyhýbať.

Tretím typom, ktorý podnecuje vznik ušného zápalu, je alergická reakcia. Alergická reakcia sa prejavuje predovšetkým svrbením. Často ju nesprevádza ostrá bolesť a netvorí sa pri nej výtok.

Riešením sú ušné kvapky na zápal. V prípade, že je zápal zvukovodu spôsobený baktériami, je dôležité dbať na to, aby boli ušné kvapky antibiotické. Účinné látky spôsobujú rýchle odstránenie baktérií, na vírovú infekciu však vôbec nepôsobia.

Je potrebné mať na pamäti, že neliečený zápal zvukovodu sa postupne šíri. Komplikáciou pri neliečenom zápale zvukovodu môže byť až prechod zápalu na stredné ucho. Riešenie problémov so zápalmi ucha poskytujú ušné kvapky Burrow.

Ušné kvapky Burrow – čo to je?

Ušné kvapky Burrow predstavujú alkoholický roztok, ktorý je zložený z octanu a vínanu hlinitého. Kvapky sú určené pre lokálne podanie a liečbu zápalov ucha.

Účinné látky spoľahlivo bojujú proti zápalu zvukovodu na lokálnej úrovni.

Ušné kvapky Burrow sú liekom, ktorý je možné podať dospelým, mladistvým i deťom od troch rokov.

Účinky ušných kvapiek Burrow

Ušné kvapky Burrow sa vďaka účinnej kombinácii a správnemu pomeru účinných látok octanu a vínanu hlinitého vyznačujú niekoľkými dôležitými účinkami:

 • adstringentnými (sťahujúci efekt na zápal)
 • antiseptickými (pôsobí proti množeniu a výskytu choroboplodných zárodkov)
 • antiedematóznymi (zmierňuje opuch v mieste vzniku zápalu)
 • chladivými (poskytuje úľavu od bolesti a upokojuje podráždené miesto)

Obe organické soli hliníka (octan i vínan) sú známe pre svoj sťahujúci účinok. V mieste pôsobenie zrážajú povrchovú vrstvu bielkovín. Vďaka tomuto efektu vzniká na povrchu kože a sliznice vrstva, ktorá zjednodušuje a urýchľuje hojenie poškodeného a napadnutého tkaniva. Vrstva, ktorá vznikla pôsobením daných solí, rovnako podporuje tvorbu novej vrstvy pokožky a sliznice.

Výhodou je, že ušné kvapky Burrow je možné používať nielen počas vonkajších zápalov zvukovodu. Predstavujú tiež skvelú podpornú liečbu pri zápaloch stredného ucha, ktoré patria medzi vytrvalé a bolestivé.

Zloženie

Zloženie ušných kvapiek Burrow sme Vám načrtli už v predchádzajúcich riadkoch. Prezradíme Vám však o nich viac.

1 g ušných kvapiek Burrow obsahuje 400 mg zmesi hlinitých organických solí – octanu a vínanu. Zvyšok obsahu je doplnený vodou a zriedeným liehom, ktoré predstavujú ideálne rozpúšťadlá pre uvoľnenie účinku aktívnych látok.

Octan hlinitý

 • používa sa v lekárstve ako základ Burrowho roztoku. Burrow roztok primárne slúži na liečbu zápalov pokožky. Octan hlinitý vyniká predovšetkým svojimi sťahujúcimi účinkami. Sťahujúce účinky predstavujú zúženie krvných ciev v mieste zápalu a následne zastavenie sekrécie. Jeho hlavným účinkom je upokojenie a nástup procesu hojenia. Rovnako sú mu pripisované antibakteriálne účinky, ktoré podporujú zastavenie šírenia ďalšieho zápalu.

Vínan hlinitý

 • spolu s octanom predstavujú mimoriadne účinnú zmes. Vínan si okrem liečebného účinku našiel uplatnenie i v kozmetike. Predstavuje účinnú zložku mnohých krémov proti opuchom. Dôležitý je i jeho účinok na zabránenie krvácania a preto je častou zložkou zubných pást zaoberajúcich sa znížením krvácavosti ďasien.

Správny pomer účinných organických solí hliníka v ušných kvapkách Burrow rýchlo tlmí zápal a upokojuje podráždené okolie.

Užívanie a dávkovanie

Kvapky sa podávajú lokálne do postihnutého zvukovodu. Ako používať ušné kvapky:

 • ušné kvapky Burrow používajte podľa informácií, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku, alebo podľa doporučení lekára a lekárnika
 • do zvukovodu zaveďte gázovú vložku, ktorú pravidelne každé dve hodiny prevlhčite ušnými kvapkami
 • ušné kvapky sa aplikujú v množstve 2-4 kvapky do vyčisteného zvukovodu (pozor na čistenie zvukovodu konvenčnými ušnými tyčinkami, ktoré pri nesprávnom použití spôsobujú zatlačenie ušného mazu hlbšie do ucha a následne ešte viac dráždia postihnutý zvukovod)

Cena

Ušné kvapky Burrow sú dostupné v dvoch baleniach – 10g a 20g. Samotná spoločnosť Galvex však sama upozorňuje na to, že obe balenia nemusia byť na trhu dostupné súčasne. Momentálne je na trhu dostupné balenie s hmotnosťou 20 g a jeho cena predstavuje 1,89 €. Ušné kvapky skladujte približne pri 25°C a chráňte ich pred priamym slnečným žiarením. Nie je potrebné odkladať ich do chladničky.

Ušné kvapky Burrow

20g 
overené zloženie
1,23 €
(platí ku dňu 11.3.2020)

 

Upozornenie

Pri kvapkách je potrebné dať si pozor na vedľajšie účinky, ktoré sa prejavujú v malom percente prípadov.

 • Pri lokálnom použití môžu stáť za podráždením pokožky
 • Vedľajšie účinky sa prejavujú približne u 1 z 1000 osôb
 • Liek je určený na lokálne použitie, v žiadnom prípade ho neužívajte iným spôsobom
 • Zabezpečte, aby sa deti k lieku nedostali
 • Akékoľvek iné vedľajšie účinky hláste lekárovi a to i v prípade, že sa nenachádzajú medzi menovanými vedľajšími účinkami spomínaného lieku

Výhody a nevýhody

 • Veľmi účinné kvapky na liečbu zápalov vonkajšieho zvukovodu
 • Slušná podporná liečba pri liečení zápalov stredného ucha
 • Kvalitné zloženie
 • Neobsahuje štandardné alergény
 • Minimum vedľajších účinkov

 • Nepohodlná aplikácia

Záverečné hodnotenie

Podľa skúseností odporúčajú pacienti trpiaci akútnym či chronickým zápalom vonkajšieho zvukovodu ušné kvapky Burrow ako skvelú možnosť liečby. Účinky kvapiek sa dostavujú už po prvom až druhom použití. Upokojenie zapáleného miesta a jeho následné schladenie pomáha pacientom uľaviť od ostrej bolesti.

Netrápte sa zbytočnou a vyčerpávajúcou bolesťou, siahnite po kvapkách Burrow.

Vďaka aktívnym látkam dokážu naozaj spoľahlivo liečiť zápal vonkajšieho zvukovodu. Navyše sa na ne môžete spoľahnúť i v prípade zápalu stredného ucha, kedy slúžia ako doplnková liečba.

Ich receptúra je postavená na aktívnych látkach. Organické soli, octan a vínan, majú dlhú tradíciu v liečbe zápalov. Pôsobia upokojujúcu, v mieste zápalu ničia poškodené tkanivonapomáhajú k obnove poškodených vrstiev pokožky.

Prehľad

Zdravie

Pomáha pri boji so zápalom zvukovodu.

Balenie

Výhodné balenie.

Kvalita

Kvalitné overené zloženie. 

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Lieči zápal zvukovodu

 • Minimálne vedľajšie účinky

Záverečné hodnotenie

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu