Ušné sviečky – Prečo ich používať? (Recenzia)

BolesťUšné sviečky - Prečo ich používať? (Recenzia)

Bolesť ucha je mimoriadne nepríjemný problém, ktorý môže mať celú radu rôznych príčin.

Často sa zle identifikuje, pretože ucho je prepojené s ďalšími časťami tela a tak sa bolesť uší prenáša.

Môžeme mať preto pocit, že necítime bolesť zvukovodu, ale naopak máme migrénu alebo nás zachvátila bolesť zubov.

Rovnako to platí i naopak.Veľmi obľúbeným a populárnym riešením sú ušné sviečky.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Ušné sviečky?

Rýchle riešenie problému a viditeľné účinky spôsobujú, že počas bolesti ucha sú najvyhľadávanejšími heslami ušné sviečky video alebo ušné sviečky recenzie.

Mnoho ľudí popisuje svoje bohaté skúsenosti s ušnými sviečkami ako okamžitú úľavu pri bolesti ucha, pálení či svrbení zvukovodu.

Pozrime sa na ušné sviečky od spoločnosti Aurecon. Z nášho článku zistíte všetky informácie, ktoré musíte vedieť skôr, ak začnete používať ušné sviečky. Poďme na to!

Bolesť ucha – prečo vzniká?

Bolesť ucha vzniká z celej rady možných príčin. Veľmi často za jej vznikom stojí infekcia, ktorá môže mať pôvod v plesniach, víroch či celej rady baktérií. V mnohých prípadoch si za vznik bolesti môžeme i my.

Už dlho sme upozorňovaní na fakt, že čistenie uší bežnými vatovými tyčinkami nie je správne, pretože pri ňom dochádza k zatláčaniu mazu ďalej do zvukovodu.

Toto prostredie potom predstavuje ideálne podmienky pre množenie choroboplodných zárodkov. Stačí len malé zranenie a infekcia je na svete. Dnes máme k dispozícii množstvo prípravkov určených na čistenie uší, vyskúšajte napríklad Audispray.

Problém tiež predstavuje čistenie uší pomocou kozmetických prípravkov. Telové mlieka, krémy či rôzne emulzie nie sú vhodnou alternatívou pri čistení zvukovodu. Vyraďte ich zo svojej rutiny!

V predchádzajúcich riadkoch sme spomínali i to, že bolesť uší môže byť prenesená z iných oddielov nášho tela. Najčastejšie sa jedná o:

 • Bolesti ucha pochádzajúce od zubov (kaz na zadných zuboch)
 • Bolesti ucha prenesené z krčnej chrbtice
 • Zapálenie či podráždenie slinnej žľazy
 • Bolesti ucha vzniknuté z prievanu
 • Bolesti ucha po operácii krčnej chrbtice
 • Nadmerne zaťažený čeľustný kĺb, z ktorého bolesť vystreľuje až do ucha

Čo sú to ušné sviečky a aké riešenie bolesti uší predstavujú?

Ušné sviečky Aurecon plus predstavujú bavlnené trubičky, ktoré sú napustené zmesou parafínu a včelieho vosku. Súčasťou ušných sviečok Aurecon plus je i plastová vložka, ktorá zvyšuje bezpečnosť pri používaní a tiež podporuje ich účinnosť.

Často sa domnievame, že ušné sviečky sú náš novodobý výmysel. Nie je to však pravda. Ich cesta sa začína už v kultúre Indiánov, ale ich účinky na ľudský organizmus poznali mnohé staré národy.

Ako ušná sviečka funguje?

Ušná sviečka funguje na princípe komínového efektu. Pri horení ušnej sviečky vzniká na celé ucho mierny podtlak, ktorý má za cieľ vytlačiť časť ušného mazu usadeného v zvukovode. Hoci sú niektorí odborníci skeptickí k účinkom ušnej sviečky, skúsenosti s nimi hovoria samé za seba.

Je pravdou, že podtlak, ktorý vzniká pri horení ušnej sviečky je mierny, stačí však na to, aby sa aspoň časť mazu uvoľnila zo zaneseného zvukovodu.

Okrem mazu sa uvoľňujú i ďalšie nečistoty a choroboplodné zárodky. Týmto spôsobom máte možnosť zbaviť sa nepríjemného svrbenia, štípania či častých infekcií. Existuje množstvo produktov, ktoré majú vo svojom zložení pridané aromatické oleje či korenie. Pridanie ďalších prísad má za cieľ pôsobiť preventívne a liečivo. Vedecké štúdie však tento fakt zatiaľ nijako nepotvrdili.

Ušné sviečky – ako často sa používajú?

Ušné sviečky sa nepoužívajú ako prevencia. Ich hlavný zmysel tkvie v odstránení nadbytočného mazu. Pred ich použitím by ste sa rozhodne mali poradiť so svojim lekárom, ktorý Vám poradí či je táto terapia vhodná i pre Vás a tiež poskytne užitočné tipy, ako používať ušné sviečky správne a bez negatívnych následkov.

Existujú i prípady bolesti ucha, kedy nie je vhodné používať ušné sviečky. Medzi ne sa zaraďujú:

 • Hnisavé zápaly v uchu
 • Plesňové infekcie v uchu
 • Poranený bubienok (v prípade, že máte poranenú akúkoľvek časť ucha, nie je vhodné používať ušné sviečky, pretože Vaše zranenie sa môže ešte zhoršiť)
 • Akútne bolesti v uchu (prichádzajú veľmi náhle a predstavujú ostrú bodavú bolesť v uchu – týmto spôsobom sa môže prejavovať napríklad infekčné ochorenie)

Účinky ušnej sviečky

 • Odstránenie nahromadeného ušného mazu
 • Zabránenie pocitov svrbenia a pálenia
 • Úľava od častých migrén
 • Pomoc pri miernych formách zápalu stredného ucha
 • Odstránenie hučania v ušiach
 • Odstránenie nečistôt a usadených choroboplodných zárodkov vo forme baktérií či vírov

Zloženie

Ušná sviečka je zložená z:

 • Bavlny (obal trubičky)
 • Zmesi včelieho vosku a parafínu
 • Plastovej ochrannej vložky zvyšujúcej účinnosť a bezpečnosť

Ako sa používajú ušné sviečky?

 1. Nasuňte priložený papierový krúžok a zapáľte sviečku na jej širšom konci. Nezabudnite, že sviečka môže byť zapálená len v prípade, že je na nej nasedený papierový krúžok.
 2. Položte hlavu do vodorovnej polohy a zasuňte sviečku užším koncom, ktorý nehorí, do ucha. Sviečka musí byť umiestnená tak, aby bola vo zvislej polohe a nebola naklonená do boku. V správnej polohe je vtedy, keď môžete počuť jemný pukot ohňa na jej širšom konci.
 3. Keď sviečka dohorí do svojich 2/3 (musí byť vždy nad úrovňou papierového krúžku), vyberte ju a uhaste v pripravenom pohári s čistou vodou. Proces horenie trvá 7 až 8 minút.

Optimálna dĺžka ušnej sviečky Aurecon natural bola rôznymi výskumami stanovená na približne 22 centimetrov ±5% s priemerom na hornom konci približne 15 milimetrov. Vďaka týmto proporciám je možné dosiahnuť správnu rovnováhu a efektívne horenie.

Cena

Cena balenia ušných sviečok Fytofontana Aurecon plus je stanovená na 4,49€. V balení sa nachádzajú dve sviečky. Vzhľadom na to, že sviečka nie je určená pre pravidelné použitie a odporúča sa len po porade s lekárom, pomer cena a kvalita je naozaj vyhovujúci.

Ušné sviečky Aurecon plus je vhodné kupovať v online lekárňach či kamenných predajniach. Získavate tak istotu, že sa Vám do rúk dostal skutočne kvalitný produkt.

Ušné sviečky Aurecon plus

2 sviečky
účinné zloženie pre dosiahnutie želaného efektu
4,49 €
(platí ku dňu 4.3.2020)

Upozornenie

 • Pred každým použitím ušnej sviečky sa poraďte so svojim lekárom, či je pre Vás daný produkt vhodný
 • Ušné sviečky zavádzajte do zvukovodu presne podľa inštrukcií nachádzajúcich sa na obale produktu
 • Produkt nemá so sebou spojené žiadne vedľajšie účinky, pre jeho správne použitie je však potrebné presné zavedenie, ktoré vyžaduje cvik

Výhody a nevýhody

 • Účinné čistenie zvukovodu
 • Overená značka a výhodná cena
 • Produkt bez vedľajších účinkov

 • Je potrebná správna aplikácia, ktorá vyžaduje cvik a zručnosti

Záverečné hodnotenie

Ušné sviečky sú skvelým pomocníkom pri častom svrbení zvukovodu či hučaní v ušiach. Neodporúča sa používať ich preventívne a pred samotným použitím je vhodné poradiť sa s lekárom. Produkt Fytofontana Aurecon plus sa vyznačuje veľmi dobrým pomerom ceny a kvality. Skúsenosti a recenzie rovnako hovoria v jeho prospech.

Týmto spôsobom je možné jednoducho a bez vedľajších účinkov vyriešiť časté problémy so zvukovodom. Ušné sviečky fungujú na princípe komínového efektu, ktorý je čisto mechanickou záležitosťou a tak sa jeho používatelia nemusia obávať uvoľňovania škodlivých látok do organizmu.

Prehľad

Zdravie

Zastavenie svrbenia a bolesti vo zvukovode.

Balenie

Výhodné balenie.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Podporuje čistenie zvukovodu
 • Je možné použiť ho pri miernych zápaloch ucha

 • Pracujú na princípe mechanického komínového efektu
 • Možné použiť i pri častých migrénach

Záverečné hodnotenie

5/5 - (1 vote)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu