Nurofen 400 – Cena a recenzia prípravku

BolesťNurofen 400 - Cena a recenzia prípravku

O bolesti sa toho popísalo už veľa. Nikdy však nie je na škodu, prečítať si niečo viac o tomto nepríjemnom pocite, ktorý nám komplikuje život, ako aj o odporúčaniach, ako sa ho zbaviť.

Existuje množstvo rád, liekov a prírodných prostriedkov, ktoré nám v prípade bolesti pomáhajú.

Nikdy s istotou neviete, čo vám naozaj pomôže, preto je vždy lepšie poznať čo najviac riešení. Či vás už bolieva hlava, zuby, alebo celé telo, výsledok je vždy rovnaký. Nedokážete sa sústrediť, práca ide bokom a na aktivity s rodinou a priateľmi nemáte ani pomyslenie. Keď sa do toho všetkého zamieša horúčka a chrípka klope na dvere už viete, že vás čaká pár nepríjemných dní v posteli.

S bolesťou a horúčkou bojuje aj Nurofen.

Liek patrí na našom trhu medzi popredné analgetiká a neustále rozširuje ponuku produktov, aby mohol pomôcť každému.

Výsledkom tohto úsilia je napríklad Nurofen Rapid na rýchlu úľavu od bolesti a zápalu alebo Nurofen sirup pre deti.

Nás zaujímal Nurofen 400 mg s trojitým účinkom.

Prečítajte si niečo viac o tomto lieku a možno bude správnym riešením na odstránenie bolesti a zvýšenej teploty práve pre vás.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Nurofen?

Čo to je?


Nurofen 400 mg je liek vo forme obalených tabliet na tlmenie bolesti, zvýšenej teploty a zápalu.

Obsahuje liečivo ibuprofén, vďaka ktorému má hneď tri účinky – analgetický, antipyretický a antireumatický.

Ibuprofén má vlastnosť zastaviť tvorbu prostaglandínov, ktoré sú zodpovedné za vznik bolesti, horúčky a zápalu. Liek tlmí mierne až stredné bolesti rôzneho charakteru. Odporúča sa aj pri pooperačných bolestiach, prechladnutí a chrípke.

Nurofen 400 mg je tu pre každého vo veku nad 12 rokov, kto sa chce zbaviť bolesti, zvýšenej teploty alebo zápalu.

Niekoľko faktov o bolesti 


Každý odborník vám povie, že bolesť je prirodzená a nápomocná. Telo je veľmi dômyselný stroj a bolesť používa ako obranný mechanizmus a informačný prostriedok, ktorým dáva najavo, že niečo nie je v poriadku. Napriek tomu pôsobí rušivo a chceme sa jej zbaviť. Najskôr jej však musíme porozumieť.

 • Prah bolesti nie je mýtus – každý človek vníma bolesť inak. To, čo niekomu spôsobuje „muky“, je pre iného znesiteľné. Je to preto, že gény a hormóny určujú, ako mozog spracúva signály bolesti vysielané z tela. Ak niekomu pri bolesti hlavy pomáha káva s citrónom, nemusí zabrať aj vo vašom prípade. Preto sú najspoľahlivejším riešením analgetiká s cieleným zameraním na zdroj bolesti.
 • Sila mysle – vnímanie a intenzita bolesti podlieha aj emóciám. Bolesť narastá s pocitmi úzkosti či depresiou. Funguje to aj opačne. Silné vzrušenie alebo strach znižujú vnímanie bolesti a na určitú dobu nás od nej odpútajú. Prívrženci alternatívnej medicíny už od nepamäti využívajú na uvoľnenie mysle meditáciu a sústredenie myšlienok, čím môže dôjsť k zníženiu pocitu bolesti.
 • Bolesť nemá jeden zdroj – na odstránenie bolesti je nevyhnutné poznať jej zdroj. Tkaninová bolesť je spôsobená poškodením tkaniva, kedy dochádza k uvoľneniu prostaglandínov. Tie spustia reťazovú reakciu, zvýšia citlivosť nervových zakončení, a tak vzniká bolesť a zápal. Nervová bolesť znamená poškodenie nervov, ktoré zabezpečujú komunikáciu medzi telom a mozgom. V dôsledku ochorenia alebo poranenia sa vysielanie signálov naruší a dostaví sa intenzívna bolesť nervov, stŕpnutie alebo znecitlivenie.

Ako je to s horúčkou?


Normálna telesná teplota sa pohybuje okolo 37 °C. Telesná teplota je regulovaná časťou mozgu (hypotalamus), ktorá funguje ako termostat. Pri dobrom zdravotnom stave nastaví   hypotalamus telo na optimálnu teplotu. Keď však teplota stúpne, hovoríme o horúčke.

 • horúčka je obranná reakcia organizmu pri infekcii vírusmi a baktériami
 • môže mať tri úrovne: 38 – 39 °C je stredne vysoká horúčka, 40 °C alebo viac je vysoká horúčka a 42,4 °C alebo viac je nebezpečne vysoká horúčka
 • zvýšenie teploty tela vytvára nevyhovujúce prostredie pre baktérie a vírusy, ktoré spôsobujú infekciu. Keď uhynú, telesná teplota sa opäť stabilizuje na optimálnu hodnotu.
 • infekcia nie je vždy príčinou vzniku horúčky. Zvýšenú teplotu môžu vyvolať aj reakcie na lieky alebo očkovacie vakcíny a dlhodobé zdravotné problémy spojené so zápalmi.
 • pri horúčke sa odporúča prísun tekutín, odpočinok, studené obklady, ľahká strava a lieky s antipyretickým účinkom. Pri teplote vyššej ako 40 °C je potrebné vyhľadať lekára.

Ako funguje Nurofen?


Pri perorálnom podaní sa tableta dostáva do žalúdka. Začne sa rozpúšťať a dochádza k uvoľneniu ibuprofénu, ktorý je absorbovaný cez stenu žalúdka do krvného riečiska. Tam aktivuje blokovanie tvorby prostaglandínov.

Účinky


 • tlmí miernu až stredne silnú bolesť hlavy, pomáha pri migrenóznych stavoch
 • zmierňuje bolesti chrbtice, kĺbov, svalov a zubov
 • pomáha pri menštruačných a pooperačných bolestiach
 • znižuje horúčku, zmierňuje príznaky prechladnutia a chrípky

Zloženie


Obsah látok v jednej tablete:

 • Ibuprofén 400 mg – je odvodený od kyseliny propiónovej a patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov. Používa na liečbu bolestihorúčky a zápalu. Podáva sa ústnou alebo injekčnou formou. Znižuje tvorbu prostaglandínov, ktoré sa podieľajú na vzniku bolesti, zápalu a opuchu. Liek sa používa aj na znižovanie telesnej teploty.  Pôsobí na hypotalamus, čím dochádza z zvýšeniu prietoku krvi a odvádzaniu tepla z tela. Ibuprofén môže vyvolať vedľajšie účinky a interakcie s niektorými liekmi.
 • Pomocné látky – kroskarmelóza sodná soľ, laurylsíran sodný, citronan trisodný, kyselina steárová, oxid kremičitý koloidný bezvodý, karmelóza sodná soľ, mastenec, disperzne sušená arabská guma, sacharóza, oxid titaničitý (E171), makrogol 6000, červený atrament.

Užívanie a dávkovanie


 • užívajte presne tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár neurčí inak
 • dospelí a deti staršie ako 12 rokov užívajú 1 tabletu, podľa potreby pokračujú v užívaní 1 tablety s časovým odstupom 4 – 6 hodín
 • maximálna denná dávka sú 3 tablety denne. Ak príznaky neustúpia do 10 dní, vyhľadajte lekára. Ak liek podávate deťom dlhšie ako 3 dni a stav sa nezlepší, vyhľadajte lekára.
 • tablety sa užívajú nezávisle od jedla, nesmú sa drviť, užívajú sa v celku a zapíjajú tekutinou. V prípade citlivého žalúdka sa liek užíva spolu s jedlom.

Cena


Nurofen 400 mg kúpite v každej lekárni alebo pohodlne na internete. Na výber máte dve veľkosti balenia po 12 alebo 24 tabliet.

Všetky lieky, doplnky výživy aj zdravotné pomôcky nakupujte iba u overeného predajcu.

Zákazníkmi overená lekáreň Dr.Max ponúka na svojej stránke všetky farmaceutické prípravky z radu Nurofen.

Nurofen 400 mg 12 tbl kúpite za 1,99 € a výhodné balenie Nurofen 400 mg 24 tbl za 3,69 €.

Nurofen
nurofen

12 tabliet
Skladom
2,39 €
(platí ku dňu 19.8.2019)

Upozornenie


 • Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 12 rokov, pacientov so závažnou poruchou činnosti obličiek, pečene alebo srdca a pre ženy v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvých dvoch trimestrov sa liek podáva iba v nevyhnutných prípadoch. Počas krátkodobého užívania lieku proti bolesti a horúčke sa v období laktácie odporúča prerušiť dojčenie. Bezpečnosť pri opakovanom používaní nie je potvrdená.
 • Inhibítory COX môžu pôsobiť na ovuláciu a znížiť reprodukčné schopnosti žien počas užívania. Po ukončení liečby účinky odznejú.
 • Zvýšená opatrnosť pri užívaní sa odporúča pacientom s astmou, alergiou a starším ľuďom.
 • Počas užívania sa neodporúča konzumácia alkoholu ani fajčenie. Liek obsahuje sacharózu a sodík.
 • Užívanie Nurofenu môže spôsobiť interakcie s inými liekmi. Podrobné informácie o kontraindikáciách s inými liekmi a ďalších zdravotných obmedzeniach spojených s užívaním nájdete v príbalovom letáku.
 • Tak ako všetky lieky, aj tento môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Môže sa objaviť nevoľnosť, poruchy trávenia, bolesť hlavy alebo alergické reakcie. Ďalšie informácie o vedľajších účinkoch sú uvedené v príbalovom letáku.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí na suchom mieste pri teplote do 25 °C.

Výhody a nevýhody


 • pomoc pri rôznych zdrojoch bolesti
 • tlmí príznaky chrípky a prechladnutia
 • jednoducho sa užíva, nie je viazaný na jedlo
 • nízka cena a celková spokojnosť zákazníkov

 • existujú obmedzenia v užívaní spojené s tehotenstvom a zdravotným stavom
 • možné vedľajšie účinky

Záverečné zhodnotenie


Ako bolo spomenuté na začiatku, bolesť má veľmi individuálny charakter a každý ju vníma inak. Niekoho častejšie bolí hlava, ďalší má problém s kĺbmi a veľa žien zase trpí každý mesiac pri menštruácii. Nemôžete sa však spoliehať, že vás neprekvapí aj bolesť iných častí tela. Preto je fajn, ak máte poruke niečo, čo zaberá na väčšinu bežných bolestí.

Nurofen 400 mg sa môže pochváliť svojím širokým záberom účinku.

Netlmí iba bolesť samotnú, ale pomôže vám „prežiť“ aj chrípku.

Recenzií síce nie je veľa, ale všetky sú pozitívne.

Ľudia ho chvália a odporúčajú ako spoľahlivý prostriedok na tlmenie bolestí a pomoc pri prechladnutí.

Lieku „nahráva“ aj jeho nízka cena, dobrá dostupnosť a jednoduché dávkovanie, ktoré nie je viazané na jedlo. Takže ho môžete užiť hneď, ako sa bolesť objaví. Ak vám z nejakého dôvodu nevyhovuje Nurofen 400 mg, môžete vyskúšať niektorý ďalší  variant z tohto radu – je ich totiž viac než dosť.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na bolesť.

Cena

Prijateľná cena a rôzne balenia.

Kvalita

Kvalitné zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok so širokým záberom účinku.

Hlavné výhody

 • Ľahká dostupnosť a priaznivá cenu
 • Kvalitné zloženie produktu

 • Pomoc pri rôznych zdrojoch bolesti
 • Tlmí príznaky chrípky a prechladnutia

Záverečné hodnotenie

4/5 - (8 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu