Aflamil – recenzia, cena, skúsenosti

0

Zdravie si človek začne vážiť, až keď ho stratí. Táto fráza je síce otrepaná, no plne vystihuje tému, ktorej sa budeme venovať. Až keď sa dostavia bolesti, vstávanie z postele trvá dlhšie ako posledný deň pracovného týždňa a šport je iba peknou spomienkou, uvedomíte si, čo je v živote najdôležitejšie…

Ak trpíte vážnym ochorením pohybového aparátu, zdravie vám už nikto nevráti, no existujú spôsoby, ako stav zlepšiť a žiť kvalitne. Telo je ako stroj – keď niektoré súčiastky začnú škrípať, jednoducho ich namažete. Podobne to funguje aj pri bolestivých kĺboch, svaloch, zápaloch a športových úrazoch.

Aflamil krém môže byť tým správnym „mazadlom“. Pôsobí lokálne a vďaka mnohonásobným účinkom pomáha pri liečbe všetkých typov bolestivých a zápalových ochorení.

Chcete vedieť, aké sú to? Čítajte ďalej a dozviete sa, na čo sa používa Aflamil, aké má zloženie, účinky, dávkovanie, kontraindikácie a aké recenzie dostal od užívateľov.

Čo to je?


Aflamil je liek vo forme dermálneho krému na lokálnu liečbu zápalových a bolestivých ochorení. Obsahuje účinnú látku aceklofenak s analgetickým, protizápalovým a protireumatickým účinkom.

Krém má univerzálne využitie a môžete ho použiť v prípade akéhokoľvek zápalového alebo bolestivého ochorenia, úrazu akútneho alebo chronického ochorenia kostí a svalov, napríklad pri zápale tkanív, tenisovom lakti, distenzii  či modrinách.

Liek je u nás dostupný aj ako Aflamil prášok na perorálnu suspenziu, no ten je viazaný na lekársky predpis.

Aflamil je určený pre dospelých, seniorov a športovcov, ktorých bolesť a zápal obmedzuje v pohybe.

Kto je výrobca?


Aflamil vyrába maďarská spoločnosť Gedeon Richter Plc, založená v roku 1901. Názov nesie podľa svojho zakladateľa Gedeona Richtera. Prvotným zameraním spoločnosti bola výroba organoterapeutických prípravkov, ktorých základ tvoria extrakty zo živočíšnych orgánov. O šesť rokov neskôr sa preorientovala na výrobu dezinfekcií a liekov na bolesť a horúčku.

Výrobca má pod patronátom vyše 200 liekov a svoje produkty neustále inovuje. Ideou Gedeon Richter Plc je pomáhať verejnosti a liečiť ochorenia prostredníctvom kvalitných výrobkov. Firma sa taktiež zaoberá distribúciou a je oficiálnym dodávateľom pre slovenský trh.

Kedy pohyb bolí?


Pohyb je pre nás taký prirodzený, že ho berieme ako samozrejmosť. Pozornosť upúta až vtedy, keď prestáva plniť svoju funkciu. Pohybový aparát je denne vystavený námahe a niekedy starne rýchlejšie, ako si myslíme.

Osteoartritída

 • je najčastejšia forma artritídy. Útočí na malé aj veľké kĺby samostatne, alebo si vyberie hneď niekoľko kĺbov naraz. Ochorenie vplýva na činnosť kĺbov. Nezasahuje do kožného tkaniva, pľúc, očí a ciev ako iné formy artritídy. Medzi hlavné príznaky patrí bolesť pri nadmernej námahe, pocit stuhnutosti a rozšírenie kostí v strede a na konci prstových kĺbov.
 • osteoartritída má 4 stupne. V prvom dochádza k neurčitému zúženiu kĺbového priestoru. Druhý stupeň je charakteristický kostnými výrastkami a pri treťom stupni sa objavujú deformácie koncov kostí. Najvyšší stupeň predstavuje výrazné zúženie kĺbového priestoru, výrastky sú veľké a deformácie výrazné. Príčiny vzniku nie sú špecifikované. Odborníci predpokladajú, že ochorenie má súvis s genetikou, vekom, životným štýlom a starými zraneniami.

Reumatická artritída

 • neslávne reumatické ochorenie postihuje 1 až 2 % populácie. Vznikajú pri ňom zápaly kĺbov na horných aj dolných končatinách a nezriedka zasahuje aj cievy a orgány ako pľúca, oči alebo srdce. Hovoríme o autoimunitnom ochorení, kedy sa telo zblázni a bojuje proti sebe. Stav je dlhodobý a výrazne znižuje kvalitu života.
 • zaujímavé je, že reumatická artritída postihuje viac žien ako mužov a riziko výskytu stúpa s opakujúcou sa rodinnou anamnézou. Bolesti sa objavujú hlavne ráno a sú sprevádzané stuhnutosťou, začervenaním, opuchom, celkovým vyčerpaním a výnimočná nie je ani zvýšená teplota. Liečba dokáže priebeh ochorenia spomaliť, no nezastaví deformácie kĺbov. Príčina nie je známa.

Ankylozujúca spondylitída

 • ide o zápalové ochorenie pohybového aparátu postihujúce chrbticu, ramenné a bedrové kĺby. Objavuje sa v mladom veku (20 – 30 rokov) a trápi viac mužov ako ženy. Pacient pociťuje bolesť a stuhnutosť v spodnej časti chrbtice, sedacej časti a v zadnej časti stehien. Postupom času dochádza k obmedzeniu pohybu chrbtice, trvalému narovnaniu zakrivení v dolnej časti chrbtice, zníženej rozťažnosti hrudníka a pohyblivosti krku. Kosti zrastajú a v niektorých prípadoch začne v zapálenom tkanive rásť nová kosť.
 • ochorenie môže vyvolať aj horúčku, nechutenstvo, únavu, problémy so srdcom, pľúcami alebo zápal očí. Príčina nie je jasná, no môže mať spojitosť s genetikou.

Účinky


 • pôsobí lokálne
 • tlmí bolesť
 • bojuje so zápalom
 • znižuje horúčku v mieste úrazu
 • zmierňuje prejavy osteoartritídy

Zloženie


Aflamil má podobu bieleho krému baleného v hliníkovej tube s uzáverom s tŕňom na prepichnutie uzavretého ústia.

Vďaka ľahkej konzistencii sa rýchlo vstrebáva a pôsobí priamo v postihnutom mieste. V 1 g krému sa nachádza 15 mg účinnej látky aceklofenak.

Aceklofenak

 • z chemického hľadiska ide o derivát kyseliny octovej. V medicíne je klasifikovaný ako nesteroidné antiflogistikum (NAS). Aceklofenak zastavuje produkciu prostaglandínov (hormóny bolesti) a zápalových mediátorov. Ako liečivo je veľmi dobre tolerovaný. V porovnaní s inými NAS má nižší výskyt gastrointestinálnych nežiaducich účinkov charakteristických pre túto skupinu liečiv. Navyše je pri lokálnej liečbe toto riziko ešte menšie, preto sa uprednostňuje pred tabletami. Najmä v prípade, ak pacient trpí iným vážnym ochorením.

Nesteroidné antiflogistiká sú jedny z najčastejšie predpisovaných liekov a užíva ich 20 až 30 % obyvateľov vyspelých krajín. Najväčšie využitie nachádzajú v oblasti ochorení pohybového aparátu ako osteoartróza, reumatoidná artritída a ankylozujúca spondylitída. Široko spektrálne využitie je podmienené mnohostranným účinkom. Okrem výrazných analgetických a protizápalových vlastností pôsobia antipyreticky a niektoré antitrombogénne. Štúdie tiež poukazujú na predpoklad znižovania rizika kolorektálneho karcinómu a spomalenia vývoja Alzheimerovej choroby. Ako jemné kyseliny sú vstrebávané sliznicou žalúdka a čriev. V pečeni metabolizujú na neaktívne metabolity, ktoré sú vylučované močom a čiastočne žlčou.

Pomocné látky

 • emulgujúci vosk (pripravený z cetylalkoholu a stearylalkoholu s obsahom derivátu makrogolu z esterov vyšších mastných kyselín so sorbitanom), tekutý parafín, metylparabén (E218), propylparabén (E216), čistená voda

Užívanie a dávkovanie


 • vždy dodržiavajte pokyny uvedené v príbalovom letáku alebo sa riaďte nariadeniami lekára či lekárnika
 • krém je určený výhradne na vonkajšie použitie
 • postihnuté miesta ošetrujte 2 až 3x denne jemným vtieraním do pokožky
 • množstvo krému závisí od rozsahu plochy (1,5 až 2 g na 5 až 7 cm)
 • po aplikácii si dôkladne umyte ruky, ak oblasť liečenia nie je lokalizovaná na rukách
 • bez indikácie lekára nepoužívajte dlhšie ako 2 týždne (poranenia kĺbov a svalov) alebo 3 týždne (zápal kĺbov)
 • ak sa stav nezlepší do 7 dní alebo dôjde k zhoršeniu, kontaktujte lekára

Cena


Aflamil dermálny krém môžete kúpiť priamo v lekárni alebo na internete bez predchádzajúcej návštevy lekára.  K dispozícii je iba jedna veľkosť balenia s obsahom 60 g. Ak máte ťažkosti väčšieho rozsahu, odporúčame zakúpiť hneď dve balenia.

Pri nakupovaní liekov, doplnkov stravy a zdravotných pomôcok buďte obozretní, nenechajte sa zlákať podozrivo výhodnými ponukami, sledujte recenzie a odporúčané ceny.

Buďte ohľaduplní ku svojim kĺbom a nenamáhajte sa zbytočne meraním cesty do lekárne. Využite služby známej lekárne dr.max.sk a nechajte si produkt doručiť priamo domov.

Aflamil krém 60 g vás bude stáť 7,49 € a pri nákupe 2 balení máte dopravu zdarma.

Aflamil

60 g 
pri kúpe 2 balení doprava zdarma
7,49 €
(platí ku dňu 6.2.2020)

Upozornenie


 • nepoužívajte v prípade alergie na niektorú zo zložiek alebo ak sa u vás v minulosti prejavila alergická reakcia po užití kyseliny acetylsalicylovej alebo iných nesteroidných protizápalových liekov (nádcha, astma, pískavé dýchanie, ťažkosti pri dýchaní, vyrážka, žihľavka, opuch jazyka alebo tváre)
 • liek nie je určený pre deti a dospievajúce osoby
 • ak ste tehotná alebo dojčíte, poraďte sa o používaní lieku s lekárom. Aflamil sa počas tehotenstva a dojčenia neodporúča.
 • vyhnite sa otvoreným ranám, podráždenej pokožke a očiam. Pri náhodnom kontakte s očami ich okamžite umyte vodou a v prípade, že ťažkosti neustupujú, vyhľadajte lekársku pomoc.
 • krém sa v žiadnom prípade nesmie prehĺtať ani dostať do úst
 • obsahuje cetylalkohol a stearylalkohol, metylparabén a propylparabén, ktoré môžu spôsobiť kožné reakcie v mieste aplikácie
 • ak ste nedávno užívali, užívate alebo budete v blízkej dobe užívať iné lieky, povedzte o nich lekárovi alebo lekárnikovi
 • Aflamil je liek, čo znamená, že používanie nesie určité riziko vedľajších účinkov. Zriedkavo sa vyskytuje mierne až stredne závažné podráždenie, začervenanie pokožky a svrbenie, ktoré odznejú po ukončení liečby. Výnimočne dochádza k fotosenzitívnym reakciám, preto ošetrené miesta nevystavujte priamemu slnku.
 • uchovávajte mimo dosahu detí v pôvodnom balení pri teplote do 25 °C a po otvorení spotrebujte do 30 dní

Výhody a nevýhody


 • viacnásobný účinok
 • široký záber použitia
 • účinné zloženie
 • nízke riziko vedľajších účinkov
 • rýchle vstrebávanie bez zanechania mastného filmu
 • bez viazanosti na lekársky predpisu

 • nevhodný pre deti, mládež, tehotné a dojčiace ženy
 • jedna veľkosť balenia
 • krátka doba použiteľnosti po otvorení

Záverečné zhodnotenie


Najväčšie pozitíva lieku spočívajú v jeho zložení a forme použitia. Nesteroidné antiflogistiká často vedú k gastrointestinálnym ťažkostiam. Nakoľko krém slúži na vonkajšie použitie, neprechádza tráviacim traktom, a teda ho nezaťažuje. Ďalším pozitívom je nízke riziko vedľajších účinkov. Problém však predstavuje pre alergikov.  Liečivo aceklofenak sa viaže na proteíny a v tele zostane ešte dlho po vysadení. Ak netrpíte alergiou na NAS, je pre vás bezpečný.

Skúsenosti s Aflamilom sú prevažne pozitívne a nevyskytli sa žiadne zásadné negatívne reakcie. Užívatelia by možno ocenili väčšie balenie, no s účinkami krému sú spokojní. Liek odporúčajú seniori aj športovci, u ktorých je riziko ochorení a úrazov pohybového aparátu vyššie.

Bolesť pri pohybe je už celkom bežná vec. Znižuje kvalitu života a môže signalizovať vážne ochorenie. Mnohé z týchto ochorení sa síce úplne vyliečiť nedá, no včasnými opatreniami a vhodnou starostlivosťou môžete spomaliť ich vývoj a zmierniť príznaky ako bolesť a zápal. Aflamil môže byť tým správnym riešením.

Prehľad


Zdravie

Bezpečný liek.

Balenie

Veľké balenie (60 g).

Kvalita

Obsahuje kvalitné zložky.

Zameranie

Prípravok so širokým zameraním.

Hlavné výhody

 • úľava od bolesti kĺbov a šliach
 • nezaťažuje organizmus

 • široký záber použitia
 • rýchle vstrebávanie

Záverečné hodnotenie

3.6/5 - (11 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu