Theraflu – Cena, zloženie + (príbalový leták)

Nádcha a prechladnutieTheraflu - Cena, zloženie + (príbalový leták)

Vírusy na nás útočia počas celého roka. Ľudské telo je však najviac ohrozené počas chrípkového obdobia, kedy je vzduch plný nákazlivých mikroorganizmov.

Ochorenie vás prepadne práve vtedy, keď to najmenej čakáte a razom vás vyradí z bežného života. Musíte si zobrať voľno v práci, vzdať sa voľnočasových aktivít, niekedy sa aj plánovaná dovolenka môže zmeniť na nedobrovoľný pobyt v posteli. Sú však aj prípady, kedy si jednoducho nemôžete dovoliť poľaviť zo svojho pracovného tempa a liečbe vtedy nevenujete dostatočnú pozornosť.

Robíte chybu, pretože tým ohrozujete  nielen svoje zdravie, ale aj zdravie svojho okolia.

Keďže bacily sú nenásytné, využijú príležitosť potrápiť každého vo vašej blízkosti.

Nebudete tak chorí iba vy, ale celá vaša rodina i kolegovia v práci. Nečakajte za to pozvanie na kávičku a radšej sa začnite liečiť. Posteľ, pokoj a horúci nápoj Theraflu forte vás rýchlo postavia na nohy.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Theraflu?

Čo to je?


Theraflu je voľne dostupný liek s účinným zložením na potláčanie sprievodných príznakov chrípky a prechladnutia. Používa sa pri zvýšenej teplote, podráždenej sliznici nosa, bolesti hlavy, kĺbov a svalov vyvolaných ochorením.

Prípravok je dostupný vo forme prášku, tabliet, kapsúl alebo vreciek na prípravu nápoja. Sami si môžete vybrať variant, ktorý vám najviac vyhovuje.

Obľúbeným variantom je Theraflu Forte vo forme jednorazových vreciek na prípravu horúceho nápoja. Vďaka obsahu paracetamolu, fenylefrínu a vitamínu C urýchľuje liečebný proces a prináša úľavu od sprievodných príznakov chrípky a prechladnutia.

 Pozor, chrípka nie je prechladnutie


Častým dôvodom, prečo veľa ľudí chrípku „prechodí“ je, že si ju zamieňajú s prechladnutím. Prispieva k tomu rýchlo sa meniace počasie a výskyt rôznych vírusových ochorení.

Aj to je dôvod, prečo sa nákaza rýchlo šíri a vznikajú tak chrípkové epidémie. Prechladnutie môže trvať iba niekoľko dní, zatiaľ čo chrípka si vyžaduje dlhší liečebný proces, najmä v prípade, ak sa neliečite správne. Naučte sa rozoznať jednotlivé ochorenia.

Prechladnutie

 • prvotnými príznakmi ochorenia je škrabanie v krku, nádcha a kašeľ, ktorý po pár dňoch odznie spolu s bolesťou hrdla
 • dostavia sa ťažkosti s dýchaním, ktoré sú vyvolané hromadiacimi sa hlienmi v dýchacích cestách. Hlien má na začiatku vodnatú konzistenciu a postupným uvoľňovaním sa mení na hustejší, pokiaľ úplne nezmizne.
 • pri prechladnutí sa horúčka zvyčajne nedostavuje, u malých detí sa môže objaviť mierne zvýšená teplota, ktorá klesne po niekoľkých dňoch odpočinku
 • prechladnutia sa zbavíte, ak zostanete pár dní doma v teple a doprajete si odpočinok
 • ak ochorenie do týždňa neustúpi, môže ísť o bakteriálnu infekciu, ktorá vzniká kvôli oslabenej sliznici. V takomto prípade sa odporúča liečba antibiotikami.

Chrípka

 • zvyčajne sa dostaví náhle a zdravotný stav sa mení už od prvého dňa infekcie
 • začína sa bolesťou hrdla, hlavy, svalov a kĺbov, môžete pociťovať tupú bolesť za očnými buľvami. Objaví sa horúčka a trasie vás zimnica, aj keď je teplé počasie.
 • postupne sa dostaví pálenie v krku spôsobené suchým kašľom a ťažko sa vám prehĺta
 • môžete mať pocit, že váš stav sa zlepšil, no nasledujúci deň dochádza k jeho zhoršeniu
 • chrípku musíte poctivo „vyležať“, byť v teple a piť dostatok tekutín, ktoré sa z tela rýchlo vyplavujú vo forme potu
 • chrípku často skomplikujú srdcové problémy alebo zápal pľúc
 • v prípade, že teplota neustupuje ani po troch dňoch, objaví sa dýchavičnosť, prílišné búšenie srdca a bolesť hlavy je neznesiteľná, neváhajte navštíviť lekára

Čo ste o chrípke možno nevedeli


Chrípka je stará ako ľudstvo samo a každý s ňou má svoje skúsenosti.

Prečítajte si pár zaujímavých faktov, ktoré vás možno prekvapia:

 • slovo „chrípka“ má pôvod z talianskeho výrazu „infuenza“ – vplyv. Prvú zmienku o ochorení zaznamenal Hippokrates v roku 412 p. n. l. a prvá zdokumentovaná epidémia pochádza z roku 1580, kedy vyhubila 90% populácie.
 • vývoj ľudstva trval milióny rokov, zatiaľ čo chrípkové vírusy to stihnú za jeden deň. Preto doposiaľ nie je známy presný počet kmeňov chrípky. Vedci totiž každoročne objavia 3 až 4 neznáme kmene, a preto neustále vytvárajú nové vakcíny.
 • existujú 3 základné typy chrípky – A, B a C . Pre nás je typická chrípka typu B, ktorá mutuje pomalšie. Vírusy typu C sa vyskytujú ojedinele, postihujú človeka, psy a ošípané. Najnebezpečnejšia je chrípka typu A, ktorá má na svedomí pandémie.
 • vírus chrípky dokáže prežiť 4 až 8 hodín na najrôznejších povrchoch. Paradoxne najviac sa mu darí na ľudských rukách, čo má za následok rýchly prenos na človeka.

Antibiotiká chrípku neliečia


Ľudia pri riešení svojich zdravotných problémov až príliš často siahajú po antibiotikách. Často sa ich dožadujú aj pri chrípke. Dôvod, prečo vám ich doktor nepredpíše je prostý. Na vírusy totižto nezaberajú.

Ich užívanie je v tomto prípade úplne zbytočná záťaž pre organizmus. Okrem toho, že pečeň má čo robiť, aby očistila telo od neprirodzených látok, spôsobujú ďalšie komplikácie, ktoré vám v čase chrípky náladu nevylepšia.

Črevné ťažkosti vyvolané narušením črevnej mikroflóry a oslabená imunita by vám určite neprospeli.

Chrípka si vyžaduje trpezlivosť a oddych. Organizmus je príliš oslabený, aby ste ho mohli vystaviť stresu a vplyvom vonkajšieho prostredia.

Lekári pred neliečenou chrípkou dvíhajú varovný prst. Zanedbanie liečby môže viesť k trvalým zdravotným následkom, najčastejšie k poškodeniu srdcového svalu a ušných nervov. Preto pri prvých príznakom zostaňte pekne doma v posteli a pite veľa tekutín.

Keď sa dostaví vysoká teplota a bolesti, lekári odporúčajú prípravky s vyšším obsahom antipyretika.

Vyskúšajte Theraflu Forte, ktorý obsahuje paracetamol na zníženie horúčky a bolesti. Fenylefrín zase zmierňuje opuch sliznice a uľahčuje dýchanie. Zloženie je navyše obohatené o vitamín C, ktorého počas chrípkového obdobia nie je nikdy dosť.

Účinky


Theraflu vďaka obsahu účinných látok pomáha:

 • znižovať horúčku a potlačiť zimnicu
 • utlmiť bolesť hlavy, kĺbov a svalov zapríčinené chrípkou
 • uvoľňovať dýchacie cesty
 • upokojiť podráždenú sliznicu nosa
 • eliminovať výtok z nosa a kýchanie
 • urýchliť odporúčanú liečbu chrípky a prechladnutia

Zloženie


Theraflu Forte horúci nápoj obsahuje komplex látok, ktoré sú nápomocné pri liečbe chrípky a potlačení sprievodných príznakov.

Jedno vrecko obsahuje:

 • paracetamol 1000 mg – známe liečivo je v medicíne považované za základ systému v zdravotníctve. Je obsiahnutý v množstve liečiv, ktoré sú určené na tlmenie bolesti a príznakov ochorení, ako je chrípka alebo prechladnutie. Paracetamol podľa vedcov znižuje intenzitu signálov bolesti, ktoré sú prenášané do mozgu. Môže tiež zamedziť uvoľňovaniu prostaglandínov (látok zvyšujúcich bolesť a teplotu).
 • fenylefríniumchlorid 12, 2 mg – látka, ktorá pôsobí na sliznicu nosa. Sťahovaním ciev prispieva k úľave od pocitu upchatého nosa a je nápomocný aj pri alergiách.
 • guajfenezín 200 mg – expentorans, ktorý uvoľňuje hlieny, a tým spriechodňuje dýchacie cesty. Zároveň rozťahuje svalstvo, čím zmierňuje bolesti pohybového aparátu. Ďalším účinkom je zníženie emočného napätia, ktoré je častým sprievodným príznakom pri pocitoch bolesti.
 • vitamín C – dôležitý pre správne fungovanie organizmu. Jeho doplnenie je potrebné najmä v prípade oslabeného organizmu a zníženej imunity. (zdroj)

Pomocné látky: sacharóza, nátriumcitrát, kyselina citrónová bezvodá, kyselina vínna, citrónová príchuť 87A069, citrónová príchuť 875060 (obsahuje butylhydroxyanizol),

prášková príchuť mentolu 876026, acesulfám draselný (E 950), citrónová príchuť 501.476/AP05.04, aspartám (E951), citrónová príchuť 875928, chinolínová žltá (E 104).

Užívanie a dávkovanie


 • liek vždy užívajte tak, ako je napísané na príbalovom letáku, ak lekár neurčil inak
 • odporúčaná denná dávka pre osoby staršie ako 16 rokov a s váhou nad 50 kg je jedno vrecko každých 4 až 6 hodín
 • neužívajte viac ako 3 vrecká počas 24 hodín
 • neužívajte dlhšie ako 3 dni
 • obsah vrecka vysypte do pohára, zalejte vriacou vodou (250 ml), zamiešajte, aby sa prášok rýchlejšie rozpustil a nápoj vypite ešte teplý 

Cena


Theraflu je voľne predajný liek bez viazanosti na lekársky predpis. Je dostupný v každej lekárni alebo internetovom obchode.

Cena sa líši v závislosti od druhu a veľkosti balenia.

Aktuálne najvýhodnejšiu ponuku nájdete na stránke Dr.Max.sk, kde Theraflu Forte 10 ks balenie za akciovú cenu 8,99 € (zdroj heureka).

Theraflu

theraflu

 10 vrecúšok
 Výhodná cena a DOPRAVA ZADARMO
 8,99 €
(platí ku dňu 4.3.2019)

Upozornenie


 • prípravok nie je vhodný pre deti do 16 rokov a ľudí s váhou nižšou ako 50 kg
 • doposiaľ nie sú známe žiadne vedľajšie účinky spojené s užívaním
 • uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri teplote 25 °C

Výhody a nevýhody


 • prináša úľavu od upchatého nosa, bolesti a urýchľuje liečbu chrípky a prechladnutia
 • vysoká koncentrácia účinných látok
 • príjemná chuť
 • spokojnosť zo strany užívateľov

 • nie je vhodný pre deti

Záverečné zhodnotenie


Poctivá liečba chrípky je dôležitá nielen pre pacienta, ale aj pre jeho okolie. Nákazlivosť vírusu je veľmi vysoká a každý nakazený prispieva k jej šíreniu.

Preto je lepšie obetovať pár pracovných dní a poležať si v posteli s teplým čajom a niečím, čo vás zbaví tých nepríjemných pocitov bolesti a podráždenia. Chrípka ma zatiaľ úspešne obchádza, no občas zvyknem prechladnúť a snažím sa ochorenie podchytiť hneď od začiatku.

Theraflu Forte si vždy pripravím hneď, ako začnem pokašliavať a kôš sa začne plniť vreckovkami. Strávim dva, tri dni v posteli a som opäť fit. Okrem toho, že mi tento horúci nápoj pomáha, aj veľmi dobre chutí. Keby to nebol liek, pila by som ho namiesto čaju.

Recenzie sú plné kladných hodnotení. Užívatelia majú najčastejšie skúsenosti s prípravkom vo forme prášku a uprednostňujú ho pred návštevou lekára.

Moje zhodnotenie na záver znie: Theraflu forte je populárny liek s obsahom látok, ktoré účinne bojujú proti nepopulárnej chrípke.

Prehľad


Zdravie

Kvalitný prípravok na nachladnutie a chrípku.

Cena

Voľne dostupný liek s výhodnou cenou.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Skvelé účinky pri nachladnutí a chrípke
 • Výhodná cena

 • Dobré hodnotenie prípravku
 • Overené zloženie

Záverečné hodnotenie

theraflu

4.2/5 - (8 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu