Sinupret – Kvapky, tablety aj sirup (recenzia)

Nádcha a prechladnutieSinupret - Kvapky, tablety aj sirup (recenzia)

Pri silnej nádche či prechladnutí mávame problém s dýchaním, bolesťou hlavy a v neskoršom štádiu aj s kvalitným vykašliavaním.

Celkovo sa zhoršuje zdravotný stav a potrebujeme častokrát pomoc vo forme lieku, aby sme zlepšili celkový priebeh ochorenia.

Liek  Sinupret na nádchu a prechladnutie môže byť dobrým riešením.

V tejto recenzii si vysvetlíme, prečo je tomu tak a zároveň prinesieme súhrnnejší popis o tomto prírodnom lieku pre deti a dospelých, predovšetkým o jeho účinkoch a zložení, cene, hodnoteniach a skúsenostiach s týmto liekom, o obchode, kde je možné si samotný liek zakúpiť a o ďalších potrebných a zaujímavých informáciách.

Hlieny, zápaly či nepríjemné opuchy sliznice nebudú mať razom šancu, pretože s nimi pomôže účinne „zatočiť“ prírodný liek Sinupret.

Čo to je?


Sinupret je liek s výnimočnou kombináciou rastlinných výťažkov (predovšetkým bazy čiernej, prvosienky a štiavca), ktorý pomáha uvoľniť hustý hlien pri väčšine  chorôb dýchacích ciest v prípadoch, keď nie je možné tento hlien odstrániť klasickým spôsobom (smrkaním, kašľaním).

Sinupret teda napomáha zvyšovaniu tvorby nového (tekutého) hlienu, ktorý obsahuje látky potrebné na  ochranu a obranu pred škodlivými vírusmi v mieste, kde sa vyskytujú najviac.

Takto sa samotná sliznica nosa a prínosných dutín uzdravuje a dostáva „takpovediac“ do normálneho „zdravého“ režimu.

Liek Sinupret teda  zlepšuje očistu a ozdravenie nosa a prínosných dutín a znižuje vznik a pretrvávanie zápalov v nose a vo všetkých prínosných dutinách.

Kvapky Sinupret sa využívajú predovštekým pri akútnych a chronických zápaloch prínosových dutín a dýchacích ciest.

Okrem toho je možné tento liek využiť aj ako pomocný liek pri antibakteriálnom liečení.

Účinky


 • Zloženie lieku účinne ničí prechladnutie, nádchu a zápal prínosových dutín
 • Zlepšuje priechodnosť nosa a všetkých nosných dutín
 • Tlmí bolesť hlavy pri nachladnutí
 • Pomáha zlepšiť aj celkovú účinnosť antibiotík
 • Liek je vhodný aj pre najmenšie deti
 • Má čisto prírodné zloženie


  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Sinupret? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


Liek Sinupret patrí do skupiny liekov s prírodným (rastlinným) zložením. Má jedinečné zloženie vo forme 5-tich unikátnych a silno účinných rastlinných výťažkov.

Extrakt z Prvosienky jarnej (lat. Primulae flos cum calyce v množstve 0,6 gramu) a Štiavu kyslého (lat. Rumicis herba v množstve 0,6 gramu) majú protizápalový účinok.

Na druhej strane extrakt z  Bazy čiernej (lat. Sambuci nigrae flos v množstve 0,6 gramu)  pomáha zmenšovať nepríjemný opuch dýchacej sliznice.

Spolu s ďalším účinkom extraktu z rastlín Horca žltého (lat. Gentianae radix v množstve 0,2 gramu) a vňate Železníka lekárskeho (lat. Verbenae herba v množstve 0,6 gramu)  pomáhajú regenerácii sliznice a zlepšujú vykašliavanie a smŕkanie.

Ďalšími pomocnými látkami v lieku Sinupret sú etanol a čistená voda. Tento liek obsahuje celkovo 19 obj. % etanolu, t. j. 1 ml obsahuje 0,98 g čo predstavuje 17 kvapiek lieku (1 ml obsahuje 0,15 gramu etanolu). (zdroj)

Dávkovanie a užívanie


 • Pokiaľ lekár nestanoví inak, výrobca odporúča dospelým užívať 3X denne 50 kvapiek
 • Deti v školskom veku užívajú 3X denne 25 kvapiek
 • Deti v predškolskom veku užijú 3X denne 15 kvapiek
 • Deti v dojčenskom veku užívajú 3X denne 10 kvapiek
 • V nutnom prípade je možné dennú dávku navýšiť až dvojnásobne (pritom nie je potrebné sa obávať akýchkoľvek nežiaducich účinkov na zdravie)
 • Obsah lieku vo fľaške je potrebné dôkladne zatrepať pred prvým použitím
 • Je potrebné kvapky kvapkať v zvislej polohe – hore dnom
 • Liek je možné užívať pravidelne a dlhodobo
 • Odporúča sa užívať liek v pôvodnom (nezriedenom) stave
 • Liek je potrebné zapiť potrebným množstvom vody alebo inej tekutiny – deťom je možné samotnú dennú dávku lieku zmiešať napríklad s čajom, džúsom alebo pre nich chutnou tekutinou

Sinupret cena


V tejto recenzii bol recenzovaný liek na nádchu a prechladnutie Sinupret vo forme perorálnych kvapiek v množstve 100 ml od výrobcu Bionorica® (držiteľ rozhodnutia o registrácii Bionorica SE – Nemecko). Ide o liek na prírodnej báze, ku kúpe a  užívaniu ktorého  nie je potrebný lekársky predpis.

Ako sme zistili, okrem kamenných lekární je možné liek zakúpiť aj prostredníctvom internetu v internetovom obchode www.drmax.sk.

Ku dňu písania tejto recenzie 13.8.2018 sa cena lieku Sinupret pohybovala na úrovni 7,69 € s DPH za 100 mililitrovú fľaštičku.

Nákupom kvapiek Sinupret prostredníctvom internetového obchodu Drmax je možné získať 30 bodov na vernostnú kartu Dr. Max.

 Dopravu Zadarmo je možné získať pri kúpe produktov nad 9,90. Liek Sinupret je dostupný v spomínanom internetovom obchode skladom, čo garantuje veľmi rýchle dodanie.

Sinupret

sinupret

 100 ml
 Výhodná cena
 7,69€
(platí ku dňu 28.6.2018)

Upozornenie


 Sinupret perorálne kvapky je liek pre deti a dospelých. Tento liek je na vnútorné použitie. Liek môžu užívať tehotné a dojčiace ženy po konzultácii so svojím lekárom a dodržaní odporúčaného dávkovania (overené na základe dlhoročného skúmania u tehotných a dojčiacich žien). Extrakty zo samotných rastlín môžu vytvárať tmavší zákal, ktorý však nemá žiadny vplyv na celkovú účinnosť lieku.

 Odporúčanú dennú dávku výrobcom je možné prekročiť až dvojnásobne bez nutnosti mať obavu o svoje zdravie. Liek je určený na vnútorné použitie. Pred použitím je potrebné si pozorne prečítať príbalový leták a písomnú informáciu pre používateľa.

 Liek je potrebné skladovať mimo dohľadu a dosahu detí. Liek je potrebné uchovávať pri teplote do 25 stupňov Celzia. Nemožno používať tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale. V prípade, že ste alergickí na liečivá alebo na ktorúkoľvek zložku tohto lieku, neužívajte ďalej tento liek.

 Ako každý liek, aj tento môže spôsobovať vedľajšie (nežiaduce) účinky, hoci sa nemusia prejaviť u každého. Len v zriedkavých prípadoch môžu vzniknúť problémy so žalúdkom a alergické reakcie. Ak by sa objavili nejaké nežiaduce účinky pri užívaní tohto lieku, je potrebné okamžite prestať s užívaním lieku a rovnako sa o jeho ďalšom používaní poradiť so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Hodnotenie


Prečítajte si recenzie na Sinupret perorálne kvapky od ďalších ľudí, ktorí vyskúšali tento liek a majú s jeho užívaním reálne skúsenosti:

Výhody a nevýhody


 • Prírodný liek
 • 5 účinných bylín v zložení
 • Bez lekárskeho predpisu
 • Účinne rozpúšťa hlieny a zlepšuje dýchanie
 • Vhodný pre deti aj dospelých
 • Možno užívať pravidelne

 • Horkastá chuť, ktorá nemusí vyhovovať každému (najmä deťom)

Naše hodnotenie


Tak ako uvádza výrobca na obale lieku, Sinupret je liek, ktorý pomáha uvoľňovať hustý hlien pri všetkých chorobách dýchacích ciest, v prípadoch kedy nie je možné ho čiastočne alebo úplne odstrániť normálnym spôsobom.

Je to liek, ktorý napomáha vykašliavaniu či smrkaniu hlienu z nosa a nosných dutín pri nádche a prechladnutí. Práve nádcha a prechladnutie môžu potrápiť každého z nás v každom ročnom období.

Rovnako aj mňa minimálne dvakrát do roka trápi nepríjemné prechladnutie či nádcha, keď mávam opuchnuté hrdlo a upchatý nos. Nehovoriac o bolesti hlavy, kedy sa mi nič nechce.

Už nie raz som sa pri takýchto príznakoch spoľahol od prvých dní práve na spomínaný liek Sinupret v tejto recenzii.

Záverečné hodnotenie


Tieto kvapky mi zaručene pomohli pri urýchlení tvorby nového hlienu (rozpúšťaní starého hlienu) a tak som mohol skôr dostávať hlieny z nosa (tela) von, čo výrazne skrátilo môj celkový chorobný stav.

Unikátne zloženie lieku Sinupret, ktoré tvorí až 5 extraktov liečivých rastlín, „postavilo“ už nie raz aj mňa na nohy za pomerne krátky čas.

Už po 3 dňoch užívania kvapiek som sa začal cítiť lepšie, nehovoriac o lepšom a čistejšom dýchaní cez nos. Aj bolesť hlavy ustúpila a ja som mal pocit, že žiť život je zrazu ľahšie a príjemnejšie ako doposiaľ, keď som pociťoval bolesti a nemohol sa kvalitne nadýchnuť.

Kvitujem, že liek Sinupret je možné zakúpiť aj výhodnejšie a jednoduchšie prostredníctvom internetu (samozrejmosťou je aj bežná kúpa v kamenných lekárňach).

Tiež je výhodou, že liek nie je viazaný na lekársky predpis a môžu ho užívať rovnako deti (aj tie najmenšie v dojčenskom veku) a tiež aj dospelý.

Je však potrebné sa  riadiť pokynmi v príbalovom letáku, ak neodporučil inak osobný lekár či lekárnik.

Jediné, čo možno vytknúť, je o niečo horšia chuť lieku, čo môže predstavovať riziko u detí, ktorým nemusí chutiť (dá sa to však zlepšiť, že sa liek zmieša s inou chutnejšou tekutinou).

Myslím si, že toto malé „mínus“ vás neodradí a siahnete po tomto účinnom prírodnom lieku aj vy. Sinupret vo forme perorálnych kvapiek na nádchu a prechladnutie si zaslúži šancu, pretože ponúka zlepšenie chorobného stavu každému, bez ohľadu na vek.

Zdravie

Skvelé účinky pri nachladnutí.

Cena

Skvelá cena.

Kvalita

Účinné zloženie.

Zameranie

Úzko zameraný na uvoľnenie dutín.

Hlavné výhody Sinupretu

 • Skutočne účinný
 • Prijateľná cena

 • Skvelé účinky
 • Pozitívne recenzie na internete

Záverečné hodnotenie

sinupret

 

3.9/5 - (12 votes)

1 komentár

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu