Acylpyrin – Hodnotenie a cena overeného prípravku

Bolesť hlavy a migrénaAcylpyrin - Hodnotenie a cena overeného prípravku

Skolila vás chrípka? Nie je vám čo závidieť. Bolesť hlavy, horúčka, cítite každý kĺb a sval v tele. Keď sa do toho zamieša nádcha sprevádzaná kašľom, posteľ je jedinou spoločníčkou, ktorú pri sebe znesiete.

Áno, keď sme chorí, vieme byť pekne podráždení. Nemáme energiu a naša nálada je na bode mrazu, aj keď telo horí kvôli zvýšenej teplote.

Nenechajte sa vyradiť zo spoločenského života a vezmite chrípku do parády s ✅ Acylpyrinom.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Acylpyrin?

Čo to je?


Acylpyrin je liek proti zvýšenej teplote a bolesti kĺbov, svalstva, hlavy, ale účinkuje aj pri bolesti zubov a chrbtice.

Účinok lieku je založený na kyseline acetylsalicylovej so vzorcom C9H8O4,  ktorá znižuje pocit bolesti v tele a teplotu. Vďaka týmto vlastnostiam je ideálny na liečbu chrípky a prechladnutia.

Prináša úľavu od sprievodných príznakov, skracuje dĺžku liečby a pacient sa môže rýchlejšie zaradiť do bežného života.

V porovnaní s inými liekmi má Acylpyrin príjemnú cenu s prísľubom silných účinkov.

Chrípková sezóna v plnom prúde


Chrípkové obdobie nie je otázkou pár týždňov, ale trvá od októbra do apríla. Počas tohto obdobia je ovzdušie plné vírusov, ktoré sa rýchlo šíria a ochorenie príde náhle a bez varovania.

Jeden deň môžete byť úplne zdravý a na druhý deň už ležíte v posteli s horúčkou a plným nosom.

príznaky chrípkovej sezóny výživový doplnok

Čo to vlastne tá chrípka je?

Chrípka je najviac sa vyskytujúce infekčné ochorenie, ktoré útočí na naše dýchacie cesty. Vírus odolá silným mrazom a mimo ľudského tela prežije až 12 hodín, napríklad na odeve alebo vreckovke.

Sila chrípky spočíva v jej vysokej nákazlivosti. Šíri sa kvapôčkovou infekciou a môže mať ľahšie, ale aj ťažšie formy, a to v závislosti od organizmu, ktorý infikuje. Spolu s chrípkou vznikajú aj bakteriálne infekcie, ako sú zápaly nosa, dutín, uší alebo priedušiek až po vážny zápal pľúc.

Bakteriálne zápaly sa objavujú kvôli oslabenej sliznici dýchacích ciest, na ktorú útočí chrípkový vírus a baktérie jednoduchšie preniknú do citlivých častí tela.

Každoročne sa robia očkovania proti chrípke, no vírus sa neustále mení. Z tohto dôvodu Svetová zdravotnícka organizácia monitoruje výskyt vírusov po celom svete a na základe aktuálnych výsledkov vyvíja nové protilátky. Chcete vedieť, ako sa chrípka dostane do tela? Pokračujte v čítaní.

Chrípka sa prenáša vzduchom a jej pôvodcom je chorý človek. Takže stačí, že na vás niekto kýchne alebo zakašle a je vysoká pravdepodobnosť, že ochoriete aj vy.

Prispeje k tomu infekčný aerosól, ktorý vzniká práve pri kašli a kýchaní. Ak ste chorý, členovia rodiny sa môžu nakaziť do piatich dní, pričom najväčšie nebezpečenstvo hrozí na začiatku ochorenia.

Preto, aby sa infekcia nešírila ďalej, je najlepšie zostať v izolácii, a to hneď, ako sa prejavia jej prvé príznaky.

Keď ochoriete na chrípku, okrem kašľa a podráždenej sliznice nosa, pociťujete bolesť svalov, kĺbov a hlavy.

Viac o bolesti sa dozviete v nasledujúcich riadkoch


Bolesť je nepríjemný zmyslový pocit spojený s poškodením tkaniva alebo jeho ohrozením. Má však aj svoje pozitíva. Dáva nám signál, že niečo v našom tele nie je v poriadku a máme zbystriť pozornosť.

Bolesť si môžete predstaviť ako štafetový beh. Prvotný stimul vzniká v konkrétnej časti tela a prostredníctvom vlákien nervových zakončení sa šíri až do mozgu.

Tieto vlákna sa volajú nocisenzory, ktorých úlohou je bolesť zaznamenať a posunúť ju ďalej. Existuje viacero typov bolesti.

Najčastejšie sa objavuje akútna bolesť ako reakcia na príčinu, ktorá ju vyvolala. Je ostrá, vychádza z miesta poškodenia a trvá od jednej minúty do pár týždňov, a to v závislosti od organizmu a rozsahu poškodenia.

Akútna bolesť sa dá zastaviť alebo potlačiť farmakologickou liečbou, čiže liekmi proti bolesti, ktoré obsahujú účinné látky. Tieto pôsobia v mieste poškodenia a prinášajú úľavu.

Výhodou oproti nefarmakologickej liečbe je rýchlejší a spoľahlivejší nástup účinku.

Ako na chrípku a bolesť?


Chrípka sa nedá prechodiť ako obyčajné prechladnutie. Neliečené ochorenie môže mať vážne následky v podobe zápalu srdcového svalu, pľúc, mozgu alebo mozgových blán. Zvlášť ohrozenou skupinou sú ľudia vo veku nad 65 rokov.

Vírus ich môže ohroziť na živote kvôli zlyhaniu orgánov. Rovnako ohrození sú aj pacienti s chronickou chorobou dýchacích ciest, obličiek, srdca, ciev, diabetici, onkologickí pacienti, pacienti s poruchami imunity, po transplantácii orgánov a po splenektómii.

Keďže je vírus vysoko nákazlivý, každý chorý je nosičom a ignorovaním svojho stavu prispieva k šíreniu nákazy.

Chrípka si vyžaduje „tvrdý režim“ zahŕňajúci 5 až 7 dní v posteli, oddych, pitie dostatku tekutín a užívanie liekov. Liečba si nevyžaduje antibiotiká, ale zvyčajne sa nasadzujú analgetiká a antipyretiká.

Obsahujú účinné látky, ktoré bojujú s vírusmi v tele a odstraňujú bolesť.

Takýmto liekom je aj Acylpyrin, po ktorom siaha veľa ľudí s chrípkou a akútnymi bolesťami.

Účinky


Acylpyrin obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, ktorá napomáha pri:

 • chrípkových ochoreniach a prechladnutí (akútne ochorenia respiračného systému)
 • vysokej teplote nad 38 °C
 • bolesti hlavy, zubov, chrbtice, kĺbov a svalov reumatického pôvodu
 • bolesti nervov, artritíde alebo reumatickej horúčke
 • pri dlhodobom užívaní má respiračný účinok a pomáha prevencia ischemickej choroby srdca

Zloženie


Jedna tableta Acylpyrinu obsahuje 500 mg kyseliny  acetylsalicylovej a pomocné látky. 

Kyselina  acetylsalicylová (ASA)

 • so vzorcom C9H8O4 je radená medzi analgetiká a antipyretiká, čiže tlmí bolesť, znižuje horúčku a potláča zápaly. Účinky ASA sú známe už z histórie a ide o vôbec najstaršie synteticky pripravené liečivo. Už starí Rimania používali proti bolesti a vysokej teplote látku s podobnými účinkami, ktorú získavali z vŕbovej kôry. Išlo o kyselinu salicylovú, ktorá je aktívnou formou kyseliny acetylsalicylovej
 • ASA potláča tvorbu fyziologicky pôsobiacich zlúčenín, ktoré sa podieľajú na tvorbe zápalov (prostaglandiny), čím znižuje bolesť, potláča zápal a pomáha aj pri horúčke
 • látka sa používa na výrobu liekov proti bolesti hlavy, zubov, kĺbov, svalov, chrbtice, menštruačných bolestiach alebo zápaloch dýchacích ciest a chrípke

Pomocné látky – zemiakový škrob (spojivo), mastenec (základ zásypu)

Užívanie a dávkovanie


 • odporúčaná denná dávka je 1 až 2 tablety každé 4 alebo 8 hodín, ak lekár neurčí inak. Dávkovanie je individuálne a závisí od intenzity bolesti alebo horúčky
 • dodržiavajte minimálny 4 hodinový odstup medzi dávkami a maximálnu dávku 8 tbl
 • tablety sa užívajú po jedle, celé alebo rozpustené vo vode a zapíjajú sa tekutinou
 • predpokladaná dĺžka liečby bez lekárskeho odporúčania je 7 dní
 • v prípade, že bolesť neustúpi do 7 dní alebo teplota neklesne do 3 dní od začatia užívania, je potrebné vyhľadať lekára 

acylpyrin na chrípku

Cena


Ako sme už spomenuli na začiatku nášho článku, cena Acylpyrinu je akceptovateľná a liečba vás nezruinuje.

Balenie obsahuje 10 tabliet a dostanete ich v každej lekárni alebo na internete bez lekárskeho predpisu za priemernú cenu 1,35 €.

Momentálne najlepšiu ponuku nájdete na stránke Dr.Max.sk, kde balenie Acylpyrin 10 tbl stojí 1,29 €.

Acylpyrin

jedno balenie acylpyrinu

 10 kusov
 Výhodná cena a DOPRAVA ZADARMO
 1,29 €
(platí ku dňu 23.2.2019)

Upozornenie


 • vždy dodržiavajte pokyny na príbalovom letáku alebo lekára a lekárnika
 • liek nie je vhodný pre deti do 15 rokov, dojčiace ženy a ženy v poslednom trimestri tehotenstva, deťom sa liek podáva iba na odporučenie lekára
 • počas celej doby užívania je prísny zákaz konzumácie alkoholu
 • neužívajte v prípade alergie na obsiahnuté látky alebo saliciláty
 • neužívajte v prípade nasledovných zdravotných komplikácií: vredové ochorenie žalúdka, nadmerná krvácavosť, bronchiálna astma, počas posledných troch mesiacov tehotenstva, počas dojčenia a pred plánovanou operáciou
 • účinok liečby môže byť ovplyvnený súbežným užívaním nasledujúcich liekov:lieky na dnu, vysoký krvný tlak, nádory, depresiu, epilepsiu, zápal a bolesť alebo lieky na poruchu srdca. Organizmus liečivo neprijíma po absolvovaní transplantácie.
 • možné vedľajšie účinky: poruchy trávenia (bolesť brucha, zvracanie, pálenie záhy), zriedkavo znižuje pečeňové enzýmy v plazme, zadržiavanie moču, porucha acidobázickej rovnováhy, krvácanie z tráviaceho traktu, poruchy krvotvorby, anafylaktické reakcie (opuch a pocit napätia v dýchacích cestách, nádcha, žihľavka)
 • pri akomkoľvek prejave z vyššie uvedených kontraindikácií vyhľadajte lekára

Výhody a nevýhody


 • liek je dostupný bez viazanosti na lekársky predpis
 • obsahuje kyselinu acetylsalicylovú účinnú na zníženie horúčky a bolesti
 • rýchly nástup účinku pri akútnej bolesti a migréne
 • účinný liek pri chrípke a prechladnutí
 • vhodný na samoliečbu bez nutnosti návštevy lekára
 • nízka cena

 • možné vedľajšie účinky
 • účinok môže byť znížený pri súčasnom užívaní niektorých druhov liekov
 • nie je vhodný pre deti, dojčiace ženy a ľudí s určitými zdravotnými komplikáciami

chrípka a nádcha acylpyrin

Záverečné zhodnotenie


Chrípka a bolesť nepredstavujú ochorenia modernej doby vznikajúce kvôli zhoršujúcemu sa prostrediu a kontaminovaným potravinám. Sprevádzajú ľudstvo od jeho počiatku a táto oblasť je podrobne prebádaná zo strany lekárov a vedeckých štúdií.

Preto by sme nemali váhať siahnuť po prostriedkoch, ktoré sú overené časom a používajú sa bežne na tlmenie alebo liečbu vzniknutých komplikácií.

Osobne mám bohaté skúsenosti s užívaním Acylpyrinu a doposiaľ ma nikdy nesklamal, ani nespôsobil žiadne ťažkosti. Vždy, keď pociťujem, že moje telo je oslabené a začínajú sa objavovať prvé známky ochorenia, bežím do lekárne po svoj “balíček záchrany“.

Neuznávam riešenie zdravotných komplikácií zásadne medikamentóznou formou a prikláňam sa skôr k alternatívnej medicíne.

Preto som si vybrala Acylpyrín, ktorý je na trhu už veľmi dlho a nepredstavuje takú záťaž pre organizmus ako podobné lieky. Pri pravidelnom užívaní konkrétneho lieku si organizmus dokáže proti účinným látkam vybudovať imunitu.

Tieto potom po určitom čase už nezaberajú. Ja som živým dôkazom toho, že Acylpyrin má rovnaké účinky aj po dlhoročnej skúsenosti s jeho užívaním proti bolesti a chrípke.

To je, samozrejme, len môj pohľad na vec. Preto ma zaujímalo, aké skúsenosti majú s Acylpyrinom aj iní užívatelia.

Recenzie a ohlasy na liek sú viac ako priaznivé. Ľudia považujú Acylpyrin za staré dobré liečivo, ktoré by nemalo chýbať v žiadnej domácnosti.

Pochvaľujú si rýchly účinok pri bolestiach hlavy, zápaloch a podaktorí vďaka nemu stratili napríklad aj strach zo zubára. Ženy však upozorňujú, že nie je vhodný ako prostriedok na tlmenie menštruačných bolestí. Môže zvýšiť intenzitu krvácania.

Moje zhodnotenie na záver znie – Acylpyrin vďaka svojmu zloženiu účinne pomáha tlmiť bolesť, znižuje horúčku a chrípka s ním nie je až taká katastrofa

Prehľad


Zdravie

Kvalitný prípravok na bolesť a chrípku.

Cena

Voľne dostupný liek s výhodnou cenou.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Skvelé účinky pri nachladnutí a chrípke
 • Výhodná cena

 • Dobré hodnotenie prípravku
 • Overené zloženie

Záverečné hodnotenie

jedno balenie acylpyrinu

4.2/5 - (8 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu