Valetol – Na čo sa používa? (najlepšia cena)

Bolesť hlavy a migrénaValetol - Na čo sa používa? (najlepšia cena)

Čo vás občas zvykne potrápiť? Sú to zuby, ktoré vám nedajú spávať alebo vás pravidelne  od okolitého sveta odreže migréna? Alebo je to reuma, kvôli ktorej si dávate raňajky až na obed, pokiaľ sa dostanete z postele?

Každý má nejaký ten zdravotný problém. Nezávisle od toho či je akútny, alebo dlhodobý, je sprevádzaný bolesťou.

Bolesť nevnímame všetci rovnako, no každý sa jej chce zbaviť čo najskôr. Nebudete predsa čakať, pokiaľ sa bolesti uráči opustiť vašu hlavu a s boľavým zubom nepobežíte hneď k zubárovi.

Takže, čo urobíte ako prvé? Zoberiete si predsa tabletku proti bolesti. Možno ste očakávali nejakú radu „starých materí“, no realita je taká, že na bežnú bolesť nič nezaberá tak rýchlo a spoľahlivo ako lieky s analgetickým účinkom. Ktorý si ale z toho množstva vybrať?

Ponuka voľnopredajných liekov na bolesť je rozmanitá. Líšia sa zložením, spôsobom užívania, účinkami, samozrejme, že aj tými vedľajšími. Všetky tieto informácie nájdete v príbalovom letáku.

Pre laika vo farmaceutickej oblasti však môžu byť niekedy nezrozumiteľné. Preto vám zjednodušene opíšeme liek proti bolesti s názvom Valetol. Vybrali sme ho preto, lebo okrem klasických liečiv obsahuje aj kofeín. Či práve kofeín nejakým spôsobom zlepšuje účinok tohto lieku, sa dozviete v našej recenzii.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Valetol?

Čo je to?


Valetol je liek vo forme tabliet bez viazanosti na lekársky predpis. Označuje sa aj ako viaczložkový, pretože obsahuje až tri účinné látky.

Paracetamol bojuje proti bolesti a znižuje horúčku, propyfenazón má podobné vlastnosti, no navyše tlmí aj zápal a kofeín má za úlohu zosilniť ich účinok a prebrať nás k životu.

Liek sa odporúča najmä pri bolesti hlavy, zubov, migréne, reumatických bolestiach, ako aj pri ďalších bolestiach krátkodobého charakteru.

Valetol nie je určený na dlhodobú liečbu a užívať ho môžu dospelí a mládež od 15 rokov.

Aká bolesť trápi vás?


Bolesť hlavy

Okúsil už určite každý od detí, cez dospelých až po vyššie ročníky. Podľa štatistík je bolesť hlavy jednou z najčastejších sťažností u lekára.

U niekoho sa vyskytuje občas a iní ju zažívajú každý deň. Hlava vás môže začať bolieť na základe rôznych podnetov. Podľa príčiny vzniku sa rozlišujú primárne a sekundárne bolesti hlavy. Primárne bolesti nemajú jasný pôvod a tvoria prevažnú časť prípadov.

Môžete ich poznať aj ako migrénu či tenzné bolesti, pri ktorých máte pocit, ako by vás niekto udrel do hlavy.

Sekundárne bolesti hlavy majú na svedomí rôzne typy ochorení. Môžeme ich pokladať za sprievodný príznak ochorenia. Na odstránenie akútnych bolestí hlavy väčšinou postačia analgetiká. Účinok podporí odpočinok a vyhýbanie sa stresu.

Bolesť zubov

Nepríjemný stav, ktorý vás vyradí z bežných činností. Môže sa objaviť náhle a jej intenzita vie byť taká vysoká, že sa naozaj nedá vydržať.

Zuby vás bolia keď máte zubný kaz, krvácajú vám ďasná, máte odlomenú časť zuba alebo odhalené krčky zubov, ktoré reagujú citlivo na teplo, chlad aj dotyk.

Nepopulárna je bolesť pri raste zubov múdrosti a len málokto prejde týmto stavom bez bolestí a komplikácií.

Prvou pomocou pri bolesti zubov sú lieky proti bolesti. Predstavujú však iba dočasné riešenie, pokiaľ dostanete termín u zubára.

 Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Valetol? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Reumatické bolesti

Sú vyvolávané reumou, ktorá je definovaná ako autoimunitné ochorenie. To znamená, že imunita nebojuje proti baktériám a vírusom, ale svoju silu obráti proti vlastným bunkám.

Dôsledkom je zápal kĺbov sprevádzaný opuchom, zníženou pohyblivosťou a bolesťou.

Vo vyšších štádiách môže bolesť dokonca zasiahnuť aj vnútorné orgány a kožu. Liečba je zameraná na odstránenie sprievodných príznakov a zabráneniu deštrukcii kĺbov.

Na opuch a bolesť sa používajú nesteroidné antireumatiká a analgetiká.

Ischias

Toto ochorenie vám môže byť známe ako prudká bolesť, ktorá vystreľuje z krížov smerom do sedacej časti a dostane sa až do lýtka.

Najčastejšie vzniká pri vyskočenej platničke, ale môže súvisieť aj s inými ochoreniami chrbtice. Bolesti sa hlásia pri rýchlych pohyboch a zdvíhaní ťažkých predmetov.

Dlhé hodiny za počítačom, zlý matrac, náročná fyzická práca alebo prievan, to sú bežné spúšťače ostrej bolesti, ktorá prechádza až do pálenia. Stav sa zmierňuje za pomoci pokojového režimu,  špeciálnych cvikov, infúzií aj liekov proti bolesti.

Neuralgia

Náhla prudká bolesť, ktorá nemá dlhé trvanie, no dokáže vás doslova ochromiť. Ľudia, ktorí zažili zápal trojklaného nervu často tvrdia, že takú bolesť by nepriali ani svojmu najväčšiemu nepriateľovi.

Ostrá bolesť sa šíri na jednej strane tváre od sánky, cez ucho až po oko. Záchvat bolesti však môžete pocítiť aj v iných častiach tela. Môže sa objaviť po operácii, zranení, vážnejšom ochorení alebo stlačení nervu.

V niektorých prípadoch môže prejsť bolesť až do chronického stavu.

Menštruačné bolesti

Ak ste žena a pociťujete bolesti počas každej menštruácie, poďakovať sa za ne môžete zvýšenej hladine prostaglandínov. Tieto spôsobujú kŕče svalov v maternici, ktoré sú najviac intenzívne na začiatku cyklu. Odznejú väčšinou do 3. dňa, no zbavíte sa ich aj skôr, a to prostredníctvom liekov proti bolesti.

Prečo Valetol?


Kým je účinok väčšiny liekov proti bolesti postavený na jednej aktívnej látke, Valetol obsahuje takéto látky hneď tri.

Aj preto je označovaný ako „viaczložkový“.

Paracetamol a propyfenazón sa postarajú o bolesť, horúčku a zápal, a to za pomoci kofeínu.

Účinok sa dostaví do 30 minút od užitia a pretrváva niekoľko hodín. Navyše paracetamol je jeden z najbežnejších liekov proti bolesti, ktorý je veľmi dobre znášaný a nedráždi žalúdok.

Účinky


Valetol má výrazné analgetické a mierne protizápalové účinky a používa sa pri:

 • bolestiach hlavy a migréne
 • bolesti zubov
 • bolesti pri prechladnutí
 • pri reumatických a pooperačných bolestiach
 • menštruačných bolestiach
 • neuralgii a ischiase
 • kofeín má povzbudzujúce účinky a zmierňuje únavu

Zloženie


Každá tabletka Valetolu obsahuje 3 aktívne zložky:

 • Propyfenazón 300 mg – ako derivát fenazónu má analgetické, antipyretické a protizápalové účinky
 • Paracetamol 150 mg – je analgetikum s antipyretickým účinkom, čiže tlmí bolesť a znižuje horúčku. Ako jeden z najčastejšie používaných liekov proti bolesti je veľmi dobre znášaný. Neovplyvňuje glykémiu, hladinu kyseliny močovej a v odporúčaných dávkach nemá vplyv na zrážanie krvi. Vďaka tomu je jeho užívanie bezpečné pre diabetikov, pacientov s dnou aj pri súčasnom užívaní liekov na zrážanie krvi. Paracetamol sa bežne používa aj v pediatrii a užívať ho môžu aj ženy v období tehotenstva.
 • Kofeín 50 mg – kto by ho nepoznal. Najznámejší „životabudič“ na svete nájdete v káve, v niektorých druhoch čaju, pridáva sa do energetických nápojov a jeho účinky využíva dokonca aj farmaceutický priemysel. Ako zložka liekov určených na liečbu bolestivých stavov podporuje účinok liečivých látok a pomáha odstrániť pocity  vyčerpania a únavy spôsobené bolestivými stavmi. Pôsobí tak, že blokuje pôsobenie adenozínu. Adenozín produkuje mozog, keď sme unavení. Viaže sa na mozgové bunky a spomaľuje nervovú aktivituKofeín tiež podporuje činnosť mozgu. Ten vyšle signál do nadobličiek a žliaz, ktoré produkujú adrenalín. A ten už všetci veľmi dobre poznáme.

Pomocné látky – kukuričný škrob predželatínovaný, povidón, sodná soľ kroskarmelózy, mastenec, kyselina steárová, magnéziumstearát, alumíniumstearát, kukuričný škrob, sodná soľ karboxymetylškrobu, mikrokryštalická celulóza.

Užívanie a dávkovanie


 • užívajte vždy tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár neodporučí inak
 • odporúčané dávkovanie pre osoby staršie ako 15 rokov je 1 až 2 tabletky, ďalej sa užíva podľa potreby 1 tabletka s časovým odstupom minimálne 4 hodiny
 • maximálna denná dávka je 5 tabletiek, maximálna dĺžka užívania bez súhlasu lekára je 7 dní
 • tabletky sa užívajú celé alebo rozdelené podľa deliacej ryhy a zapíjajú sa tekutinou

Cena


Valetol, liek proti bolesti, kúpite bez lekárskeho predpisu v lekárni alebo na internete. K dispozícii sú dve veľkosti balenia po 12 alebo 24 tabletiek.

Lieky a doplnky stravy vždy nakupujte u overených predajcov.  Lekáreň Dr.Max s vernostným programom pre zákazníkov má v ponuke Valetol 24 tbl za zvýhodnenú cenu 2,99 € a Valetol 12 tbl za odporúčanú cenu 2,19 €.

Valetol

24 tabliet
Skladom
3,99 €
(platí ku dňu 20.6.2019)

Upozornenie


 • Liek nie je určený pre osoby mladšie ako 15 rokov a ľudí s alergiou na niektorú zo zložiek.
 • Ak ste užívali, užívate alebo v blízkej dobe budete užívať iné lieky, informujte o tom lekára alebo lekárnika. Súbežné užívanie iných liekov môže ovplyvniť účinok Valetolu.
 • Tehotné a dojčiace ženy by sa mali o užívaní poradiť so svojím lekárom. Valetol sa nemá užívať počas tehotenstva a dojčenia. Doteraz neboli potvrdené nežiaduce účinky paracetamolu na plod alebo dojčené dieťa.
 • Liek môže vyvolať vedľajšie účinky. Veľmi zriedkavo sa objavujú závažné kožné reakcie. Výskyt ďalších vedľajších účinkov nie je možné odhadnúť z dostupných údajov. Môže ísť o tráviace ťažkosti, búšenie srdca, nespavosť, poruchy krvotvorby, nechutenstvo, sťažené dýchanie, kožné vyrážky.
 • Podrobné informácie o obmedzeniach a kontraindikáciách spojených s užívaním lieku nájdete v príbalovom letáku, ktorý je zverejnený aj na internetovej stránke abc.sk.
 • Obsah kofeínu v 1 tabletke sa rovná 1 šálke kávy. Liek nemá vplyv na vedenie vozidiel a obsluhu strojov. Počas užívania lieku je alkohol zakázaný.
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Predávkovanie môže mať za následok závažné poškodenie pečene a obličiek. 
 • Ak sa do 3 dní (pri horúčke) alebo do 5 dní (pri bolesti) nebudete cítiť lepšie alebo sa stav zhorší, obráťte sa na svojho lekára.

Výhody a nevýhody


 • kombinácia 3 účinných látok
 • pomoc pri rôznych druhoch bolestí
 • český výrobca s dlhoročným pôsobením na trhu (Herbacos Recordati)

 • neslúži na dlhodobé užívanie
 • pri zvýšenej citlivosti môže byť ťažký na žalúdok

Záverečné zhodnotenie


Každý má na bolesť svoje overené lieky. Keď som sa o Valetole informovala v lekárni, dozvedela som sa, že ľudia viac uprednostňujú klasiku ako Ibalgin alebo Paralen, pretože sú na ne zvyknutí. Každý však potrebuje zmenu, a to platí aj pri liekoch proti bolesti. Ak užívate ten istý liek niekoľko rokov, telo si naň zvykne a účinok môže strácať na sile.

Podľa recenzií je Valetol hodnotený ako dobrý liek proti bolesti hlavy, kĺbov, migréne aj reumatických bolestiach.

Niekto ho odporúča aj ako prvú pomoc po prehýrenej noci a vraj zaberá ešte skôr ako do 30 minút.

Na druhej strane sa objavili aj zmienky, že je ťažký na žalúdok.

Ak teda nemáte citlivý žalúdok a nespadáte ani do kategórie ľudí, ktorí sú obmedzení užívaním lieku, Valetol môže byť účinnou zbraňou proti bolesti aj pre vás.

Prehľad


Zdravie

Účinne potláča rôzne druhy bolesti.

Cena

Veľmi prijateľná cena produktu.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom
 • Kvalitné zloženie výrobku

 • Zameraný na úzku oblasť potláčania bolesti
 • Prijateľná cena a kvalitné recenzie

Záverečné hodnotenie

4.1/5 - (14 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu