Panadol Novum – Cena a recenzia prípravku

Bolesť hlavy a migrénaPanadol Novum - Cena a recenzia prípravku

Bolesť je určite najnepríjemnejší pocit, ktorý nás môže zasiahnuť kedykoľvek. Na bolesť prevencia nezaberá a rozhodne sa pred ňou neskryjeme pod paplón. Je pre nás rovnako prirodzená ako dýchanie a vnímanie. Ozve sa, keď nie je niečo s naším telom v poriadku. Keby však bolesť neexistovala buď by neexistovali ani zdravotné problémy, alebo by sme o nich vôbec nevedeli. Vďaka bolesti môžeme odhaliť skryté ochorenie alebo oslabenú časť tela, a následne ich riešiť. Z tohto pohľadu môžeme bolesť vnímať v pozitívnom slova zmysle.

To ale neznamená, že ju musíme akceptovať a čakať, pokiaľ odíde sama. Dobre viete, že keď vám „treští“ v hlave alebo vás chytí migréna, nedokážete normálne fungovať. Alebo také menštruačné bolesti. Ženy, ktoré s nimi majú skúsenosti, zažívajú niekoľko dní trápenia každý mesiac.

Bolesť nie je iba zlý pocit, ale „votrelec“, ktorý nám nabúra denný plán a ukradne úsmev z tváre. Našťastie, farmaceutický priemysel rozpútal boj proti bolesti a vytvára účinné lieky v podobe analgetík. Dobre známym a často odporúčaným analgetikom je aj Panadol.

Nás zaujímal konkrétne Panadol Novum, preto sme preskúmali jeho účinky, pozreli sme sa, čo všetko obsahuje, či jeho užívanie spôsobuje vedľajšie účinky a čo o ňom hovoria recenzie. Ak vás zaujímajú naše zistenia, stačí, ak posuniete obrazovku o riadok nižšie a pustíte sa do čítania.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Panadol Novum?

Čo to je?


Panadol Novum je liek zaradený do skupiny analgetík s antipyretickým účinkom.

Tabletky obsahujú technológiu, ktorá spolu s účinnou látkou zabezpečuje rýchly nástup účinku. Liek sa odporúča na mierne až stredne silné bolesti a bojuje tiež proti horúčke.

Pomôže vám prekonať chrípku a nedráždi žalúdok.

To znamená, že je vhodný aj pre ľudí, ktorí majú problémy so žalúdočnými vredmi alebo sú citliví na kyselinu acetylsalicylovú. Panadol je na našom trhu k dispozícii aj v ďalších variantoch ako Panadol Migréna so zosilneným účinkom či Panadol Ultra Rapide vo forme šumivých tabliet.

Špeciálne pre ženy bol navrhnutý Panadol Femina s dvomi účinnými látkami na odstránenie menštruačných bolestí.

Panadol Novum má tú výhodu, že ho môžu užívať aj deti od 6 rokov, dospelí a pri dodržaní odporúčaného dávkovania neškodí ani tehotným ženám.

Aká bolesť nás postihuje najčastejšie?


Človek počas svojho života trpí rôznymi zdravotnými problémami a ochoreniami alebo utŕži iné zranenia.

Od toho sa odvíja, ako často sa stretáva s bolesťou.

Rovnako aj intenzita bolesti je vnímaná individuálne, a to na základe takzvaného „prahu bolesti“. Sú ale stavy, ktoré okúsi každý. Bolesť sa objaví iba občas alebo sa ozýva pravidelne.

Niektorú z nasledujúcich bolestí ste určite zažili už aj vy.

Rozdelenie bolesti

 • Bolesť hlavy – prejavuje sa tupou pulzujúcou alebo ostrou centrálnou bolesťou. Existujú rôzne typy bolesti hlavy a každá má svoje špecifiká ako aj príčinu. Najčastejšie sa objavuje tenzná bolesť, ktorá vyvoláva pocit, že vaša hlava je ako vo „zveráku“. Spúšťačom môže byť stres, ostré svetlo aj zlé držanie tela. Migréna zasahuje iba jednu stranu hlavy a často u nej dochádza k nevoľnosti, zvracaniu a citlivosti na svetlo. Bolesť je natoľko intenzívna, že vás vyradí z bežných činností. Presná príčina nie je známa, ale odborníci sa domnievajú, že má súvis s cirkuláciou krvi do hlavy. Klastrová bolesť hlavy prichádza nárazovo. Väčšinou ju cítite za pravým okom alebo na jednej strane hlavy. Možnou príčinou môže byť podlôžko v mozgu a vyvolať ju môže aj alkohol. Ak cítite pulzujúcu bolesť v oblasti tváre a čela, ide o bolesť hlavy spôsobenú prínosovými dutinami. Môžu za ne alergie alebo nádcha.
 • Bolesť chrbta – je často spájaná s vyšším vekom, no postihuje aj mladšie ročníky. Ide o celkom bežné ochorenie, ktoré má na svedomí aj zníženie pracovnej schopnosti. Bolesť môže byť akútna a trvá iba niekoľko dní, ale aj chronická, ktorú cítite aj pár mesiacov. Prevažná časť ľudí rieši bolesť chrbta liekmi proti bolesti a cvičením. Pri dlhotrvajúcich problémoch sa však odporúča lekárske vyšetrenie.
 • Chrípka – nepopulárne, no bežné ochorenie, ktoré sa nevyhnutne spája s bolesťou hlavy, svalov, hrdla a horúčkou. Vírus napadne dýchacie cesty, hrdlo aj dutiny. Nebezpečenstvo spočíva vo vysokej nákazlivosti. Infekcia sa šíri vzduchom a pri kontakte s nakazenou osobou sa môžete pripraviť na niekoľko nepríjemných dní v posteli.
 • Menštruačné bolesti – menštruácia je výsadou žien. No v prípade, že je spájaná s veľkými bolesťami, nejedna by sa tejto „pocty“ zo strany prírody okamžite vzdala. Obvykle sa objaví v tínedžerskom veku a trvá niekoľko rokov. Najväčšie bolesti ženy pociťujú pri nástupe menštruácie a zvyčajne ustúpia po 2. až 3. dni. Miera bolesti je vysoko individuálna, no čím je intenzívnejšia, tým väčšie problémy spôsobuje. Ak trpíte menštruačnými bolesťami, pravdepodobne máte v tele vyššiu hladinu prostaglandínov. Tieto chemické látky vyvolávajú kŕče svalov v maternici, ktoré vnímate ako kŕčovitú bolesť v podbrušku.

Ako si s bolesťou poradí Panadol?


Panadol nevďačí za svoje účinky iba paracetamolu, ale aj patentovanej technológii Optizorb.

Ide o kombináciu vybraných zložiek, ktoré urýchľujú rozpúšťanie tabletky, a tým začne liek rýchlejšie pôsobiť. Výrobca uvádza, že obsiahnuté liečivo sa takýmto spôsobom uvoľňuje už do 6 minút od užitia.

panadol novum Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Panadol Novum? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Účinky


Panadol Novum vďaka obsahu paracetamolu a technológie Optizorb vykazuje nasledovné účinky:

 • rýchlo uľavuje od bolesti hlavy a migrény
 • potláča bolesti spôsobené chrípkou
 • pomáha pri bolesti chrbta, kĺbov a svalov
 • na odporučenie lekára môže pomôcť aj pri reumatických bolestiach
 • tlmí bolesť zubov a bolesť pri zápale trojklaného nervu
 • odstraňuje menštruačné bolesti
 • znižuje horúčku

Zloženie


 • Paracetamol 500 mg – patrí do skupiny analgetík s antipyretickým účinkom. Vyznačuje sa veľmi dobrou znášanlivosťou a vďaka tomu je jeho užívanie vhodné aj pre ľudí, ktorí môžu mať isté obmedzenia v užívaní podobných liečiv. Neovplyvňuje glykémiu, hladinu kyseliny močovej a v odporúčaných dávkach nemá vplyv na zrážanie krvi. Ako analgetikum sa používa aj v pediatrii a doteraz nebolo preukázané, žeby škodil tehotným ženám. Účinok proti bolesti trvá 3 až 6 hodín a antipyretický účinok 3 až 4 hodiny. (1)
 • Kyselina alginová – je prirodzená látka, ktorá dáva tabletke schopnosť nasať vodu, následne sa roztiahne a rozpadne v žalúdku.
 • Uhličitan vápenatý – je bežnou súčasťou zloženia tabliet. Pôsobením žalúdočných kyselín uvoľňuje malé množstvo oxidu uhličitého, ktorý urýchľuje rozpad tabletky.
 • Krospovidón typ A – ďalšia látka, ktorá tabletku ešte viac roztiahne, a tým podporí jej rozpad a rýchlejšie vstrebávanie.

Pomocné látky – predželatínovaný kukuričný škrob, povidón 25, stearan horečnatý, oxid kremičitý, koloidný bezvodý, zmes sodných solí parabénov, karnaubský vosk, oxid titaničitý E 171, hypromelózu, makrogol, polysorbát 80, čistená voda.

Užívanie a dávkovanie


 • užívajte vždy tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár neurčí inak
 • liek je určený na vnútorné užívanie pre dospelých a deti od 6 rokov
 • tabletky sa užívajú celé alebo rozdelené na dve dávky a zapíjajú sa tekutinou, nie sú viazané na jedlo
 • užívanie je podmienené vekom a hmotnosťou. Podrobné informácie o odporúčanom dávkovaní nájdete v príbalovom letáku.
 • pri samoliečbe sa liek môže užívať maximálne 3 dni u detí a 7 dní u dospelých. Ak horúčka neustúpi do 3 dní a bolesti do 5 dní, je potrebné vyhľadať lekára.

Cena


Panadol Novum má veľmi dobrú dostupnosť a nízku cenu. Je na vás, či zabehnete do najbližšej lekárne alebo využijete pohodlný nákup na internete.

Na odporúčanie spokojných zákazníkov uvádzame ako tip na predajcu stránku dr.max.sk. Lekáreň ponúka dve veľkosti balenia. Panadol Novum 500 mg 24 tbl kúpite za 1,69 € a Panadol 500 mg 48 tbl za 2,79 €.

Na stránke nájdete aj ďalšie varianty lieku Panadol za odporúčané ceny.

Panadol Novum
panadol novum

24 kusov
Doprava zadarmo
16,99 €
(platí ku dňu 04.6.2019)

Upozornenie


 • Liek nie je vhodný pre deti do 6 rokov, ľudí alergických na niektorú z obsiahnutých látok, ľudí so žltačkou, ťažkým zlyhaním pečene alebo hemolytickou anémiou.
 • Pri dlhodobom užívaní vyšších dávok lieku je potrebná pravidelná lekárska kontrola.
 • Počas liečby je zakázaná konzumácia alkoholických nápojov.
 • Nie sú preukázané žiadne nežiaduce účinky pri užívaní v období tehotenstva a dojčenia. Odporúča sa však porada s lekárom.
 • Pri súčasnom užívaní s inými liekmi môže dôjsť k ich vzájomnému ovplyvňovaniu. Neužívajte s ďalšími liekmi obsahujúcimi paracetamol. Podrobné informácie o interakciách s inými liekmi nájdete v príbalovom letáku.
 • Ako všetky lieky aj Panadol môže vyvolať vedľajšie účinky. Podrobné informácie o vedľajších účinkoch, zdravotných obmedzeniach ako aj o rizikách spojených s predávkovaním nájdete v príbalovom letáku.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí v pôvodnom obale, nepoužívajte po dátume exspirácie, nespotrebované balenie vráťte do lekárne.

Výhody a nevýhody


 • pomoc pri rôznych typoch bolesti
 • znižuje horúčku, pomáha pri chrípke
 • rýchly nástup účinku, nedráždi žalúdok
 • dobrá znášanlivosť, liek môžu užívať aj diabetici, tehotné a dojčiace ženy
 • dobrá dostupnosť, výber z dvoch veľkostí balenia
 • spokojnosť užívateľov a nízka cena

 • obsahuje sodné soli parabénov, ktoré môžu vyvolať alergické reakcie

Záverečné zhodnotenie


Osobne nie som veľkým fanúšikom liekov a svoje zdravotné problémy sa snažím riešiť v rámci možností alternatívnymi cestami.

Keď sa však nedá bolesť vydržať a nedokážem normálne fungovať, odložím všetky predsudky a siahnem po liekoch proti bolesti. Našťastie, moja mama má vždy poruke Panadol. Celé roky trpí migrénou a tento liek jej pomáha prekonať ťažký stav.

Otec ho zvykne brať pri bolesti chrbta a mňa veľakrát zbavil bolestí zubov. Výhodou Panadolu je jeho dobrá znášanlivosť, a preto je vhodný pre široký okruh ľudí. A tí s ním majú naozaj bohaté skúsenosti. Na internete sa roztrhlo vrece s prajnými recenziami k Panadolu Novum.

Užívatelia ho majú odskúšaný pri bežnej bolesti hlavy, menštruačných bolestiach, ale odporúčajú ho aj počas chrípky.

Účinkuje naozaj rýchlo a zatiaľ sa naň nikto nesťažoval. Ľudia nespomínajú žiadne vedľajšie účinky a stretáva sa u nich s takmer 100 % spokojnosťou.

Na margo našich zistení, vlastných skúseností, ako aj odporúčaní od užívateľov je Panadol Novum naozaj dobrý liek proti najbežnejším bolestiam.

Prehľad


Zdravie

Kvalitné účinky na bolesť.

Cena

Veľmi výhodná cena.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť potlačenia bolesti.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom
 • Kvalitné zloženie výrobku

 • Zameraný na úzku oblasť
 • Kvalitné účinky produktu

Záverečné hodnotenie

panadol novum

4/5 - (9 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu