Buscopan – Dávkovanie a cena – (recenzia)

BolesťBuscopan - Dávkovanie a cena - (recenzia)

Myslíte si, že kontrakcie vznikajú iba pri pôrode?

A čo sú teda kŕče vo vašom bruchu?

Bolesť, ktorú vyvolávajú je mnohokrát taká intenzívna, že naozaj pripomína pôrodné bolesti. Príčin je veľa a rovnako veľa je aj prípadov, kedy kŕče spôsobujú naozajstné problémy.

Napríklad ženy s bolestivou menštruáciou prežívajú pár dní v bolestiach každý mesiac.

Ak máte zlé trávenie, postačí zjesť niečo nevhodné a bolesť žalúdka alebo žlčníka je na svete. Sťahy nie sú vzácnosťou ani v močových cestách.

Na úľavu od bolesti brucha pravdepodobne siahnete po analgetikách.

My vám však predstavíme liek zo skupiny spazmolytík, ktorý je špeciálne navrhnutý práve na uvoľnenie kŕčov v bruchu. Je ním Buscopan.

Podľa slov výrobcu je tento liek veľmi účinnou pomocou pri bolestiach rôzneho pôvodu.

V našej recenzii máte možnosť zistiť či reálne skúsenosti potvrdzujú toto tvrdenie.

Povieme si na čo je Buscopan určený, aké je jeho odporúčané dávkovanie a dostanete aj tip na nákup za dobrú cenu.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Buscopan?

Čo to je?


Buscopan je liek vo forme obalených tabliet patriaci do skupiny spazmolytík.

Obsahuje účinnú látku butylskopolamín, vďaka ktorej má schopnosť uvoľňovať kŕče v bruchu, a tým zmierňovať bolesť.

Pôsobí na kŕče v žalúdočno-črevných, žlčníkových, močových aj pohlavných orgánoch.

Odporúča sa aj pri bolestiach spôsobených kolikou, syndrómom dráždivého čreva alebo menštruáciou.

Buscopan je na spomenuté problémy jeden z najčastejšie odporúčaných liekov. Môžu ho užívať dospelí a po odporučení lekára je vhodný aj pre deti staršie ako 6 rokov.

Pred použitím si vždy prečítajte príbalový leták!

Kto je výrobca?


Buscopan patrí do sortimentu farmaceutických produktov spoločnosti Boehringer Ingelheim založenej v roku 1885 v Nemecku.

Malý podnik s 28 zamestnancami sa rýchlo stal celosvetovo pôsobiacou spoločnosťou.

Zameriava sa na vývoj, výrobu a predaj inovatívnych liekov pre ľudí s kardiovaskulárnymi, onkologickými, metabolickými, vírusovými ochoreniami a poruchami centrálneho nervového systému.

Sortiment produktov spoločnosti Boehringer Ingelheim zahŕňa aj veterinárne lieky a biofarmaceutiká.

Ako Buscopan funguje?


Mechanizmus účinku je založený na riešení problému v centre bolesti, teda v bruchu. Toto je zásadný rozdiel, ktorý Buscopan odlišuje od analgetík.

Väčšina analgetík bolesť maskuje, teda zastavuje signály bolesti. Pôsobia prakticky v celom tele, dostávajú sa do krvného obehu, a tým sa zvyšuje aj riziko vedľajších účinkov.

Buscopan pôsobí priamo na hladké svalstvo črevného traktu, čím dochádza k uvoľneniu kŕčov.

Problém teda neprekrýva, ale ho rieši. Zároveň nezaťažuje organizmus a je používaný aj pri zvýšenej citlivosti žalúdka pri prvých náznakoch bolesti brucha.

Kŕče a bolesť brucha


Bolesť brucha môže mať rôzne podoby. Táto časť tela je tvorená množstvom orgánov, ktoré reagujú na rôzne faktory. Vznikajú tak problémy, ktoré sú väčšinou sprevádzané kŕčmi.

Kŕče sú definované ako náhla a neovládaná kontrakcia svalu, ktorá môže byť súvislá alebo sa prejavuje striedaním kontrakcií a relaxácie svalu.

Intenzívne sťahy svalstva v brušnej dutine spôsobujú ostrú bolesť. Tá vám nedovolí chodiť vzpriamene a nabúra váš denný režim.

Bežné bolesti v podobe kŕčov sú najčastejšie zapríčinené týmito faktormi:

 • Citlivosť na potraviny – žalúdok môže byť citlivý na niektoré druhy potravín a po ich konzumácii reaguje v podobe kŕčov, plynatosti, pocitom ťažoby a podobne. Najčastejšie sa žalúdok ozve pri konzumácii ťažkých mastných či korenistých jedál, citrusových plodov, kofeínu a alkoholu.
 • Stres – v dnešnej dobe je stres spájaný s takmer každým zdravotným problémom, tie žalúdočné nevynímajúc. Život pod tlakom, vynechávanie jedál, ich príliš rýchla konzumácia a podobne, to všetko vedie k žalúdočnej nervozite sprevádzanej kŕčmi.
 • Zmena prostredia – žalúdok môže zle znášať zmenu prostredia alebo bežnej dennej rutiny. Často sa komplikácie objavia na dovolenke v cudzej krajine, kde na vás môže vplývať iná strava a podnebie, ktoré je iné ako to, na ktoré je vaše telo zvyknuté.

Ak bolesť a kŕče pretrvávajú dlhodobo, neustupujú alebo sa objavujú pravidelne, je potrebné vyhľadať odborníka, ktorý určí príčinu ich vzniku.

 • Menštruačné bolesti – veľa žien prežíva prvé dni menštruácie vo veľkých bolestiach. Miera bolesti je individuálna a môže mať súvis s výškou hladiny prostaglandínov v tele. Prostaglandíny vyvolávajú kŕče svalov v maternici, ktoré sa prejavujú ako kŕčovitá bolesť v podbrušku.
 • Syndróm dráždivého čreva (IBS) – je funkčná porucha tráviaceho systému a je sprevádzaný pocitom plnosti, kŕčmi, bolesťou brucha a nafukovaním. Komplikácie nemajú jasnú príčinu a lekár môže túto diagnózu určiť iba po vylúčení všetkých ostatných možností.

Účinky


 • uvoľňuje hladké svalstvo orgánov tráviacej sústavy, močových ciest a pohlavných orgánov
 • odstraňuje kŕče pri obličkovej alebo žlčníkovej kolike
 • pomáha pri bolestivej menštruácii a syndróme dráždivého čreva

Zloženie


Buscopan má formu bielych vypuklých a filmom obalených tabliet, pričom každá obsahuje 10 mg účinnej látky butylskopolamín (butylskopolamíniumbromid).

 • Butylskopolamín – liečivo patrí do skupiny spazmolytík, ktoré sa ďalej delia na parasympatolytiká a spazmolytiká s muskulotropnými účinkami. Butylskopolamín je v gastroenterológii jedným z najdlhšie používaných parasympatolytík. Ako účinná látka liekov na odstránenie kŕčov pôsobí priamo v centre bolesti. Vďaka tomu má rýchly nástup účinku a veľmi malé riziko vedľajších účinkov. Je dostupný vo forme voľnopredajných liekov, ale aj liekov na predpis.

Pomocné látky

 • Jadro tablety: dihydrát fosforečnanu vápenatého, kukuričný škrob, rozpustný škrob, koloidný oxid kremičitý, kyselina vínna, kyselina stearová/kyselina palmitová
 • Obal tablety: povidón, sacharóza, mastenec, arabská guma, oxid titaničitý (E171), makrogol 6 000, karnaubský vosk, biely vosk

Užívanie a dávkovanie


 • užívajte vždy tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár alebo lekárnik neodporučí iný postup
 • odporúčaná dávka pre dospelých a deti od 6 rokov je 1 až 2 tablety 3 až 5x denne
 • tablety sa užívajú celé a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny
 • účinok pocítite do 15 minút od užitia
 • ak sa do 3 dní váš stav nezlepší alebo dôjde dokonca k jeho zhoršeniu v priebehu 24 hodín od vzniku bolestí, kontaktujte lekára
 • ak užijete vyššiu dávku, môže sa u vás objaviť sucho v ústach, sčervenanie kože, ťažkosti pri močení, zrýchlený pulz a poruchy videnia. Vtedy neváhajte kontaktovať lekára alebo lekárnika.

Cena


Buscopan je možné zakúpiť bez lekárskeho predpisu v každej známej lekárni aj na internete. Čo sa týka nákupu na internete, overte si serióznosť stránky alebo uprednostnite známeho predajcu, ktorý je zárukou kvality farmaceutických produktov.

Buscopan je k dispozícii v dvoch veľkostiach balenia po 10 alebo 20 tabliet. Čo sa týka ceny, výhodnejšie je väčšie balenie.

Oba varianty lieku kúpite rýchlo a pohodlne napríklad na stránke dr.max.sk. Zákazníkmi overený predajca ponúka Buscopan 10 mg 1x 10 ks za 4,89 € a Buscopan 10 mg 1x 20 ks za 5,79 €.

Buscopan
buscopan

20 kusov
Skladom
5,79 €
(platí ku dňu 8.8.2019)

Upozornenie


 • Neužívajte v prípade alergie na niektorú zo zložiek, ochorenia s výraznou svalovou slabosťou, závažného ochorenia hrubého čreva a pri neznášanlivosti sacharózy.
 • Liek nepodávajte deťom do 6 rokov. Deti nad 6 rokov môžu Buscopan užívať iba so súhlasom lekára.
 • Užívanie počas tehotenstva a dojčenia sa neodporúča. V prípade potreby sa poraďte s vaším lekárom.
 • Buďte zvlášť opatrní, ak trpíte ochorením srdca, glaukómom, ak ste niekedy prekonali nepriechodnosť tráviacej alebo močovej sústavy a ak máte komplikácie s prostatou. Ďalšie upozornenia, spojené so zdravotným stavom nájdete v príbalovom letáku.
 • Ak užívate, nedávno ste užívali alebo viete, že budete užívať iné lieky, povedzte o nich svojmu lekárovi alebo lekárnikovi. Pre bližšie informácie si prečítajte príbalový leták.
 • Buscopan je všeobecne veľmi dobre znášaný a vedľajšie účinky sa vyskytujú veľmi zriedkavo. Menej často sa dostavuje sucho v ústach, kožné reakcie, porucha vylučovania potu alebo zrýchlený pulz. Spomenuté komplikácie postihujú 1 pacienta zo 100.
 • Buskopan nevyžaduje žiadne zvláštne opatrenia pri skladovaní. Uchovávajte mimo dosahu detí a nepoužívajte po dátume exspirácie.

Výhody a nevýhody


 • odstraňuje kŕče v oblasti brucha spôsobené rôznymi príčinami
 • pôsobí iba v mieste bolesti
 • rýchly nástup účinku
 • nízke riziko vedľajších účinkov

 • neodporúča sa tehotným a dojčiacim ženám
 • obsahuje sacharózu

Záverečné zhodnotenie


Kŕče a bolesť brucha nie sú nič výnimočné. Niekto ich pretrpí a počká, kým odznejú sami a iní zase poznajú overené prostriedky na ich odstránenie.

Samozrejme, všetko závisí aj od toho, ako často sa objavujú a v akej intenzite. Ak sa objavia výnimočne, zvyčajne vtedy, keď to preženiete s jedlom, nemusíte hneď bežať do lekárne.

No v prípade, že pre vás predstavujú častejší problém, napríklad v podobe bolestivej menštruácie, citlivého žlčníka či koliky, pýtajte si Buscopan.

Hoci o lieku na internete nekolujú stovky diskusií, nikde nie sú spomenuté žiadne jeho negatíva. Recenzie sú pozitívne, ľudia potvrdzujú rýchly nástup účinku a zatiaľ každému pomohol.

Ak teda hľadáte pomoc na odstránenie kŕčov, nevidíme dôvod, prečo nevyskúšať práve Buscopan.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na bolesť rôzneho pôvodu.

Cena

Prijateľná cena balenia.

Kvalita

Kvalitné zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok so širokým zameraním.

Hlavné výhody

 • Účinný pri menštruačných bolestiach
 • Kvalitné zloženie

 • Rýchly nástup účinku
 • Pomáha pri kŕčoch a bolestiach brucha

Záverečné hodnotenie

buscopan

5/5 - (1 vote)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu