Sezamový olej – Účinky na pleť + Výhodná cena

Oleje a masláSezamový olej - Účinky na pleť + Výhodná cena

Keď sa bohovia zišli, aby stvorili svet, pili sezamové víno. Tak rozpráva legenda sýrskej mytológie, ktorá považuje sezam za symbol nesmrteľnosti.

Sezam je na svete už celé tisícročia. Dnes sa bežne používa pri varení, no semienka sú vôbec prvou surovinou na výrobu sezamového oleja s liečivými účinkami.

Výroba je veľmi zložitý proces, preto je jeho cena vyššia. Prečítajte si viac o jeho vlastnostiach a zistíte, že nejde o zbytočne vyhodené peniaze.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Sezamový olej?

Čo to je?


Sezamový olej je výsledkom zložitého procesu spracovania sezamových semienok. Lisovaním za studena získa svetložltú farbu a lisovaním opraženého sezamu je farba tmavšia a olej má príjemnú orieškovú chuť.

V jednej fľaštičke sa nachádza obrovské množstvo vitamínov, minerálov, omega 3 a 6 nenasýtených mastných kyselín, aminokyselín a antioxidantov. Vďaka pozoruhodne bohatému zloženiu má nespočetné množstvo pozitívnych účinkov na organizmus zvnútra aj zvonka.

Za najvýznamnejšie sa považuje zlepšenie funkcie žlčníka, prečistenie hrubého čreva, stabilizácia krvného tlaku a cukru v krvi.

Kozmetický priemysel si ho cení pre účinky na pleť, vlasy a nechty.

Oplatí sa investovať


V zdravom tele, zdravý duch. Táto ľudová múdrosť napovedá, aké je zdravie dôležité pre spokojný a šťastný život. Udržať si ho, je ale čím ďalej tým náročnejšie.

Dnešný svet je zamorený chémiou, konzumujeme kontaminované potraviny a menia sa klimatické podmienky. Sme vystavení voľným radikálom a vznikajú stále nové civilizačné choroby.

Preto sa čoraz viac štúdií venuje skúmaniu prírodných zdrojov a hľadaniu alternatív na boj s týmito nepriaznivými vplyvmi.

sezamový olej

Prečo práve sezamový olej


Sezam je vďaka svojim vlastnostiam nenahraditeľný zdroj dôležitých vitamínov, minerálov a iných prospešných látok. Má široké využitie v kuchyni, farmaceutickom a kozmetickom priemysle.

O jeho pozitívnych účinkoch by sa dala napísať celá kniha. Je nápomocný pri rôznych zdravotných neduhoch a vhodný ako prevencia proti vzniku chorôb.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo je sezamový olej považovaný za zázrak prírody.

Sezamový olej a zdravie


 • Znižuje cholesterol – indický vedci prišli v roku 2010 so zaujímavým zistením. Podľa štúdie sezamový olej znižuje zlý cholesterol a zvyšuje hladinu dobrého až o 20% v porovnaní s liekom na cukrovku Glibenklamid, ktorý môže spôsobovať vedľajšie účinky.
 • Prevencia proti rakovine – ďalšia štúdia pochádza z Harvardu, kde vedci potvrdili, že sezamový olej má antikarcinogénne účinky
 • Sezamin a sezamolin – významné antioxidanty pre zdravú pečeň, ochranu pred žltačkou a baktériami, sú nápomocné aj pri migrénach.
 • Vápnik – sezamový olej obsahuje až 7 x viac vápnika ako kravské mlieko, preto je výborný na udržanie zdravých kostí, zubov a ako prevencia osteoporózy

Sezamový olej a kozmetika


 • Zázrak na ekzémy – pomáha pri problémoch so suchou pleťou, preležaninách, spálenej pokožky od slnka, zápaloch kože, a dokonca aj pri psoriáze
 • Ochrana pred UV žiarením – vedecká štúdia z Belehradu potvrdila, že sezamový olej zvyšuje ochranu pokožky pred slnečným žiarením až o 30% a je často obsiahnutý v prípravkoch na opaľovanie
 • Spomaľuje starnutie –vďaka sezaminu používaním oleja dochádza k eliminácii vrások, pórov a spomaleniu procesu starnutia pokožky. Taktiež je bohatý na zinok, najdôležitejší minerál pre zdravú, hladkú a žiarivú pleť.
 • Starostlivosť o vlasy – olej sa tradične používa na zachovanie prirodzenej farby vlasov a znižuje ich vypadávanie

Účinky


Toto všetko získate používaním sezamového oleja bez rizika vedľajších účinkov:

 • detoxikácia organizmu a podpora imunity
 • prečisťuje hrubé črevo a podporuje trávenie, nápomocný pri chudnutí
 • podporuje funkciu žlčníka, pečene a obličiek
 • funguje ako prevencia kardiovaskulárnych ochorení, anémie, upravuje cholesterol, krvný tlak, hladinu cukru v krvi, spevňuje cievy a žily
 • podporuje funkciu štítnej žľazy, odstraňuje silnú a bolestivú menštruáciu
 • spevňuje kosti, zuby a nechty, predchádza vzniku osteoporózy
 • zmierňuje migrény, nespavosť, znižuje stres, upokojuje nervový systém
 • lieči kožné choroby, vyživuje a chráni pleť, spomaľuje starnutie

Zloženie


Vitamín E – antioxidant, chráni bunky, podporuje zrážanlivosť krvi, zamedzuje ukladaniu tuku a vzniku kardiovaskulárnych porúch, spevňuje cievy.

Vitamín A – podporuje vstrebávanie železa, dôležitý pre pleť, zrak, sliznicu a imunitu.

Vitamín C – podporuje imunitný systém, nervovú sústavu, energetický metabolizmus, prispieva k tvorbe kolagénu , podporuje funkciu kostí, chrupaviek, ďasien, kože a zubov.

Vitamín B – pomáha  pri kožných ochoreniach a  zabezpečuje zdravý stav pokožky.

Vitamín K – podporuje správnu zrážanlivosť krvi.

Vitamín F –zvyšuje kvalitu kože a vlasov, čistí cievy od nánosov cholesterolu, spaľuje tuk, pôsobí tiež priaznivo na funkciu prostaty a udržuje mladistvý vzhľad pleti.

Omega 3 mastné kyseliny – dôležité pre obranyschopnosť organizmu, posilnenie imunity, pomáhajú riadiť organizmus, sú účinné pri  kožných ochoreniach, ako psoriáza, ekzém, či alergické reakcie kože. Viac info…

Omega 6 mastné kyseliny – zabraňujú opätovnému ukladaniu tukov, podporujú tvorbu svalovej hmoty, zvyšujú energetický metabolizmus, tlmia menštruačné problémy, slúžia ako prevencia proti infarktu myokardu, srdcovej ischemickej chorobe, či ateroskleróze.

Železo – podieľa sa na chemických a biologických reakciách, či tvorbe vitamínov.

Fosfor –  potrebný pri využití sacharidov, tukov, bielkovín, ale aj pre činnosť obličiek či prenos nervových impulzov v tele.

Vápnik – stavebný prvok kostí a zubov, dôležitý pri zrážaní krvi a ovplyvňuje tiež nervovo-svalovú dráždivosť.

Meď – spevňuje cievy, kosti, šľachy, nervy, udržuje pigmentáciu tkanív (aj sfarbenie pokožky) a pôsobí pri hojení rán. Viac info…

sezamový olej

Užívanie a dávkovanie


Vnútorné užívanie

 • používa sa ako klasický olej na dochucovanie aj tepelné spracovanie jedál
 • pri priamom užívaní sa odporúča 1 ČL denne ako prevencia, na liečbu ochorení užívajte 2 – 3 x denne 1 ČL

Vonkajšie použitie

 • nanáša sa do sliznice nosa, uší, na poranenú kožu, tvár, vlasy a nechty
 • postihnuté miesto sa potrie olejom, ktorý sa vstrebe do pokožky

Cena


Sezamový olej je veľmi vzácny, čomu zodpovedá aj jeho vyššia cena. Na trhu sú rôzne značky, líšiace sa kvalitou a spôsobom spracovania, tiež sa odlišuje spôsob jeho použitia.

Kúpite ho v obchodoch s exotickými potravinami, drogériách, lekárňach alebo na internete. Pozrite si napríklad stránku prezdravie.sk, ktorá ponúka sezamový olej 200 ml za cenu od 3,20 €.

Upozornenie


Sezamový olej je čisto prírodného charakteru a s jeho užívaním nie sú spojené žiadne vedľajšie účinky.

 V menších množstvách ho môžu užívať aj deti a tehotné ženy.

sezamový olej

Výhody a nevýhody


 • 100 % prírodný produkt bez vedľajších účinkov
 • vhodný pre tehotné ženy a deti
 • univerzálne liečivé, preventívne a kozmetické vlastnosti

 • vyššia cena oproti klasickým olejom

Záverečné zhodnotenie


Ako fanúšik alternatívnej medicíny môžem sezamový olej iba odporučiť. Milujem jeho jemnú orieškovú chuť a pridávam ho do šalátov a exotických jedál.

Odporúčam domáci humus so sezamovým olejom. Je výborný ako nátierka na raňajky alebo ľahká večera. V zimných mesiacoch sa mi pravidelne tvorí ekzém na rukách a olej mi vždy pomôže upokojiť pokožku. Ak máte suché vlasy ako ja, určite vyskúšajte zábal zo sezamového oleja.

Naneste ho na vlasy a nechajte pôsobiť celú noc. Ráno si vlasy umyte a uvidíte, že budú pružnejšie a lesklejšie. Pri pravidelných kúrach sa zacelia rozštiepené končeky a vlasy budú žiariť zdravím.

Recenzie sa zhodujú s mojimi skúsenosťami. Olej je naozaj obľúbený na ošetrenie pleti, vlasov, nechtov, nápomocný pri hojení rán a popálenín. Mnohým ľuďom pomohol s trávením a s obľubou ho používajú v kuchyni pri varení.

Veľa článkov poukazuje na jeho vyššiu cenu, čo môže niekoho odradiť vyskúšať tento zázrak prírody. Podľa môjho názoru cena vôbec nie je nadsadená.

Olej totižto zastúpi celý rad liekov a doplnkov, ktoré bežne používame pri zdravotných problémoch. Investovať do sezamového oleja sa určite oplatí, veď zdravie je na nezaplatenie.

sezamový olej

Zdravie

Vhodný na zlepšenie rôznych oblastí zdravia.

Cena

Výživový doplnok s výhodnou cenou.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Výživový doplnok zameraný na širokú oblasť.

Hlavné výhody

 • Výhodná cena produktu
 • Veľké a výhodné balenie

 • Účinný prípravok s kvalitným zložením
 • Pozitívne hodnotenie prípravku

Záverečné hodnotenie

4.2/5 - (10 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu