Tea Tree olej – 100% čajovníkový olej – Cena a použitie

Na pleťTea Tree olej - 100% čajovníkový olej - Cena a použitie

Počuli ste už o tea tree oleji alebo oleji z čajovníka?

Pokiaľ ste vášnivým nadšencom pitia čaju, možno ste skôr počuli o tomto prírodnom prípravku.

Prírodný výživový prípravok Tea Tree Oil respektíve Olej z čajovníka je  100 % prírodným výživovým prípravkom pre všetkých, ktorí majú radi „bio“ výživové doplnky stravy aj čo sa týka hojenia rán, dezinfekcie a ničenia choroboplodných mikroorganizmov na telových slizniciach a koži.

Pokiaľ ste o tomto prípravku ešte nepočuli alebo máte len čiastočné informácie, čítajte celú recenziu až do konca a istotne sa dozviete všetko podstatné, čo potrebujete vedieť.

Čo to je?


Tea Tree Oil (Olej z austrálskeho čajovníka, lat. Melaleuca alternifolia, Kajeput striedavolistý) je 100 % čisto prírodným extraktom vo forme oleja z čajovníka rastúceho prevažne v ďalekej Austrálii.

Je to čisto prírodné antiseptikum, ktoré nespôsobuje pálenie a rovnako ani nepopudzuje tkanivo (pokožku).

Zaraďuje sa k najlepším životne dôležitým olejom, čo sa týka antiseptických vplyvov na ľudský organizmus (tento druh oleja najúčinnejšie ničí choroboplodné zárodky v tele spomedzi všetkých esenciálnych olejov).

Olej má znamenitú a veľmi príjemnú vôňu pripomínajúcu vôňu dreva a zeme. Je to podobná vôňa často používanej rastlinnej esencie Eukalyptus.

Je preto rovnako účinný pri dýchacích ťažkostiach, má silné hojivé a antiseptické účinky a vďaka svojim vlastnostiam sa využíva aj na výrobu kozmetických prípravkov (liečbu akné, ekzémov či ďalších kožných ťažkostí), tiež pri výrobe liekov či liečiv a podobne. Viac o tomto cennom výživovom prípravku a esencii si povieme v ďalších riadkoch.


  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať čajovníkový olej? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Účinky


 • Svojím zložením pomáha pri dýchacích problémoch
 • Pomáha ako prírodná dezinfekcia, má antiseptický účinok
 • Napomáha aj liečbe kožných porúch – zmierňuje akné, ekzémy, bradavice, opary, plesne rany po uštipnutí hmyzom a podobne
 • Používa sa aj ako prírodný repelent
 • Zlepšuje hojenie drobných povrchových poranení pokožky
 • Pomáha aj pri svalovej únave či bolesti kĺbov
 • Pri inhalovaní alebo kúpeľom nôh je účinný aj pri prechladnutí a nádche
 • Obsiahnuté látky v oleji sa využívajú pri výrobe liekov a kozmetických prípravkov
 • Zrýchľuje tiež regeneráciu pokožky

Zloženie


Tea Tree Oil, ako už bolo vyššie uvedené, tvorí 100 % čistý olej čajovníka austrálskeho (100 % Melaleuca alternifolia – Kajeput striedavolistý).

Presnejšie listy z tejto rastlinky obsahujú podľa austrálskych štúdií viac ako 50 prírodných látok, ktoré sú zdraviu prospešné.

O sile rastlinky vedeli aj pôvodní osadníci Austrálie, austrálski domorodci.

Už oni samotné listy čajovníka austrálskeho pokladali, sušili, mleli a rovnako aj vdychovali na boľavé miesta na tele.

Neskôr sa účinky a samotná rastlinka dostala do celého sveta (vrátane starého kontinentu) a preto aj dnes môžeme aj my využívať túto silu prírody (predovšetkým proti vírusom, plesniam a baktériám).

Dnešná verzia výživového prípravku Tea Tree Oil je vo forme prírodného antiseptika, ktoré sa dodnes získava z prírodného stromu Čajovníka austrálskeho (ak sa bavíme o pravom výživovom prípravku z Austrálie). Prečítajte si, aké má výhody čajovník austrálsky.

Ide o čisto prírodný výživový prípravok bez chemických prísad v bezfarebnom až svetložltom prevedení.

Bez riedenia je však veľmi silný a môže vysúšať samotné miesto, kde sa použije. I keď môže spôsobiť nejaké to podráždenie na pokožke, ide o  čisto prírodný produkt, ktorý nie je pre ľudské zdravie nebezpečný.

Celkové farmaceutické a čisté zloženie prípravku je podľa prísnych austrálskych noriem, garantované austrálskymi štátnymi inštitúciami so zložkami, ktoré zabezpečujú veľmi účinné hojivé vlastnosti.

Dnešný trh ponúka množstvo olejov s označením Tea Tree Oil, ale vždy je potrebné vsadiť na originálny olej priamo z Austrálie s presným označením a popisom percentuálneho podielu čajovníka.

Presne takým je 100 % prírodný výživový prípravok Tea Tree Oil od výrobcu Dr. Popov.

Tea Tree Oil použitie a dávkovanie


 • Použiť sa môže priamo bez riedenia lokálne na ošetrenie pokožky
 • Tiež je možné použiť a vytvoriť zriedený roztok z oleja a vody na výplachy či kloktanie v prípade problémov v ústnej dutine
 • Použitie je všestranné a možno ho užívať dlhodobo a pravidelne
 • V prípade výplachu úst či kloktaní (pri bolestivých pľuzgierikoch na sliznici ústnej dutiny a angíne) sa použijú 3 kvapky do pohára vody – roztok sa nesmie prehltnúť
 • Je vhodný aj na ošetrenie pokožky po uštipnutí hmyzom, tiež na ošetrenie pokožky v mieste vybratia kliešťa či po drobných ranách na pokožke
 • Tea Tree Oil je možné použiť ako roztok na ošetrenie nôh alebo ako kúpeľ – 20 kvapiek použiť do celej vane
 • Olej silno vysúša povrch pokožky

Tea tree olej cena


Ako už bolo napísané, na trhu je dnes možné zakúpiť viacero prípravkov s označením Tea Tree Oil alebo Olej z čajovníka austrálskeho.

Vždy je však potrebné dbať, aby išlo o kvalitný a originálny prípravok, ktorý má dokonalé zloženie, presne také, aké má byť s priaznivými účinkami na zdravie. V recenzii sme použili jeden z nich a to konkrétne  čisto prírodný 100 % Tea Tree Oil od výrobcu Dr. Popov s obsahom výťažkov z Čajovníka austrálskeho  (veľkosť balenia 11 ml).

Práve tento výrobca vo svojich prípravkoch využíva najkvalitnejšiu originálnu austrálsku surovinu pod dohľadom austrálskych inštitúcií. Práve toto je garancia toho, že ide o čisto prírodnú látku (produkt).

Je možné tento výživový prípravok zakúpiť aj na internete prostredníctvom overeného internetového obchodu Dr.Max.

V čase písania recenzie (10.07.2018) sa cena Tea Tree Oil pohybovala na úrovni 5,39 € za 11 ml balenie (uvádzaná cena podľa internetového obchodu drmax.sk).

Výhodou kúpy tohto výživového prípravku práve prostredníctvom tohto internetového obchodu spočíva v tom, že nákupom prípravku získate navyše 21 bodov na vernostnú kartu Dr. Max.

Rovnako nie je potrebné sa obávať o dôveryhodnosť internetového obchodu, nakoľko ide o rokmi overený a odporúčaný obchod s množstvom kamenných predajní po celom Slovensku. Ak ste sa rozhodli pre dodanie prípravku na adresu, môžete využiť dopravu ZADARMO pri nákupe nad 9,90 €.

Okrem toho nemusíte čakať dlho na dodanie, tovar je bežne na sklade, takže bude veľmi rýchlo vyexpedovaný a dodaný k vám.

Dr.Popov Tea tree olej

11 ml
 5,39€ (10.7.18)

Renovality čajovníkový olej

100 ml
13,50€ (10.7.18)

Upozornenie


 Pri používaní prípravku je potrebné sa vyhýbať kontaktu očí, pretože olej spôsobuje slzenie očí. Prípravok sa neodporúča používať ani na otvorené rany. Tiež nie je vhodné rany na pokožke po použití prípravku prelepovať.

 V prípade, že je potrebné samotnú ranu mať prelepenú, najlepším riešením je použiť vzdušnú sterilnú gázu. V prípade, že je miesto na pokožke citlivejšie, je potrebné prípravok zriediť a vytvoriť tak slabší roztok s nižšou koncentráciou.

 Prípravok sa používa lokálne (ošetrenie pokožky), tiež aj ako zriedený roztok na výplachy či kloktanie – je zakázané olej prehĺtať! Neužíva sa vnútorne! Doposiaľ neboli zistené žiadne nežiaduce (vedľajšie) účinky pri používaní tohto druhu výživového prípravku.

 Ak spozorujete akúkoľvek alergickú reakciu pri používaní prípravku, ihneď je potrebné prestať s užívaním prípravku a poradiť sa so svojím lekárom o ďalšom použití. Pokiaľ si nie ste istí, či môžete prípravok používať, poraďte sa so svojím lekárom či lekárnikom o vhodnosti používania výživového prípravku. Vždy je potrebné sa riadiť pokynmi na obale produktu alebo v príbalovom letáku. Skladovať podľa pokynov výrobcu. Prípravok je potrebné skladovať mimo dosahu detí, na suchom mieste a pri izbovej teplote do 25 stupňov Celzia, aby sa čo najdlhšie zachovali vlastnosti oleja.

Skúsenosti


 

Výhody a nevýhody


 • 100 % Čisto prírodný prípravok
 • Najlepší čo sa týka dezinfekcie a antiseptických účinkov
 • Všestranné použitie
 • Dokonale vysušuje nedokonalosti na pokožke
 • Veľmi účinný

 • Menšie balenie

Moje hodnotenie


Čo dodať na záver samotnej recenzie? Je to už raz tak, doba pokročila, stále sa vyvíjajú nové produkty a prírodné prípravky a jedným z tých novších je výživový prípravok, ktorý skôr poznáme pod anglickým názvom a označením  100 % Tea Tree Oil čiže Olej z čajovníka austrálskeho.

Áno, presne tak.

Zloženie tohto oleja je čisto prírodné a tvoria ho výťažky z rastlinky čajovníka austrálskeho, ktorý sa pestuje len v ďalekej Austrálii (ak hovoríme o kvalitnom oleji s takýmto označením).

V recenzii som použil prípravok 100 % Tea Tree Oil od výrobcu Dr. Popov, ktorý sa pýši práve tým, že obsahuje originálnu surovinu čajovníka austrálskeho, ktorá je pod prísnym dohľadom austrálskych inštitúcií.

Takže ak si zakúpite práve tento prípravok, máte garantovanú kvalitu a účinok.


tea tree olej z čajovníka cena hodnotenie  Alternatíva

Rozhodli ste sa vyskúšať čajovníkový olej? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Ako som už v recenzii uviedol, samotný olej má silný účinok a všestranné použitie.

Využiť sa dá predovšetkým kvôli svojim najsilnejším antiseptickým a dezinfekčným účinkom spomedzi všetkých esenciálnych olejov. Rovnako zlepšuje nedostatky na pleti a pokožke, predovšetkým akné, ekzémy, opary, v ústnej dutine afty, poštípania hmyzom či miesta, kde bol zabodnutý kliešť.

Je možné olej použiť lokálne a priamo z fľaštičky na miesto alebo kvôli svojim silným účinkom aj ako  roztok do kúpeľa či na výplach úst alebo čistenie pokožky. Zaujme tiež aj cena prípravku, takmer 6 Eur za 11 mililitrovú fľaštičku.

Povedzte si sami, či je to veľa alebo málo, no v každom prípade za kvalitu z ďalekej Austrálie sa musí platiť. Podľa pozitívnych ohlasov na internete môžem aj ja tento prípravok odporučiť a rozhodne si zaslúži svoju šancu.

Záverečné hodnotenie


Zdravie

Mnoho účinkov na zdravie.

Cena

Cena za jedno balenie je prijateľná.

Kvalita

Väčšina olejov má 100%-né zloženie.

Zameranie

Široko zamerané účinky.

Hlavné výhody oleja z čajovníka

 • Skvelá dezinfekcia.
 • pomáha pri kožných problémoch.

 • Prírodný repelent.
 • Pomáha pri dýchacích problémoch.

Záverečné hodnotenie

3.8/5 - (12 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu