Redupetin – Účinný krém na pigmentové škvrny

Na pleťRedupetin - Účinný krém na pigmentové škvrny

Pigmentové škvrny (niekedy tiež známe ako starecké škvrny) môžu byť chybičkou na kráse, ktorá mnohým ľuďom prekáža.

Tieto škvrny vznikajú ako následok nadmernej produkcie tmavého kožného farbiva – melanínu. Ich pôvodcom však môžu byť aj hormonálne zmeny alebo nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu.

Netreba však zúfať, existuje totiž účinný krém, ktorý s nimi vie pomôcť.

Zoznámte sa s krémom  Redupetin!

Čo to je?


Redupetin je krém špeciálne navrhnutý na pomoc pri odstraňovaní pigmentových škvŕn.

Účinkom látok obsiahnutých v kréme je redukcia stareckých a pigmentových škvŕn.

Ide o denný a nočný krém od známeho a osvedčeného výrobcu PharmaTeiss Cosmetics. Zaraďuje sa medzi najpredávanejšie prípravky na tento kožný problém.

Niečo viac o pigmentových škvrnách


Určite ich poznáte. Sú to malé a často nenápadné škvrny, ktoré často nájdeme na pokožke tváre, rúk alebo i pliec. Čo majú všetky tieto časti tela spoločné? Sú najviac vystavované slnečnému svetlu, a teda aj jeho žiareniu.

Z maličkých nenápadných škvrniek sa postupom času môžu stať nápadné a výrazné škvrny. Je to spôsobené ich nepríjemnou tendenciou zväčšovať sa.

Práve kvôli tejto vlastnosti si vyslúžili pomenovanie „starecké škvrny“. Ak ich na pokožke pár máte a nepovažujete sa za príliš starú osobu neľakajte sa. Ich výskyt totiž nie je podmienený vekom ale skôr typom pokožky a mierou jej vystavovania slnečnému žiareniu.

 Pigmentové škvrny môžete tiež „zdediť“ od svojich predkov. Genetická predispozícia je častým dôvodom výskytu týchto kožných škvŕn.

Mnohým ľuďom pigmentové škvrny neprekážajú. Ďalší ale hľadajú spôsob ako sa ich raz a navždy zbaviť. A práve pre túto druhú kategóriu ľudí je určený krém Redupetin.

 UVA a UVB žiarenie

Pojem UV žiarenie je v našej spoločnosti čoraz viac skloňovaný najmä v súvislosti s nebezpečnosťou slnečného žiarenia. Poznáme aj ďalšie dva druhy tohto žiarenia, ktoré priamo vplýva na zdravie ľudskej pokožky.

Stredne dlhé UVA lúče boli pozorované ako pôvodca spálenia pokožky. Dokážu poškodiť ľudskú kožu až do takej miery, že môžu podnietiť vznik malígnych nádorov a mnohé ďalšie nepríjemné ťažkosti.

UVA lúče zase môžu zohrávať úlohu pri predčasnom starnutí pokožky a tiež pôsobia ako katalyzátor vzniku pigmentových škvŕn. Viac info o UVA lúčoch…

Sú schopné preniknúť hlbšie do tkaniva pokožky, čím spôsobujú hĺbkové poškodenie. Často sú škody napáchané týmto žiarením na koži len čiastočne liečiteľné.

Účinky


Použitie prípravku Redupetin sa odporúča na:

 • intenzívne ošetrovanie pokožky so sklonom k hyperpigmentácii
 • zjednotenie farebných tónov a vzhľadu pokožky
 • cielene zosvetlenie tmavé škvrny na pokožke
 • znižovanie produkcie melanínu
 • ako ochrana pred UV žiarením

Denný krém Redupetin taktiež disponuje UV ochranou. Presnejšie ide o UV ochranu s faktorom 20.

Aj tento účinok krému priaznivo pôsobí na tmavé škvrny na koži a zabraňuje tiež vytváraniu nových škvŕn.


redupetin  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Redupetin? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť cenu

Zloženie prípravku Redupetin


Výrobky Redupetin dokážu postupne obnoviť prirodzenú rovnováhu v rámci tkaniva pokožky.

Ako najväčšiu výhodu krému môžeme uviesť fakt, že  neobsahuje žiadne umelé farbivá ani dráždivé parafínové a silikónové oleje.

V zložení by ste taktiež márne hľadali alergizujúce vonné látky alebo parabény. Sú preto veľmi šetrné k pokožke a vhodné aj na dlhotrvajúcejšie používanie.

Najdôležitejšie látky v zložení sú:

 • Výťažok zo žeruchy – má schopnosť kontrolovať nadmernú tvorbu tmavého kožného tkaniva (melanínu). Taktiež má schopnosť zosvetliť už vytvorené pigmentové škvrny.
 • Genisteín – táto látka pochádzajúca zo sóje si skvele rozumie so žeruchovým výťažkom. Spolu totiž pôsobia antioxidačne a protizápalovo.
 • Kyselina salicylová – je skvelým pomocníkom pri odstraňovaní zrohovatelých vrstiev pokožky. Tento účinok je tiež známy ako keratolický účinok.
 • Ovocné kyseliny – znižujú mieru pigmentácie a priaznivo pôsobia na vytváranie nových buniek.
 • Galactoarabinan – priaznivo vplýva na metabolizmus buniek kože. Zároveň dokáže napomôcť k spevňovaniu pokožky a redukcii miernych vrások.

 Ďalej sa Redupetin skladá z nasledovných látok:

vody, glycerínu, oleja z olivy európskej, slnečnicového oleja, extraktu zo žeruchy, izoflavónov sóje, bambuckého masla, včelieho vosku, kyseliny mliečnej, kyseliny salicylovej, kyseliny citrónovej, pantenolu, vitamínu E, galactoarabinanu, hydroxidu sodného, lecitínu, alkoholu, oxidu titaničitého, metylpropanediolu, cetylstearylalkoholu, glycerolu stearátu citrátu, piperonalu, xanthánovej gumy a fenylpropanolu

Účinné látky v zložení


Vyššie sme si stručne popísali jednotlivé aktívne zložky v zložení prípravku Redupetin. Niektoré aktívne zložky si ale zaslúžia trochu viac priestoru. Na tomto mieste si preto o nich povieme trochu viac.

Camelia Oleifera

Je akýmsi zlatým grálom v kozmetickom priemysle. Olej tejto pôvabnej rastliny účinkuje proti bolesti a má tiež neuroprotektívne pôsobenie.

Ázijské ľudové liečiteľstvo sa opiera o túto rastlinu už niekoľko storočí. Niet sa čomu čudovať, veď rastlina v sebe ukrýva vysoké hladiny omega-6 mastných kyselín spolu s kyselinami linolovou a linoleovou. Na pleť preto pôsobí aj ako mocný antioxidant.

Svoje zastúpenie v zložení Redupetinu si táto rastlina akiste zaslúžila aj svojou  schopnosťou zlepšiť pružnosť pokožky, liečiť zápaly a dokonca aj spomaľovať prejavy starnutia kože.

Žerucha siata

Lepidium Sativum je nenápadná rastlinka s drobnými lístkami, ktorú poznali už v starovekom Egypte a Mezopotámii.

Jej liečivé vlastnosti oceňovali aj velikáni antického liečiteľstva, akými boli Galénos a Hippokrates.

Moderná veda s nimi súhlasí. Zistilo sa totiž že žerucha obsahuje vysoké množstvá dôležitých vitamínov (A,C,B1), beta karoténu, éterických olejov a rôznych silíc. Tie majú schopnosť pôsobiť anibakteriálne a antimikrobiálne, ba dokonca podporiť imunitu.

Extrakt zo žeruchy  chráni bunky pokožky pred degeneratívnymi ochoreniami a dopĺňa dôležité minerály a vitamíny.

Sójové izoflavóny

Sója je veľmi dobre známa ako výživná potravina s vysokým obsahom bielkovín a minerálov.

Nutričná hodnota ale nie je jediným dôvodom, prečo by sme sa mali o sóju zaujímať v kontexte liečby pigmentových škvŕn.

Steroly a izoflavóny, ktoré sója obsahuje, totiž pôsobia proti starnutiu, ako prevencia rakoviny a tiež pozitívne pôsobia na zosvetlenie stareckých škvŕn.

Dávkovanie a používanie


Krém Redupetin je treba aplikovať presne  podľa pokynov lekára alebo lekárnika. Určite si tiež prečítajte príbalový leták. P

ráve tento nenápadný kúsok papiera vám poskytne všetky potrebné informácie o produkte.

Nájdete v ňom aj informácie o prípadných rizikách používania, resp. kontraindikácie.

Ako používať krém Redupetin?


Redupetin nájdeme v lekárňach v dvoch formách. Prvou je denný krém, ktorý je potrebné aplikovať hneď ráno po umytí pleti. Krém sa nanáša na pleť rovnomerne tak, aby vytváral súvislú vrstvičku.

Najčastejšie sa používa na pokožku tváre, krku a dekoltu. Samozrejme, je možné ho využiť aj na iné časti tela, kde sa vyskytujú pigmentové škvrny.

Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov je potrebné používať krém každé ráno  po dobu jedného mesiaca.

Nočný krém sa zase nanáša každý večer. Rovnako je nutné pred použitím postihnuté miesta vyčistiť a umyť. Prípravok sa musí nanášať konzistentne každý večer aspoň jeden mesiac. Iba pri dlhodobom používaní je možné očakávať sľúbené účinky krému.

Komu je určený krém Redupetin?


Tento krém bol vytvorený pre mužov aj ženy rôznych vekových kategórií, ktorí trpia pigmentovými škvrnami na pokožke alebo majú sklon k  hyperpigmentácii.

Podmienkou je ale vek vyšší ako 18 rokov.

Pre mladšie osoby sa používanie krému neodporúča. Ide o bezpečný prípravok, avšak na tak mladých osobách nebolo prevedené dostatočné množstvo klinických testov.

Obmedzenie na vek vyšší ako je 18 rokov je preto odporúčané z dôvodu opatrnosti.

Možné vedľajšie účinky a kontraindikácie


Kvalitné zloženie krému Redupetin sa postaralo o to, že nie sú známe  žiadne vedľajšie účinky používania tohto prípravku. Aj napriek relatívnej bezpečnosti krému sa vždy riaďte pokynmi, ktoré nájdete na príbalovom letáku.

Čo sa kontraindikácií týka, krém nie je určený pre deti. Odporúča sa jeho používanie až po dovŕšení 18 rokov života.

Skúsenosti užívateľov


Redupetin je pomerne nový liek, ktorý potrebuje viac času na to, aby sa o ňom začalo debatovať vo väčšej miere. V zahraničí sa však prípravky od PharmaTeiss Cosmetics tešia veľmi vysokej obľube.

Užívatelia si pochvaľujú jeho  účinné pôsobenie na zosvetlenie pigmentových a stareckých škvŕn. Nečakajte ale zázraky zo dňa na deň. Na základe recenzií je badať, že človek trpiaci pigmentovými škvrnami sa musí obrniť trpezlivosťou.

Je totiž nutné prípravok aplikovať pravidelne a to po dobu niekoľkých týždňov, ideálne aspoň jedného mesiaca.

Mnohí užívatelia tiež poznamenávajú, že krém nedokáže pigmentové škvrny celkom odstrániť, ale ich iba zosvetlí. Zosvetlenie na dostatočnú úroveň má ale rovnaký efekt ako odstránenie.

Dostatočné zosvetlené pigmentové škvrny si totiž len veľmi ťažko všimnete.

Vrásky a mladšia pleť


Pigmentové škvrny nie sú jediným problémom, ktorý dokáže Redupetin liečiť.

Ako ste sa už dozvedeli v časti o zložení a účinkoch prípravku, krém má schopnosť  omladiť a zjemniť pokožku.

Ak si na tvári (alebo na akomkoľvek inom mieste) začínate všímať zhrubnuté miesta, priehlbiny alebo začínajúce vrásky, skúste Redupetin.

Túto schopnosť krému Redupetin omladiť pleť a pomôcť vám vyhladiť mierne vrásky vyzdvihujú aj zahraničné recenzie. Vyživujúce zloženie zlepší stav pleti a dodá jej mladistvejší nádych.

Cena prípravku Redupetin


Cena za denný krém sa pohybuje okolo hodnoty 12 , zatiaľ čo nočný krém stojí približne 10 .

Oba balenia obsahujú 50 ml krému. To, ako dlho vám balenie vydrží závisí od veľkosti pigmentových škvŕn, ktoré potrebujete liečiť, resp. od plochy pokožky, na ktorú bude potrebné krém pravidelne aplikovať.

Výhody a nevýhody krému Redupetin


Zosumarizujme si najväčšie výhody a nevýhody používania tohto krému:

 • zjednotenie vzhľadu pokožky
 • dokáže zosvetliť pigmentové škvrny
 • znižovanie produkcie melanínu
 • chráni pre UV žiarením
 • bez dráždivých a alergizujúcich látok

 • p
 • nutnosť dlhodobého používania (odporúča sa minimálne jeden mesiac)

Naše hodnotenie


Redupetin je  krém na pigmentové škvrny, ktorý presne splní to, čo sľubuje.

Zosvetlenie stareckých škvŕn a zlepšenie celkového zdravotného stavu pokožky je s týmto krémom možné.

Pripravte sa však na nutnosť dlhodobého a konzistentného používania po dobu aspoň jedného mesiaca.

Záverečné hodnotenie


Účinky

Skvelé účinky na pigmentové škvrny.

Cena

Výhodná cena.

Kvalita

Účinné a funkčné zloženie.

Zameranie

Úzko zameraný na pokožku.

Hlavné výhody Redupetinu

 • Denný aj nočný krém v ponuke
 • Výhodná cena

 • Kvalitné zloženie
 • Skvelé účinky

Záverečné hodnotenie

redupetin

3.6/5 - (29 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu