Bepanthen Sensiderm krém – Na ekzém – (recenzia)

Na pleťBepanthen Sensiderm krém - Na ekzém - (recenzia)

Máte ekzém? Toto nelichotivé ochorenie kože môže narušiť ako váš komfort, tak aj socializáciu v spoločnosti. Postihnuté miesta sú začervenané, často posiate pľuzgiermi a tvoria sa aj na miestach, ktoré oblečenie nezakryje. Veľa ľudí ho spája so zanedbanosťou a životom na ulici. Pravda je však taká, že toto ochorenie môže postihnúť kohokoľvek.

Od malých detí, ktorým znepríjemňuje detstvo, až po starších ľudí, ktorým bráni užiť si pokojný dôchodok. Asi najnepríjemnejším prejavom ekzému je svrbenie pokožky. Ak podľahnete chuti škrabať si zasiahnutú kožu, váš stav sa iba zhoršuje. Skúste to však vysvetliť malému dieťaťu, keď sa sami často nedokážete ovládnuť a škrabanie zvíťazí. Pomoc prichádza v podobe prípravkov Bepanthen.

Pod značkou známeho výrobcu nájdete niekoľko druhov mastí a krémov. Bepanthen Plus zamedzuje šíreniu infekcií a Bepanthen Care chráni pred zapareninami.

My sme si podrobnejšie preverili účinky prípravku Bepanthen Sensiderm, krému, ktorý je určený na ošetrovanie začervenanej pokožky postihnutej ekzémom a prinášajúcim úľavu od svrbenia. Pozrite sa, čo všetko obsahuje, ako sa používa a čo o ňom hovoria ľudia na základe vlastných skúseností.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Bepanthen Sensiderm krém?

Čo to je?


Bepanthen Sensiderm je krém určený na ošetrovanie pokožky postihnutej ekzémom. Obsahuje LLT lipidy, ktoré vytvárajú podobnú štruktúru, akú má pokožka.

Vďaka tomu prirodzene obnovuje ochrannú bariéru pokožky, zabezpečuje jej hydratáciu, podporuje regeneráciu a prináša úľavu od svrbenia.

Bepanthen Sensiderm je riešením pre celú rodinu. Môžu ho dlhodobo používať malé deti, tehotné aj dojčiace ženy.

Čo je ekzém?


Ekzém je chronické zápalové ochorenie kože, ktoré je v dnešnej dobe veľmi rozšírené.

Charakteristickými symptómami sú zápal, suchá či sčervenaná koža, ktorá nepríjemne svrbí. Čím viac si postihnuté miesto škrabete, tým je väčšie riziko, že vírusy, baktérie a škodlivé látky sa z vonkajšieho prostredia dostanú do rozškrabanej pokožky a ekzém sa bude zhoršovať.

Môže byť dokonca aj bolestivý, pretože pokožka praská a je náchylná na tvorbu pľuzgierov.

Atopický ekzém často postihuje tých najmenších a predstavuje najčastejšie chronické a zápalové kožné ochorenie u detí v rozvinutých krajinách. V strednej Európe postihuje 15 – 20 % batoliat a 12 % detí v predškolskom a školskom veku.

bepanthen sensiderm krém Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Bepanthen? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Ako ekzém vzniká?


Svrbenie a zapálená koža vznikajú pri porušení bariérovej funkcie kože. Dochádza k nej na podnet suchej pokožky spôsobenej nedostatočnou funkciou mazových žliaz, nedostatočnou činnosťou potných žliaz a zníženou schopnosťou viazať v koži vodu.

Nadmerná suchosť kože vedie k svrbeniu, následne škrabaniu a rozvoju typických príznakov. Narušenie bariérovej funkcie kože dáva priestor baktériám, vírusom a hubám, aby ľahšie prenikli do porušených miest a spôsobili infekciu.

Ekzém sa objavuje aj v dôsledku vrodenej imunity. Koža je pokrytá rôznymi mikoorganizmami bez toho, aby ju infikovali.

Sú to antimikrobiálne peptidy, ktoré fungujú podobne ako antibiotiká. Produkujú ich keratinocyty a ich počet je vecou vrodenej imunity. U pacientov s ekzémom je výrazne znížené množstvo týchto peptidov.

Čo môže podnietiť rozvoj ochorenia?


 • alergény, peľ, prach, chlpy z domácich zvierat a plesne
 • častý pobyt v prekúrených alebo klimatizovaných priestoroch
 • nosenie oblečenia zo syntetických tkanín, ktoré sa otiera o pokožku
 • agresívne čistiace prostriedky
 • riziko rastie s cukrovkou typu A, ako aj s výskytom ekzému u rodičov

Ako sa prejavuje?


Príznaky ekzému sa prihliadajúc na vek postihnutej osoby môžu líšiť a môžu sa objaviť už v prvých týždňoch života dieťaťa.

 • Ekzém u dojčiat – vyskytuje sa približne v prvých 2 až 6 mesiacoch života. Prejaví sa tak, že sa objavia pľuzgiere, mokvajúca pokožka na tvári a brade. Neskôr sa môžu rozšíriť aj na celú hlavu a ostatné časti tela.
 • Ekzém u detí – postihuje deti vo veku od 3 do 10 rokov. Je viditeľný najskôr na tvári, postupne sa šíri do lakťových a kolenných jamiek. Koža na zápästí môže byť zhrubnutá a popraskaná. Deti majú najväčšiu tendenciu k škrabaniu postihnutých miest, čím sa stav zhoršuje.
 • Ekzém u dospelých – najviac zasahuje oblasti krku, tváre, ramien a hrudníka. Príznaky sú rovnaké ako u detí. V dospelosti postihne ekzém až 10 % pacientov.
 • Ekzém u seniorov – má rovnaké príznaky ako u dospelých, no tieto sa môžu prejaviť aj v zhoršenej forme. Vekom sa totiž koža stenčuje, je citlivejšia, a preto sú starší ľudia náchylnejší na rozšírenie ekzému.

Ako vám pomôže Bepanthen?


Bepanthen Sensiderm krém regeneruje poškodenú kožnú bariéru.

Využíva pri tom lamelárnu technológiu. LLT lipidy s lamelárnou štruktúrou nadobúdajú podobnú štruktúru ako pokožka.

Do prirodzenej lamelárnej štruktúry pokožky sa tak dodávajú chýbajúce lipidy. Vďaka štruktúre, ktorá je pokožke vlastná, zapadnú lipidy presne do poškodených častí kožnej bariéry, a tak „opravia“ poškodené miesta ochrannej steny.

Proces je podporený provitamínom B5, ktorý je známy svojím pozitívnym vplyvom na kožu.

Účinky


 • prináša rýchlu úľavu od svrbenia do 30 minút
 • prirodzene obnovuje kožnú bariéru a zmierňuje zápal
 • zabezpečuje potrebnú hydratáciu a regeneráciu pokožky
 • pomáha pri suchej pokožke a alergických reakciách

Zdroj:

Zloženie


Bepanthen Sensiderm dermálny krém obsahuje nasledovné aktívne látky:

 • Prirodzené lipidy – látky rastlinného alebo živočíšneho pôvodu, málo rozpustné alebo nerozpustné vo vode. Ide v podstate o tuky. Sú najdôležitejšou energetickou rezervou organizmu a majú až 50 % podiel na získavaní energie v biologických oxidáciách. Sú významnou súčasťou buniek, nájdeme ich najmä v bunkových membránach a nervových tkanivách. Lipoproteíny sú dôležitou stavebnou zložkou bunky, pomocou nich sa uskutočňuje transport všetkých lipidov v organizme.
 • LLT lipidy – majú štruktúru ako ceramidy, ktoré sú pokožke vlastné, a tým dokážu obnovovať narušenú kožnú bariéru prirodzeným spôsobom.
 • 3,5 % dexpanthenol – veľmi dobre tolerovaná prírodná látka odvodená od kyseliny pantoténovej, ktorá je známa ako vitamín B5. Pomáha udržiavať kožu zdravú a je v našom tele zapojená do viacerých metabolických procesov. Podporuje delenie buniek, rast tkanív, tvorbu olejov v koži, bojuje proti zápalu, udržiava prirodzenú vlhkosť pokožky.
 • Glycerín – prírodný produkt, ktorý má na pokožku zvláčňujúce a hydratačné účinky. Pomáha pleti pohlcovať vlhkosť zo vzduchu a udržať hydratáciu. Na pokožke vytvorí neviditeľnú ochrannú bariéru, ktorá zabraňuje strate vlhkosti. Glycerín sa používa aj na liečbu dermatitídy a iných kožných problémov.

Užívanie a dávkovanie


 • krém môžu používať najmenšie deti, dospelí, starší ľudia aj tehotné a dojčiace ženy
 • je určený iba na vonkajšie použitie, nanášajte ho iba na neporanenú pokožku
 • krém aplikujte na postihnuté miesta na koži v tenkej vrstve niekoľkokrát denne
 • krém môžete použiť aj na ošetrenie prasklín a odrenín na prsných bradavkách, nie však na veľké plochy
 • ošetrovanie pokožky krémom je bezpečné aj pri dlhodobom používaní

Cena


Bepanthen Sensiderm krém je k dispozícii v každej lekárni aj na internete, a to v dvoch veľkostiach balenia po 20 alebo 50 gramov.

Priemerná cena prípravku sa pohybuje okolo 6 € za 20 gramové a 13 € za 50 gramové balenie. Odporúčame využiť akciu na stránke drmax.sk, kde za Bepanthen Sensiderm krém 50 g momentálne zaplatíte 14,09 € a Bepanthen Sensiderm krém 20 g stránka ponúka za 5,63 €.

Medzi sortimentom internetovej lekárne nájdete aj ďalšie varianty ošetrujúcich krémov Bepanthen.

Bepanthen Sensiderm krém
bepanthen sensiderm krém

50 g
Doprava zadarmo
14,09 €
(platí ku dňu 26.5.2019)

Upozornenie


 • pred začatím používania si podrobne prečítajte príbalový leták
 • krém slúži iba na vonkajšie použitie, neaplikujte na poranenú kožu, hlboké rany alebo silno kontaminované rany
 • nepoužívajte v prípade alergie na niektorú z obsiahnutých zložiek
 • výrobca neuvádza žiadne informácie o vedľajších účinkoch, v prípade, že sa u vás objaví alergická reakcia, prestaňte s jeho užívaním
 • uchovávajte mimo dosahu detí v pôvodnom balení a nepoužívajte po dátume exspirácie

Výhody a nevýhody


 • rýchla pomoc od svrbenia a začervenanej pokožky
 • vhodný pre každého, vrátane malých detí, tehotných a dojčiacich žien
 • odporúčaný aj na dlhodobé užívanie
 • nápomocný pri liečbe ekzému a pri alergických reakciách pokožky

 • môže vyvolať alergické reakcie v prípade precitlivenej pokožky

Záverečné zhodnotenie


Ekzémom som trpela ešte ako malé dieťa. Mama mi často spomína, ako závistlivo pozerala na novorodencov s ružovými tváričkami a typicky hebkou detskou pokožkou. Ako hovorí, ja som skôr pripomínala „zosušenú fazuľku“ a sústavným plačom som dávala najavo svoj nekomfort. Ekzém sa mi na tvári už našťastie netvorí, no objaví sa mi pravidelne v zime na rukách.

Keďže u mňa ide o dlhodobý problém, vyskúšala som už veľa krémov aj prírodných prípravkov, ktoré by ma „oslobodili“ od svrbenia.

Bepanthen mi odporučila moja známa. Vyskúšala som ho a naozaj mi veľmi pomáha. Pokožka nesvrbí a netrápia ma už ani popraskané hánky na rukách. Podobné skúsenosti s krémom majú aj iní ľudia.

Z recenzií cítiť ich maximálnu spokojnosť a krém od nich získal takmer 100 % hodnotenie. Odporúčajú ho aj mamičky, ktoré s ním majú skúsenosti pri liečbe ekzému u svojich detí.

Bepanthen Sensiderm krém patrí do rady známych a účinných dermálnych krémov, ktoré vďaka svojmu zloženiu napomáhajú pri rôznych ochoreniach kože, kožných defektoch a alergiách. Nebojujte s nutkaním škrabať sa! Zbavte sa ho! Vďaka tomuto výbornému prípravku sa vám to určite podarí!

PrehľadZdravie

Prípravok s kvalitnými účinkami na pokožku.

Cena

Rôzne balenia za rôzne ceny na výber.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť .

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom
 • Kvalitné zloženie výrobku

 • Zameraný na úzku oblasť pokožky
 • Kvalitné účinky produktu

Záverečné hodnotenie

bepanthen sensiderm krém

4/5 - (15 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu