Vačky pod očami – Ako sa ich zbaviť?

KožaVačky pod očami - Ako sa ich zbaviť?

Vyzeráte, akoby ste prebdeli celú noc, no pritom ste zaspali ešte skôr, ako sa začalo vysielanie pre dospelých?

Alebo ste vo veku, kedy sa u vás začínajú objavovať prvé známky starnutia?

Áno, tušíte správne – reč bude o vačkoch pod očami. Isto nám dáte za pravdu, že opuchnuté a ovisnuté okolie očí nepristane nikomu.

Niekedy si za vačky a kruhy pod očami môžeme sami, inokedy ich zdedíme alebo sa objavia ako alergická reakcia či následok nejakého ochorenia. Nech je už príčina akákoľvek, nepáčia sa nikomu.

A navyše, vačky pod očami sa dajú len ťažko zamaskovať.

Rôzne domáce recepty a obklady môžu byť nápomocné, no čo v takom prípade, keď ich potrebujte odstrániť okamžite?

Vítaným riešením môže byť krém na vačky a kruhy pod očami Remescar. Teda aspoň podľa slov výrobcu. Ako je to naozaj a či sa oplatí po ňom siahnuť, to vám prezradí naša recenzia.

„Preklepli“ sme si zloženie, účinky aj spôsob používania prípravku Remescar VAČKY A KRUHY POD OČAMI.

Najviac vám však prezradia reálne skúsenosti užívateľov v záverečnej časti článku a v prípade, že vás tento prípravok zaujme, budete vedieť aj to, aká je jeho odporúčaná cena.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Remescar?

Ako vznikajú vačky a kruhy pod očami?


Vačky a kruhy pod očami idú ruka v ruke s pribúdajúcim vekom, kedy sa pokožka stenčuje, stráca pružnosť a má sklony s ochabovaniu. Na ulici však často vidieť mladých ľudí s unavenými a opuchnutými očami. Príčinou pritom nemusí byť iba nedostatok spánku alebo prehýrená noc.

Hlavnou príčinou je osobitosť štruktúry membrány, ktorá predstavuje vrstvu medzi kožou a podkožím v oblasti okolo očí.

Ak je táto membrána oslabená, objavia sa tmavé kruhy, cirkulácia krvi je narušená a vznikajú rozličné defekty, cez ktoré vystupujú tukové bunky.

To má za následok vznik vačkov pod očami, ktoré môžu byť zvýraznené opuchom a zlou cirkuláciou lymfy. Môžu sa teda objaviť v každom veku.

Stenčená membrána pokožky môže byť predmetom genetiky alebo pribúdajúceho veku. No často si za to môžeme sami.

Zlý životný štýl, nesprávna strava, dehydratácia organizmu, fajčenie, alkohol, zanedbávanie ochrany pred UV žiarením a stres sa okamžite podpíšu na našej tvári.

Ako sa zbaviť vačkov pod očami?


Na výber máte hneď niekoľko možností a začneme od tej najzákladnejšej:

 • Maskovanie – make-up alebo tónovací krém je pravdepodobne prvá vec, po ktorej siahnete pri pohľade na opuchnuté očné okolie. Šikovnými trikmi zmiernite tmavé kruhy, no výrazné vačky pod očami nezakryjete.
 • Chlad a prírodné obklady – aj vo vašej chladničke sa určite nájdu kocky ľadu, prípadne mrazený hrášok alebo kúsok šalátovej uhorky. Očiam prospeje aj maska zo šalvie alebo použité vrecúška zeleného čaju. Nevýhodou domácich trikov však je, že často na ne jednoducho nemáte čas.
 • Krémy a séra – špeciálne kozmetické prípravky na ošetrovanie očného okolia sú jednoduchým a rýchlym riešením, ako zlepšiť vzhľad a zredukovať opuch a vačky pod očami. Prevažná časť z nich je šetrná k pokožke, nedráždi oči a vyhovuje aj citlivej pleti.
 • Chirurgické metódy – sú pre tých, ktorí majú dostatok financií a hľadajú riešenie s dlhodobým efektom. V súčasnosti sa najčastejšie vykonáva laserová blefaroplastika, ktorá nie je takým radikálnym zásahom ako Blefaroplastika. Pri tej sa odstraňuje nadbytok kože a podkožného tkaniva priamym rezom do vrchného aj spodného viečka.

Expert na vačky pod očami – Remescar


Remescar VAČKY A KRUHY POD OČAMI krém je zaradený do kategórie dermokozmetiky s klinicky overenými účinkami.

Je určený na zmiernenie vačkov a tmavých kruhov pod očami. Efekt sa dostaví veľmi rýchlo, a to iba vďaka jednej aplikácii denne.

Obsiahnuté aktívne zložky pôsobia na opuch aj tmavé miesta pod očami a prispievajú k spevneniu pokožky.

Krém vyhovuje všetkým typom pleti a nevysušuje pokožku.

Remescar môžu používať ženy aj muži, ktorí dbajú o svoj vzhľad a chcú sa zbaviť nežiaducich vačkov a kruhov pod očami.

Kto je výrobca?


Produkty značky Remescar vyrába belgická spoločnosť Sylphar N.V. založená v roku 2007.

Ide o výrobcu, ktorý sa pohybuje v oblasti kozmetických produktov a zdravotníckych pomôcok. Svoju pozornosť nesústreďuje iba na výrobu a predaj, ale aj na samotný vývoj s cieľom zlepšovať zdravie a vzhľad.

Produktový rad Remescar neobsahuje toxické látky a nebol testovaný na zvieratách.

Sortiment spoločnosti zahŕňa aj známy rad zubných pást a ústnych vôd značky iWHITE s bieliacim účinkom.

Dodávateľom prípravkov Remescar na náš trh je český distribútor Euro MD s.r.o.

Ako funguje očný krém Remescar?


Mechanizmus účinku je postavený na revolučnej technológii EYESYL.

Prípravok okamžite pôsobí na opuchy a tmavé kruhy pod očami.

Vďaka obsahu ílových minerálov a bipeptidového komplexu výrazne spevňuje pokožku, zabraňuje hromadeniu tekutiny pod očami a znižuje aktivitu mikro-mimických svalov.

Všetky spomenuté procesy pomáhajú eliminovať vačky pod očami a redukovať výskyt tmavých kruhov.

Účinky


 • zmiernenie vačkov a opuchu pod očami (dokáže redukovať tvorbu tekutiny pod očami)
 • eliminácia tmavých kruhov (znižuje aktivitu mikro-mimických svalov)
 • spevnenie pokožky v oblasti očí

Zloženie


 • Íl – látka je prírodného pôvodu a získava sa z pôdy. Obsahuje rôzne druhy minerálov ako železo, draslík, vápnik, zinok, kremík, hliník, horčík alebo titán. Pre svoje pozitívne účinky na pleť je často používanou aktívnou zložkou kozmetických produktov. Existuje niekoľko druhov, ktoré majú rozdielne vlastnosti. Vo všeobecnosti íl detoxikuje a spevňuje pokožku, zlepšuje jej pružnosť, eliminuje vrásky a dodáva jej jas.
 • Oligopeptidy – sú reťazce aminokyselín vytvárajúce proteíny v koži. Dokážu aktivovať kožné bunky a produkciu kolagénu. Vďaka týmto vlastnostiam sú častou zložkou v pleťových krémoch a sérach na redukciu vrások a pigmentových škvŕn. Remescar obsahuje hneď dva druhy oligopeptidov. Tetrapeptid zabraňuje hromadeniu tekutiny v pokožke a oktapeptid pôsobí ako botox. Spomaľuje aktivitu mimických svalov okolo očí.

Kompletné zloženie

 • Aqua, Glycerin, Lithium Magnesium Sodium Silicate, Sodium Silicate, Acrylates Copolymer, Meadowfoam Estolide, Phenoxyethanol, Albizia, Julibrissin Bark Extract, Maris Aqua, PEG-75 Shea Butter Glycerides, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, VP/Polycarbamyl Polyglycol Ester, Hydrolyzed Sesame Protein PG-Propyl Methylsilanediol, Hydrolyzed, Algin, Sucrose, Sodium Benzoate, Darutoside, CI 16035, CI 19140.

Ako sa Remescar používa?


 • na umytú a osušenú tvár naneste hydratačný alebo očný krém, ktorý nie je na olejovej báze a nechajte ho vstrebať do pokožky
 • menšie množstvo krému (vo veľkosti zrnka ryže) naneste na konček prsta. Pre uspokojivý výsledok je dôležité použiť optimálne množstvo krému. Malé množstvo je nedostačujúce a príliš veľa krému sa úplne nevstrebe do pokožky.
 • krém najskôr rozotrite medzi prstami, pokiaľ sa nezmení na bezfarebný a následne ho aplikujte na celú oblasť pod očami. Používajte ťahavé pohyby alebo klepanie, kým sa krém nevstrebe.
 • prípravok po 2 – 3 minútach zaschne. Počas tejto doby sa snažte udržať mimické svaly v pokoji. Efekt je viditeľný už po niekoľkých minútach.
 • Remescar môžete používať aj v kombinácii s make–upom. Výrobca však odporúča vyhnúť sa make–upu na olejovej báze, ktorý môže znížiť účinok krému.

Cena


Remescar je možné zakúpiť vo vybraných lekárňach aj na internete. Ak preferujete pohodlné online nakupovanie, overte si serióznosť predajcu a nedajte sa zlákať príliš výhodnou ponukou, ktorá môže byť na úkor kvality produktu.

Pri nákupe krému Remescar sa oplatí venovať čas skúmaniu cenových ponúk na jednotlivých stránkach. Cenový rozdiel môže predstavovať aj 10 €.

My sme urobili prieskum za vás a odporúčame stránku dr.max.sk, kde kúpite Remescar VAČKY A KRUHY POD OČAMI krém 1 x 8 ml  v zľave za 19,99 €, čo je podstatne menej, ako by ste zaplatili na oficiálnej stránke produktu.

Remsecar

1 x 8 ml
Skladom
19,39 €
(platí ku dňu 8.9.2019)

Upozornenie


 • Remescar krém je určený výhradne na vonkajšie použitie. Pre uspokojivé výsledky je potrebné dodržať odporúčaný postup používania uvedený v príbalovom letáku.
 • Vedľajšie účinky: pri aplikácii veľkého množstva krému môže dôjsť k podráždeniu.
 • Prípravok nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.
 • Výrobca neodporúča súčasné používanie Remescar krému s kozmetickými prípravkami na olejovej báze.

Výhody a nevýhody


 • zmiernenie vačkov a tmavých kruhov pod očami
 • efekt je viditeľný do niekoľkých minút po aplikácii
 • neobsahuje toxické látky
 • vhodný pre všetky typy pleti

 • nejde o trvalé riešenie, pre želaný efekt je nutné každodenné používanie
 • pri aplikácii je potrebné dodržiavať presný postup

Záverečné zhodnotenie


Keď máte opuchnuté oči, vačky a kruhy pod očami, ťažko budete niekomu vysvetľovať, že ste nestrávili celú noc v bare. Len málokto si však uvedomuje, že príčina môže byť aj úplne inde.

Neželanú „ozdobu“ vašej tváre ste mohli dostať do vienka pri narodení alebo ste si ju vykoledovali zlozvykmi, ako sú fajčenie alebo nesprávne stravovanie. Niekedy sa vačky a kruhy objavia ako alergická reakcia alebo sú iba prirodzenou súčasťou starnutia. Nech je to akokoľvek, nechcete ich!

Remescar VAČKY A KRUHY POD OČAMI váš problém neodstráni, ale nepochybne vylepší váš vzhľad.

V recenziách k prípravku nájdete komentáre z „každého súdka“. Niektorí ľudia na prípravok nedajú dopustiť a odporúčajú ho ako najlepší na trhu. Ďalší nie sú s výsledkami spokojní na 100 %, no konštatujú, že výsledky sú vcelku uspokojivé. A ten zvyšok, ako už iste tušíte, tvoria nespokojní zákazníci, ktorí sú sklamaní a očakávali od produktu oveľa viac.

Všetko závisí od vašich očakávaní.

Je potrebné uvedomiť si, že Remescar nesľubuje zmiznutie vačkov a kruhov pod očami, ale zmiernenie ich viditeľnosti a zlepšenie celkového vzhľadu.

Ak chcete tento estetický problém vyriešiť naozaj, pravdepodobne sa budete musieť vzdať zlozvykov, ponocovania, nezdravého stravovania a preferovať zdravý životný štýl. Alebo sa obráťte na odborníka, ktorý si s vačkami pod očami hravo poradí.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na pokožku.

Cena

Výhodná cena a ľahká dostupnosť.

Kvalita

Kvalitné zloženie.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Produkt vhodný pre všetky typy pleti
 • Kvalitné zloženie

 • Okamžite viditeľný efekt
 • Zmierni vačky a tmavé kruhy pod očami

Záverečné hodnotenie

3.2/5 - (9 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu