Arašidové maslo – Použitie, zloženie a cena

Oleje a masláArašidové maslo - Použitie, zloženie a cena

Arašidové maslo predstavuje jedinečné prírodné maslo, ktoré je produkované z čistých arašidov a preto ho bezpochyby môžeme zahrnúť do skupiny výživových prípravkov.

Vďaka tomu je lepšou a zdravšou pochúťkou v porovnaní s tradičným tukovým maslom, ktoré bežne konzumujeme.

Má lepšie zloženie a nutričné hodnoty celkovo, tiež menej nasýtených mastných tukov a viac nenasýtených mastných tukov, vďaka čomu je prijateľnejšie celkovo pre ľudské zdravie.

Výborná sladkastá chuť, jemná konzistencia v podobe nátierky alebo chrumkavé prevedenie, si dokáže získať nie jedného milovníka netradičných pochúťok. Je vhodné na okamžitú konzumáciu či už  na raňajky alebo pred tréningom. V našej recenzii sme siahli nie na komerčný druh arašidového masla,ktorý ponúkajú napríklad Lidl alebo Tesco. Na našu recenzu sme si vybrali kvalitné 100%-tné arašidové maslo.

Ak neviete, kde kúpiť arašidové maslo, prinášame vám náš výber najkvalitnejších masiel, ktoré sú momentálne na trhu.

Náš výber TOP ARAŠIDOVÝCH MASIEL na trhu

Čo to je?


Arašidové maslo je čisto prírodné maslo, ktoré sa vyrába z orieškov, konkrétne  z arašidov bez pridania akýchkoľvek umelých látok.

Má výbornú chuť, jemné zloženie s bohatou nutričnou hodnotou. Arašidové maslo sa môže pochváliť  vyšším podielom proteínu (viac ako 30 %), tiež množstvom zdraviu prospešných tukov, sacharidov a vlákniny.

Okrem týchto dôležitých látok obsahuje aj dostatočné množstvo minerálnych látok a vitamínov. Výborná potravina, ktorá dobre chutí a navyše je zdravšia ako klasické maslo v kuchyni. Samotných výhod arašidového masla je oveľa viac a povieme si o nich v ďalších riadkoch tejto recenzie.

Účinky


 • Zloženie prípravku znižuje nebezpečenstvo vzniku kardiovaskulárnych chorôb
 • Prevencia pred vznikom cukrovky typu II.
 • Pomáha zlepšiť činnosť tráviaceho ústrojenstva, zlepšuje trávenie a stolicu
 • Dobre zasýti a tým odďaľuje pocit potreby jesť
 • Podporuje zdravé chudnutie a priberanie (možnosť konzumácie aj počas diét)
 • Znižuje vysoký krvný tlak a nezdravý cholesterol (zdroj)
 • Pomáha dokonca aj pri raste svalstva

Arašidové maslo zloženie


Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že arašidové maslo nebude disponovať prijateľným a zdraviu prospešným zložením, opak je však pravdou. V tejto časti si povieme viac o konkrétnom zložení  100 % prírodného arašidového masla s orieškovou chuťou, ktoré je skvelou pochúťkou s cenným zložením.

Ide vlastne o neupravovanú potravinu s udržaním všetkých prírodných vlastností arašidov. Maslo sa vyrába rozmixovaním arašidov bez ďalšieho umelého spracovania a mixovaním až do stavu, pokiaľ vznikne maslová konzistencia.

Arašidové maslo Gym Beam je jedinečné svojho druhu, pretože zásobuje organizmus potrebnými sacharidmi, bielkovinami a zdravými tukmi.

Prípravok je bez prídavku cukru a soli, ktorý je vyrobený z čistých chutných arašidov.

Vďaka tomu arašidové maslo obsahuje až 30 % proteínov respektíve 7 gramov bielkovín (je potrebné poznamenať, že práve aminokyseliny sú v organizme využívané na lepšiu regeneráciu unaveného svalstva a tela ako takého a navyše dobre zasýtia).

Okrem toho sa tento druh masla môže pochváliť aj zdravšími tukmi v množstve približne 16 gramov v každej dávke masla (zloženie tukov je rovnaké v prípade nenasýtených aj nasýtených tukov podobne ako napríklad v známom olivovom oleji, konkrétne sú to mononenasýtené tuky v množstve asi 7,5 gramu a polynasýtené tuky v množstve asi okolo 4,5 gramu), vlákninou (denná klasická dávka masla obsahuje približne 2 gramy), vitamínmi a minerálnymi látkami bez prídavku umelých látok.

Vitamíny, minerály a mnoho iného…

V prípade vitamínov a minerálnych látok je potrebné uviesť, že približne 100 gramov arašidového masla obsahuje predovšetkým vitamín E (až viac ako 40 % odporúčanej dennej dávky).

Tiež aj veľmi cenené vitamíny skupiny B (vitamín B3 Niacín viac ako 60 % odporúčanej dennej dávky. Vitamín B6 viac ako 25 % odporúčanej dennej dávky), ďalej aj kyselinu listovú v množstve viac ako 15 % odporúčanej dennej dávky a rovnako aj stopový prvok Horčík (magnézium v množstve viac ako 35 % odporúčanej dennej dávky).

Meď v množstve viac ako 20 % odporúčanej dennej dávky a Mangán v množstve až viac ako 70 % odporúčanej dennej dávky.


  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať arašidové maslo? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi nekvalitnými výrobkami. Viac info

Okrem týchto vitamínov a prvkov v menšom množstvo arašidové maslo obsahuje aj vitamín B5, selén, zinok, železo a draslík. Toto je záruka zdravého a kvalitného pokrmu na každý deň pre každého, kto vyhľadáva zvýšenie dennej dávky zdraviu prospešných tukov. Arašidové maslo, to sú samozrejme aj viaceré prírodné sacharidy.

Aj napriek tomu je potrebné dbať na to, koľko masla zjete počas dňa a kedy si ho naplánujete dať, pretože už pri dvoch lyžičkách denne dostanete poriadku dávku energie. Môže byť v podobe 2 príchutí a to smooth (jemná nátierka bez kúskov arašidov) a príchuť crunchy (chrumkavá nátierka s kúskami arašidov).

Dobrou správou je, že samotné zloženie masla neobsahuje žiadne nezdravé tuky a preto je právom kvôli svojmu zloženiu a nutričným hodnotám zaraďované k prírodným výživovým prípravkom k podpore zdravého životného štýlu.

Z tabuľky nutričných hodnôt v prípade príchute smooth/crunchy vyberáme:

ZložkaHodnota
Energetická hodnota2 520 kJ (t.j. 602 kcal)
Tuky48,6 g (z toho nasýtené tuky 8,6 g)
Sacharidy12,2 g (z toho cukry sú na úrovni 6,5 g)
Vláknina6,5 g
Bielkoviny28,9 g
Soľ0,56 g

Použitie a dávkovanie


 • Podľa informácií výrobcu, výživový prípravok je možné priamo konzumovať (nabrať lyžičkou a jesť)
 • Výrobca odporúča konzumovať 2 lyžičky denne
 • Je možné prípravok konzumovať ako nátierku na chlieb alebo použiť ako prísadu do mliečnych kokteilov
 • Je vhodné pri varení alebo pečení (alebo ako prísada do krémov, ovsených vločiek, kaší, k ovociu alebo ako prísada k iným zdravým pochúťkam)
 • Pred konzumáciou je dobré si prečítať pokyny výrobcu na obale alebo v príbalovom letáku
 • Možné konzumovať pravidelne a dlhodobo ako prírodný výživový prípravok a ako zdravšiu alternatívu ku klasickému maslu

Arašidové maslo „kde kúpiť“ a cena


Cena Arašidového masla od výrobcu GymBeam bola v čase písania recenzie (11.6.2018) podľa internetového obchodu výrobcu www.gymbeam.sk na úrovni akciových 2,95 € za 340 gramové balenie.

Bežná cena tohto arašidového masla bežne stojí 3,95 €. Poštovné za internetovú objednávku je na úrovni od 1,90 €, poštovné pri objednávke nad 70.00 € je ZADARMO.

Výhodou internetového obchodu je rýchle expandovanie tovaru (pri objednávke dnes, dodanie zajtra).

Možnosť objednania aj väčšieho 1 000 gramového balenia v cene už od 5,95 € (bežná cena je 11,95 €).

Pri arašidovom masle sú na výber dve príchute – konkrétne príchuť crunchy (chrumkavá nátierka s kúskami arašidov) a smooth (jemná nátierka bez kúskov arašidov).

Upozornenie

Prípravok výrobca neodporúča ľuďom, ktorí trpia alergiou na arašidy. Pokiaľ neviete, či môžete alebo nemôžete konzumovať tento druh prípravku, prekonzultujte konzumáciu so svojím lekárom. Alebo jednoducho po prvýkrát skonzumujte menšie množstvo prípravku a čakajte, či po chvíli príde alergická reakcia. Ak nie, môžete prípravok konzumovať, ak áno, vyhľadajte rýchlo lekársku pomoc. Čítajte vopred informácie na obale prípravku alebo v príbalovom letáku.

Skúsenosti


Pýtate sa prečo propagujeme maslo od značky GymBeam? Nie, nie je to z dôvodu, že by sme im robili reklamu.

Je to z veľmi jednoduchého dôvodu.

Pozrite si výber hodnotení tohoto masla. Drvivá väčšina recenzií a hodnotení je kladná.

V našom výbere najkvalitnejších arašidových masiel môžete taktiež nájsť maslo od konkurenčnej značky Nu3tion, ktoré však nemá dostatok dostupných hodnotení.

 

[divider style=’centered‘]

[divider style=’centered‘]

[divider style=’centered‘]

[divider style=’centered‘]

Výhody a nevýhody


 • Veľmi dobre chutí a vonia
 • Výborná cena a balenie
 • 100 % prírodný produkt
 • Overený a dobre hodnotený výrobca
 • Podporuje trávenie
 • Vhodný aj pri diétach, aj na priberanie (viac kalórií pri väčšej dávke)

 • Netypická chuť

Naše hodnotenie


Áno či nie pre arašidové maslo?

Sme na konci tejto recenzie a ja som zistil, že 100 % prírodné arašidové maslo GymBeam má čo ponúknuť – predovšetkým svojím prírodným a bohatým zložením, kvalitou, cenou a recenziami. Niekomu môže vyhovovať arašidová (oriešková) chuť, inému zase nie. Mne osobne tento druh masla nevyhovuje práve kvôli jeho špecifickej chuti. Ale u vás môže byť všetko v poriadku a je možné, že ak ste ho doposiaľ neokúsili, po prvej „koštovke“ vám bude vyhovovať a zamilujete si tento druh potraviny.

Výhodou tohto prípravku je, že ho možno konzumovať viacerými spôsobmi.

Ako bolo už spomenuté, priamou konzumáciou ihneď po otvorení obalu, alebo ho možno zakomponovať do koláčov, kaší, dezertov či smoothie.

Možno ho využiť aj ako korenie pri varení a podobne. Jednoducho fantázii sa medze nekladú pri používaní arašidového masla. Možno sa aj vy obávate toho, že budete z neho priberať.

Ono priberať sa dá aj zo zdravých jedál (viď. nasledujúci článok), dôležité je v akom množstve dané jedlá zjete a akú fyzickú námahu mávate počas dňa (aký energetický výdaj).

Pri arašidovom masle GymBeam treba myslieť na to, že je to zdravší variant tukov, ktoré dokážu ľudskému organizmu pomôcť. Aj preto, že obsahuje okrem proteínov a bielkovín aj vitamíny, minerálne látky a vlákninu, ktoré zlepšujú rast svalstva a regeneráciu unaveného svalstva. Arašidové maslo pomáha aj proti riziku vzniku chorôb, ktoré sa týkajú srdca a ciev, zlepšujú trávenie a bojujú proti cukrovke typu II. .

Vďaka svojmu zloženiu je vhodné aj pri diétnych kúrach a na druhej strane ak potrebujete pribrať, obsahuje aj viacero sacharidov a cukrov respektíve tukov, ktoré podporujú priberanie na váhe. Ak ste si mysleli, že arašidové maslo nemá čo ponúknuť, zaiste ste zostali „milo“ prekvapení. A isto vás poteší aj prijateľná „akciová“ cena necelé 3 Eurá za 340 gramové balenie (respektíve necelých 6 Eur za 1kilogramové balenie). Je teda na vás, či investujete do tejto pochúťky alebo nie.

Ale rozhodne si treba vyberať kvalitu za rozumnú cenu, pretože ako máte možnosť vidieť, arašidové maslo nemusí byť iba „komerčným“ nezdravým maslom, o akých denne počúvame a preto ho netreba hneď odsúdiť bez podrobnejšieho analyzovania.

Záverečné zhrnutie


Zdravie

Obrovské množstvo skvelých účinkov.

Cena

Prijateľná cena.

Kvalita

Zloženie masla je prvotriedne.

Využitie

Široké spektrum spôsobov využitia.

Hlavné výhody arašidového masla

 • Obsahuje prospešné tuky
 • Vhodna náhrada klasického masla

 • Je vhodné do diéty
 • Vhodné pre športovcov

Záverečné hodnotenie

4.4/5 - (8 votes)

1 komentár

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu