Pancreolan Forte – Na trávenie (recenzia + cena)

TráveniePancreolan Forte - Na trávenie (recenzia + cena)

Trápia vás tráviace problémy, ale i napriek tomu si nedokážete odpustiť pečenú hus alebo poriadny kus slaniny?

Mali by ste sa mať na pozore! Za nafukovaním, hnačkami alebo zápchou môže byť ochorenie podžalúdkovej žľazy.

A tá sa s mastným jedlom rozhodne nekamaráti. Žľaza je známejšia pod názvom pankreas a má na starosti tvorbu enzýmov a produkciu tráviacich štiav. Pri nesprávnej funkcii ich telo nemá dostatok, čo sa môže prejaviť nepríjemnými stavmi tráviaceho charakteru.

Práve s týmito sprievodnými príznakmi vám môže pomôcť Pancreolan Forte. Pankreas síce nevylieči a prísnej diéte sa nevyhnete, no môže byť riešením vašich črevných a tráviacich ťažkostí.

Zistili sme pre vás zloženie lieku, jeho účinky aj dávkovanie. Dozviete sa, čo o ňom napovedajú skúsenosti užívateľov a aká je jeho odporúčaná cena.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Pancreolan Forte?

Čo to je?


Pancreolan Forte je liek vo forme tabliet, ktorý pomáha pri tráviacich problémoch spôsobených nedostatočnou funkciou podžalúdkovej žľazy.

Obsahuje tráviace enzýmy, ktorých produkcia je pri ochoreniach pankreasu znížená, a tým sa stáva pomocou pri nafukovaní a črevných problémoch.

Nie je určený na liečbu ochorenia, ale na odstránenie jeho príznakov. Odporúča sa aj pri ťažkostiach po operácii v oblasti zažívacieho ústrojenstva.

Pancreolan Forte je vhodný pre mužov, ženy, a dokonca aj pre deti od 3 rokov, ktorí majú poruchy trávenia spôsobené nedostatočnou tvorbou enzýmov, trpia ochorením pankreasu alebo jeho zápalom.

Čo je podžalúdková žľaza?


Podžalúdková žľaza - Pankreas
Podžalúdková žľaza – Pankreas

Podžalúdková žľaza alebo pankreas je dôležitý asi 16 centimetrov dlhý orgán. Je súčasťou tráviaceho a endokrinného systému.

Nachádza sa v hornej časti brucha medzi žalúdkom, pečeňou, slezinou a tenkým črevom.

Produkuje tráviace šťavy s enzýmami potrebnými na rozloženie tukov, cukrov a bielkovín. Bikarbonáty neutralizujú kyslý obsah prichádzajúci zo žalúdka, ktorý by tráviace enzýmy zničil.

Ďalšou úlohou pankreasu je produkcia inzulínu zodpovedného za udržiavanie optimálnej hladiny cukru v krvi.

Pankreas sa neoplatí dráždiť


Ľudia, ktorí trpia ochoreniami pankreasu už vedia, že je veľmi citlivý na mastnú stravu a alkohol.

Čím je jedlo bohatšie na tuky, tým viac tráviacej šťavy musí pankreas vylúčiť.

A práve tráviaca šťava ho môže poškodiť. Okrem toho ho môžu podráždiť aj lieky, ako sú napríklad kortikoidy, paracetamol či kyselina p-aminosalicylová.

Hormonálnu antikoncepciu by pankreas najradšej zakázal a neprospievajú mu ani bakteriálne alebo vírusové infekcie ako napríklad mumps, endokrinologické alebo autoimunitné ochorenie či žlčové kamene.

Zabudli sme ešte spomenúť, že zle znáša aj všadeprítomný dlhodobý stres.

pancreolan forte Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Pancreolan Forte? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Ako zistíte, že máte problém s pankreasom?


Prvotné príznaky si možno ani nevšimnete, len občas zaznamenáte bolesť v oblasti pupku po konzumácii mastnejšieho jedla alebo alkoholu.

K tomu sa pridá nafukovanie, hnačka, zápcha, nevoľnosť, zvracanie a horúčka.

Ak sú však príznaky kolísavé, ustupujú a opätovne naberajú na intenzite, vtedy už pravdepodobne ide o zápal pankreasu. Akútny zápal (pankreatitída) sa vyskytuje najčastejšie a je sprevádzaný záchvatmi bolesti. Pri chronickom zápale sa už zhoršuje funkcia pankreasu a poškodzuje tkanivo.

Chronická pankreatitída vyžaduje celoživotnú zmenu životosprávy. Nevyhnutnosťou je prísna diéta, zákaz alkoholu i fajčenia.

Ako súvisí ochorenie pankreasu s trávením?


Nesprávna funkcia pankreasu vedie k zníženiu tvorby enzýmov, takže naše telo nedokáže rozkladať tuky, cukry a bielkoviny.

Dôsledkom sú problémy tráviaceho charakteru ako nafukovanie, zápcha, hnačka, zastavenie črevných plynov, nevoľnosť, zvracanie a bolesť brucha.

Tieto komplikácie je možné zmierniť medikamentóznou liečbou.

Pancreolan Forte obsahuje tráviace enzýmy, a tým pomáha obnoviť trávenie a jeho správnu funkciu.  

pancreolan forte bolesť brucha

Účinky


 • pomáha pri nedostatku enzýmov spôsobeného nesprávnou funkciou podžalúdkovej žľazy
 • prispieva k obnove trávenia
 • potláča nutkanie na vracanie, pocit plnosti, riedku zapáchajúcu stolicu, nadúvanie a plynatosť
 • pomáha pri komplikáciách vyvolaných diétnymi chybami
 • zlepšuje trávenie tým, že podporuje rozklad živín

Zloženie


Pancreolan Forte je k dispozícii vo forme žltých tabliet s jemným zeleným nádychom, pričom každá tableta obsahuje nasledujúce látky:

 Pankreatín 220 mg

 • Je účinný enzýmový doplnok s amylolytickou účinnosťou minimálne 6 000 j. FIP, lipolytickou účinnosťou minimálne 6 000 j. FIP a proteolytickou účinnosťou minimálne 400 j. FIP.
 • Slúži ako náhrada chýbajúcich pankreatických enzýmov, a tým pomáha pri trávení potravy v prípadoch pankreatickej insuficiencie (nedostatočnej činnosti, slabosti).
 • Ide o enzymatickyaktívnu zmes tvorenú zložkami  živočíšneho pôvodu – amylázou, lipázou a proteázou. Najdôležitejšie z nich sú lipázy, ktoré spôsobujú odbúravanie tukov v strave, a tým zlepšujú nutričný stav pacienta. Pankreatín sa získava ako vedľajší produkt na bitúnkoch pri spracovaní bravčového mäsa. Proces je prísne kontrolovaný, ako u všetkých primárnych zdrojov živočíšneho pôvodu, preto občas dochádza k problémom v jeho dodávkach.
 • Pankreatické enzýmy sú používané ako lieky už od roku 1800. Patria na zoznam základných liekov Svetovej zdravotníckej organizácieako jedny z najúčinnejších a najbezpečnejších liekov používaných v zdravotníckom systéme.
 • Používa sa na liečbu malabsorpčného syndrómu ako následku niektorých problémov s podžalúdkovou žľazou. Medzi takéto problémy patrí napríklad cystická fibróza, chirurgické odstránenie pankreasu alebo pankreatitída. 

Ďalšie zložky – monohydrát laktózy, kukuričný škrob, sacharóza, sodná soľ karboxymetylškrobu, želatína, alumíniumstearát, nátriumlaurylsulfát, simetikónová emulzia SE4, trietylcitrát, obaľovacia sústava Acryl-Eze. 

Užívanie a dávkovanie


 • užívajte tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár nerozhodne inak
 • odporúčané užívanie v závislosti od ťažkostí a veku pacienta je nasledovné:
 • prinedostatočnosti podžalúdkovej žľazy: 2 tablety po menšom jedle3 – 4 tablety po väčšom jedle
 • pri liečbe ťažkostí spôsobenýchdiétnou chybou: 2 tablety po menšom jedle3 – 4 tablety po väčšom jedle, a to jednorazovo alebo krátkodobo po dobu 2 až 3 dní
 • deti od 3 rokov: 1 tableta 3x denne. Liek podávajte deťom výhradne na odporučenie lekára.
 • tablety sa nehryzú, nedrvia, užívajú sa celé a zapíjajú sa dostatočným množstvom vody

Cena


Pancreolan Forte je dostupný bez lekárskeho predpisu v lekárni aj na internete. K dispozícii sú dve veľkosti balenia po 30 alebo 60 tabliet. Lieky, doplnky stravy, ako aj zdravotné pomôcky nakupujte iba u overených predajcov.

My odporúčame stránku najlekaren.eu, ktorá ponúka oba varianty balenia.

Pancreolan Forte 30 tbl kúpite za 5,99 € a Pancreolan Forte 60 tbl momentálne stránka ponúka za akciovú cenu 7,66 €.

Pancreolan Forte
pancreolan forte

60 tabliet
Skladom
7,66 €
(platí ku dňu 20.5.2019)

Upozornenie


 • Liek sa užíva dlhodobo len na odporúčanie lekára. Pri vynechaní dávky, užite tabletu hneď, ako si spomeniete, no neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku.
 • Nie je určený pre deti mladšie ako 3 roky, osoby alergické na niektorú zo zložiek a diabetikov. Tehotné a dojčiace ženy sa majú o užívaní poradiť s lekárom.
 • Liek môže znižovať vstrebávanie kyseliny listovej a železa. Obsahuje laktózu a sacharózu.
 • Pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania nevznikajú žiadne vedľajšie účinky. Po prekročení dávky sa môže objaviť nevoľnosť, bolesti v bruchu a hnačka.
 • Uchovávajte chránený pred vlhkosťou v pôvodnom vnútornom obale pri teplote do 25 °C mimo dosahu detí. Neužívajte po skončení exspirácie a nespotrebované balenie vráťte do lekárne.

Výhody a nevýhody


 • účinná pomoc pri tráviacich ťažkostiach spojených s ochoreniami pankreasu
 • účinný aj pri diétnych poruchách
 • vhodný pre deti už od 3 rokov
 • jednoduché dávkovanie

 • obsahuje alergény laktózu a sacharózu

Záverečné zhodnotenie


Ak patríte k ľuďom, ktorých zvykne trápiť pankreas viete, že do konca života si musíte dávať pozor na skladbu stravy, vyhýbať sa alkoholu a fajčenie by malo byť pre vás tiež tabu.

Všetci sme však ľudia a drobné prehrešky sa občas pritrafia každému. Problémom je, že aj pri dodržiavaní striktnej životosprávy, postačí niekedy jeden malý „úlet“ v podobe mastného jedla alebo pohárika vína a vy to môžete ihneď pocítiť na trávení alebo v horšom prípade si koledujete o záchvat bolesti. V takýchto prípadoch sa oplatí mať poruke prostriedok prvej pomoci.

Pancreolan Forte sa osvedčil mnohým ľuďom, ktorí trpia poruchou funkcie podžalúdkovej žľazy.

Recenzie potvrdzujú jeho účinky pri tráviacich ťažkostiach spôsobených konzumáciou nevhodného jedla, pomoc po operácii žlčníka, a tiež pri diétnych chybách. Užívatelia vyzdvihujú najmä rýchly nástup účinku tabliet a v porovnaní s ďalšími liekmi rovnakej cenovej kategórie ho označujú za najlepší.

My k tomu ešte doplníme, že by mal byť neškodný aj pre tehotné a dojčiace ženy. Samozrejme,  jeho užívanie, ako u všetkých liekov počas tehotenstva a laktácie, by mali ženy konzultovať s lekárom.

Ak sa teda váš pankreas „zlostí“ po každom ťažkom jedle a vy máte problémy s trávením, nezabudnite si zobrať Pancreolan Forte na každú rodinnú oslavu.

Želajte si ho aj pod vianočný stromček, aby ste si mohli vychutnať sviatočné hodovanie bez bolesti.

Prehľad


Zdravie

Prípravok s kvalitnými účinkami na trávenie.

Cena

Výhodná cena a veľké balenie.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť trávenia.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom
 • Kvalitné zloženie výrobku

 • Zameraný na úzku oblasť
 • Kvalitné účinky produktu

Záverečné hodnotenie

pancreolan forte

4/5 - (7 votes)

1 komentár

 1. So žalúdom mám problémy dlhé roky. Vždy mi pancreolan pomôže. Odporučila mi ho moja doktorka ešte pred veľmi dlhou dobou.

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu