Iberogast – Na problémy s trávením (recenzia)

Plynatosť a nadúvanieIberogast - Na problémy s trávením (recenzia)

Spôsobujú vám kŕče v žalúdku vrásky na čele? Vyzeráte ako v druhom štádiu tehotenstva alebo vás nadmerná plynatosť dostáva do chúlostivých situácií?

Veru, tráviace ťažkosti nie sú nič príjemné, narúšajú vašu pohodu a často vás obmedzujú.

Tráviaca sústava je ako továreň s nepretržitou prevádzkou. Rozkladá potravu, vyberá z nej tie najlepšie zložky a premieňa ich na energiu a živiny.

Keď sa niečo pokazí, pocítite to v podobe symptómov porúch trávenia.

Ako sa ukazuje, skúsenosti s nimi má každý. Niekedy ide o prechodný stav, inokedy signalizujú ochorenie, akým je napríklad taký syndróm dráždivého čreva. Často sa objavia súčasne a zmätú vás natoľko, že nemáte šancu zistiť presnú príčinu ich vzniku.

Na pomoc prichádza Iberogast. Aspoň tak to sľubuje výrobca lieku, ktorý rieši viaceré tráviace ťažkosti zapríčinené rôznymi príčinami.

Prípravok rozhýbe lenivé črevá a „odľahčí“ váš život.

Či je to naozaj tak, vám ukáže naša recenzia. Pozreli sme na zloženie lieku, účinky, cenu a najviac vám o ňom povedia recenzie a skúsenosti s užívaním.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Iberogast?

Čo to je?


Iberogast je rastlinný liek vo forme roztoku určený na symptomatickú liečbu funkčných porúch trávenia.

V jeho zložení nájdete až 9 druhov bylín, ktoré vďaka svojim účinkom pôsobia komplexne na rôzne časti tráviacej sústavy.

Pomáha pri bežných tráviacich ťažkostiach, zároveň zvyšuje hybnosť čriev pri syndróme dráždivého žalúdka alebo čreva a zmierňuje ťažkosti pri gastritíde.

Iberogast je tu pre dospelých, ľudí vo vyššom veku aj pre deti od 6 rokov, ktorí hľadajú pomoc s rôznymi prejavmi a príčinami tráviacich ťažkostí.

Kto je výrobca?


Iberogast je produktom globálnej spoločnosti Bayer, ktorá pôsobí v oblasti farmaceutického priemyslu a poľnohospodárstva.

Nemecká firma má obchodné zastúpenie v krajinách po celom svete a špecializuje sa na zlepšenie zdravia.

Všetky produkty, vrátane Iberogastu, sú vyrábané za pomoci patentovaných technológií, ktoré sú v súlade so štandardami Good Manufacturing Practise.

Obzvlášť pri spracúvaní rastlinných zložiek používa výrobca vycibrené metódy pre zachovanie ich liečivých vlastností.

iberogast Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Iberogast? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Ako Iberogast účinkuje?


Iberogast je výnimočný tým, že rieši viacero príznakov porúch trávenia súčasne. Má duálny účinok, a to na stimulované aj nestimulované časti tráviacej sústavy.

Vďaka extraktom z rastlín zvyšuje napätie hladkého svalstva, čo sa prejaví pri pocite plnosti a meteorizme.

U silne stimulovaných častí dochádza k uvoľneniu kŕčov.

Liek zvyšuje koncentráciu látok, chrániacich sliznicu žalúdka a znižuje produkciu žalúdočných kyselín, čím pôsobí proti problémom s nadmernou tvorbou kyseliny v žalúdku. Všetky mechanizmy sú spustené súčasne a Iberogast tak spĺňa kritériá na prípravok s mnohonásobným účinkom.

Aké problémy s trávením vyriešite vďaka Iberogastu?


Iberogast bol podrobený rôznym štúdiám, do ktorých boli zapojení pacienti rôznych vekových kategórií, vrátane detí starších ako 6 rokov. Je klinicky preukázané, že je účinný pri nasledovných ťažkostiach s trávením:

 • Kŕče a nafukovanie – kŕče vznikajú pri nadmernom stiahnutí svalov na žalúdku. Nastáva problém plynulého priechodu prijatej potravy cez žalúdok. Tá sa nezmiešava sa so žalúdočnými kyselinami dostatočne na to, aby ju mohol začať tráviť. Výsledkom sú bolestivé kŕče a nafúknuté brucho.
 • Pocit plnosti a plynatosť – ťažoba na žalúdku býva často spôsobená spomaleným pohybom tráviacej sústavy. Natrávená potrava zostáva stáť v žalúdku, zvyšuje sa tvorba plynov a dostaví sa pocit plnosti.
 • Pálenie záhy – celkom bežný prejav nesprávnej funkcie trávenia spôsobený spätným chodom žalúdočných kyselín do pažeráka. Zatiaľčo sliznica žalúdka je pred agresívnymi látkami chránená vrstvou hlienu, pažerák je nechránený. Preto pociťujete pálenie v oblasti hrude a krku spolu s kyslastou chuťou v ústach. Väčšinou za to môže pažerákový zvierač alebo nadmerná tvorba žalúdočných kyselín.
 • Syndróm dráždivého čreva – funkčná porucha tráviaceho systému. Postihuje 10 až 20 % populácie. Diagnostika tohto ochorenia môže byť zložitá, keďže komplikácie nemajú jasnú príčinu a najskôr sa musia vylúčiť všetky ostatné možnosti. Syndróm dráždivého čreva je v podstate súbor symptómov spôsobených nesprávnou pohyblivosťou hrubého čreva. Pacientov dlhodobo trápi pocit plnosti, kŕče, bolesť brucha, nafukovanie a úľava po stolici.
 • Gastritída – zápal sliznice žalúdka vzniká pri prieniku žalúdočných štiav ochrannou vrstvou žalúdka. Sliznica je podráždená a nasleduje zápal. Ochorenie je sprevádzané nevoľnosťou, bolesťou žalúdka, pálením záhy, pocitom plnosti, čiernou stolicou alebo krvou v stolici, či zvracaním. V niektorých prípadoch ide o asymptomatický zápal. Gastritída môže byť akútna aj chronická. Príčiny sú rôzne. Môžeme spomenúť napríklad príliš korenené jedlá, lieky (aspirín, ibuprofén, kotikoidy) , alkohol, zlyhanie obličiek či Helicobakter Pyroli. Zápal sliznice môže byť aj autoimunitnou reakciou organizmu alebo dôsledok úrazu.

Účinky


 • reguluje činnosť svalstva tráviacich orgánov
 • uvoľňuje kŕče v hrubom čreve a nevoľnosť
 • odstraňuje pocit plného žalúdka a nafukovanie
 • znižuje tvorbu žalúdočných štiav
 • má protizápalové a antibakteriálne účinky
 • odporúča sa na zlepšenie funkcií trávenia pri syndróme dráždivého čreva
 • slúži ako podporná liečba pri zápale sliznice žalúdka

Zloženie


Iberogast kvapky obsahujú extrakty z 9 bylín, ktoré sú jedinečné svojimi účinkami na tráviaci systém.

 • Iberka horká – rastlina rastúca v rodnej krajine samotného lieku je hodnotným zdrojom flavonoidov a glukozinátov. Dáva kvapkám schopnosť uvoľniť a aktivovať svalstvo tráviacich orgánov. Ich pohyb sa zrýchli a strava sa posúva správnym smerom. Má protizápalové účinky, pôsobí na bolesť a absorbuje voľné radikály. (zdroj)
 • Archangelika lekárska – pôvodne táto rastlina rástla na Islande, no rozšírila sa aj do krajín severnej a východnej Európy. Obsahuje esenciálne oleje, kumaríny, taníny, flavonoidy a amaroidy. Extrakt z koreňa podporuje spracovanie potravy, potláča kŕče pôsobí protizápalovo a antioxidačne.
 • Rasca – pochádza z Ázie, no dnes je celkom bežnou rastlinou tiež v Európe, Afrike a ďalších krajinách.  Esenciálne oleje, kumaríny, flavonoidy a flavonol glykozidy pomáhajú tráveniu, uľavujú od bolesti, nadúvania a kŕčov. Vďaka antibakteriálnym účinkom rasca zastavuje rast škodlivých baktérií.
 • Rumanček – rastie po celej Európe. Obsahuje esenciálne oleje, organické kyseliny, kumaríny a flavonoidy. Pôsobí protizápalovo, antibakteriálne, regeneračne a podporuje pohyb tráviacej sústavy.
 • Pestrec mariánsky – bylinka Stredozemného mora, Ázie a Afriky dnes rastie aj v Európe. Vyznačuje sa svojím uvoľňujúcim účinkom, zastavuje kŕče a nadúvanie. Obsahuje účinné látky ako flavolignany, neolignany a flavonoidy.
 • Medovka lekárska – bežne rastie aj v našich zemepisných šírkach. Je známa svojimi upokojujúcimi účinkami. Pomáha pri podráždenom žalúdku, kŕčoch a podporuje trávenie. V medovke nájdete esenciálne oleje, hluchavkovité triesloviny, triterpenické kyseliny, amaroidy a flavonoidy.
 • Lastovičník – typická európska bylinka obsahuje esenciálne oleje, hluchavkovité triesloviny, triterpenické kyseliny, amaroidy a flavonoidy. Stimuluje žalúdočné svalstvo a zlepšuje trávenie. Pôsobí protizápalovo a antibakteriálne.
 • Mäta pieporná – pestuje sa v Európe, Ázii aj v Afrike. Esenciálne oleje a hluchavkovité triesloviny dávajú mäte schopnosť uvoľniť kŕče, znížiť nadúvanie a pocit nafúknutia.
 • Sladovka – nájdete ju v Ázii aj v Európe. Koreň obsahuje kyselinu glycyrrhizovú, ktorá pôsobí protizápalovo a chráni sliznicu žalúdka.

Užívanie a dávkovanie


 • liek je určený na vnútorné užívanie podľa odporúčaní uvedených v príbalovom letáku alebo inštrukcií lekára
 • užíva sa najlepšie pred jedlom alebo počas neho rozmiešaný v troche vody
 • dospelí užívajú 20 kvapiek 3x denne
 • deti od 6 do 12 rokov užívajú 15 kvapiek 3x denne

Cena


Iberogast kvapky je možné dostať bez lekárskeho predpisu v každej dobrej lekárni aj na internete.

Vždy nakupujte iba u spoľahlivého predajcu, ktorý je zárukou, že dostanete kvalitný produkt. Cena kvapiek je rôzna, závisí od miesta nákupu a veľkosti balenia.

Môžete využiť napríklad výhodnú ponuku stránky dr.max.sk, kde Iberogast 50 ml teraz stojí 9,99 € a Iberogast 20 ml kúpite za 5,99 €.

Iberogast
iberogast

50 ml
Skladom
9,99 €
(platí ku dňu 9.8.2019)

Upozornenie


 • nie je vhodný pre deti do 3 rokov a osoby s alergiou na niektorú zo zložiek, poruchou pečene alebo epilepsiou. Deťom od 3 do 6 rokov podávajte iba so súhlasom lekára.
 • tehotné a dojčiace ženy užívajú liek iba so súhlasom lekára
 • liek obsahuje 31% etanolu, nie je vhodný pre ľudí trpiacich alkoholizmom
 • Iberogast je veľmi dobre znášaný, no ako liek môže vyvolať vedľajšie účinky. Veľmi zriedkavo sa objavuje alergická reakcia, vyrážky, svrbenie a problémy s dýchaním.
 • všetky ďalšie podrobné informácie o lieku nájdete v príbalovom letáku

Výhody a nevýhody


 • spája účinky 9 liečivých bylín
 • široký záber účinku
 • dobrá znášanlivosť
 • klinicky overené účinky

 • nie je vhodný pre malé deti
 • cena

Záverečné zhodnotenie


Iberogast vraj patrí k najčastejšie odporúčaným liekom na tráviace ťažkosti. Túto informáciu som sa rozhodla overiť v najbližšej lekárni. Na lekárnika som sa obrátila so žiadosťou o prípravok na uvoľnenie žalúdočných kŕčov. Odpoveďou bola bielo-zelená škatuľka s označením Iberogast.

Poďme sa ale pozrieť, čo o lieku hovoria samotní užívatelia. Zatiaľ, čo na slovenských stránkach je iba niekoľko komentárov k tomuto prípravku, tie české sa „hemžia“ spokojnými príspevkami.

Odporúčajú ho pri pálení záhy, na bolesť brucha, nafukovanie, kŕče, jednoducho na všetky bežné ťažkosti s trávením.

Iberogast získal od slovenských aj českých zákazníkov takmer 100 % hodnotenie.

Niektorým ľuďom však nevyhovuje jeho cena a pravdepodobne aj to je dôvod, prečo „našinci“ siahajú po iných, lacnejších liekoch.

Takže malé zhrnutie na záver.

Ukázalo sa, že Iberogast je kvalitný liek, ktorý zaberá na rôzne problémy s trávením. Má dobré zloženie, je veľmi dobre znášaný, účinok sa dostaví rýchlo, dĺžka užívania nie je obmedzená a ľudia sú s ním nadmieru spokojní.

Iberogast teda odporúčam každému, kto je ochotný prihodiť pár eur navyše, výmenou za úľavu od tráviacich ťažkostí.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na tráviaci trakt.

Balenie

Rôzne veľkosti balenia.

Kvalita

Kvalitné prírodné zloženie.

Zameranie

Prípravok so širokým zameraním.

Hlavné výhody

 • Má protizápalové a antibakteriálne účinky
 • Obsahuje extrakt z 9 bylín

 • Účinný proti plynatosti
 • Pomáha pri problémoch s trávením

Záverečné hodnotenie

iberogast

3.8/5 - (35 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu