ColiPrev – Na detskú koliku – Cena a hodnotenie

TrávenieColiPrev - Na detskú koliku - Cena a hodnotenie

Nič nezasiahne srdce rodiča viac ako detský plač bábätka, ktoré ešte nevie povedať, čo ho trápi alebo bolí. V dojčenskom veku sú typické záchvaty plaču trvajúce niekedy aj tri hodiny a opakujúce sa niekoľkokrát do týždňa.

Zo skúseností mamičiek vieme, že detská kolika trápi každé piate dieťa v ranom veku. Príčina vzniku koliky nie je doteraz úplne jasná, ale existujú dohady, že za ňou stoja problémy s trávením.

Prispieva k tomu fakt, že detské tráviace ústrojenstvo ešte nie je dostatočne vyvinuté, a preto môže reagovať podráždene na vonkajšie stimuly.

Nadúvanie, hnačka, či nepriechodnosť čriev sú stavy, pri ktorých často vzdycháme od bolesti aj my dospelí. Jednou z možných príčin detských problémov s trávením môže byť intolerancia laktózy.

V takomto prípade pomôžu kvapky ColiPrev, ktoré  utíšia plač bábätka a vás zbavia stresu.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť ColiPrev?

Čo to je ColiPrev?


ColiPrev kvapky sa používajú ako prvá pomoc pre deti trpiace detskou kolikou spôsobenou intoleranciou na laktózu.

Prírodný doplnok stravy obsahuje enzým pomenovaný laktáza. Laktáza uľahčuje štiepenie mliečneho cukru, teda laktózy.

Práve dojčatá niekedy trpia nedostatkom enzýmu a nestrávená laktóza spôsobuje nadúvanie, hnačku, plynatosť a kŕče.

Kvapky ColiPrev sú vďaka svojmu zloženiu účinné na potlačenie alebo úplné zastavenie sprievodných príznakov detskej koliky vyvolanej intoleranciou laktózy.

Kolika trápi deti aj rodičov


Názov kolika je odvodený od gréckeho slova „kolon“, čo v preklade znamená črevo. Aj preto sa tento termín často spája s tráviacimi problémami.

Odborníci sa však viac prikláňajú k názoru, že ide o určitý typ správania sa dojčiat charakteristický rovnakými prejavmi. Objavuje sa zvyčajne v prvých troch mesiacoch života dieťaťa a je sprevádzaná záchvatmi neutíšiteľného plaču bez zjavnej príčiny.

Plač prichádza popoludní alebo večer a môže niekedy trvať aj tri hodiny. Dieťatko sa napína, ohýba, priťahuje nožičky k bruchu a môže byť červené v tvári. Obdobie koliky je veľmi stresujúce pre každého rodiča.

Lekár ju môže diagnostikovať až po vylúčení všetkých ochorení s podobnými príznakmi.

Aká je teda príčina vzniku koliky?

Príčin môže byť veľa a doteraz nie je jasné, čo presne záchvaty plaču spôsobuje. Za najčastejšie príčiny je považovaný nesprávny spôsob kŕmenia, kedy dieťa prehĺta množstvo vzduchu.

Pokiaľ si dieťa neodgrgne, vzduch sa dostane do čreva a vyvíja naň tlak. V čreve sa hromadí plyn a ten spôsobuje kŕče v brušku.

Ďalšou príčinou môže byť napätie a stresové situácie medzi rodičmi, ktoré deti vnímajú veľmi citlivo.

Prispievajú k dráždivosti dieťaťa,  a tým aj k častejším kolikám. Neznášanlivosť na bielkoviny kravského mlieka môže tiež spôsobiť kolikové stavy.

Kolika tiež môže byť vyvolaná vrodenou chybou alebo intoleranciou na laktózu.

Čo spôsobuje detská intoleranciu laktózy?


Intolerancia na laktózu je bežný problém dospelých aj detí. Je spôsobená nedostatočnou tvorbou enzýmu známeho ako laktáza. Intolerancia spôsobuje kvasenie pod vplyvom už existujúcich baktérií v črevách.

Nasleduje zvýšená produkcia plynov a nadúvanie, často spojené s peristaltikou čriev (kŕče). Tlak v bruchu vytvorený laktózou môže vyvolať reflux, ktorého dôsledkom je hnačka a nadúvanie.

Pri dojčatách je intolerancia laktózy vo väčšine prípadov prechodný stav počas prvých mesiacov života. V prípade, že telo nedokáže produkovať dostatok laktázy, reaguje podráždene na nestrávené mliečne potraviny.

Tento stav je často spájaný s detskou kolikou.

Čo pomáha?


Detskej kolike vyvolanej intoleranciou na laktózu sa dá jednoducho predísť alebo pomôcť dieťatku už pri prebiehajúcich nepríjemných stavoch.

Pridaním enzýmov laktázy do mlieka alebo dojčenskej stravy problémy ustanú alebo sa stratia úplne.

Doplnok stravy vo forme kvapiek ColiPrev vďaka obsahu enzýmu laktázy pomáha detičkám upokojiť podráždené brušká pri detskej kolike vyvolanej intoleranciou na laktózu.

Účinky


 • rýchla pomoc pri detskej kolike vyvolanej intoleranciou na laktózu
 • potláča alebo zastavuje bolesť v brušku, nadúvanie a plynatosť
 • odstraňuje problémy s trávením a hnačku

Zloženie


Kvapky ColiPrev sú certifikované GMP certifikátom, ktorý sa udeľuje iba výrobcom, ktorí dodržujú všetky predpísané kritériá pri výrobe a kontrole liečiv. GMP zároveň zaručuje, že výživový doplnok nie je nijakým spôsobom kontaminovaný. ColiPrev obsahuje nasledovné prírodné látky:

Laktáza 56,9 % – enzým, ktorý sa prirodzene tvorí v ľudskom organizme. Jeho úlohou je štiepenie mliečneho cukru na jednoduché sacharidy. Nedostatočná tvorba laktázy je klasifikovaná ako intolerancia laktózy. Komerčne sa laktáza vyrába z kvasníc. Vo forme výživových doplnkov pomáha ľuďom trpiacim neznášanlivosťou laktózy stráviť mlieko a mliečne výrobky.

Glycerín 25 % – látka prírodného pôvodu, ktorá na seba viaže vodu, a tým získava hydratačné vlastnosti. Je často obsiahnutý v kozmetických výrobkoch. Vo farmaceutickom priemysle sa používa ako nosič aktívnych látok. Prenáša liečivo na miesto pôsobenia a podporuje jeho vstrebávanie.

Chlorid draselný 0,9 % – bezfarebná látka, ktorá sa v prírode vyskytuje ako minerál sylvin v morskej vode. V medicíne sa používa ako stabilizátor pri výrobe liečiv a na doplnenie chýbajúceho draslíka.

Užívanie a dávkovanie


 • určený pre novorodencov do 4 mesiacov
 • pred podaním liečiva si pozorne prečítajte informácie na príbalovom letáku
 • odporúčané dávky môžu byť prispôsobené individuálnym potrebám. Začínajte vždy s najnižšou dávkou a podľa potreby zvyšujte po hornú hranicu. Odporúčané dávkovanie je uvedené v tabuľke v príbalovom letáku.
 • enzým laktáza pri teple degraduje, preto kvapky pridávajte do vlažného mlieka alebo dojčenskej stravy. Prípravok pred použitím dobre pretrepte.
 • Užívanie s mliekom – odporúčané množstvo kvapiek nakvapkajte na sterilnú lyžičku, podajte dieťaťu a pokračujte v kŕmení.
 • Užívanie s dojčenskou stravou – pripravte dojčenskú výživu podľa návodu a pridajte odporúčané množstvo kvapiek podľa tabuľky.

Coliprev cena


ColiPrev kvapky 15 ml je možné dostať v každej lekárni alebo na internete.

Priemerná cena sa pohybuje okolo 13 €, a to v závislosti od predajného miesta a výrobcu.

Aktuálne najvýhodnejšie nakúpite na stránke drmax.sk, kde balenie ColiPrev kvapky 15 ml stojí 11,99 € (zdroj: Heureka).

ColiPrev

coliprev

15 ml
 Výhodná cena a DOPRAVA ZADARMO
 11,99 €
(platí ku dňu 12.3.2019)

Upozornenie


 • prípravok nie je klasifikovaný ako liek ani náhrada plnohodnotnej pestrej stravy
 • dodržiavajte odporúčané dávkovanie a neprekračujte hodnoty uvedené v letáku
 • doteraz neboli zistené žiadne vedľajšie účinky vyvolané užívaním prípravku. V prípade pretrvávajúcich problémov sa poraďte s lekárom.
 • kvapky nepridávajte do príliš teplých alebo studených tekutín a stravy
 • po otvorení balenia spotrebujte do 3 týždňov, nepoužívajte po dátume exspirácie
 • skladujte v originálnom balení mimo dosahu detí na tmavom mieste pri teplote 25°C

Výhody a nevýhody


 • prírodné zloženie upokojuje podráždené detské bruško pri intolerancii laktózy
 • jednoduché dávkovanie a dobrá dostupnosť
 • klinicky potvrdené účinky

 • vysoká teplota tekutín a stravy vedie k zníženiu účinkov laktázy
 • rieši problém detskej koliky, iba ak je vyvolaná intoleranciou laktózy

Záverečné zhodnotenie


V záverečnom hodnotení vychádzam zo skúseností mojej známej, ktorá sa nedávno stala mamičkou. Ako prvorodička mi veľakrát opisovala aký prežívala stres, keď sa objavili problémy s kolikou. Lekár jej odporučil kvapky ColiPrev, ktoré veľmi rýchlo zaúčinkovali, a preto si veľmi pochvaľuje a nedá na ne dopustiť.

Na rôznych diskusných fórach si mamičky často vymieňajú rôzne tipy a rady, ako pomôcť svojim bábätkám.

Veľmi často odporúčajú práve kvapky ColiPrev ako účinnú pomoc. Uvádzajú, že kvapky utlmujú sprievodné príznaky koliky, ktoré sa po pár dňoch užívania úplne stratia.

Doplnok stravy s obsahom enzýmu laktázy často bezradným mamičkám odporúčajú aj v lekárňach.

ColiPrev hodnotím ako kvalitný a bezpečný prípravok na detskú koliku vyvolanú intoleranciou laktózy. Jeho účinky sú klinicky overené, odporúčajú ho lekári, ako aj samotní rodičia.

Prehľad


Zdravie

Kvalitný doplnok stravy pre deti.

Cena

Výhodná cena produktu.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť trávenia.

Hlavné výhody

 • Skvelé účinky pri detskej kolike
 • Výhodná cena produktu

 • Dobrá dostupnosť prípravku
 • Overené zloženie

Záverečné hodnotenie

coliprev

4.2/5 - (10 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu