Degasin – Cena, užívanie a skúsenosti + (recenzie)

TrávenieDegasin - Cena, užívanie a skúsenosti + (recenzie)

degasin jedno balenie cena recenzia užívanieNa nepríjemné pocity nafúknutia a plynatosti je v súčasnej dobe dostupný ďalší výživový prípravok vo forme kapsúl.

Degasin je výživový doplnok bez viazanosti na lekársky predpis, ktorý  účinne bojuje s nepríjemným nadúvaním a nafukovaním.

Prípravok pomáha upravovať množstvo plynov v črevách a zároveň zlepšuje činnosť celého tráviaceho systému.

Ak to teda nejde inak, s týmto výživovým prípravkom je možné dosiahnuť plnohodnotné zlepšenie trávenia bez nežiaducich vedľajších prejavov, akými sú zvýšená plynatosť či nafúknutie v črevách.  

Čo to je?


Degasin je doplnok stravy vo forme mäkkých želatínových tabliet (kapsúl), ktoré nie sú viazané na lekársky predpis (ide však o oficiálnu a legálnu zdravotnícku pomôcku).

Výživový prípravok má vyšší obsah účinnej látky s názvom Simetikón, ktorá pomáha redukovať množstvo plynov v črevách respektíve v celom tráviacom trakte.

Výsledkom dlhodobého užívania výživového prípravku Degasin je predovšetkým optimálne fungovanie tráviaceho ústrojenstva bez nepriaznivých vedľajších prejavov, akými je zvýšená plynatosť (nadúvanie či nafukovanie).

 Úľava sa dostavuje aj pri črevných a brušných problémoch predovšetkým u ľudí s gastrointestinálnymi problémami zapríčinenými vytváraním plynov (pri nadúvaní, plynatosti a brušnej tenzii).

Ide o zdravotnícku pomôcku, ktorú je možné užiť tiež pred dôležitým diagnostickým vyšetrením, ktoré sa má uskutočniť v dutine brušnej.

Účinky


 • Zloženie prípravku znižuje tvorbu plynov a s tým spojené nepríjemné pocity nafukovania a plynatosti
 • Pomáha zmenšovať plynové tiene v tráviacom ústrojenstve
 • Zlepšuje celkovú činnosť v tráviacom trakte, podporuje trávenie
 • Vyvoláva zmiernenie pri črevných a brušných problémoch
 • Vhodný aj k účinnejšiemu diagnostickému vyšetreniu pri rádiografii, endoskopii alebo pri vyšetrení ultrazvukom


degasin jedno balenie cena recenzia užívanie  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Degasin? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


Výživový prípravok Degasin má účinné zloženie, ktoré upokojuje a zabraňuje nepríjemnému nafukovaniu a plynatosti v ľudskom organizme.

Celkové zloženie prípravku účinne zmierňuje nežiaduce prejavy pri črevných a brušných problémoch predovšetkým u osôb s gastrointestinálnymi ťažkosťami, ktoré vznikajú predovšetkým vytváraním plynov v črevách pri nafukovaní, plynatosti a brušnej tenzii.

Čo sa týka účinnej látky v prípravku, je ňou látka menom Simetikón, ktorá sa nachádza v prípravku, konkrétne v 1 tablete, v množstve 280 mg.

Viacerými vedeckými výskumami sa potvrdilo, že látka simetikón pomáha účinne zmierňovať celkové napätie vzduchových bublín, ktoré sa nachádzajú v samotnom tráviacom ústrojenstve. Celkový priaznivý účinok sa dostavuje predovšetkým v podobe, že simetikón zmenšuje množstvo plynov, to znamená, že je znížená celková plynatosť a nadúvanie. Táto látka zároveň pomáha znižovať plynové tiene v trávení (tráviacom ústrojenstve).

Povedzme si následne viac o látke simetikón.

To čo vieme povedať o tejto látke je, že ide o silne pôsobiacu látku s obsahom silikónového oleja, ktorá znižuje penivosť.

Čo sa týka silikónového oleja, ide o polydimethylsiloxan a jeho činnosť sa zabezpečuje prímesou oxidu kremičitého. Jednoducho povedané, simetikón pomáha eliminovať vonkajší nápor (záťaž) plynových bubliniek, ktoré sa nachádzajú v obsahu čriev v ľudskom tele.

Činnosťou tejto aktívnej látky bublinky, ktoré vzniknú sú eliminované a úplne zanikajú, čiže plyn ktorý vznikne pozvoľne opustí črevo prirodzenou cestou, nie formou nadúvania a plynatosti.

Výsledkom pôsobenia tejto aktívnej látky je teda  zdravé črevo bez nadbytočných plynov a brucho bez bolesti a záťaže. Okrem spomínanej účinnej látky simetikón sa nachádza v 1 kapsule výživového prípravku Degasin aj látka glycerol, želatína, oxid titaničitý s označením E171, sorbát draselný, farbivo oranžo-žltej farby s označením E110 a látka azorubín s označením E122 (zdroj).

Degasin dávkovanie a užívanie


 • Výrobca odporúča užívať prípravok (zdravotnícku pomôcku) iba dospelým jedincom – mužom a ženám
 • Je potrebné užívať 1 až 2 kapsuly zakaždým po väčšom jedle
 • Kapsuly je potrebné zapiť potrebným množstvom tekutín, najlepšie väčším pohárom čistej vody
 • Ak sa rozhodnete prípravok užiť pred dôležitým diagnostickým vyšetrením, je potrebné sa pri dávkovaní a užívaní prípravku riadiť pokynmi svojho lekára alebo lekárnika respektíve informáciami v príbalovom letáku prípravku
 • Pred prvým a ďalším použitím prípravku je potrebné sa riadiť pokynmi výrobcu
  v príbalovom letáku

Cena


V recenzii bol použitý výživový prípravok a zdravotnícka pomôcka v jednom Degasin od výrobcu Arkopharma (FRA) respektíve od českého držiteľa rozhodnutia v našej krajine Walmark, a. s. .

V čase písania recenzie (18.7.2018) sa cena výživového prípravku na internetovej stránke overeného obchodu drmax.sk pohybovala  na úrovni 5,69 € za 32 kapsúl. Pri užívaní 1 kapsule denne sa cena za dennú dávku pohybuje, pri vyššie uvádzanej cene za celé balenie 32 kapsúl, na úrovni 0,18€ za kapsulu.

Kúpou produktu cez spomínaný internetový obchod drmax ušetríte pri kúpe 1,20€ z bežnej ceny prípravku (pôvodná cena prípravku bola 6,89€ s Dph). Navyše nákupom produktu je možné získať NAVYŠE 22 bodov na vernostnú kartu Dr. Max.

 Dopravu ZADARMO pri kúpe tohto produktu je možné získať pri nákupe a objednávke v sume nad 9,90€.

Degasin

degasin jedno balenie cena recenzia užívanie

 32 mäkkých kapsúl
 Výhodná cena
 5,69€
(platí ku dňu 18.7.2018)

Upozornenie


 Prípravok je určený len pre dospelých. Nie je vhodný pre deti a tehotné ženy! Nie je vhodný ani pre osoby, ktorým môže vzniknúť alergická reakcia na niektorú z látok, ktoré sú obsiahnuté v prípravku. Výrobca odporúča prípravok konzumovať na zmiernenie tráviacich problémov po každom jedle. Doposiaľ neboli v súvislosti s užívaním prípravku zistené žiadne nežiaduce nepriaznivé účinky a prejavy na ľudskom organizme. Môže sa však prejaviť (kvôli prítomnosti látky simetikón) zhoršenie funkcie štítnej žľazy.

 Prípravok je zdravotníckou pomôckou (výživovým prípravkom), nie liekom a nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy. Užívanie prípravku je dobré konzultovať so svojím lekárom alebo lekárnikom. Pred prvým použitím prípravku je dobré precízne preštudovať príbalový leták.

 Neodporúča sa prekračovať maximálnu dennú dávku. V prípade skladovania platí, že prípravok je potrebné skladovať mimo dosahu detí, na tmavom, suchom mieste pri izbovej teplote do 25 stupňov Celzia. Po uplynutí doby použiteľnosti je potrebné výrobok vrátiť späť do lekárne.

Hodnotenie


Pri písaní tejto recenzie sme prešli rôzne internetové fóra a našli niekoľko hodnotení degasinu. Niektorí ľudia riešili otázku, či je lepší degasin alebo espumisan?

V jednom z hodnotení bolo uvedené, že na rozdiel od espumisanu degasin funguje. Nech sa páči, pozrite si hodnotenia.

Výhody a nevýhody


 • Skutočná pomoc pri zhoršenom trávení, nafúknutí a nadúvaní
 • Účinné zloženie, vysoký obsah účinnej látky v 1 kapsule
 • Mäkké želatínové kapsule
 • Prijateľná cena produktu
 • Zloženie prípravku obsahuje (okrem iného) aj vitamíny a minerály

 • Nie je vhodný pre tehotné ženy a deti
 • Malé balenie

Naše hodnotenie


Čo je to za produkt Degasin? Možno ste sa doteraz pýtali aj vy.

Teraz to už vieme, že  Degasin je výživový prípravok proti znižovaniu nafúknutia a plynatosti.

Pravdupovediac, do dnešného dňa som ani ja netušil, že takýto prípravok existuje (skôr počuť viac o iných komerčnejších prípravkoch v médiách na daný účel). Kto by nepoznal nepríjemný pocit plnosti, nafukovania a plynatosti v črevách a bruchu respektíve v celom tráviacom ústrojenstve.

Je to už raz tak, každého z času na čas (ak to nie je chronický problém) potrápia takéto nepríjemné, ba až intímne problémy. Je dobré ale vedieť, že na tieto problémy a ťažkosti existuje pomocník zo skupiny výživových prípravkov a doplnkov stravy, na ktorý nepotrebujete lekársky predpis.

Navyše je to aj legislatívne ustanovená zdravotnícka pomôcka, ktorá je určená iba pre dospelých jedincov (deti, tehotné a dojčiace ženy sa im však musia vyhýbať, čo možno považovať za menšie mínus, keďže napríklad novorodenci či malé deti častokrát trápi nepríjemná brušná kolika z materského mlieka).

Na druhej strane nemám čo iné vytknúť tomuto výživovému prípravku  proti nafukovaniu a zvýšenej plynatosti.

Prijateľná cena, vysoký obsah účinnej látky už v 1 kapsule a to všetko v príjemnej kapsule a sfarbení (až 280 mg simetikónu v 1 kapsule) s pozitívnymi ohlasmi na internete, robia z tohto prípravku skutočného a overeného pomocníka na tráviace problémy, i keď ešte stále ho pozná veľmi málo ľudí.


degasin jedno balenie cena recenzia užívanie  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Degasin? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Je dobré, že o ňom budete vedieť už aj vy a hlavne ak vás trápia predovšetkým črevné a brušné problémy respektíve gastrointestinálne problémy, ktoré sú zapríčinené vytváraním plynov (pri nadúvaní, plynatosti a brušnej tenzii).

Pozitívom tiež je, že tento prípravok môžete použiť aj pred významným diagnostickým vyšetrením v oblasti dutiny brušnej, aby ste si zlepšili celkové výsledky vyšetrenia.

Záverečné hodnotenie


V samom závere tejto recenzie som presvedčený, že výživový prípravok Degasin má opodstatnenie a mohol by pomôcť viacerým z nás predovšetkým pri tráviacich problémoch, len sa o ňom musí dozvedieť čo najviac ľudí, aby mohol pomôcť.

Pokiaľ teda mávate spomínané tráviace problémy, môžete už dnes skúsiť prekonať ich podľa mňa celkom účinnými Degasin tabletkami, ktoré nemusia vôbec sklamať, práve naopak.

Zdravie

Skvelé účinky na trávenie.

Cena

Prijateľná cena za jedno balenie.

Kvalita

Účinné a funkčné zloženie.

Zameranie

Úzko zameraný na problémy s trávením a nafukovaním.

Hlavné výhody Degasinu

 • Skvelé účinky pri nadúvaní a nafukovaní
 • Ľahko stráviteľné kapsule

 • Prijateľná cena
 • Kvalitné zloženie

Záverečné hodnotenie

degasin jedno balenie cena recenzia užívanie

4/5 - (9 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu