NO-SPA – Cena a dávkovanie (recenzia)

TrávenieNO-SPA - Cena a dávkovanie (recenzia)

NO-SPA je najpoužívanejším  liekom proti kŕčom hladkého svalstva. Je voľnopredajným liekom, a to znamená, že  nie je viazaný na lekársky predpis narozdiel od NO-SPA s 80 mg účinnej látky v tablete a NO-SPA injekčného roztoku, ktoré sú viazané na lekársky predpis.

Ak sa chcete dozvedieť viac o jeho užívaní, zložkách a prípadných vedľajších účinkoch, prečítajte si našu recenziu.

Cenový prehľad

O výrobcovi NO-SPA


Zentiva je medzinárodná farmaceutická spoločnosť registrovaná v Nizozemsku, ktorá vyvíja, vyrába a predáva geenrické produkty. Bola založená v roku 1998, ale začiatky tejto spoločnosti siahajú až do 15. Storočia. Jej sídlo sa nachádza v Amsterdame.

Portfólio v súčasnosti tvorí 500 produktov a 800 liekových foriem. Spoločnosť Zentiva je tretia najväčšia a najrýchlejšie rastúca výroba generík v Európe. Pokrýva širokú škálu terapeutických oblastí:

 • kardiovaskulárne ochorenia
 • centrálny nervový system
 • poruchy gastrointerestinálneho traktu a metabolické poruchy
 • protizápalové lieky a lieky proti bolesti
 • poruchy krvi
 • antiinfektíva
 • urológia
 • respiračné ochorenia

Poslaním spoločnosti Zentiva je zabezpečovať pre pacientov spoľahlivý prístup k hodnotným, cenovo dostupným a vysoko kvalitným, bezpečným a účinným liekom.

Účinky NO-SPA


NO-SPA sa používa pri:

 • kŕčoch hladkého svalstva v súvislosti s chorobami žlčníka a žlčových ciest, zápale žlčníka a močových ciest často spojenom so žlčovými kameňmi, zápale tkaniva okolo žlčníka, zápale žlčovodu.
 • kŕčoch hladkého svalstva obličiek a močových ciest: obličkové a močové kamene, zápal obličkovej pamvičky, zápal močového mechúra, kŕče močového mechúra.
 • kŕčoch hladkého svalstva tráviaceho traktu: žalúdočné a dvanástnikové vredy, zápal sliznice žalúdka, kŕče vrátnika v žalúdku, zápal tenkého alebo hrubého čreva, spastický zápal hrubého čreva spojený so zápchou a plynatosť pri szndróme dráždivého čreva.
 • zvieravých bolestiach hlavy
 • gynekologických chorobách: bolestivá menštruácia


no spa  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať NO-SPA? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


Liek NO-SPA 40 mg obsahuje liečivo s názvom drotaveríniumchlorid.

1 tableta obsahuje 40 mg účinnej látky.

Tablety NO-SPA 40 mg sú vypuklé žltés označením ,,spa” vyrazeným na jednej strane.

Drotaveriníniumchlorid, derivát izochinolínu pôsobí priamo na hladké svlastvo. Má spazolytický účinok, to znamená, že uvľnuje kŕče hladkého svalstva tráviaceho traktu, ciev a orgánov.

Drotaverín pôsobí tiež na hladké svaly ciev, na hladké svaly žlčovách ciest, močopohlavného a tráviaceho traktu. Neovplyvňuje vegetatívny nervový systém, teda nervy neovládané vôľou a je vhodný aj pre pacientov so zeleným zákalom alebou hypertrofiou prostaty.

Ďalšie zložky:

Magnéziumstearát

Stearát horečnatý sa vyskytuje v prírode a získava sa synteticky. Je to pevná biela látka, ktorá nie je rozpustná vo vode. Všeobecne je považovaná za bezpečnú. Používa sa ako stabilizátor, protihrudkujúca látka, odpeňujúca prísada a najčastejšie ako plnidlo pri výrobe tabliet a toboliek. Pri tejto latke sa nezistili žiadne nažiadúce účinky na organizmus.

Mastenec

Používa sa ako farmaceutická pomocná látka. Väčšinou sú základy zásypov zmesí jemne práškovaných látok ako napr. mastenec, ktorý je anorganickou zložkou zásypov.

Povidón

Povidón je komplexná zlučenina dobre rozpustná vo vode, etanole, izopropanole, polyetylénglykole a glycerole. U povidónu bola preukázaná široká baktericídna účinnosť.

Kukuričný škrob

Kukuričný škrob je makromolekulárna látka syntetizovaná rastlinami. Je to biely prášok bez chute a vône , nerozopustný v studenej vode. Je nejednotný polysacharid, jeho základnou zložkou je glukóza, ktorá vytvára dva rôzne oddeliteľné polycharidy: amylózu a amylopektín. Kukuričný škrob zohráva dôležitú úlohu vo farmaceutickom priemysle ako pomocná látka pri výrobe liekov.

Monohydrát laktózy

Laktóza je prirodzený mliečny cukor, ktorý sa nachádza v mlieku a ostatných mliečnych výrobkoch. Laktáza je špeciálny enzým, ktorý túto mliečnu zložku v trávicom trakte štiepi.

V poslednom čase pribúda čoraz viac ľudí, ktorí majú laktózovú intoleranciu, teda neznášanklivosť mliečneho cukru. Práve tí by mali zvýšiť opatrnosť pri užívaní liekov. Často však zabúdajú na to, že laktóza ich môže prekvapiť aj v liekoch. Používa sa totiž pri výrobe tabliet a kapsúl.

Dávkovanie


Balenie NO SPA 40mg obsahuje 24 alebo 60 tabliet.

Like je určený pre mužov, ženy a deti do 1 rpla na uvoľnenie kŕčov hladkého svalstva.

Obvyklá dávka:

 • dospelí: 3-6 tabliet denne v 2-3 rozdelených dávkach
 • deti od 1 roka: dávkovanie stanoví lekár

V prípade predávkovania sa u vás môžu vyskytnúť poruchy srdcového rytmu  a vedenia vzruchu, vrátane kompletnej blokády Tawarových ramienok (špecializovaný vodivý systém srdca) a zastavenia srdca, ktoré môžu byť smrteľné.

Pri predávkovaní musí byť pacient pozorne sledovaný a liečba má byť symptomatická a podporná.V takom prípade kontaktujte svojho lekár, ktorý vás bude monitorovať.

Užívanie


Tablety sa užívajú celé a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny.

Je potrebné dodržiavať odstup medzi dávkami.

Liek užívajte vždy presne tak ako vám odporučil váš lekár alebo lekárnik.

V prípade, že sa váš stav nezlepší vyhľadajte lekára.

Cena


Tento účinný liek proti kŕčom hladkého svalstva je dostupný v nami overených lekárniach Dr.Max. Cena za 24 tabliet je 5,69€. V prepočte to vychádza 0,23€ za jednu tabletu.

NO-SPA

no spa

 24 tabliet
 Výhodná cena
 5,69€
(platí ku dňu 1.11.2018)

Upozornenie


 U pacientov s precitlivenosťou na drotaveríniumchlorid alebo ostatné zložky obsiahnuté v prípravku, nepoužívajte NO-SPA 40 mg ak:

 • máte ťažké zlyhanie funkcie obličiek alebo pečene
 • máte ťažkú srdcovú nedostatočnosť
 • podávanie deťom mladším ako 1 rok je kontraindikované

Ak práve užívate, užívali ste alebo chystáte sa užívať ďalšie lieky, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Pri súčasnom užívaní s levodopou sa znižuje jej antiparkinsonický účinok, inak povedané, zhoršuje tras a svalovú stuhnutosť.

Ak máte nízky krvný tlak, užívanie NO-SPA si vyžaduje zvýšenú opatrnosť.

V tehotenstve alebo pri dojčení, alebo ak si myslíte, že ste tehotná či plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom predtým než začnete užívať tento liek.

Pri užívaní tohto lieku tehotnou ženou je potrebná opatrnosť. Neodporúča sa užívať like NO-SPA počas dojčenia.

Vedľajšie účinky


Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa nemusia prejaviť u každého.

Zriedkavo sa môže vyskytnúť nevoľnosť, zápcha, bolesti hlavy, závraty, nespavosť, búšenie srdca, zníženie krvného tlaku, alergické reakcie sprevádzané opuchom, žihľavkou, vyrážkou, svrbením.

Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, vyhľadajte svojho lekára alebo lekárnika.

Skladovanie


Liek uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí. Dodržujte doporúčané dávkovanie a terapeutický režim.

Pred použitím si pozorne prečítajte príbalový leták.

Nepoužitý liek vráťte do lekárne, pomôžete tak chrániť životné prostredie.

Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Výhody a nevýhody


 • rýchlo zaberá
 • nedráždi žalúdok
 • je vhodný pri bolestivej menštruácii
 • zaberá aj pri pooperačných bolestiach
 • pomáha pri tráviacich ťažkostiach
 • vhodný ako pomocná liečba pri bolestiach hlavy

 • nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy
 • môže spôsobovať vedľajšie účinky

Najčastejšie otázky a odpovede


Čo robiť v prípade ak mám naozaj silné bolesti a obávam sa, že NO-SPA nebude stačiť. Je možné kombinovať s Ibuprofenom?

NO-SPA je vhodný like na riešenie bolestivej menštruácie. Je možné kombinovať ho s Ibalginom. Jeho účinok nastupuje cca hodinu po užití a trvá cca 6-8 hodín.

 Vždy som si myslela, že NO-SPA pôsobí len pri menštruačných bolestiach. Pomáha skutočne aj pri problémoch so žalúdkom?

NO-SPA účinkuje hlavne ak ide o kŕče hladkého svalstva, takže účinkuje aj pri kŕčoch v tráviacom trakte.

 Môže NO-SPA ublížiť bábätku? Lekár mi predpísal na základe bolestí v podbrušku. Beriem ich dvarkát denne už prvý týždeň a lekár mi predpísal 2 balenia.

NO-SPA sa predpisuje skôr pri obličkovej alebo žĺčnikovej kolike. Neprepdisuje sa bežne na vami uvedené problémy v tehotenstve. V období záchvatu sa požívajú aj v tehotenstve, ale počas prvého trimestra sú vhodnejšie iné preparáty.

Naše hodnotenie


NO-SPA 40 mg je liek, ktorý patrí medzi takzvané spazmolytiká, to znamená lieky, ktoré sa používajú na uvoľnenie kŕčov hladkého svalstva. Taktiež sa používa na kŕče v súvislosti s chorobami žlčníka, tráviacim systémom, so zvieravými bolesťami hlavy a bolestivou menštruáciou.

Medzi najväčšie výhody zákazníci uvádzajú, že NO-SPA nedráždi žalúdok a má rýchly nástup účinku. Bohužiaľ ako všetky lieky môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré zahŕňajú aj alergické reakcie na niektorú zo zložiek. Taktiež v prípade výskytu vedľajších účinkov je pre vedenie vozidla a obsluhu strojov potrebné individuálne zváženie.

Preto ak spozorujete, že liek nepriaznivo vplýva na váš organizmus, poraďte sa so svojím lekárom.

NO-SPA 40 mg je považovaný za najúčinnejší liek proti kŕčom avšak netreba to s ním preháňať. Dôležité je dodržiavať uvedené dávkovanie a nepoužívať liek po dátume exspirácie.

Zdravie

Skvelé účinky.

Doprava

Lacné poštovné.

Kvalita

Účinné zloženie.

Zameranie

Úzko zameraný na kŕče.

Hlavné výhody NO SPA

 • Účinné zloženie
 • Jednoduchá aplikácia

 • Skvelé účinky
 • Ľahko prenosný

Záverečné hodnotenie

no spa

3.9/5 - (20 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu