Arko Defenses – Cena, recenzie a skúsenosti

ImunitaArko Defenses - Cena, recenzie a skúsenosti

arko defensesSilné a odolné telo voči všetkým škodlivým a nezdravým vírusom je snom každého z nás.

Niet sa čo čudovať. Častá chorobnosť, únava, vyčerpanosť, bolesti, opuchy či zápaly.

Súčasný rýchly spôsob života si častokrát vyberá svoju daň a to konkrétne  oslabenie a narušenie obranyschopnosti organizmu (imunity).

Často to však zistíme až vtedy, keď je už neskoro, keď sa cítime zle a slabo.

Na posilňovanie imunity je potrebné myslieť skôr a pravidelne, aby sa nič podobné neprihodilo a organizmus dokázal odolávať aj náročnejším zdravotným stavom, keď je telo skúšané.

V rámci prevencie na posilnenie imunity tu máme ďalší  výživový pomocník Arko Defenses Adult.

V recenzii bude spomenuté všetko, čo je potrebné a zaujímavé, predovšetkým jasný a podrobnejší popis produktu, jeho účinky a zloženie, tiež cena, za akú sa dá kúpiť a kde konkrétne ho môžete zakúpiť.

Rovnako pripojíme aj hodnotenie prípravku a skúsenosti s ním a nebudú chýbať ani ďalšie zaujímavé informácie potrebné či už k používaniu alebo ku kúpe spomínaného prípravku.

Čo to je?


Arko Defenses Adult je výživový doplnok s vyšším obsahom živých a životaschopných bakteriálnych kultúr mliečneho kvasenia (v množstve viac ako 10 miliárd), k tomu ešte treba pridať betaglukán, kolostrum, vitamín D, selén a zinok spolu so sladidlom a cukrom.

Čo sa týka spomínaných baktérií, prípravok obsahuje predovšetkým baktérie typu Lactobacillus paracasei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus a Lactobacillus acidophilus.
 

Arko Defenses Adult je výživový prípravok pre dospelých od distribútora a dodávateľa SD PHARMA SK a jedno balenie obsahuje 7 samostatných fľaštičiek (pitných dávok) pre účinný a silný 7-dňový liečebný program predovšetkým na aktívnu podporu obranyschopnosti organizmu (imunity).

Účinky


 • Viac ako 10 miliárd živých kultúr na podporu obranyschopnosti organizmu
 • Prípravok podporuje činnosť všetkých orgánov v tele
 • Zloženie prípravku zlepšuje fungovanie celkovej imunity
 • Vhodný aj ako prevencia na zlepšenie imunity a obranyschopnosti pred vírusovými ochoreniami (predovšetkým chrípkou a prechladnutím)


arko defenses  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Arko Defenses? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


Prípravok Arko Defenses Adult patrí do skupiny výživových doplnkov, ktoré pomáhajú dopĺňať ľudskému telu dostatočné množstvo živých probiotických kultúr mliečneho kvasenia – v množstve viac ako 10 miliárd (to znamená, že v 1 dávke  výživového prípravku Arko Defenses Adult získa ľudský organizmus viac ako 10 miliárd CFU, živých probiotických mikroorganizmov).

Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus paracasei…

Konkrétne ide o baktérie typu Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus paracasei, Lactobacillus plantarum a Lactobacillus rhamnosus. Lactobacillus acidophilus sú najznámejšie probiotiká z tohto druhu probiotík a majú priaznivý vplyv pri žalúdočných a tráviacich problémoch (zlepšujú celkové trávenie). Rovnako sú užitočné aj pri ďalšom nepríjemnom probléme, častej riedkej stolici.

Tento druh probiotík tiež pomáha udržovať rovnováhu probiotických baktérií v črevách pri liečbe antibiotikami a v neposlednom rade zlepšujú stavy intolerancie laktózy. Lactobacillus plantarum sú rovnako prospešným druhom probiotík pre ľudský organizmus.

Najväčší význam tohto druhu probiotík spočíva v tom, že viažu na seba významnú esenciálnu aminokyselinu lysín, ktorý má priaznivý vplyv v prekonávaní vírusových látok. Tento druh probiotík ochraňuje aj vitamíny, tiež antioxidanty a znižuje škodlivé látky v potrave.

Celkovo zlepšujú aj chorobné stavy pri syndróme dráždivého čreva. Lactobacillus rhamnosus pomáhajú predovšetkým pri akútnej riedkej stolici (najmä u detí) a taktiež účinne ničia patogénne organizmy, ako sú Clostridia, Listéria, Clostrídia, Salmonella a Shigella.

Kolostrum

Okrem probiotických látok výživový prípravok obsahuje aj ďalšie látky a to konkrétne  látku kolostrum a betaglukán. Látka kolostrum je známou látkou mliečnej žľazy, je to prvé mlieko z mliečnych žliaz ženy hneď po pôrode (v tomto a v ostatných výživových prípravkoch je obsiahnutý extrakt z prvého kravského mlieka, ktoré je na 95 % podobné materskému mlieku).

Kolostrum je významnou látkou na podporu obranyschopnosti a tiež na podporu regenerácie a rastu. Je to výnimočná látka, ktorá je bohatá na výživné látky, ktoré značne a priaznivo ovplyvňujú obranyschopnosť organizmu.

Ide predovšetkým o látky imunoglobulíny (tieto látky značne zlepšujú odolnosť organizmu voči vírusovým ochoreniam).


  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Kolostrum? Vyskúšajte napríklad Colostrum od Advance Nutraceutics. Zobraziť v obchode

Betaglukán

Okrem nich sa v tejto látke nachádzajú aj cenené vitamíny, minerálne látky, proteíny, rastové látky a podobne. Látka betaglukán je prírodný polysacharid, ktorého najvýznamnejšou funkciou je chrániť ľudský organizmu pred parazitnými a bakteriálnymi ochoreniami, ktoré číhajú na nás na každom kroku.

 Je to silný antioxidant, čiže v krátkosti povedané, ničí všetky premnožené toxické látky v organizme.

Rovnako podporuje organizmus pri nádorovej /onkologickej/ liečbe. Z vitamínov obsahuje výživový prípravok len 1 vitamín a to konkrétne Vitamín D (takzvaný „slnečný“ vitamín). Zo stopových prvkov prípravok obsahuje prvky selén a zinok.

V minulosti výživový prípravok Arko Defenses Adult neobsahoval žiadny vitamín, v súčasnosti je obohatený aj o 1 cenný vitamín, ktorým je vitamín D (hovorovo známy ako „slnečný“ vitamín), ktorý sa jednoducho rozpúšťa v tukoch. Hlavnou funkciou vitamínu D je pomoc pri liečení zápalov spojiviek, podporuje črevné vstrebávanie vápnika a fosforu zo stravy a tým je zabezpečený ich plnohodnotné využitie pri rasti kostí.

Zinok

Ako už dobre vieme, prirodzenou formou podpory tvorby tohto vitamínu je pobyt na slnku. Stopový prvok zinok podporuje obranyschopnosť organizmu, čiže celkovú vitálnosť a životaschopnosť celého organizmu, takže ľudské telo bude razom odolnejšie voči nepriaznivejším vplyvom okolitého prostredia.

Tento stopový prvok má rovnako veľký význam predovšetkým pre mužské telo, nakoľko pomáha podporovať mužskú plodnosť a potenciu (zvyšuje aj  počet spermií v ejakuláte a pohyblivosť spermií).

Okrem toho stopový prvok zinok  zlepšuje tvorbu mužského pohlavného hormónu testosterónu.

Ak by ste to ešte nevedeli, zinok redukuje aj celkové starnutie buniek v ľudskom tele a súčasne je to aj veľmi mocný antioxidant, ktorý odstraňuje z tela všetky nebezpečné toxické látky, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy, ak by sa v tele radikálne zvýšil ich počet.

Okrem týchto látok samotný výživový prípravok obsahuje ešte aj sladidlo a cukor.

Dávkovanie a užívanie


 • Výrobca odporúča užívať 1 dávku (pitný roztok vo fľaške) denne v ranných hodinách v intervale 7 dní
 • Balenie prípravku obsahuje celkovo 7 dávok (fľašiek) na 7 dní
 • V prípade použitia prípravku je potrebné dodržať presný návod na použitie
 • Stručne povedané, je potrebné začať tým, že palcom stlačíte viečko spôsobom, aby ste začuli kliknutie (cvaknutie) respektíve ak má fľaštička zariadenie na otváranie, tak uzáver otvorte s ním pevným zatlačením, až budete počuť dvojité kliknutie (takto sa otvorí viečku fľašky a bude možné obsah nasypať do roztoku)
 • Práve stlačením viečka sa aktívne látky (probiotiká) dostanú do roztoku
 • Samotný obsah uzáveru je potrebné nasypať do roztoku a následne je treba celkový obsah silno premiešať
 • Až potom je možné otvoriť uzáver a následne vypiť takto pripravený probiotický nápoj
 • Súčasťou 1 balenia je 7 pitných dávok (fľašiek s roztokom)

Cena


V tejto recenzii bol hodnotený výživový probiotický prípravok Arko Defenses Adult od výrobcu ARKOPHARMA (FRA) respektíve slovenského dodávateľa a distribútora SD PHARMA SK, s.r.o. (SVK).

Ide o výživový doplnok stravy, k užívaniu ktorého  nie je potrebný lekársky predpis. Prípravok je možné zakúpiť v známom a overenom internetovom obchode www.drmax.sk.

Po detailnejšom porovnávaní cien podľa spomínaného obchodu sme zistili, že výživový prípravok Arko Defenses Adult stojí od 15,99 € s DPH (v čase písania recenzie 16.2.2024). Samotné balenie prípravku obsahuje 7 dávok (7 fľašiek s roztokom).

Pri prerátaní 1 dennej dávky, pri uvádzanej cenne prípravku vychádza cena 1 fľaštičky roztoku na 2,28 €. 1 balenie prípravku vydrží na 7 dní, čo znamená približne 1 mesiac „posilnenej“ imunity (obranyschopnosti) organizmu.

Nákupom prípravku Arko Defenses Adult prostredníctvom internetového obchodu drmax.sk navyše získate 63 bodov na vernostnú kartu Dr. Max a dopravu ZADARMO (ak si zvolíte dodanie objednávky na vlastnú adresu). Ďalšou výhodou je, že výživový prípravok je v internetovom obchode skladom (okamžité vybavenie objednávky).

Arko Defenses

arko defenses

 7 jednotlivých dávok
 Výhodná cena
od 14,93 €
(platí ku dňu 18.2.2024)

Arko Defenses

arko defenses

 7 jednotlivých dávok
 DOPRAVA ZDARMA
od 15,95 €
(platí ku dňu 18.2.2024)

Upozornenie


Arko Defenses Adult je výživový doplnok pre dospelých a nie je vhodný pre deti (len pre informáciu, pre deti je určený prípravok Arko Defenses Kids v počte 5 dávok; o vhodnosti tohto prípravku je potrebné sa informovať u svojho lekára). Tehotným a dojčiacim ženám odporúča výrobca užívanie prípravku konzultovať výlučne so svojím lekárom.

 Prípravok nie je vhodný ako náhrada pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Odporúčaná denná dávka výrobcom sa nesmie prekračovať. Prípravok je potrebné skladovať mimo dosahu detí, pri teplote pod 25 stupňov Celzia, na miestach bez dosahu slnečného žiarenia a tepla, aby sa zabránilo narušeniu kvality prípravku a obsiahnutých látok!

 Pri prekračovaní odporúčaných dávok je možné sledovať laxatívne vedľajšie prejavy a účinky. Doposiaľ neboli pozorované a zistené žiadne iné nežiaduce účinky v súvislosti s užívaním výživového prípravku. Ak by sa objavili nežiaduce účinky pri užívaní prípravku, je potrebné prestať užívať alebo sa o jeho vhodnosti poradiť so svojím lekárom. Pri užívaní prípravku je dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie od výrobcu.

Hodnotenie


Prečítajte si Arko Defenses Adult recenzie ďalších ľudí na výživový prípravok pre dospelých na posilnenie imunity:

Výhody a nevýhody


 • Viac ako 10 miliárd živých probiotík v každej dávke
 • Jednoduchá aplikácia a užívanie / 1 fľaštička denne
 • Bez lekárskeho predpisu
 • Výrazné posilnenie imunity organizmu
 • Cena verzus balenie
 • Možno užívať pravidelne

 • Cena
 • Účinnosť len 1 mesiac
 • Málo známy výživový prípravok

Naše hodnotenie


Podpora imunity a celkovej obranyschopnosti je dnes aktuálnou otázkou v každom ročnom období, obzvlášť prechodnom období, kedy sú na každý ľudský organizmus kladené vyššie nároky.

Nie každé telo však dokáže úspešne odolávať škodlivým bakteriálnym a vírusovým ochoreniam. Práve preto je tu pomocník na prírodnej báze vo forme výživového prípravku, ktorý pomôže zvýšiť účinnosť boja tela proti takýmto nepriaznivým vplyvom.

Venovali sme mu pozornosť práve v tejto recenzie, ide o výživový prípravok Arko Defenses Adult, ktorý je určený pre dospelých (mužov aj ženy) na podporu imunity.

Výživový prípravok predstavuje zásobáreň s 10 miliardami probiotických kultúr, ktoré majú nakopnúť pošramotenú imunitu v každom ročnom období. Navyše vynovený prípravok obsahuje okrem probiotík aj vitamín D, betaglukán a kolostrum.

Z minerálov a stopových prvkov prípravok  obsahuje selén a zinok.

Ide o pomerne málo mediálne prezentovaný výživový prípravok, možno aj preto je na internete zatiaľ málo dostupných recenzií a hodnotení. Z tých, ktoré som našiel ku dňu písania recenzie, prevládajú pozitívne respektíve neutrálne hodnotenia a skúsenosti.

To, čo sľubuje výrobca a uvádza o prípravku však dokáže zaujať a môže presvedčiť. Mňa zaujala predovšetkým  praktickosť pri aplikácii respektíve dávkovaní prípravku (1 denná dávka 1 fľaštička), pričom v 1 balení prípravku ich nájdete hneď 7 kusov. 1 balenie vám vystačí na 7 dňovú kúru, pričom účinok prípravku výrobca odhaduje na približne 1 mesiac.

Cena necelých 16 € s dph sa môže niekomu zdať vysoká, niekomu zase nie. Je potrebné si uvedomiť, čo v danej cene dostanete a čo nie a či to nie je možné dostať aj pri inom prípravku (alebo ešte aj viac).


arko defenses  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Arko Defenses? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Záverečné hodnotenie


Ja hodnotím celkovo výživový prípravok Arko Defenses Adult ako ďalší zaujímavý prírodný doplnok stravy na podporu imunity, predovšetkým z pohľadu jednoduchého a praktického dávkovania respektíve spôsobu použitia počas dňa, keď máme toho veľa.

Rovnako ma tiež zaujalo aj samotné prírodné zloženie výživového prípravku.

Na druhej strane je však potrebné reálne povedať a priznať, že súčasný bohatý trh s probiotikami ponúka iné probiotické prípravky na prírodnej báze s dokonca oveľa vyšším podielom probiotických živých kultúr a aj s pestrejším zložením týchto látok.

Dokonca sú aj v lepšej cenovej relácii ako náš recenzovaný prípravok.

Ja teda nechávam celkové rozhodnutie na vás, či samotný výživový prípravok na podporu imunity okúsite na vlastnej koži alebo nie. Je možné, že niekomu určite sadne a reálne aj pomôže pri osobných problémoch s naštrbenou imunitou, no je zrejmé, že ako to už býva pri takýchto výživových prípravkoch, nemusí zaúčinkovať vôbec alebo len mierne a aj s nejakým vedľajším účinkom (najpravdepodobnejšie s laxatívnym podtónom).

Pokiaľ ste sa pri čítaní recenzie dostali až sem, je zrejmé, že už máte jasnejšie, čo a ako urobíte pred či pri kúpe výživového prípravku Arko Defenses Adult.

Nezabudnite však, že pre svoje deti radšej siahnite po vhodnejšom Arko Defenses Kids s 5-timi fľaštičkami.

Zdravie

Skvelé účinky na imunitu a obranyschopnosť.

Doprava

DOPRAVA ZDARMA (Dr.Max.sk)

Kvalita

Účinné prírodné zloženie.

Zameranie

Úzko zameraný na tráviace problémy a problémy s imunitou.

Hlavné výhody Arko Defenses

 • Skvelé zloženie
 • Overené účinky

 • Ľahko prenosný
 • Jednoduché dávkovanie

Záverečné hodnotenie

arko defenses

 

3.9/5 - (15 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu