8 Spôsobov, ako zvýšiť hladinu testosterónu v tele

Testosterón8 Spôsobov, ako zvýšiť hladinu testosterónu v tele

Tak ako si auto na svoj chod vyžaduje pohonné hmoty, tak mužské telo potrebuje testosterón. Tento pohlavný hormón robí chlapa chlapom.

Jeho nedostatok nepriaznivo vplýva na potenciu, zdravie, koncentráciu, motiváciu, súťaživosť a v neposlednom rade aj na príťažlivosť u opačného pohlavia.

Zvýšenie testosterónu a jeho nedostatok je už od pradávna veľmi riešená téma.

Náš výber TOP 5 prípravkov na zvýšenie testosterónu

Telo si ho dokáže prirodzene vytvárať, avšak jeho produkcia s vekom klesá. Udržiavanie optimálnej hladiny testosterónu je dôležité ako pre mladých, tak pre starších mužov. V dnešnom článku sa dozviete ako zvýšiť testosterón.

Nech sa páči – 8 overených spôsobov, ako zvýšiť testosterón u muža.

Čo je TESTOSTERÓN?

  • Testosterón je mužský hormón.
  • Vzniká v semenníkoch pomocou Leydigových buniek
  • Pôsobí na rast pohlavných orgánov, svalov, ochlpenia atď…
  • Riadi pohlavnú aktivitu v tele muža a podporuje mužnosť
  • Často je nazývaný ako mužský pohlavný hormón

1. Cvičte a posilňujte


ako zvýšiť hladinu testosterónu

Aktívny a intenzívny pohyb je ideálnou prevenciou mnohých zdravotných problémov. Okrem iného tiež pomáha vyplavovať endorfíny a stimuluje uvoľňovanie a zvýšenie testosterónu.

Akákoľvek rozumná pohybová aktivita je z tohto hľadiska prospešná, predovšetkým však silový tréning.

Vyskúšajte základné cvičenia so závažiami – bench press, mŕtvy ťah, drepy. Osvedčil sa najmä kratší, ale o to intenzívnejší tréning.

2. Dbajte na dostatok spánku


Spánkový deficit sa negatívne odrazí v mnohých oblastiach vášho života. Jednou z nich je aj znížená produkcia testosterónu a od toho odvodené symptómy. Kvalitný, 7-8 hodinový spánok dokáže divy.

U mužov, ktorí spali v noci 5 a menej hodín, sa produkcia testosterónu znížila o približne 15%.

3. Vyhýbajte sa stresu


ako zvýšiť hladinu testosterónuZrejme to vyznie ako klišé, avšak pravidelný stres je pre ľudskú psychiku a fyzické zdravie naozaj zhubný.

Znížiť jeho množstvo sa môže zdať nemožné, najmä v dnešnej hektickej dobe, kedy je človek takmer pod neustálym tlakom.

V strese však ľudské telo začne nadmerne produkovať hormón kortizol, ktorý negatívne vplýva na produkciu testosterónu. Urobte si teda veľkú láskavosť a snažte sa aktívne vyhýbať psychicky náročným situáciám, resp. osvojte si ich zvládanie.

4. Doprajte si pravidelný sex


U mužov, ktorí mali častejšie sex, bola zaznamenaná zvýšená produkcia testosterónu. Pravidelný pohlavný styk stimuluje tvorbu tohto hormónu, ktorý spätne vplýva na kvalitu milovania. Ide teda o obojstrannú výhru a zrejme najpríjemnejší spôsob, akým hladinu testosterónu v tele zvýšiť. Doprajte si teda pravidelný tanec pod perinami.

TIP: Zvýšte hladinu testosterónu pomocou výživového doplnku Primulus.  Viac info

5. Stravujte sa rozumne


ako zvýšiť hladinu testosterónuRacionálne zostavený jedálniček by mal byť alfou a omegou každého človeka. Kto teda čakal, že hladinu testosterónu vytlačí nahor bez správnej stravy, je na veľkom omyle. Vyhýbajte sa cukrom a nízkotučným potravinám.

Naopak, zvýšte príjem zdravých, nasýtených tukov (napríklad v mäse, olejoch, mliečnych výrobkoch, vajciach, orechoch…), zeleniny (predovšetkým tej zelenej) a čistej vody. Veľké nie-nie je alkohol, o drogách ani nehovoriac. Pre produkciu testosterónu je dôležité zvýšiť predovšetkým príjem zinku a vitamínov A, D, a K.

6. Nastavte tvár slnku


Možno táto rada znie bizarne, avšak kontakt so slnečnými lúčmi zlepšuje vstrebávanie vitamínu D, ktorý má blahodarný vplyv na produkciu testosterónu, ako aj na celý mužský pohlavný život. Nie nadarmo sú hladiny tohto hormónu u mužov najvyššie práve v lete.

7. Strážte si svoju hmotnosť


Vysoké množstvo tuku v mužskom tele je kontraproduktívne pre hladiny testosterónu, ktorý sa v takýchto prípadoch mení na estrogén. Za následok to má nárast „problematických“ partií, akými sú boky, stehna, prsia.

Rovnako nerozumný je aj príliš drastický úbytok váhy a podvýživa, tie s hladinami najdôležitejšieho mužského hormónu tiež riadne zatočia – negatívne. Udržujte si teda optimálnu hmotnosť.

8. Vyskúšajte výživové doplnky


Prírodné výživové doplnky alebo testosterónové tablety sú najúčinnejší spôsob ako zvýšiť hladinu testosterónu. Majú čisto prírodné zloženie a nie sú sprevádzané vedľajšími účinkami.

Podľa nás je najlepší zdroj Primulus. Ide totiž o prírodný testosterón!

Ako teda najrýchlejšie zvýšiť hladinu testosterónu?

eJoy

ejoy tablety na erekciu-ako zvýšiť hladinu testosterónueJoy je mimoriadne kvalitný výživový doplnok. Je čisto prírodného zloženia takže neobsahuje žiadne chemikálie, umelé látky a škodlivé prísady. 

Obsahuje účinnú látku Tribulus Terrestris – táto látka významne zvyšuje hladinu testosterónu v mužskom tele. Obsahuje tiež Vitamín C a D, ktoré pôsobia ako „životabudiče“.

Hlavné výhody produktu eJoy sú tie, že vám nie len zvýši testosterón, ale zlepší chuť na sex a skvalitní vašu erekciu.

Ak chcete vyskúšať eJoy, odporúčame ho zakúpiť z overenej stránky predajcu.  Oficiálny predajca.

Prečítajte si tiež našu recenziu tohto kvalitného prípravku.

E-Rex 24

ako zvýšiť hladinu testosterónu-erex24

Hlavnou úlohou E-Rexu 24 je zlepšenie erekcie. Avšak medzi jeho ďalšie účinky patrí zvýšenie hladiny testosterónu v tele.

Tento produkt obsahuje účinné prírodné látky ako Yerba Maté, Muira Puama alebo Zinok. 

Všetky tieto látky pôsobia pozitívne na zvyšovanie hladiny testosterónu. Oficiálny predajca

Hlavné výhody E-Rexu 24:

  • veľmi rýchly účinok, diskrétne doručenie
  • zlepšenie ejakulácie, zlepšenie chuti na sex

Prečítajte si našu recenziu na prípravok E-Rex 24.

Zerex Ultragold

Posledným účinným prípravkom je Zerex Ultragold. Je určený na dlhodobé užívanie. Je vhodný na zlepšenie sexuálnej kondície.

Posilňuje imunitu, znižuje stres a hlavne zlepšuje hladinu testosterónu v tele!

Zerex Ultragold taktiež obsahuje látku Tribulus Terrsetris, ktorá veľmi pozitívne vplýva na hladinu testosterónu. Oficiálny predajca

Zerex je najlepší voľnopredajný prípravok na zlepšenie erekcie. Prečítajte si jeho recenziu.

TIP: Využite zľavu 5€ na produkt  Zerex ULTRAGOLD. K objednávke jednoducho dopíšte kód „ULTRA5“

Máte nejaké iné zaujímavé tipy ako zvýšiť hladinu testosterónu v tele? Podeľte sa o ne v komentároch pod článkom.

4.6/5 - (16 votes)

3 Komentáre

  1. Dobrý deň, urban. Odporučil by som vám napríklad PRIMULUS, je to veľmi kvalitný výživový doplnok na zvýšenie testosterónu. Jeho kvalitné zloženie má okrem testosterónu vplyv aj na zvýšenie imunity.

  2. Musím sa pochváliť! Primulus som dostal na minulé vianoce od ženy. Pekné balenie, som sa vážne potešil. Dobral som prvé balenie a hneď som cítil fakt zmenu! Viac energie, lepšia nálada a aj v posteli to bolo lepšie. Bohvie či to všetko je tým primulusom, to asi nie, ale manželkine očakávania splnil nad mieru! Doteraz si ho pravidelne objednávam 🙂 Ak by bola nejaká zľava, prosím pošlite mi ju. Ďakujem.

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu