Espumisan – Cena, dávkovanie a recenzia

Plynatosť a nadúvanieEspumisan - Cena, dávkovanie a recenzia

Na nepríjemné pocity nafúknutia a plynatosti je v súčasnej dobe dostupný ďalší výživový prípravok vo forme kapsúl.

Espumisan je liek bez viazanosti na lekársky predpis, ktorý má proti penivé vlastnosti a uplatnenie má pri žalúdočno-črevných problémoch.

 Pomáha rovnako zlepšovať žalúdočno-črevné problémy, ktoré sa týkajú hromadenia plynov v črevách, rovnako aj nadúvanie respektíve nepríjemný pocit plnosti.

S týmto liekom je možné dosiahnuť skvalitnenie trávenia bez nežiaducich elementov.

Cena prípravkov z radu Espumisan

Čo to je?


Espumisan je liek vo forme mäkkých kapsúl.

Tento liek nie je viazaný na lekársky predpis, čo znamená, že je voľne dostupný v kamenných lekárňach a internetových obchodoch.

Liek  obsahuje účinnú látku Simetikón, ktorá zabezpečuje nižší podiel penivosti v tráviacom trakte a rovnako zlepšuje žalúdočno-črevné ťažkosti vďaka symptomatickej liečbe. (kompletná recenzia simethiconu…)

Užívaním lieku Espumisan je možné dosiahnuť optimálne fungovanie tráviaceho traktu bez nežiaducich elementov, akými sú predovšetkým pocit nafukovania, plynatosti, nadúvania a pocit plnosti.

Okrem toho tento liek je možné užiť pred dôležitým diagnostickým vyšetrením brucha (napríklad pred ultrazvukom alebo rtg vyšetrením).

Účinky


 • Samotné zloženie lieku redukuje množstvo plynov a pocity nafukovania, nadúvania a plnosti v bruchu
 • Potláča žalúdočno-črevné problémy, ktoré súvisia so zvýšenou tvorbou plynu /plynatosť, nadúvanie, nafúknutie, pocit plnosti a napätia v bruchu/
 • Pomáha zlepšiť trávenie a celkovú aktivitu tráviaceho traktu
 • Eliminuje príznaky problémov v žalúdku a črevách – hlasné škŕkanie v črevách
 • Zlepšuje aj nepríjemné koliky u najmenších detí
 • Nápomocný aj pre kvalitnejšie diagnostické vyšetrenie brucha


espumisan  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Espumisan? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


Liek Espumisan obsahuje účinnú liečivú látku Simetikón.

Táto látka sa vyznačuje tým, že zmenšuje podiel penivosti v tráviacom trakte (črevách) a rovnako zlepšuje žalúdočno-črevné ťažkosti vďaka symptomatickej liečbe.

Pri pravidelnom a dlhodobom užívaní látky Simetikón je možné dosiahnuť optimálne fungovanie tráviaceho traktu bez nežiaducich elementov, akým sú predovšetkým pocit plnosti, nafukovania, plynatosti a nadúvania.

V 1 tablete lieku Espumisan sa nachádza  40 mg účinnej látky Simetikón.

Účinnosť tejto látky bola predmetom skúmania do dnešného dňa viacerých vedeckých štúdií.

Zistilo sa, že  simetikón skutočne pomáha znižovať celkové napätie vzduchových bublín v tráviacom trakte.

Spomínaná účinná látka simetikón znižuje plyny v črevách, vďaka čomu je možné dosiahnuť nižšiu plynatosť a rovnako aj pocit nafúknutia a nadúvania.

Simetikón je skutočne jedinečnou látkou, pretože vďaka tomu, že obsahuje silikónový olej, dokáže účinne znížiť celkovú penivosť v črevách respektíve v tráviacom ústrojenstve.

Znamená to, že všetky  nepríjemné bubliny vznikajúce v ľudskom čreve sú priebežne redukované, ba priam úplne eliminované (plyn, ktorý vzniká v čreve, je prirodzene vytláčaný z čreva prirodzenou formou a nespôsobuje nežiaduce pocity plnosti, nafúknutia a nadúvania).

Vďaka tomuto efektu sa človek cíti pri trávení príjemnejšie a nerušivejšie pre svoje okolie.

Ďalšími zložkami, ktoré sa nachádzajú v každej jednej tablete Espumisan, sú metyl parahydroxybenzoát (E218), želatína, 85 %-tný glycerol, chinolínová žlť (E104) a rovnako aj oranžové farbivo FCF (E110) (zdroj).

Dávkovanie a užívanie


 • Podľa informácií od výrobcu pri problémoch s plynatosťou užívajú deti od 6 rokov a dospelí 2 kapsuly (t.j. 80 mg) 3 až 4 krát denne – dĺžka liečby závisí od intenzity a dĺžky pretrvávania problémov (ak si to zdravotný stav vyžaduje, liek je možné užívať aj dlhodobo)
 • V prípade prípravy na diagnostické vyšetrenie ultrazvukom a rtg vyšetrením – 1 deň pred samotným vyšetrením – 2 kapsuly 3-krát denne
 • Ráno pred samotným vyšetrením – 2 kapsuly
 • V prípade, že váš lekár určí inak samotné dávkovanie pred diagnostickým vyšetrením, je potrebné sa riadiť pokynmi svojho lekára alebo lekárnika respektíve informáciami v príbalovom letáku samotného lieku
 • V prípade spôsobu použitia lieku platí, že liek (kapsule) je potrebné užiť v celistvosti najlepšie spolu s jedlom alebo krátko po jedle, aj pred spaním, ak si to zdravotný stav vyžaduje

Cena


V tejto recenzii sme recenzovali liek Espumisan 40 mg 50 vo forme mäkkých kapsúl v množstve 50 kusov.

Výrobcom tohto lieku je nemecká firma Berlin-Chemie AG (držiteľom rozhodnutia je firma Berlin-Chemie Menarini Deuschland).

V čase písania tejto recenzie (12.8.2018) sa cena lieku Espumisan na internetovej stránke overeného obchodu drmax.sk pohybovala  na úrovni 4,99 € s DPH za 50 kapsúl.

Pri prepočítaní ceny  1 kapsule pri uvádzanej cene nám vyšla cena 0,09€ za kapsulu.

Kúpou produktu cez spomínaný internetový obchod drmax je možné získať NAVYŠE 19 bodov na vernostnú kartu Dr. Max.

Dopravu ZADARMO pri kúpe tohto produktu je možné získať pri nákupe a objednávke v sume nad 9,90€.

Espumisan

 50 kusov
 Výhodná cena
4,99€
(platí ku dňu 12.8.2018)

Upozornenie


 Liek je určený pre dospelých a pre deti od 6 rokov (pred deti mladšie ako 6 rokov je určený liek vo forme Espumisan kvapiek). Liek je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy – je však vždy vopred potrebné prekonzultovať vhodnosť užívania tohto lieku so svojím lekárom, aj keď výrobca nevylučuje jeho užívanie a bezproblémový priebeh!

 Výrobca uvádza, že liek je možné užívať aj po operačných zákrokoch (rovnako najlepšie bude prekonzultovať užívanie lieku so svojím lekárom). Počas užívania lieku sa nepreukázal žiadny vplyv na schopnosť viesť motorové vozidlá a obsluhovať strojové zariadenia. Liek môže spôsobiť alergickú reakciu na oranžovú žlť FCF (E110) a metyl parahydroxybenzoát (E218), preto nie je vhodný pre ľudí, ktorí majú alergickú reakciu na tieto látky alebo ďalšie látky obsiahnuté v samotnom prípravku.

 Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v príbalovom letáku lieku v časti 4.4. Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže vyvolať vedľajšie účinky, hoci sa nemusia prejaviť u každého. Doposiaľ neboli spozorované žiadne nežiaduce účinky súvisiace s užívaním lieku Espumisan.

 Liek je potrebné uschovávať mimo dohľadu a dosahu detí. Uchovávajte pri teplote do 30 stupňov Celzia. Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.

Hodnotenie


Výhody a nevýhody


 • Skutočne pomáha pri žalúdočných ťažkostiach
 • Zníženie nafúknutia a nadúvania ako pred užitím lieku
 • Prijateľná cena produktu
 • Známy liek
 • Dobrá dostupnosť lieku
 • Liek bez lekárskeho predpisu

 • Potrebné užívať viac kapsúl, aby sa dostavil účinok
 • Malá veľkosť balenia

Naše hodnotenie


Liek Espumisan bližšie popisuje táto recenzia. Ide o pomerne známy produkt, teda presnejšie povedané liek.

Espumisan je liek, ku kúpe ktorého  nepotrebujete lekársky predpis.

Znamená to, že ho voľne kúpite v kamennej lekárni (rovnako aj na internete), čiže nepotrebujete ísť nutne k svojmu lekárovi, ak si ho budete chcieť zakúpiť.

To však neznamená, že svojho lekára nepotrebujete, obzvlášť ak ste tehotná alebo dojčíte, či chcete dať užívať tento liek svojmu dieťatku alebo ste krátko po operácii.

Vždy pri takýchto stavoch je najlepšie konzultovať užívanie lieku so svojím lekárom.

Espumisan ako som už písal v recenzii je liek, ktorý patrí do skupiny liekov  proti nadúvaniu a nafukovaniu.

Ten nepríjemný pocit pozná zaiste každý.

Espumisan je výnimočný v tom, že odstraňuje všetky nepríjemné žalúdočno-črevné ťažkosti a to nielen u dospelých, ale aj u detí (dokonca aj u tých najmenších, ale im odporúčam Espumisan vo forme kvapiek pre jednoduchšiu aplikáciu a vstrebávanie).

Pozitívne tiež hodnotím cenu lieku, ktorá je na úrovni necelých 5 Eur za 50 mäkkých kapsúl a tiež množstvo voľne dostupných priaznivých hodnotení od ľudí, čo užili tento liek.

Záverečné hodnotenie


Som teda presvedčený, že liek Espumisan si získa aj vás (ak ho už nemáte v domácej lekárničke), najmä však ak vás budú trápiť žalúdočné alebo tráviace ťažkosti, respektíve nafúknuté brucho a nepríjemné hlasné „zvuky“ z útrob dutiny brušnej.

Dajte teda stop nepríjemným pocitom vo svojom bruchu čo najskôr!

Zdravie

Skvelé účinky na plynatosť.

Cena

Prijateľná cena.

Kvalita

Účinné zloženie.

Zameranie

Úzko zameraný na nadúvanie.

Hlavné výhody Espumisanu

 • Skvelé zloženie
 • Prijateľná cena

 • Dobré ohlasy na jeho účinky
 • Overený a známy produkt

Záverečné hodnotenie

espumisan

4.5/5 - (8 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu