Zerex Enzemax – Na podporu trávenia (recenzia)

Plynatosť a nadúvanieZerex Enzemax - Na podporu trávenia (recenzia)

Keď sa povie Zerex, každý si automaticky vybaví tabletky na podporu sexuálneho života. Avšak značka myslí aj na ďalšie oblasti ľudského zdravia.

Ak vás trápi nadúvanie a kvôli zlému tráveniu sa dostávate do chúlostivých situácií, prečítajte si viac o novinke medzi výživovými doplnkami s názvom Zerex Enzemax.

Dozviete sa všetko podstatné o jeho zložení, účinkoch, dávkovaní, cene a skúsenostiach s užívaním.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Zerex Enzemax?

Čo to je?


Zerex Enzemax je prírodný výživový doplnok na podporu správnej funkcie trávenia a pečene.

Odporúča sa pri nafukovaní a ďalších ťažkostiach spojených s trávením. Účinok tabliet je založený na výťažkoch z rastlín vo vysokej farmaceutickej kvalite.

Prináša výrazné zlepšenie práce tráviaceho aparátu všetkým mužom aj ženám starším ako 18 rokov.

Máte ťažkosti s trávením?


Tráviaci trakt je ako továreň na spracovanie jedla, výrobu energie, zásobovanie tela živinami a odstraňovanie nepotrebného odpadu.

Proces trávenia sa začína už v ústach. Jedlo sa mieša so slinami, posúva sa do pažeráka a pomocou kontrakcií, ktoré sa odborne nazývajú peristaltika, sa dostáva do žalúdka.

Tam sa rozkladá, postupuje do tenkého čreva, kde sa stretáva s enzýmami z pečene a pankreasu. Potom na scénu nastupuje dvanástnik, ktorý sa postará o konečné spracovanie potravy a odpad posunie do hrubého čreva, aby ho vylúčil von z tela.

Takto by malo fungovať správne trávenie. Avšak pod vplyvom rôznych faktorov až príliš často dochádza k poruchám.

Vplyv na to môže mať napríklad nedostatok spánku, emočné vypätie, prejedanie sa, alkohol, cukor, studené pokrmy a nápoje, lieky, antibiotiká i rôzne ochorenia, ktoré vedú k tráviacim ťažkostiam.

Patria medzi ne nafukovanie, plynatosť, pálenie záhy, digestívne prejavy, nevoľnosť, nutkanie na zvracanie, pocit plnosti, zápcha, hnačka, hemoroidy, bolesť žalúdka a iné.

Ako vidíte, problémov s trávením môžeme mať viac ako dosť, ale čo je najhoršie, vo väčšej či menšej miere nimi trpí každý.

Nie je teda na škodu poznať prostriedok, ktorý s nimi zatočí, a dokonca prispeje k celkovému zlepšeniu trávenia.

Účinky


Zerex Enzemax využíva silné účinky rastlín špecifických svojím pozitívnym vplyvom na trávenie.

Vďaka nim vám tabletky prinášajú takéto benefity:

 • celkovú podporu funkcie tráviaceho aparátu a čriev
 • zlepšenie a udržanie optimálnej črevnej mikroflóry
 • posilnenie peristaltiky čriev
 • správne trávenie bez plynatosti a nadúvania
 • podporu správnej činnosti pečene

Zloženie


Zerex Enzemax má vysokokoncentrované zloženie a prostredníctvom 1 dávky (2 kapsuly) dostanete do tela tieto látky:

Čierne psyllium (Plantago ovata) 200 mg

 • ide o produkt získavaný z jednoročnej rastliny známej ako skorocel indický. Sivastoružové semená sú bohatým zdrojom rozpustnej vlákniny podporujúcej pravidelné vyprázdňovanie. Čierne psyllium je všeobecne najobľúbenejším prostriedkom  zlepšujúcim funkciu čriev. Prispieva k znižovaniu tukov a cukru v krvi, čistí tráviaci trakt, prospieva črevnej mikroflóre a je prínosné aj v rámci redukčnej diéty. Na rozdiel od klasického bieleho psyllia, to čierne nemá bobtnavý efekt, pretože semeno má aj obal, a tým vykazuje lepšie čistiace účinky.

Púpava lekárska (Taraxacum officinale), extrakt z koreňa (4:1) 240 mg

 • na jar rastie doslova všade. Lúky sú zaplavené žltými kvetmi, z ktorých si deti pletú vence. Väčšina z nás ju považuje za obyčajný kvet, no opak je pravdou. Pomáha pri nechutenstve, prekyslení žalúdka, zápche a ďalších tráviacich ťažkostiach, ochoreniach žlčníka aj pri tvorbe močových kameňov. Má diuretické vlastnosti, čiže podporuje odplavovanie toxínov z organizmu. Okrem toho prispieva k tvorbe žalúdočných štiav, hojeniu rán, znižuje cukor v krvi a je považovaná za silný antioxidant s fungicídnym účinkom.

Chlorella pyrenoidosa 200 mg

 • je zelená sladkovodná riasa s probiotickým účinkom. Rozprávame sa o obrovskej zásobárni vitamínov, minerálov a aminokyselín, ktoré z nej robia jednu z najhodnotnejších potravín na svete. Prospieva črevnej mikroflóre, predchádza zápche, tlmí chuť na sladké a slané. Odporúča sa pri žalúdočných vredoch a kolike. Okrem toho podporuje imunitu, pôsobí detoxikačne, čistí organizmus a zvyšuje vitalitu aj energiu.

Pestrec mariánsky (Silybum marianum), extrakt zo semena (30:1) 100 mg

 • rastlina sa podobá na bodliak a patrí do čeľade astrovitých. Pochádza z Kanárskych ostrovov, no udomácnila sa aj v našich končinách. Liečivé účinky pestreca sú známe už 2 000 rokov. Za svoje účinky vďačí nenasýteným mastným kyselinám, bioflavonidom, aminokyselinám, bielkovinám, sacharidom, histamínu, siliciam, flavonidom a vitamínu E. Bylinka sa používa pri problémoch s pečeňou. Chráni ju pred vplyvom liekov a urýchľuje regeneráciu pečeňových buniek. Vláknina obsiahnutá v semenách prospieva zase tráveniu. Zlepšuje ho, urýchľuje, prečisťuje tráviaci trakt a pomáha pri ochoreniach sleziny a poruchách tvorby žlče.

Aloe vera (Aloe Barbadensis Miller), extrakt z listov (200:1) 40 mg

 • snáď ani neexistuje človek, ktorý by túto zázračnú rastlinu nepoznal. Prirodzene rastie v subtropických oblastiach, no pestuje sa po celom svete. Čerstvá šťava sa používa v rámci domácej liečby a v podobe doplnkov stravy, kozmetických produktov či špeciálnych potravín ho nájdete na pultoch obchodov a lekární. Rastlina je najznámejšia svojím pozitívnym vplyvom na pokožku, no prospieva aj tráveniu. Povzbudzuje peristaltiku čriev, funkciu trávenia, pomáha pri zápche, pálení záhy, ťažkostiach s pankreasom i pečeňou. Okrem toho je prospešná aj pre diabetických pacientov, posilňuje obranyschopnosť a spomaľuje rast rakovinových buniek. (zdroj)

Rakytník rešetliakový (Hippophae rhamnoides), extrakt z plodu (10:1) 30 mg

 • tento ker pochádza z Ázie a je vzácny kvôli plodom, ktoré sú používané v medicíne, kozmetike, potravinárstve aj poľnohospodárstve. Obsahujú totižto celé spektrum pre telo významných látok. (1) Napríklad kyselinu palmitoolejovú, kyselinu listovú, alkaloid hyppophein, karotenoidy, triesloviny, B-komplex, vitamíny C, D, E, A, K a stopové prvky. Rakytník podporuje našu imunitu, predchádza bežným ochoreniam a má silnú antimikrobiálnu aktivitu. Aktivuje produkciu žlče, tráviacich enzýmov, zlepšuje tráviaci proces aj vyprázdňovanie.

Čierne korenie (Piper nigrum), extrakt z plodu (25:1) 6 mg

 • čierne korenie je všeobecne známe svojím pozitívnym vplyvom na trávenie. Urýchľuje spracovanie potravy, vstrebávanie látok, látkovú výmenu, podporuje tráviace enzýmy a slúži ako prevencia žalúdočných vredov. Toto všetko dokáže vďaka piperínu. Piperín je extrakt z čierneho korenia, považovaný za antioxidant s pozitívnym vplyvom na trávenie. Korenie ďalej obsahuje živice a éterické oleje, ktoré zmierňujú ťažkosti s trávením i nadúvanie.

Užívanie a dávkovanie


 • pri užívaní dodržiavajte pokyny uvedené v príbalovom letáku
 • odporúčané dávkovanie je 1 kapsula 2 x denne
 • tablety prehltnite celé a zapite dostatkom tekutiny
 • pre dosiahnutie želaných účinkov užívajte dlhodobo

Cena


Zerex Enzemax sa predáva v balení po 60 kapsúl. Pri pravidelnom užívaní vám vystačí na 1 mesiac1 deň vás bude stáť 0,93 €. Pomer ceny a kvality je teda zachovaný.

Produkty Zerex nakupujte na oficiálnej stránke zerex.sk. Vyhnete sa tak prípadným komplikáciám s doručením, kvalitou a získate záruku odporúčanej ceny.

Zerex Enzemax 60 tabliet tu momentálne kúpite za zníženú cenu 13,99 €.

Zerex Enzemax

60 tabliet 
bohaté zloženie
13,99 €
(platí ku dňu 2.1.2020)

Upozornenie


 • Zerex Enzemax je výživový doplnok, v žiadnom prípade neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy
 • neužívajte ak ste alergickí na niektorú zo zložiek, ak ste tehotná alebo dojčíte
 • prípravok môžete užívať iba po dosiahnutí veku 18 rokov
 • okrem prípadných alergických reakcií vám nehrozia žiadne vedľajšie účinky spojené s užívaním
 • neužívajte súčasne s inými doplnkami stravy, ktoré majú podobné zloženie
 • skladujte mimo dosahu detí na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25 °C

Výhody a nevýhody


 • účinné zloženie
 • prírodný prípravok bez vedľajších účinkov
 • pomoc pri nadúvaní a plynatosti
 • vhodný na dlhodobé užívanie
 • známa značka výživových doplnkov
 • dobrý pomer ceny a kvality

 • nie je vhodný pre deti, mladistvých do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy

Záverečné zhodnotenie


Len málokto sa môže pochváliť, že jeho trávenie je úplne v poriadku. Občasné nadúvanie, plynatosť, pálenie záhy a problémy na toalete sú úplne bežné. A rovnako bežné je aj užívanie prostriedkov na ich potlačenie.

Zerex Enzemax je prírodným riešením bez vedľajších účinkov. Všetky látky, ktoré obsahuje, majú blahodarný vplyv na trávenie.

Kvalita zloženia, primeraná cena a overená značka z neho robia ideálny prostriedok na odstránenie vašich ťažkostí s trávením. Aký je ale názor ľudí, ktorí tabletky vyskúšali? Recenzií zatiaľ veľa nenájdete, no všetky navodzujú pocit spokojnosti.

Užívatelia Zerex Enzemax odporúčajú najmä z preventívneho hľadiska v obdobiach, kedy je trávenie viac zaťažované. Napríklad počas sviatkov, osláv, rodinných stretnutí a podobne.

Rovnako pomáha pri problémoch s citlivými črevami a vyprážaný rezeň vám už nemusí spôsobovať ťažkosti.

Zerex Enzemax odporúčame ako prírodné riešenie pre každého, kto má bežné tráviace ťažkosti spôsobené zlým životným štýlom a konzumáciou nevhodných jedál.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na trávenie.

Balenie

Výhodné balenie.

Kvalita

Kvalitné prírodné zloženie.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Podporuje činnosť pečene
 • Pomoc pri plynatosti

 • Žiadne vedľajšie účinky
 • Vhodný aj ako prevencia

Záverečné hodnotenie

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu