Enterol – Aké sú jeho účinky? (recenzia)

TrávenieHnačkaEnterol - Aké sú jeho účinky? (recenzia)

Máte citlivé črevá, trápi vás hnačka alebo vás čaká cesta do zahraničia a už teraz viete, že nervozita sa prejaví na vašom zažívaní?

Skúste probiotiká. Živé baktérie a kvasinky sa postarajú o obnovu rovnováhy črevnej mikroflóry a zbavia vás nepríjemných ťažkostí.

Lieky s obsahom probiotík sú rýchlym a spoľahlivým riešením vašich ťažkostí.

Lekárne sú plné rôznych značiek, ktoré sa však líšia zložením, liekovou formou aj vhodnosťou užívania v závislosti od veku a zdravotného stavu.

Enterol 250 mg môže byť vhodnou pomocou pri vašich tráviacich ťažkostiach.

V nasledujúcej časti nášho článku si prečítate viac o probiotikách a získate podrobné informácie o voľnopredajnom lieku Enterol, vrátane jeho ceny a reálnych skúseností s užívaním.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Enterol?

Čo to je?


Enterol 250 mg je liek vo forme kapsúl, ktorý je primárne určený na hnačku, no vďaka svojmu zloženiu pomáha aj pri ďalších problémoch s trávením.

Je zaradený do indikačnej skupiny digestív, adsorbencií a acidík. Účinná látka Saccharomyces boulardii je zdrojom mikroorganizmov známych ako probiotiká.

Enterol 250 mg je k dispozícii aj vo forme prášku a jeho predaj nie je viazaný na lekársky predpis. Liek je riadne registrovaný a užívanie je bezpečné aj pre najmenšie deti.

Kto je výrobca?


Enterol patrí do sortimentu výrobcu Biocodex.

Francúzska spoločnosť bola založená  v roku 1953 a pôvodne sa zameriavala na terapeutickú oblasť gastroenterológie a výrobu probiotík  podporujúcich správnu funkciu trávenia.

Dnes je Biocodex svetová farmaceutická firma a svoje zameranie rozšírila o doplnky stravy, lieky a prípravky na tlmenie bolesti a použitie v oblasti neurológie, psychiatrie, otolaryngológie, reumatológie a pediatrie.

Probiotiká a črevná mikroflóra


Črevnú mikroflóru si môžete predstaviť ako prirodzenú ochrannú bariéru čriev. Jej úlohou je udržiavať správnu funkciu trávenia, pohyb čriev, vstrebávanie živín a pomáha organizmu chrániť sa pred infekciami.

Neodmysliteľnou súčasťou tohto ekosystému sú dobré a zlé baktérie, ktoré za normálnych okolností spolunažívajú v pokoji.

Pri narušení rovnováhy však dochádza k prevahe zlých baktérií a výsledkom sú tráviace ťažkosti.

V takomto prípade nastupujú probiotiká, teda dobré baktérie, aby urobili poriadok v rozvrátenom prostredí črevnej mikroflóry.

Kde nájdete probiotiká?


Prospešné baktérie sa prirodzene nachádzajú v čreve. Na ich doplnenie môžete využiť iné zdroje. Veľa ľudí siaha po jogurtoch.

No nie všetky obsahujú probiotiká. Vyberajte také, ktoré majú na etikete označenie „živé a aktívne látky“.

Probiotiká tiež nájdete v sójovom mlieku, kefíre, kyslej kapuste, miso polievke a podobne. Nie každému však tieto potraviny vyhovujú.

Preto je niekedy lepšie siahnuť po doplnkoch stravy a liekoch, ktoré vám spoľahlivo pomôžu pri akútnych alebo dlhodobých problémoch s trávením. Na tento účel slúži aj Enterol 250 mg.

Ako pôsobí Enterol?


Mechanizmus účinku nie je zložitý.

Kvasinka Saccharomyces boulardii v čreve vyrába kyselinu mliečnu a vitamíny patriace do skupiny B. T

ieto látky sú dôležité pre obnovu narušenej rovnováhy črevnej mikroflóry. Podľa štúdií liek najlepšie pôsobí pri akútnej hnačke, no účinkuje aj pri ďalších poruchách trávenia a odporúča sa aj ako prevencia alebo doplnková terapia.

Veľkou výhodou je, že antibiotiká nemajú žiadny vplyv na kvasinku,  a tým sa liek stáva ideálnym na zamedzenie vzniku porúch trávenia pri antibiotickej liečbe.

Treba však upozorniť, že pôsobenie kvasinky v čreve nie je trvalé a na viditeľné zlepšenie stavu sa musí prijímať dlhšie obdobie.

Účinky


Enterol 250 mg vďaka obsahu probiotík pomáha odstrániť príznaky aj samotnú príčinu hnačky. Odporúča sa pri nasledovných stavoch:

 • Akútna hnačka – vyvolaná rôznymi príčinami (funkčné poruchy, užívanie antibiotík, kolitída).
 • Špecifické druhy hnačkových ochorení – syndróm dráždivého čreva, cestovateľská hnačka, hnačka súvisiaca so syndrómom získanej imunodeficiencie alebo ako súčasť kombinovanej liečby pri ochorení spôsobenom Clostridium difficile.
 • Prevencia – proti zhoršeniu príznakov Crohnovej choroby a hnačke vyvolanej kŕmením pomocou enterálnej trubice.

Zloženie


Saccharomyces boulardii

 • druh kvasiniek bol prvýkrát izolovaný v roku 1923 z tropického ovocia liči a mangostanu. Nepatogénny mikroorganizmus sa zavádza do hrubého a tenkého čreva, s cieľom zlepšiť ich funkciu a odstrániť poruchy tráviaceho traktu, ktorých hlavným príznakom je hnačka. Saccharomyces boulardii bola podrobená mnohým štúdiám, ktoré preukázali jej prospešnosť pre zdravie človeka. Kvasinka má protizápalové a protiinfekčné účinky.

Pomocné látky

Užívanie a dávkovanie


 • užívajte vždy tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár neurčí inak
 • odporúčané dávkovanie u dospelých sú 2 kapsuly 2x denne
 • odporúčané dávkovanie u detí od 3 rokov je 1 kapsula 2x denne
 • deti do 3 rokov užívajú 1 kapsulu 1x denne
 • kapsuly sa prehĺtajú celé a zapíjajú dostatočným množstvom tekutiny. Ak podávate liek deťom alebo pacientom, ktorí majú ťažkosti s prehĺtaním, kapsulu môžete otvoriť a obsah rozmiešať v tekutine alebo strave.

Cena


Enterol 250 mg je dostupný bez lekárskeho predpisu v takmer každej lekárni aj na internete. Cena lieku závisí od miesta nákupu, no peňažné rozdiely nie sú vysoké. Rozdiel robí len zopár centov. Dôležitejšie ako cena je spoľahlivosť predajcu, preto nakupujte iba v lekárňach a na overených internetových stránkach.

Bezpečný nákup a rýchle dodanie ponúka stránka dr.max.sk, kde nájdete Enterol 250 mg 1x 10 cpl za odporúčanú cenu 5,39 €.

Za rovnakú cenu kúpite aj Enterol 250 mg vo forme prášku.

Enterol
enterol

10 x 250 mg
Skladom
6,19 €
(platí ku dňu 29.7.2019)

Upozornenie


 • Neužívajte: v prípade alergie na niektorú zo zložiek, ak trpíte centrálnym venóznym katétrom alebo oslabenou imunitou.
 • Opatrenia: ak nedochádza k zlepšeniu stavu do 2 dní, máte horúčku, nutkanie na vracanie, krv alebo hlien v stolici, konzultujte užívanie lieku s lekárom.
 • Tehotenstvo a dojčenie: v prípade obdobia gravidity a laktácie sa odporúča konzultácia s lekárom.
 • Interakcie s liekmi: ak momentálne užívate alebo ste nedávno užívali iné lieky, povedzte o nich lekárnikovi alebo lekárovi. Neužívajte súčasne s perorálnymi antimykotikami.
 • Vedľajšie účinky: zriedkavo sa vyskytuje plynatosť. Ojedinele sa objavuje anafylaktická reakcia alebo alergická reakcia sprevádzaná svrbením, žihľavkou, vyrážkami, kožnou vyrážkou, opuchom kože, slizníc a podkožného tkaniva a môže dôjsť k preniknutiu kvasiniek do krvi.
 • Iné upozornenia: obsahuje mliečny cukor laktózu, nemá vplyv na vedenie motorových vozidiel a obsluhu strojov.
 • Skladovanie: mimo dosahu detí na suchom mieste pri teplote do 25 °C.

Výhody a nevýhody


 • pomoc pri akútnej hnačke a hnačke ako príznaku niektorých ochorení
 • vhodný pre deti a dojčatá
 • nie je viazaný na lekársky predpis

 • možné vedľajšie účinky
 • malé balenie

Záverečné zhodnotenie


Hnačka je veľmi chúlostivý problém. Nielenže vyvoláva kŕče a nepríjemné pocity, ale obmedzuje naše normálne fungovanie počas dňa. Siahnuť po liekoch na hnačku nie je žiadna hanba. Je to najrozumnejšia cesta, ako sa rýchlo zbaviť ťažkostí.

Na našom trhu je veľa známych značiek, ktoré ľudia dobre poznajú.

Enterol si ich pozornosť ešte iba získava, no aj vďaka pozitívnym recenziám je na dobrej ceste, stať sa jedným z najlepších prípravkov na tráviace ťažkosti.

Ľudia si liek pochvaľujú a pre prípad núdze si  ho so sebou berú aj na dovolenku. Predsa len, nikdy neviete, ako vám „sadne“ cudzie prostredie a miestna kuchyňa.

Deficitom Enterolu je jeho malé balenie.

Užívatelia zdôrazňujú, že obsah by mal zodpovedať odporúčanému užívaniu. Ak by výrobca popracoval na tomto probléme, lieku by sa už nedalo nič vyčítať.

Enterol teda spĺňa všetky kritéria dobrého lieku na hnačku a tráviace ťažkosti.

Obsahuje probiotiká, rýchlo účinkuje, jednoducho sa užíva a stretáva sa so spokojnosťou zo strany užívateľov.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé účinky na hnačku.

Cena

Prijateľná cena.

Kvalita

Kvalitné zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Účinná pomoc pri hnačke
 • Kvalitné zloženie produktu

 • Pomoc pri tráviacich ťažkostiach
 • Priaznivé recenzie

Záverečné hodnotenie

enterol

3.8/5 - (17 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu