Imodium proti hnačke – Cena a skúsenosti (recenzia)

TrávenieHnačkaImodium proti hnačke - Cena a skúsenosti (recenzia)

Hnačka sa objaví kedy sa jej zachce. Často to býva práve v tých najnevhodnejších chvíľach.

Napríklad, keď vás čaká dôležité pracovné stretnutie alebo ste na návšteve. Ľudia, ktorí podstúpili operáciu, pri ktorej im bola odstránená časť čreva, tiež veľmi dobre vedia, o čom rozprávame. Akútna hnačka je najčastejšie vyvolaná jedlom, stresom alebo črevnou virózou.

Prejde po pár dňoch a vy môžete ďalej fungovať. V horšom prípade ide o dlhodobý problém, ktorý je spätý s nejakým ochorením.

Okrem riedkej stolice sa u vás môže objaviť zvracanie, nevoľnosť, kŕče v žalúdku alebo horúčka. Podľa lekárov je bežná hnačka pre telo prospešná. Zbavuje ho baktérií a škodlivých látok. Keď vás však vyradí z bežného života a máte strach vzdialiť sa od toalety, namiesto pozitív hľadáte spôsob, ako sa jej čo najrýchlejšie zbaviť.

Našťastie, v každej lekárni sú k dispozícii lieky a prípravky na odstránenie hnačky. Aby ste v kritickej situácii zbytočne nestrácali čas, v našom článku vám  ponúkame kompletné informácie o často odporúčanom lieku na liečbu hnačky s názvom Imodium.

Tento liek zahusťuje stolicu, a tým znižuje aj potrebu častej návštevy toalety. Dozviete sa všetko od jeho zloženia, cez účinky, až po odporúčanú cenu.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Imodium?

Čo je to?


Imodium je liek vo forme kapsúl na zastavenie hnačky bez viazanosti na lekársky predpis s obsahom liečiva loperamid hydrochlorid.

Vďaka tejto účinnej látke má schopnosť zahusťovať stolicu a eliminovať potrebu častého vyprázdňovania. Liek sa používa ako účinná pomoc pri akútnej hnačke. Na odporučenie lekára sa môže užívať aj pri chronickej hnačke alebo hnačke, ku ktorej dochádza následkom odstránenia časti čreva.

Na našom trhu je k dispozícii aj Imodium Instant vo forme orodispergovateľných tabliet, ktoré sa rozpúšťajú v ústach. Ďalším variantom je Imodium Rapid, ktorý môžete zakúpiť u českých predajcov.

Imodium je vhodná cesta ako, sa zbaviť nepríjemnej hnačky pre ženy mužov aj deti od 6 rokov.

Akútna alebo chronická hnačka?


Hnačka prestavuje stav, pri ktorom dochádza k častému vyprázdňovaniu, teda viac ako 3-krát denne. Prejavuje sa výrazne riedkou stolicou a kŕčmi, sprevádzaná býva aj nevoľnosťou, zvracaním alebo horúčkou.

Môže ísť o reakciu organizmu na jedlo, stres, lieky a známa je aj takzvaná cestovateľská hnačka. Najväčšou komplikáciou, ktorú hnačka môže spôsobiť je dehydratácia a následná elektrolytová dysbalancia.

Dochádza pri nej k porušeniu vstrebávania sodíka, ktorý reguluje hladinu vody v tele. Tiež môže ísť o dlhodobý problém spôsobený ochorením.

Ak vás hnačka zastihne nečakane a má krátke trvanie, ide o akútnu hnačku. Bežne ustúpi do niekoľkých dní, najdlhšie trvá 4 týždne.

Aby ste sa čo najskôr zbavili nepríjemného stavu, odporúča sa diétny režim podporený vhodnými prostriedkami na zahustenie stolice. Akútna hnačka sa môže objavovať pravidelne.

Ak sa  objavuje častejšie ako šesťkrát do roka, je potrebné vyhľadať lekársku pomoc. Dlhodobé problémy trvajúce viac ako 4 týždne sú už považované za chronickú hnačku.

imodium Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Imodium? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Aké sú najčastejšie príčiny akútnej hnačky?


 • Baktérie a vírusy – patria medzi najčastejšie príčiny, spôsobujú črevné virózy.
 • Strava – potraviny a tekutiny, ktoré prijímame majú značný vplyv na naše trávenie. Rovnako ako aj spôsob, akým ich konzumujeme. Črevá môžu na množstvo, druh alebo kombináciu jedál a nápojov reagovať podráždene a výsledkom je hnačka. Tá sa môže objaviť aj pri otrave jedlom či alergii, alebo intolerancii na niektoré druhy potravín.
 • Stres – na podnet stresu sa v organizme tvorí adrenalín, ktorý zrýchľuje činnosť nervovej sústavy. Tá aktivuje svaly v črevách, a tým dochádza k ich neprirodzene rýchlemu pohybu.
 • Lieky – hnačka môže byť vedľajším príznakom užívania niektorých liekov, ako sú napríklad antibiotiká. 

Čo najčastejšie spôsobuje chronickú hnačku?


 • Odstránenie časti čreva – vykonáva sa u pacientov s rakovinou hrubého čreva alebo konečníka. Pri operačnom zákroku sa odoberie postihnutá časť čreva spolu s lymfatickými uzlinami. Pacienti mávajú po takomto zákroku dlhodobé problémy s hnačkou.
 • Syndróm dráždivého čreva – ochorenie, pri ktorom sa strieda hnačka so zápchou. Príčina vzniku doteraz nie je známa, no predpokladá sa, že je spojená s citlivosťou čriev. Ochorenie sa nedá úplne vyliečiť a liečba je zameraná skôr na odstránenie symptómov.
 • Ďalšie ochorenia – ochorenia pečene, žlčníka, obličiek, hrubého alebo tenkého čreva, dlhodobo poškodená črevná mikroflóra, zvýšená činnosť štítnej žľazy.

Ako vám pomôže Imodium?


Správne fungujúci tráviaci systém umožňuje plynulý prechod potravy a tekutín zo žalúdka do tenkého čreva. V čreve sa rozkladá a telo vstrebáva látky, ktoré potrebuje.

Nevyužitý odpad smeruje do hrubého čreva spolu s tekutinami. Po vstrebaní týchto tekutín odchádza odpad v podobe stolice von z tela.

Podráždením čriev dochádza k zrýchleniu ich činnosti a organizmus jednoducho nestihne vstrebať tekutiny.

Stolica nadobudne vodnatú formu a hnačka je na svete. Imodium optimalizuje činnosť čriev, tekutiny sú opäť vstrebávané a stolica nadobúda normálnu podobu.

Účinky


 • pomáha pri akútnej aj chronickej hnačke
 • obnovuje normálnu činnosť čriev
 • zahusťuje stolicu a zastavuje častú potrebu vyprázdňovania

Zloženie


Imodium, liek na symptomatickú liečbu hnačky, obsahuje v jednej tablete nasledovné látky:

Loperamidi hydrochloridum 2 mg

 • Loperamid je liečivo používané na zníženie hnačky pri akútnych aj chronických stavoch, akými sú napríkladgastroetneritída, syndróm krátkeho čreva  alebo zápalové črevné ochorenie. Tieto ochorenia sú často sprevádzané hnačkou z dlhodobého hľadiska. Na lekárske účely sa používa už od roku 1976 a vykazuje dobré účinky pri liečbe hnačky spôsobenej rôznymi príčinami. Užívanie sa však neodporúča u ľudí, ktorí majú v stolici krv. Ak sa užíva v optimálnych dávkach, nie je vstrebávaný do organizmu a výskyt vedľajších účinkov je veľmi zriedkavý.

Pomocné látky

 • monohydrát laktózy, kukuričný škrob, mastenec a magnéziumstearát, žltý oxid železitý, čierny oxid železitý, indigokarmín, sodná soľ erytrozínu, oxid titaničitý a želatína

Užívanie a dávkovanie


 • užívajte vždy tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár neurčí inak
 • kapsuly sa užívajú celé bez viazanosti na jedlo a zapíjajú sa tekutinou
 • pri akútnej hnačke liek bežne odstráni príznaky do 48 hodín. V prípade, že stav pretrváva, prestaňte s užívaním a vyhľadajte lekára.
 • Odporúčané užívanie u detí do 6 rokov:
 • pri akútnej hnačke sa užíva najskôr 1 kapsula a následne 1 kapsula po každej vodnatej stolici
 • dávkovanie pri chronickej hnačke určí lekár. Zvyčajne sa užíva 1 kapsula denne. Udržiavacia dávka sa určuje na základe hmotnosti dieťaťa. Tabuľku s hmotnosťami a odporúčanými dávkami nájdete v príbalovom letáku.
 • Odporúčané užívanie u dospelých:
 • pri akútnej hnačke sa užívajú najskôr 2 kapsuly a následne 1 kapsula po každej vodnatej stolici
 • pri chronickej hnačke sa užívajú najskôr 2 kapsuly denne a následne 1 až 6 kapsúl pokiaľ sa znormalizuje vyprázdňovanie na 1 až 2 stolice denne

Cena


Imodium kapsuly sú dostupné bez viazanosti na lekársky predpis v lekárni aj na internete.

Všetky lieky, zdravotné pomôcky aj doplnky stravy odporúčame nakupovať iba u overeného predajcu.

Na stránke dr.max máte na výber z dvoch veľkostí balenia. Imodium 8 cpl za 4,39 € alebo Imodium 20 cpl za akciovú cenu 6,39 €. V ponuke lekárne nájdete aj Imodium Instant 1×6 ks v zľave za 3,69 €.

Imodium
imodium

20 kapsúl
Skladom
6,39 €
(platí ku dňu 01.6.2019)

Upozornenie


 • Liek nie je určený pre: osoby alergické na niektorú zložku, deti mladšie ako 6 rokov, pri zápale hrubého čreva, prítomnosti krvi v stolici alebo pre pacientov, ktorým lekár užívanie neodporučí.
 • Ak užívate lieky, ktoré spomaľujú činnosť žalúdka a čriev, informujte o tom lekára.
 • Ak ste tehotná odporúča sa konzultácia s lekárom, ktorý rozhodne o užívaní. Liek sa neodporúča v období dojčenia, pretože látka sa môže dostať do materského mlieka.
 • Užívanie lieku môže vyvolať pocit únavy, závrat alebo ospalosť, preto buďte opatrní pri vedení vozidiel a obsluhe strojov.
 • Liek je vo väčšine prípadov dobre znášaný a pri dodržaní odporúčaného užívania je riziko vedľajších účinkov nízke. Podrobný popis možných vedľajších účinkov, ako aj komplikácií pri prekročení odporúčanej dávky, nájdete v príbalovej informácii.
 • Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C, nepoužívajte po dátume exspirácie a nespotrebované balenie vráťte do lekárne.

Výhody a nevýhody


 • pomoc pri rôznych formách hnačky
 • vhodný pre deti od 6 rokov
 • jednoduché užívanie kedykoľvek počas dňa
 • neovplyvňuje prirodzenú mikroflóru v črevách
 • účinok sa často dostaví už po užití jednej kapsuly

 • v niektorých prípadoch sa môže užívať iba na odporučenie lekára
 • neodporúča sa v období dojčenia

Záverečné zhodnotenie


O hnačke vieme svoje. Buď nás prekvapí a utekáme na toaletu iba občas, alebo nás trápi tak často, že máme strach ísť trebárs aj na nákup. Držať sa provizórneho opatrenia, akým je  napríklad diétny režim, to niekedy jednoducho nestačí. S hnačkou nám najefektívnejšie pomôžu prípravky na upokojenie podráždených čriev a môžu nás zachrániť aj v krízových situáciách.

Imodium predstavuje liek na hnačku, ktorý spĺňa všetky kritériá, akými by mal takýto prípravok disponovať.

Rýchlo optimalizuje činnosť čriev, mení riedku konzistenciu stolice na normálnu, účinkuje pri akútnej aj chronickej hnačke, riziko vedľajších účinkov je nízke a k tomu všetkému nie je drahý.

Recenzií na našich stránkach síce nie je veľa, no všetky sú pozitívne s 95 % spokojnosťou.

Naopak, na českých stránkach sa ľudia predbiehajú v uverejňovaní svojich skúseností s liekom Imodium. Medzi stovkou komentárov sa našlo iba niekoľko červených viet, ktoré prevalcovali spokojní užívatelia. Pomáha pri bežnej hnačke, ale aj pri špecifických ochoreniach. Niekomu sa osvedčil aj v kombinácii s čiernym uhlím.

Imodium je teda rýchlou, účinnou a spoľahlivou pomocou pri hnačke rôznej povahy pre celú rodinu. A keďže sa blíži čas dovoleniek, nezabudnite si ho pribaliť aj do cestovného kufra.

Prehľad


Zdravie

Prípravok s kvalitnými účinkami na hnačku.

Cena

Rôzne balenia za rôzne ceny na výber.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom
 • Kvalitné zloženie výrobku

 • Zameraný na úzku oblasť
 • Kvalitné účinky produktu

Záverečné hodnotenie

imodium

3.8/5 - (37 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu