BioGaia ProTectis – Cena a užívanie kvapiek

ImunitaBioGaia ProTectis - Cena a užívanie kvapiek

 Problémy s trávením nás sprevádzajú po celý život. V podstate už od narodenia. Dá sa povedať, že každé dieťatko má menšie či väčšie tráviace ťažkosti.

Prečo je to tak?

Má to svoje vysvetlenie. Detské brušká sú viac citlivé a črevá sú ešte nezrelé. Reagujú podráždene na nesprávne kŕmenie, skladbu stravy alebo môžu mať intoleranciu na laktózu. Príčinou môže byť aj to, že v ich tráviacom systéme chýba dostatok prospešných baktérií.

U detí sa tak často objavuje hnačka, zvracanie či nepopulárna kolika, ktorá je úzko spájaná s trávením. Upokojiť nepokojné brušká a nastaviť prirodzenú rovnováhu črevnej mikroflóry dokážu probiotiká.

Nájdete ich v prípravkoch určených na tráviace ťažkosti. BioGaia ProTectis kvapky s obsahom probiotických kultúr sú špeciálne navrhnuté pre deti, no môžu pomôcť aj dospelým pacientom. Zistili sme pre vás, aké je ich zloženie, cena, ako dlho sa môžu užívať a čo o nich hovoria skúsenosti rodičov.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť BioGaia ProTectis?

Čo to je?


BioGaia ProTectis kvapky sú doplnok výživy špecifikovaný ako dietetická potravina na špeciálne medicínske účely. Obsahujú živé aktívne baktérie, ktoré pochádzajú z materského mlieka a sú úplne prirodzené.

Tieto probiotiká majú schopnosť obnoviť rovnováhu črevnej mikroflóry a zlepšiť funkciu trávenia.

Vďaka tomu kvapky predstavujú spoľahlivú pomoc pri poruchách trávenia, ako sú napríklad opakované zvracanie, znížená pohyblivosť čriev alebo dojčenská kolika.

BioGaia ProTectis kvapky sú primárne určené pre deti od prvého dňa života, no môžu ich užívať všetky vekové kategórie. Doplnok stravy je vhodný na dlhodobé užívanie a môže pomôcť každému, kto má časté alebo menej časté tráviace ťažkosti.

Čo sú probiotiká?


Probiotiká sú tie „dobré“ baktérie v našich črevách. Ak sú v dostatočnom počte, starajú sa o naše trávenie a celkové zdravie.

Nejde pritom len o jeden druh baktérií, ale existuje hneď  niekoľko desiatok ich kmeňov. Zaujímavé je, že jednotlivé probiotické kultúry ovplyvňujú rôzne problémy. Preto je dôležité poznať ochorenie, akým trpíte a ktoré probiotiká vaše telo potrebuje.

Nedostatok týchto baktérií sa dá riešiť prostredníctvom stravy.

Odporúča sa konzumácia fermentovaných potravín, ktoré sú bohaté na probiotiká. Vhodným riešením sú aj doplnky stravy, ktoré môžu doplniť presne tie baktérie, ktoré potrebujete.

Aj novorodenci potrebujú probiotiká

Výživa dieťaťa je prvých mesiacoch života podmienená materským mliekom alebo umelou výživou. U dojčených detí závisí zloženie probiotických kultúr od mikroflóry samotnej matky.

Ak má žena nedostatok prospešných baktérií, tento deficit bude mať s veľkou pravdepodobnosťou aj novorodenec. Prítomnosť probiotík v čreve je podmienená genetikou.

To znamená, že nevyvážený pomer dobrých a zlých baktérií (mikrobión) je dedičný.

Taktiež užívanie antibiotík, konzumácia upravených potravín a cukru alebo strava chudobná na fermentované jedlá, majú negatívny vplyv na mikroflóru.

Čiže to, ako sa stravovala vaša matka a aké lieky užívala, to sa prenieslo na vás a aj vaše dieťa môže mať nedostatok črevných baktérií. Neoptimálny mikrobión môže mať na svedomí aj niektoré zdravotné problémy.

 • Tráviace ťažkosti – reflux, zvracanie, hnačka, zápcha, nadmerná tvorba plynov alebo syndróm dráždivého čreva, ktorý je už vážnejším problémom.
 • Oslabená imunita – neoptimálne zloženie baktérií má vplyv na našu obranyschopnosť. V tráviacom trakte sa totiž nachádza až 80 % imunitného systému. Dieťa je potom citlivejšie na rôzne ochorenia.
 • Náladovosť – možno by vám nenapadla spojitosť správania sa s črevami. Pravdou je, že črevné baktérie majú vplyv aj na náladu. Depresia, úzkosť, nervozita, to všetko môže mať na svedomí ich nedostatok.

Aké probiotiká deti potrebujú najviac?

 • Bifidobacterium infantis – podpora imunity, trávenia, zníženie zápalu.
 • Bifidobacterium bifidum– trávenie a kožné problémy.
 • Bifidobacterium lactis – eliminuje výskyt infekcií.
 • Lactobacillus rheuteri  – pomoc pri tráviacich problémoch a ochoreniach dýchacích ciest.

Všetky prospešné črevné baktérie môže dieťa získať z prijímanej stravy. Dojčiace matky by preto  mali konzumovať fermentované potraviny, ako sú napríklad kyslomliečne produkty.

Tie je vhodné neskôr zaradiť aj do jedálnička dieťaťa. Vhodným riešením u detí, ktoré ešte nekonzumujú tuhú stravu, sú doplnky stravy s obsahom probiotík, a to najlepšie v tekutej alebo práškovej forme.

BioGaia ProTectis obsahuje druh prospešných probiotík Lactobacillus reuteri Protectis a vo forme kvapiek je ideálnym doplnkom stravy pre deti od ich prvého dňa života.

BioGaia ProTectis Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať BioGaia ProTectis? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Účinky


 • pomoc pri hnačke, zápche a plynatosti
 • účinný pri opakovanom zvracaní a refluxe
 • odporúča sa aj pri funkčnej bolesti brucha definovanej ako bolesť bez organickej príčiny
 • podporuje trávenie pri infekcii spôsobenej Helicobacterom pylori
 • vďaka obsahu probiotík podporuje imunitu a rovnováhu črevnej mikroflóry

Zloženie


Odporúčaná dávka 5 kvapiek BioGaia ProTectis obsahuje 100 miliónov živých aktívnych buniek Lactobacillus reuteri Protectis

Lactobacillus reuteri

Tento druh probiotických baktérií sa prirodzene vyskytuje v tráviacom trakte nevynímajúc ani tráviaci trakt novorodencov.

Ich dôležitosť spočíva v produkcii reuterínu. Táto antimikrobiálna látka dokáže zastaviť rast patogénov.

Probiotikum súčasne stimuluje rast ostatných prospešných baktérií, a tak prispieva k udržaniu rovnováhy črevnej mikroflóry.

Veľká časť novorodencov však trpí jeho nedostatkom, čo spôsobuje rôzne tráviace ťažkosti.

Lactobacillus reuteri bolo ako probiotikum podrobené mnohým štúdiám, ktoré preukázali jeho podporu trávenia a schopnosť obnovenia črevnej mikroflóry.

Predstavuje jedno z najznámejších probiotík, ktoré boli  vedecky preskúmané. Pre človeka je úplne bezpečné a doteraz nie sú známe žiadne komplikácie ani vedľajšie účinky spojené s jeho užívaním.

Ostatné zložky

 • slnečnicový olej, triglyceridový olej so stredným reťazcom a oxid kremičitý. Môže obsahovať mliečnu bielkovinu v stopových množstvách.

Užívanie a dávkovanie


 • užívajte vždy tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, ak lekár neurčí inak
 • kvapky sa môžu podávať deťom od narodenia
 • odporúčaná denná dávka je 5 kvapiek 1x denne
 • pred podaním obsah fľaštičky dobre pretrepte a po otvorení obráťte hore dnom
 • kvapky sa podávajú priamou cestou na lyžičke alebo pridaním do fľašky s materským mliekom, detskou výživou alebo inou tekutinou
 • prípravok je odporúčaný aj na dlhodobé užívanie, pretože hladina prospešných baktérií je vyčerpaná približne po týždni od prerušenia užívania
 • kvapky sa nesmú pridávať do príliš teplých nápojov a jedál, pretože môže dôjsť k ničeniu laktobacilov. Neutrálna chuť neovplyvní chuť podávaných nápojov a jedla.
 • pri súčasnom užívaní antibiotík je nutné dodržať minimálne 2-hodinový odstup medzi jednotlivými dávkami

Zdroj:

Cena


BioGaia ProTectis kvapky, doplnok výživy s obsahom probiotík, je voľne dostupný v lekárni aj na internete.

Ako všetky lieky a zdravotné doplnky, tak aj doplnky stravy odporúčame nakupovať iba u overených predajcov, špeciálne ak ide o prípravky pre deti. Lekáreň Dr.Max je na našom trhu dobre známa a svojim verným zákazníkom poskytuje výhodné nákupy.

Na svojej internetovej stránke dr.max.sk ponúka BioGaia ProTectis kvapky 5 ml za zníženú cenu 9,49 €.

Pre staršie deti a dospelých má v ponuke aj BioGaia ProTectis žuvacie tablety 10 tbl s príchuťou jahoda alebo citrón v odporúčanej cene 7,09 €.

BioGaia ProTectics
BioGaia ProTectis

10 ml
Doprava zadarmo
16,99 €
(platí ku dňu 26.5.2019)

Upozornenie


 • Kvapky ako doplnok výživy v žiadnom prípade nenahrádzajú pestrú a plnohodnotnú stravu. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • Nie sú určené pre osoby alergické na niektorú z obsiahnutých zložiek.
 • Užívajú sa iba na odporučenie lekára, lekárnika či kvalifikovanej osoby v oblasti výživy alebo starostlivosti o dieťa a matku.
 • Sú vhodné pre tehotné aj dojčiace ženy a bezpečné pri dlhodobom užívaní.
 • Nie sú zaznamenané žiadne vedľajšie účinky v spojitosti s ich užívaním.
 • Skladujte v pôvodnom balení mimo dosahu detí na suchom mieste pri teplote do 25 °C. Spotrebujte do 3 mesiacov od otvorenia a nepoužívajte po dátume exspirácie.

Výhody a nevýhody


 • kvapky s prirodzenými živými probiotickými kultúrami
 • pomoc pre deti od prvého dňa života
 • môžu ich užívať aj ostatné vekové kategórie
 • sú plne bezpečné, klinicky overené a bez vedľajších účinkov
 • odolné voči bežným antibiotikám, žalúdočným a žlčovým kyselinám
 • neutrálna chuť a jednoduchý spôsob podávania
 • jedno balenie vydrží aj na jeden mesiac
 • veľká spokojnosť zo strany zákazníka

 • aj keby sme dlho hľadali, žiadne by sa nenašli

Záverečné zhodnotenie


Probiotiká sú veľmi prospešné nielen pre naše trávenie, ale aj pre naše celkové zdravie. Potrebujeme ich pri užívaní antibiotík, oslabenej imunite a pomôžu nám aj pri diéte.

Keďže nie každý dostal od svojich rodičov do vienka dostatočné množstvo týchto potrebných mikroorganizmov, musíme si ich v priebehu života dopĺňať.

Nie nadarmo sa odporúča konzumácia jogurtov, acidofilného mlieka a tvarohu.

To platí pre nás dospelých, no predstavte si, že by ste namiesto materského mlieka kŕmili svoje dieťatko kefírom.

Na tento účel sú k dispozícii práve probiotické doplnky stravy. BioGaia ProTectis kvapky od švajčiarskeho výrobcu sú jednoznačne číslo jeden.

Obsahujú prospešné baktérie, ktoré patria do skupiny probiotík prirodzene sa nachádzajúcich v našom tráviacom systéme. Ako prípravok určený pre novorodencov boli klinicky testované a výrobca zaručuje úplnú bezpečnosť aj pri dlhodobom užívaní.

Recenzie od ľudí, prevažne rodičov, ktorí s ním majú skúsenosti, sú viac ako prajné. Nekonečný rad príspevkov je najlepším dôkazom, že kvapky naozaj pomáhajú. Uľavia dieťatku od bolesti bruška, hnačky, zápchy, refluxu a podobných tráviacich ťažkostí. BioGaia ProTectis kvapky sa matkám osvedčili aj pri probléme s atopickým ekzémom a detskou kolikou.

Niet o čom diskutovať. Zloženie, vlastnosti a 100 % spokojnosť užívateľov hovoria za všetko.

Prehľad


Zdravie

Prípravok s kvalitnými účinkami na imunitu.

Cena

Rôzne balenia za rôzne ceny na výber.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť trávenia a imunity.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom
 • Kvalitné zloženie výrobku

 • Zameraný na úzku oblasť
 • Kvalitné účinky produktu

Záverečné hodnotenie

BioGaia ProTectis

4/5 - (11 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu