Kremelina – Čo to je? + (skúsenosti)

Detoxikácia organizmuKremelina - Čo to je? + (skúsenosti)

Ako často robíte doma veľké upratovanie ? Dvakrát, trikrát do roka?

A ako často detoxikujete svoje telo? Ani raz? Zatiaľ čo všetky kúty vo vašej domácnosti žiaria čistotou, váš organizmus je zanesený toxínmi.

Máte málo energie, oslabenú imunitu, problémy s pokožkou a vlasmi.

Toto všetko predstavuje len malú časť dôvodov, prečo by ste mali podstúpiť očistnú kúru minimálne raz do roka.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Kremelinu?

Neviete ako začať? Vyskúšajte to s minerálmi.

Stopové prvky sú stavebným kameňom ľudského tela. Potrebujeme ich po fyzickej aj psychickej stránke. Odborníci po celom svete dvíhajú varovný prst a upozorňujú, že dnešná populácia trpí vážnym nedostatkom minerálnych látok.

Kremelina je „nabitá“ minerálmi, z ktorých dominuje kremík.

Detoxikuje telo a zbaví vás aj parazitov.

Nestojí veľa, užívanie nevyžaduje žiadne špeciálne postupy a účinky na telo sú naozaj zaujímavé.

Možno ste o peruánskej kremeline ešte nepočuli. V takomto prípade si určite prečítajte našu recenziu. Dozviete sa všetky potrebné informácie, vrátane ceny a skúseností s jej užívaním.

Čo to je?


Kremelina je sypká ílovitá usadenina pochádzajúca z prehistorických čias, ktorá je známa aj ako diatomická hornina.

Tvoria ju opálové schránky rozsievok. Rozsievky sú miniatúrne jednobunkové riasy, ktoré počas tisícok rokov vytvárali kremičité schránky. Tieto schránky sa usádzali na dne vodných plôch, skameneli a čakali, pokiaľ ľudia odhalia ich prospešné vlastnosti.

Rozsievka predstavuje dôležitú súčasť svetového ekosystému a hmota, ktorú tvoria skameneliny jej schránok, je významná pre všetky formy života na zemi. Najvýznamnejšie ložiská sa vytvorili v treťohorách počas obdobia jury, no tvoria sa aj dnes. A to v sladkých aj morských vodách, kde nie je veľká koncentrácia uhličitanu vápenatého.

Kremelina je zaujímavá najmä vďaka vysokému obsahu oxidu kremičitého a má viac ako 1500 spôsobov využitia pre človeka, zvieratá, záhradu aj domácnosť.

Čistá kremelina má bielu alebo žltú farbu a je vhodná pre každého, kto chce detoxikovať svoj  organizmus a doplniť si chýbajúce minerály, a to vrátane detí od 3 rokov.

Čo je detox a ako nám prospeje?


Čo si predstavujete pod slovom „detox“? Veľa ľudí si ho spája s chudnutím, kedy celý deň pijú iba čaj, zeleninové a ovocné šťavy alebo prežijú niekoľko dní iba o vode. Takýmto spôsobom možno stratíte pár kilogramov, no primárnym účelom detoxikácie je zbavenie sa toxínov a škodlivých látok. To docielite aj menej drastickým spôsobom.

Stačí, ak budete  prijímať látky, ktoré majú detoxikačné účinky.

Vzduch, voda a potraviny sú plné škodlivých látok a denne prechádzajú naším telom. Organizmus má síce samočistiace schopnosti, no tie môžu zlyhať alebo si nedokážu poradiť s obrovským množstvom odpadu, ktorý sa následne začne usádzať. Napríklad iba také hrubé črevo môže byť zanesené až 5 kilogramami zvyškov nestrávenej potravy. Dochádza k oslabeniu imunity a zdravotné problémy sú na svete.

Preto je viac ako dôležité, podporiť v našom tele samočistiace mechanizmy a pomôcť mu odbúrať toxíny.

Ako správne detoxikovať?


Ideálny čas na detoxikačnú kúru je obdobie, kedy sa striedajú ročné obdobia. Organizmus je vtedy viac oslabený a potrebuje pomoc.

Odporúča sa zvýšený príjem vlákniny a antioxidantov v podobe vitamínov E, A, C, B-komplexu. Samozrejme, nemôžu chýbať minerály ako vápnik, horčík, zinok a kremík. Na istý čas by ste sa mali vzdať vyprážaných a ťažkých jedál, červeného mäsa, mlieka, vajíčok a cukru.

Celkovú detoxikáciu podporuje aktívny pohyb striedaný s dostatočným oddychom a pravidelný pitný režim.

Kedy potrebujete detox?


Počúvajte svoje telo. Samo vám napovie, kedy už nezvláda odbúravať toxíny z tela a potrebuje podporiť samočistiace funkcie.

 • poruchy funkcie tráviaceho traktu sprevádzané tráviacimi ťažkosťami
 • bolesť hlavy neznámeho pôvodu, bolesť v dolnej časti chrbtice, pečeni, žlčníku alebo migrujúca bolesť tela
 • u žien sa častejšie objavujú vaginálne infekcie, zápal prsníkov a predmenštruačný syndróm
 • časté prechladnutie, chrípka alebo iné infekčné ochorenia spôsobené oslabenou imunitou
 • problematická pleť (akné, vyrážky, zápaly)
 • málo energie, pocit vyčerpania, strata vitality, zlý spánok

Kremelina a detoxikácia organizmu


Kremelina je významná najmä vďaka vysokému obsahu oxidu kremičitého. Tento minerál sa v dnešných potravinách nenachádza v potrebnom množstve. Z prijatej stravy dostaneme do tela iba 1/3 dávky potrebnej pre jeho správne fungovanie.

Kremík pôsobí v tele protizápalovo, dezinfikuje žalúdočnú a črevnú sliznicu a znižuje zápal črevného traktu.

Pravidelným detoxom tela s kremelinou si udržíte správnu funkciu trávenia, očistíte telo od toxínov a zbavíte sa aj parazitov.

Účinky


 • podporuje obranyschopnosť organizmu
 • má antioxidačné účinky, odporúča sa pri detoxikácii tela a odčervení ľudí aj zvierat
 • dokáže absorbovať patogény, ako sú vírusy, baktérie, toxické látky, chemické látky, pesticídy a následne ich odplavuje z tela
 • upravuje trávenie a pomáha pri tráviacich ťažkostiach
 • zlepšuje kvalitu vlasov, nechtov a pokožky (pomoc s problematickou pleťou)
 • postará sa o zdravšie zuby a ďasná
 • pôsobí ako prevencia pred vznikom osteoporózy a kardiovaskulárnych ochorení, tlmí bolesť kĺbov, svalov a má pozitívny účinok na srdce a krvný obeh
 • urýchľuje hojenie rán a jaziev, pôsobí protizápalovo
 • dodáva telu energiu, potláča únavu a ospalosť
 • obmedzuje chuť do jedla

Zloženie


Kremelina je hodnotným zdrojom minerálov, z ktorých najvýznamnejšie pre ľudské telo sú:

 • Kremík – tvorí až 90 % kremeliny. Je nevyhnutnou súčasťou enzýmov v tele. Podporuje vstrebávanie vápnika a vitamínu B1. Je dôležitý pre pevné kosti a prispieva k vytváraniu spojivových tkanív. Dostatok minerálu prospieva aj kráse. Koža, vlasy aj nechty sú pružné a pevné. S chýbajúcim kremíkom rastie riziko ochorení, zlomenín a deformácií kostí, vznik osteoporózy, zápalov, zlé hojenie rán a zhoršená kvalita vlasov, nechtov, pokožky, zubov aj ďasien.
 • Vápnik – je nevyhnutný pre zdravé kosti, kĺby a zuby a ich správny rast. Podporuje vstrebávanie horčíka.
 • Draslík – potrebný je pre celkové fungovanie organizmu. Je prítomný v každej bunke tela a potrebuje ho srdce, svaly aj nervová sústava. Potreba draslíka stúpa pri nadmernej konzumácii sodíka vo forme soli a pri nedostatku tekutín.
 • Horčík – dôležitý je pre zdravé zuby, správny chod organizmu, zlepšuje prekrvenie a tlmí bolesť hlavy aj kŕče. Nedostatok horčíka sa prejavuje zvýšenou tvorbou zubného kazu, oslabením svalov a nervov.
 • Zinok – pomáha udržiavať optimálnu hladinu cukru v krvi, vplýva na správny vývoj v období rastu, potrebujú ho kosti, zuby, vlasy aj nechty a je zapojený do procesov regenerácie.
 • Mangán – podobne ako zinok znižuje množstvo cukru v krvi, predchádza tvorbe zubného kazu, podporuje prekrvenie, znižuje kŕče svalov a pozitívne pôsobí aj na správanie u detí s autizmom.
 • Železo – primárnou funkciou minerálu je okysličovanie krvi. Viaže na seba kyslík a ten je spolu s červenými krvinkami dopravovaný do buniek. Neokysličené bunky umierajú. Známym príznakom nedostatku železa je chudokrvnosť.
 • Meď – vplýva na vytváranie kolagénu, pružnosť ciev a podporuje imunitu. Meď je dôležitá pre tvorbu enzýmu superoxid dismutáza, ktorý je jedným z najvýznamnejších antioxidantov v organizme.
 • Sodík – pôsobí na metabolizmus sacharidov a bielkovín, reguluje telesné tekutiny, podporuje trávenie, chráni kožu pred voľnými radikálmi a je potrebný aj pre mozog.
 • Fosfor – ovplyvňuje funkciu obličiek, zrážanlivosť krvi, telesný rast, pomáha premieňať tuky, bielkoviny a glycidy. Udržiava rovnováhu zásad a kyselín v tele.

Užívanie a dávkovanie


Kremelina vykazuje najlepšie účinky pri vnútornom užívaní, no môže sa používať aj ako prímes do pleťových masiek, zubných pást alebo do kúpeľa.

 • na vnútorné užívanie sa odporúča rozmiešať 1 – 2 lyžičky prášku vo vode a ihneď vypiť. Kremelina sa vo vode nerozpúšťa.
 • deti od 3 do 12 rokov užívajú 1 lyžičku denne
 • počas detoxikačnej kúry je dôležitý dostatočný príjem tekutín
 • odporúčaná dĺžka užívania: 2 mesiace, potom je potrebná 2 týždňová prestávka alebo kúra trvajúca 4 týždne s týždennou prestávkou, po ktorej pokračujete v užívaní

Cena


Kremelinu zoženiete v lekárni, v obchode so zdravou výživou a ponúkajú ju aj rôzne internetové stránky. Doplnok stravy nevyniká iba pozitívnymi účinkami, ale aj cenou, ktorá je naozaj symbolická.

Na internetovej stránke dr.max.sk nájdete produkt KREMELINA 200 g za 5,99 €. Takéto balenie vám vydrží na viac ako 2 mesiace pravidelného užívania.

Kremelina
kremelina

200 g
Skladom
5,99 €
(platí ku dňu 7.8.2019)

Upozornenie


 • prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov, tehotné ani dojčiace ženy a ľudí s vážnou poruchou obličiek alebo precitlivenosťou na kremík
 • vyhnite sa kontaktu s očami. Podráždenie sa môže objaviť aj pri dlhodobom vdychovaní prachu, preto sa odporúča zvýšená pozornosť pri manipulácii, a to najmä u astmatikov.
 • prášok sa nemá miešať s teplou vodou, vysoká teplota môže účinky kremeliny znížiť

Výhody a nevýhody


 • ideálny prostriedok na detoxikáciu organizmu
 • doplnenie potrebných minerálov
 • čisto prírodný produkt
 • nízka cena

 • nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy
 • zvláštna chuť

Záverečné zhodnotenie


Detoxikácia tela nie je žiadny výstrelok modernej doby, je to nutnosť. Naše telá jednoducho nezvládajú odbúravať škodlivé látky. Tie sa usádzajú, zanášajú organizmus a majú na svedomí mnohé zdravotné problémy.

Odborníci prichádzajú stále s novými odporúčaniami na potraviny slúžiace na očistu tela. Poznáme ich ako superpotraviny. Určite ste už viaceré z nich vyskúšali aj vy. Buď vás sklamali, alebo ste pocítili ozajstné odľahčenie tela.

Ako je na tom kremelina, to sme zisťovali od ľudí, ktorí s ňou majú skúsenosti. Recenzie a diskusné fóra ukazujú, že kremelina naozaj plní očakávania. Ako doplnok stravy má široké využitie v rôznych oblastiach.

Ľudia ju užívajú v rámci detoxikačnej kúry, používajú ju na ošetrovanie problematickej pokožky a niekomu pomohla zbaviť sa mravcov v domácnosti.

V príspevkoch k prípravku sa konkrétne spomína odstránenie ekzému a akné, zmiernenie vypadávania vlasov a zlepšenie ich kvality, upravenie trávenia, lepší spánok, prílev energie a efektívne odčervenie domácich zvierat.

A negatíva? Okrem jedného komentára, ktorý sa týkal zvláštnej chuti kremeliny, nikto ďalšie negatíva nespomenul.

Z našej strany pridávame dobrý bod za obsah dôležitých minerálov, dostupnosť a slušnú cenu.

Možno vás kremelina zaujala a vyskúšate ju. A možno nie. V každom prípade však nezabudnite na podstatnú vec, a to na jarný detox.

Prehľad


Zdravie

Priaznivé detoxikačné účinky.

Cena

Prijateľná cena a rôzne balenia.

Kvalita

Kvalitné zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok so širokým zameraním.

Hlavné výhody

 • Produkt vhodný na obdobie detoxu
 • Kvalitné zloženie

 • Zameraný na širokú oblasť
 • Antioxidačné účinky

Záverečné hodnotenie

kremelina

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu