Späť

Dračia krv (Sangre de drago)

Dračia krv (Sangre de drago)

Dračia krv (Sangre de drago)

 

Podľa mytológie sa stromy Croton lechleri (z ktorých sa odoberá miazga - dračia krv) objavili vo chvíli, kedy bol zabitý veľký drak Landon. Jeho krv údajne vytiekla na zem a z nej boli stvorené tieto vzácne stromy.


Dračia krv je tmavo červená živica získavaná z narezanej kôry tohto posvätného stromu peruánskych indiánov - Crotonu lechleri.

Tohto až dvadsať metrového velikána amazonských dažďových pralesov využívali a využívajú po stáročia pre jeho liečebné vlastnosti Inkovia, amazonské kmene aj súčasní obyvatelia Mexika, Peru či Ekvádoru.

 

Domorodcami bola dračia krv oddávna používaná napr. na zastavenie krvácania, na urýchlenie hojenia rán, ako ochrana pred všemožnými infekciami, tiež pri úplavici či črevnej horúčke.

Peruánske kmene často dračiu krv používajú i vnútorne pri žalúdočných vredoch a zažívacích ťažkostiach, pri ústnych vredoch, infekciách v hrdle, hemoroidoch, tuberkulóze, reumatizmu a pre posilnenie plodnosti.

 

                                 CL

 

Dračia krv účinky:

Dračia krv patrí vďaka svojim obsahovým látkam a ich účinkoch k najpreskúmanejším rastlinám z Peru. Už od šesťdesiatych rokov minulého storočia prebiehajú výskumy na popredných univerzitách v celom svete. Najnovšie štúdie naznačujú, že je oveľa účinnejší ako penicilín. Dračia krv má antimikrobiálne, antibakteriálne, antimykotické a antivírusové účinky.


Významnú prácu o protinádorovej, antibakteriálnej a hojivej schopnosti Sangre de Drago spracovali ZP Chen, Y. Cai a JD Phillipson, ktorí v roku 1994 publikovali štúdiu týkajúcu sa toho, že látky izolované z živice, ako aj veľa ďalších látok z nej získaných, majú silné bakteriostatické účinky. Sú takmer 30-krát silnejšie než napríklad chloramfenikol alebo V-penicilín.

 

V súčasnej dobe sa dračia krv užíva podobne:

Zvonka sa s ňou potierajú zle sa hojace zranenia, ekzémy a bodnutie od hmyzu. Zastavuje krvácanie a stimuluje hojenie rán a svojimi nevyvrátiteľnými dezinfekčnými účinkami potom každú ranu čistí a bráni infekciám.  U bodnutie účinkuje takmer okamžite - zmierňuje bolesť a takmer úplne potláča opuch.

Nápoj sa osvedčil pri chrípke, angíne, pri zápaloch hrtana, mandlí a ústnej dutiny, pri vírusovom zápale dýchacích ciest, cukrovke, anémiu, pásovom opare, hemoroidoch, žalúdočných vredoch a Crohnovej chorobe.

 

Dračia krv:

- Posilňuje imunitný systém v boji proti najmenšom parazitom - vírusom, rovnako ako proti baktériám, mikróbom a plesniam.

- Výťažok z dračej krvi má vynikajúci účinok pri liečení oparov a herpesvírusov všeobecne.

- Latex, ktorý je obsiahnutý v dračej krvi pomáha črevám v prevencii nádorových ochorení a je významným pomocníkom pri napadnutí čriev salmonelou, pri žalúdočných vredoch a náhlych hnačkách.

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

 

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×