Septoderm – dezinfekcia na vysokej úrovni

DezinfekciaSeptoderm - dezinfekcia na vysokej úrovni

Väčšina dezinfekcií, s ktorou sa stretávame, je založená na komerčné použitie. Čo to presne znamená? Antibakteriálne gély a mydlá sú skvelým pomocníkom na bežné použitie. Antibakteriálny gél použijete vždy, keď nemáte k dispozícii tečúcu vodu. Je skvelým pomocníkom, keď chcete mať čisté ruky po návšteve čakárne u lekára alebo lekárne. Rozhodne však nie je ideálnym prostriedkom pre lekárov. Produkty Septoderm predstavujú dezinfekciu na najvyššej úrovni. 

Kde kúpiť septoderm?

 Stretneme sa s nimi predovšetkým v nemocničnom prostredí, kde je vyžadovaná dokonalá čistota a účinná dezinfekcia.

V rade Septoderm vynikajú predovšetkým dva produkty:

 • Septoderm spray
 • Septoderm gél

V dnešnom článku Vám predstavíme oba produkty a vysvetlíme, na čo presne sa používajú. Podrobne sa budeme venovať produktu Septoderm gél.

Čo to je Septoderm?

Septoderm predstavuje radu, ktorá je primárne určená pre úplnú a hĺbkovú dezinfekciu vyžadovanú napríklad na operačných sálach. V tomto prípade nie je možné spoliehať sa na komerčné produkty.

 Je potrebné zamerať sa na mimoriadne účinné zloženie. Septoderm spray a gél sú založené na vysokom obsahu alkoholu, ktorý preukázateľne bojuje proti choroboplodným zárodkom v podobe baktérií, vírusov či spór plesní.

Oba produkty vynikajú tiež veľmi dobrou odmasťovacou schopnosťou, ktorá je rovnako mimoriadne cenená zdravotníckom personálom. Medzi ďalšie výhod patrí tiež fakt, že oba produkty sú veľmi dobre znášané pokožkou a nevyvolávajú viditeľné podráždenie.

Recenzie zákazníkov, ktorí produkty vyskúšali sa zhodujú, že Septoderm predstavuje skvelú dezinfekciu založenú na vysokom obsahu aktívnych látok.

Prečo je dezinfekcia dôležitá?

V minulosti predstavovali nemocnice miesto, kde väčšina pacientov podľahla predovšetkým infekčným ochoreniam a nie zraneniam. Baktérie sú prítomné všade okolo nás. Počas bežných dní nás pred ich vplyvom ochraňuje pokožka a imunitný systém.

Poranenie pokožky však znamená narušenie ochrannej bariéry, ktorá nás obklopuje. Baktérie a iné choroboplodné zárodky majú dvere dokorán a môžu vstúpiť. Nemocničné prostredie často znamená i oslabenie imunitného systému, a tak je len otázkou času, kedy vypukne infekcia.

 Infikované rany boli častým problémom, s ktorým sa stretávali lekári v minulých storočiach. Nástroje sa nedezinfikovali a ich povrch predstavoval ideálne miesto pre množenie baktérií.

Nikto nevedel, čo spôsobuje zápal otvorených rán už niekoľko hodín po operácií. Situácia sa zmenila po tom, čo bola dokázaná existencia mikróbov. Postupom času sa nemocničný personál začal viac zameriavať na použitie dezinfekcie a klesal počet pacientov, ktorí podľahli infekčným ochoreniam.

Dnes sa zameriavame na použitie dezinfekcie ešte viac. Na operačných sálach vládne čistota a rovnako opatrne pristupujeme i k zdravotníckemu materiálu v podobe rukavíc a obväzov. Dnes už sú zápaly rán a otrava krvi spôsobená nekontrolovateľným množením baktérií raritou. Pomáha tomu osveta a tiež to, že dnes máme možnosť mikroskopické organizmy žijúce v našom prostredí nielen vidieť, ale i poznať ich genetický kód vďaka sekvenovaniu a moderným metódam molekulárnej biológie.

Účinky produktov Septoderm

 • Dezinfekcia rúk
 • Dezinfekcia všetkých typov povrchov a zdravotníckeho zariadenia používaného lekármi i laboratórnym personálom
 • Mikrobiologická dezinfekcia
 • Hygienická dezinfekcia
 • Chirurgická dezinfekcia
 • Dokonale sa stará o zahubenie baktérií a plesní
 • Je účinný i na odstránenie odolných typov vírusov ako BNV/HIV, HCV a mnohých ďalších

Kde najvýhodnejšie zakúpiť produkty Septoderm?

Zloženie

Účinné zloženie produktov Septoderm stojí predovšetkým na zmesi alkoholov:

45% etanol

 • najčastejšia zložka dezinfekčných produktov, používa sa v kombinácii s vodou, pretože to umožňuje jednoduchšie sa dostať cez membrány živých organizmov. Vďaka rýchlemu odparovaniu má však obmedzenú účinnosť

30% 2-propanol

 • Druhý najčastejší alkohol používaný v prípade dezinfekcie je izopropanol. Pôsobí podobne ako etanol a používa sa i v molekulárnej biológii najmä pri práci s nukleovými kyselinami, ktoré pomáha extrahovať. Okrem toho sa podieľa v molekulárnych procesoch i na kryštalizácii celej rady proteínov

0,5% KAS

 • Pod týmto označením sa skrývajú kvartérne amóniové zlúčeniny, ktoré majú široké využitie proti baktériám, plesniam a rôznym typom vírusom. Najčastejšie sa používajú v prípade dezinfekcie preto, lebo pomáhajú zničiť membránu živých organizmov a tým v podstate úplne rozložiť systém. S ich používaním sa však odporúča byť veľmi opatrný, pretože opakované použitie môže viesť ku vzniku astmy, alergie alebo dokonca k podnieteniu kožných problémov

Použitie

 • Oba produkty sú určené len na vonkajšie použitie
 • Septoderm gél je určený predovšetkým na dezinfekciu rúk a povrchov v zdravotníckych a kozmetických zariadeniach
 • Septoderm spray je určený na dezinfekciu pokožky pred vpichom či iným chirurgickým zásahom
 • Pri použití spreja sa prípravok používa neriedený – na požadovanú časť pokožky sa nanesie dostatočné množstvo a nechá sa pôsobiť približne 30 minút

Cena Septoderm gél a spray

Cena produktov Septoderm sa pohybuje okolo 4,99€ za sprej s objemom 200 ml. V prípade gélu je cena stanovená na 6,19€ za balenie s objemom 500 ml. Ceny oboch produktov môžeme hodnotiť ako prijateľné. Zvlášť oceňujeme veľké balenia. Zariadenia, pre ktoré sú tieto produkty určené, ich využívajú na dennej báze a vo veľkom množstve.

Septoderm gél

500 ml
vydrží počas dlhej doby
6,19 €
(platí ku dňu 27.3.2020)

Upozornenie

 • Produkty sú určené len na vonkajšie použitie

Výhody a nevýhody

 • Zloženie postavené na aktívnych látkach
 • Známa značka
 • Primeraná cena
 • Jednoduché použitie

 • Dlhodobé používanie môže viesť ku vzniku alergie či astmy

Záverečné zhrnutie

Produkty Septoderm vynikajú zložením, ktoré je vynikajúce na dezinfekciu mnohých povrchov. V zložení sa nenachádzajú žiadne aromatické látky a je postavené na účinnej alkoholovej základni, ktorá je pri dezinfekciách odporúčaná.

 Oba produkty, gél i sprej, sú určené predovšetkým pre zdravotnícky personál, ktorý pri svojej práci vyžaduje hygienu na najvyššej úrovni.

Rovnako však svoje uplatnenie nájdu i v kozmetických salónoch. Pri ich používaní však buďte značne opatrní.

Prehľad 

Zdravie

Dezinfekcia mnohých povrchov.

Balenie

Výhodné balenie.

Kvalita

Kvalitné zloženie postavené na účinných látkach. 

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Dezinfekcia povrchov
 • preukázateľné účinky

 • Žiadne vedľajšie účinky
 • Vhodný len na vonkajšie použitie

Záverečné hodnotenie

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu