Sanytol – na perfektne čistú domácnosť (recenzia)

DezinfekciaSanytol - na perfektne čistú domácnosť (recenzia)

Počas momentálnej situácie sa zaoberáme dezinfekciou pre seba i domácnosť oveľa viac. Hoci sú dezinfekcie súčasťou nášho sveta už nejaký ten rok, momentálne o nich hovoríme oveľa viac. Jednou z mimoriadne účinných dezinfekcií je i Sanytol, ktorý bol pôvodne vyvinutý na dezinfekciu priestorov nemocníc.

Sanytol nepredstavuje len jeden produkt. Je to niekoľko rád produktov, ktoré prinášajú dezinfekciu rúk i domácnosti. V jeho radách objavíme produkty so širokým využitím i mimoriadne špecializované produkty určené len pre jednu činnosť. Jeho obrovskou výhodou je, že neobsahuje nebezpečné a toxické látky, ako je napríklad chlór. Sanytol je jednoducho rada, ktorá stojí za zváženie.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť produkty Sanytol?

Sanytol – čo to je?

Ako sme už naznačili v predchádzajúcich riadkoch, Sanytol predstavuje radu dezinfekcie.

 Táto rada bola navrhnutá tak, aby dokázala pokryť celú domácnosť i zdravie ľudí.

Objavíte v nej Sanytol dezinfekciu, ktorá je primárne určená na odstránenie baktérií a choroboplodných zárodkov z rúk. Rovnako však rada obsahuje i prípravky ako je Sanytol na pranie, ktoré sa starajú o dokonalé odstránenie baktérií a plesní už počas procesu prania. Za zmienku rozhodne stojí i Sanytol na podlahy a rôzne druhy povrchov.

Každý z prípravkov je navrhnutý tak, aby dokázal odstrániť 99,99% baktérií, plesní a vírusov bez použitia chlóru. Chlór bol v minulosti veľmi často používanou dezinfekciu. Jeho účinnosť bola skvelá, ale vyvolával problém s respiračným systémom a časté boli i podráždenia pokožky. Preto sa postupne od jeho používania upustilo a dnes hľadáme produkty, ktoré by dokázali dezinfikovať i bez jeho pomoci.

Práve v tom jednoznačne vedie značka Sanytol. Dokáže dezinfikovať a čistiť rôzne druhy povrchov bez obsahu toxického chlóru. Pri svojej činnosti nezanecháva škvrny, pretože neobsahuje žiadne látky, ktoré majú popri dezinfekčných účinok napríklad i bieliace účinky.

Prečo je potrebné dezinfikovať?

Skôr, ako Vám predstavíme všetky výrobky, ktoré rada Sanytol obsahuje, je pravý čas zamyslieť sa, prečo je potrebné pravidelne dezinfikovať. Mnoho ľudí si povie, že dezinfekcia je zbytočná. Mikróby v podobe baktérií, plesní a vírusov sa nachádzajú v našom prostredí už od samých počiatkov existencie človeka. Boli predsa prvými obyvateľmi našej planéty a sú dokonale prispôsobené na život vo väčšine biotopov vrátané ľudského tela.

Všetky informácie sú samozrejme pravdivé. Ale vedeli ste, že baktérie sa delia na prospešné, ktoré nám prinášajú výhody v podobe trávenia vlákniny, a škodlivé stojace za rozvojom ochorení? Rovnako je potrebné myslieť i na to, či sa náš imunitný systém dokáže vyrovnať s baktériami. Medzi najzraniteľnejšie skupiny patria:

 • Deti
 • Starí ľudia
 • Jedinci trpiaci chronickým ochorením

Predpokladáme, že populácia našej planéty bude už len narastať.

 Nárast počtu obyvateľov však znamená i nárast mikróbov a infekčných ochorení. Zmena nášho životného štýlu rovnako zvyšuje riziká bakteriálnej a vírusovej kontaminácie.
 

Posledné dni máme možnosť presvedčiť sa na vlastné oči, čo všetko dokáže napáchať vírus, ktorý sa vymkne spod kontroly. Koronavírus nás presvedčil o tom, aký je náš imunitný systém stále zraniteľný a čo všetko sa môže stať behom pár dní.

Pravidelnú dezinfekciu by ste mali zvážiť i v prípade, že sa vo vašej domácnosti nachádza domáce zviera. Psy, mačky a mnohé iné zvieratá dnes považujeme za členov rodiny. Zvážiť však musíme i fakt, že i domáci miláčikovia sú prenášačmi choroboplodných zárodkov. Pravidelná dezinfekcia Vám pomôže udržať situáciu pod kontrolou.

Aké produkty obsahuje rada Sanytol?

Sanytol sa v minulosti špecializoval na vytváranie dezinfekcie do nemocničného prostredia. Toto prostredie vyžaduje dokonalú čistotu a dezinfekcia je tu používaná na dennej báze. Vďaka tomu sa produkty Sanytol neustále zdokonaľovali, až boli dovedené do dnešnej podoby. Dnes Sanytol predstavuje niekoľko druhov rôznej dezinfekcie, ktorá sa zameriava na zdravie človeka i na prostredie, v ktorom žije.

Dezinfekcia na ruky

V tomto ohľade predstavuje Sanytol bežné produkty, ktoré zahŕňajú antibakteriálne gély a mydlá. Antibakteriálne gély sú postavené na účinnej receptúre, ktorá hubí 99,99% baktérií a vírusov. Ich použitie sa predpokladá v dobe, kedy nemáte prístup k tečúcej vode a nutne potrebujete čisté ruky (stravovacie zariadenia, lekárne, čakárne,…).

Gély sa vyrábajú v niekoľkých variantoch a sú vhodné pre každodenné použitie. Medzi ich najväčšie výhody patrí:

 • Jednoduché použitie
 • Čisté ruky v priebehu 30 sekúnd
 • Sú vhodné i pre citlivú pokožku (hypoalergénne zloženie)
 • Ich účinná zložka chráni pred celým spektrom choroboplodných zárodkov
 • Sú účinné i pred chrípkou typu A
 • Majú hydratačný účinok

Druhým typom dezinfekčných prípravkov sú dezinfekčné mydlá. Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky.

 Pena a tečúca voda znamenajú pre baktérie na našich rukách najväčšiu hrozbu a preto sa umývanie rúk nepodceňuje ani v dobe, kedy máme k dispozícii množstvo dezinfekčných gélov a vreckoviek.

Mydlá Sanytol sa vyznačujú účinným zložením, ktoré je doplnené o aloe vera, mandľové mlieko a materskú kašičku. Vďaka tomu pomáhajú v boji s baktériami. Sú však i:

 • Vhodné na citlivú pokožku (hypoalergénne zloženie)
 • Majú hydratačný účinok
 • Zahubia 99,99% choroboplodných zárodkov
 • Sú účinné proti chrípke typu A

Dezinfekcia pre Vašu domácnosť

Sanytol prináša však i dezinfekciu, ktorá je účinná pre Vašu domácnosť. S povrchmi v kuchyni či kúpeľni prichádzame do kontaktu každý deň, rovnako každý deň vyťahujeme zo zásuviek i čistú bielizeň. Ako sa toho týka dezinfekcia?

Sanytol dezinfekcia na bielizeň

V snahe ušetriť náklady na pranie mnoho ľudí siahne po pracích programoch perúcich na nižšej teplote. V tomto prípade však nedochádza k účinnému odstráneniu baktérií a vírusov. Tento fakt sa na bielizni často prejaví v podobe nepríjemného zápachu spôsobeného množením baktérií.

Sanytol v tomto prípade prišiel s celou radou produktov určených na pranie. V jeho radách objavíte pracie prostriedky priamo určené na dezinfekciu, k dispozícii sú tiež odstraňovače škvŕn.

Bežné čistenie

Sanytol vytvoril produkty určené na všetky druhy povrchov. Univerzálne čističe a antibakteriálne utierky ocenia i alergici. V celej rade Sanytol, ktorá je určená pre domácnosť sa objavujú produkty, ktoré používame na dennej báze. Sanytol dokonca prináša i osviežovače vzduchu, ktoré vynikajú zdravotne nezávadným zložením.

Výhodou je, že žiadny z čističov neobsahuje chlór a objavíte tu čističe určené na každú činnosť. Univerzálne čističe na podlahy či univerzálne čističe všetkých povrchov Vám veľmi jednoducho pomôžu s vhodnou voľbou Vášho čističa.

Prečo používať práve Sanytol?

Výhodu používania prostriedkov Sanytol vidíme najmä v tom, že ich zloženie nie je postavené na chlóre. Rovnako je super, že zloženie je hypoalergénne, čo ocenia najmä jedinci s citlivou pokožkou.

 Dezinfekcia je skvelou možnosťou, ako udržať svoj dom čistý a svoje zdravie v dobrej kondícii.

Rozhodne sa však nesnažte vyhrať celý boj s baktériami – nepodarí sa Vám to. Baktérie sú bežnou súčasťou našich životov a predstavujú účinnú stimuláciu nášho imunitného systému. V tomto prípade mimoriadne platí, že používajte všetko s mierou. Zamerajte sa na účinné čistenie a hygienu, Sanytol Vám s tým účinne pomôže.

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu