Corsodyl – Ústny roztok proti aftám – recenzia

DezinfekciaCorsodyl - Ústny roztok proti aftám - recenzia

Máte v ústach afty alebo vám krvácajú ďasná? Ak áno, máme pre vás dobrú správu. Táto recenzia je venovaná práve vám a vášmu problému so zápalmi ústnej dutiny.

Zápal ako taký vzniká na podnet obranyschopnosti tela pred infekciou. Môže a objaviť kdekoľvek na vonkajších, ale aj vo vnútorných častiach tela.

Keď zasiahne ústa, začnú sa v nich tvoriť rôzne nevzhľadné útvary, ktoré navyše bolia a nedovolia vám ani sa poriadne najesť. Infekcia sa môže „zabývať“ aj na vašich ďasnách.

Spomínané problémy sú celkom bežné, čo má logické vysvetlenie. Ústa sú bránou do nášho tela, a keďže na nich nevisí zámok, mikroorganizmy nemajú najmenší problém ňou prejsť. Oslabená imunita, nedostatočná hygiena alebo fajčenie predstavujú iba malú časť faktorov, ktoré prispievajú k prenosu a následnému rozmnožovaniu vírusov a baktérií v ústach.

V zásade platí, že všetko, čo má známu príčinu, má aj riešenie. V prípade infekcií ústnej dutiny ním môže byť ústna voda Corsodyl. V tejto recenzii vám ponúkneme naše zistenia  o účinkoch, spôsobe používania, ale aj o skúsenostiach ľudí, ktorí dali na odporúčania a liek vyskúšali.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Corsodyl?

Čo to je?


Corsodyl 0,1 % je orálny roztok určený na výplach ústnej dutiny. Obsahuje liečivo chlórhexidín, ktoré je účinné proti rôznym druhom baktérií, vírusov a plesní.

Vďaka svojmu protizápalovému a antibakteriálnemu účinku je roztok vhodný na intenzívnu krátkodobú liečbu akútnych zápalových ochorení ústnej dutiny.

Okrem toho zamedzuje tvorbe zubného povlaku a používa sa aj po chirurgických zákrokoch v ústach.

Niekomu môže viac vyhovovať Corsodyl gél, ktorý však nie je vhodný pre malé deti a môžu ho používať až od 12 rokov. Oproti tomu Corsodyl 0,1 % roztok môže pomôcť so zápalmi v ústach aj deťom, ktoré už zvládnu vyplachovanie úst bez prehĺtania.

Kto je výrobca?


Corsodyl patrí do sortimentu výrobkov nadnárodnej britskej farmaceutickej spoločnosti GlaxoSmithKline, ktorá je tiež známa pod skratkou GSK.

Spoločnosť bola založená v roku 2000, no jej história siaha až 300 rokov dozadu, a to ešte do čias starého Londýna, kde doteraz sídli.

Ideológiou GSK je zabezpečiť rôzne kvalitné zdravotnícke produkty v dostatočnom množstve, aby boli dostupné pre čo najväčší počet ľudí.

corsodyl Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Corsodyl? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Problémy so zápalmi v ústach


Zápal v ústach vznikne na podnet infekcie.

Tá sa v ústach objavuje v dôsledku vírusov, baktérií alebo plesní, dráždenia ústnej sliznice škodlivými látkami, porúch trávenia, nedostatku vitamínov a pri infekčných či onkologických ochoreniach.

Ak máte oslabenú imunitu, šanca, že spomenuté faktory spôsobia zápaly v ústnej dutine, je veľmi vysoká.

 • Afty – ochorenie sliznice úst sa objavuje až u 17 % populácie. Odhaduje sa, že za ne môžu vírusy, oslabená imunita alebo dedičnosť. Ochorenie môže vzniknúť z malých poranení v ústach, napríklad pri zahryznutí do vnútornej strany líc alebo jazyka. Afty sa môžu objaviť aj ako alergická reakcia na potraviny. Bolestivé vriedky sú bielej, sivej alebo žltej farby s červeným lemom. Komplikujú rozprávanie, jedenie, pitie aj čistenie zubov. Na liečbu sa odporúčajú prípravky na výplach ústnej dutiny s obsahom chlórhexidínu, probiotiká a „babskou radou“ je potieranie vriedkov ušným mazom. Pri akútnych stavoch sa najviac osvedčila cielená liečba, kedy sa afty potierajú prípravkom s regeneračným, hojivým a dezinfekčným účinkom.
 • Zápaly ďasien – vznikajú pri nedostatočnej hygiene, mechanickom poškodení, parodontitíde alebo kvôli zubnému kameňu. Ďasná opuchnú, sčervenajú a zvyknú krvácať. Môžete pociťovať celkovú únavu, malátnosť, zvýšenú teplotu a nadmernú tvorbu slín, prípadne zápach z úst. Liečba je zameraná na zvýšenú hygienu ústnej dutiny a dezinfekciu vhodnými prípravkami.
 • Zápaly jazyka – prejavujú sa pocitmi pálenia, bolesťou a niekedy aj zmenou chuti. Na jazyku sa pritom netvoria žiadne defekty. Zápal vzniká pri mechanickom poškodení alebo dráždení jazyka zubnými protézami, ostrými hranami zubov, zubným kameňom a podobne. Často sa zamieňa s alergickou reakciou, pri ktorej jazyk svrbí a opuchne. Pri ochorení sa vyžaduje zvýšená hygiena a odporúča sa vyplachovanie úst dezinfekčnými prípravkami.
 • Mykotické stomatitídy – sú to bakteriálne infekcie najčastejšie spôsobené baktériou Candida albicans, prípadne baktériou Aspergilus. Na jazyku sa objaví šedý povlak so začervenanými okrajmi, na sliznici sa tvoria vredy a máte pocit pálenia v ústach. Ochorenie sa často objavuje po dlhodobom užívaní antibiotík, kedy dochádza k oslabeniu imunity. Liečba zahŕňa používanie antimykotík a potieranie napadnutej sliznice bórax glycerínom či 2 % pyoktanínom.

Účinky


Corsodyl 0,1 % roztok má protizápalové, antibakteriálne a dezinfekčné vlastnosti, vďaka ktorým vám môže pomôcť pri:

 • akútnych infekciách slizníc ústnej dutiny
 • akútnej tvorbe áft
 • liečbe akútneho zápalu ďasien
 • infekciách spôsobených vírusmi, baktériami a niektorými druhmi plesní
 • zotavovaní sa po chirurgických zákrokoch v dutine ústnej
 • ničení zubného povlaku a predchádzaní jeho tvorbe

Zloženie


Chlorhexidine digluconate

 • antiseptikum, ktoré ničí baktérie tak, že rozrušuje ich bunkovú membránu. Predpokladá sa, že má účinok aj na niektoré obalené vírusy, no táto vlastnosť zatiaľ nebola podrobne preskúmaná. Chlórhexidín sa pre svoje účinky používa ako aktívna látka v ústnych vodách na dezinfekciu a odstraňovanie zubného povlaku. Okrem bakteriálneho účinku sa vstrebáva do zubnej skloviny a pôsobí bakteriostaticky. Látka sa využíva najmä pri liečbe a prevencii zápalov a ochorení ďasien. Účinok je znížený aniónovými zlúčeninami, ktoré bývajú zložkou zubných pást a niektorých ústnych vôd. Použitie prípravkov s obsahom chlórhexidínu sa odporúča minimálne pol hodinu po umytí zubov alebo po výplachu úst. Vo väčších koncentráciách môže spôsobiť podráždenie kože a očí.

Pomocné látky

 • ethanol 95 %, hydrogenricinomakrogol, silica mäty piepornej, nekryštalizujúci sorbitol 70 %, čistená voda.

Užívanie a dávkovanie


 • pri používaní prípravku sa riaďte pokynmi uvedenými v príbalovom letáku
 • roztok je určený na intenzívnu krátkodobú liečbu akútnych stavov
 • odporúča sa použiť 15 ml neriedeného roztoku na výplach ústnej dutiny 2x denne po vyčistení zubov a po jedle, ideálne ráno a večer
 • ústa vyplachujte alebo kloktajte po dobu 1 minúty, roztok neprehĺtajte a po použití nevyplachujte ústa vodou
 • pri náhodnom prehltnutí roztoku nehrozia žiadne škodlivé účinky
 • roztok sa používa 2 týždne, nasleduje 2 až 4 týždňová prestávka a následne sa cyklus zopakuje

Cena


Corsodyl 0,1 % orálny roztok je bežne dostupný v lekárni aj na internete.

Všetky lieky, doplnky stravy, zdravotné pomôcky, ako aj špeciálne kozmetické prípravky nakupujte iba u overeného predajcu.

Na základe spokojnosti zákazníkov odporúčame nakúpiť na stránke najlekaren.eu. CORSODYL 0,1 % 1×200 ml lekáreň ponúka za 4,11 €. Medzi sortimentom internetovej lekárne nájdete aj CORSODYL 1 % gél 1×50 g za 7,63 €.

Corsodyl
corsodyl

200 ml
Skladom
4,11 €
(platí ku dňu 9.7.2019)

Upozornenie


 • Nepoužívajte v prípade alergie alebo precitlivenosti na niektorú zo zložiek, vyhýbajte sa kontaktu s očami.
 • Výrobca neuvádza žiadne špeciálne opatrenia v prípade tehotenstva alebo laktácie.
 • Interakcie: chlórhexidín je deaktivovaný látkami aniónovej povahy. Pri súčasnom používaní zubných pást s obsahom SLS môže dôjsť k zníženiu účinku prípravku. Preto sa odporúča používať zubnú pastu bez obsahu SLS alebo si medzi použitím zubnej pasty a aplikáciou roztoku Corsodyl dôkladne vypláchnuť ústa vodou.
 • Vedľajšie účinky: reakcie na prípravok a podráždenie sliznice ústnej dutiny sú veľmi zriedkavé. Na začiatku používania sa môže objaviť znížené vnímanie chuti alebo znecitlivenie jazyka, ktoré zmizne do niekoľkých dní alebo po ukončení používania. Dlhodobé používanie môže viesť k dočasnému zafarbeniu zubov, zubných výplní alebo chrbta jazyka.
 • Skladujte mimo dosahu detí, pri izbovej teplote, chránené pred priamym slnečným svetlom.

Výhody a nevýhody


 • dôkladná hygiena ústnej dutiny
 • pomoc pri infekciách ústnej dutiny rôzneho pôvodu
 • vhodný pre deti aj tehotné a dojčiace ženy

 • dlhšie používanie môže viesť k zafarbeniu zubov a jazyka
 • chuť prípravku môže byť niekomu nepríjemná
 • môžu sa vyskytnúť vedľajšie reakcie v podobe znecitlivenia úst a jazyka

Záverečné zhodnotenie


Oblasť úst je sama o sebe veľmi citlivá. Ľahko dôjde k poraneniu jazyka, ďasien alebo vnútornej strany líc. Vtedy už iba stačí, aby ste si poriadne neumyli ruky alebo zjedli neumyté  ovocie a infekcia je na svete. Či už máte skúsenosti s aftami, alebo vám krvácajú ďasná, všetko sú to nepríjemné stavy. Nejde pritom iba o bolesť. Ťažko sa vám rozpráva a nemôžete si vychutnať obľúbené jedlá a nápoje.

S prázdnym žalúdkom narastá aj podráždenosť a vaša nálada klesne na bod mrazu. Nenechajte sa preto znechutiť zápalmi v ústach a zbavte sa ich. Dôležitá je hygiena a dezinfekcia úst.

Corsodyl 0,1 % orálny roztok vám podľa odporúčaní spokojných užívateľov dokáže pomôcť.

Dobre zaberá pri zapálených ďasnách, akútnych zápaloch ústnej dutiny a niekomu dokonca pomohol aj s bolesťou hrdla.

Ďalším plusom v očiach ľudí je nízka cena prípravku. Na druhej strane stojí niekoľko negatívnych recenzií. Týkajú sa chuti prípravku a znecitlivenia úst po jeho použití.  Keď sa vám však afty vymknú spod kontroly a máte ich plné ústa, sú to, podľa nášho názoru,  nepodstatné detaily.

Corsodyl 0,1 % teda môžeme odporučiť ako dobrý orálny roztok, ktorý ničí baktérie, vírusy aj plesne a postará sa o zdravé ústa bez zápalov.

Prehľad


Zdravie

Upokojujúce účinky na afty.

Cena

Veľmi prijateľná cena produktu.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom a má výhodnú cenu
 • Kvalitné zloženie výrobku

 • Zameraný na úzku oblasť
 • Prijateľná cena a kvalitné recenzie

Záverečné hodnotenie

corsodyl

3.9/5 - (9 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu