Persen Forte – Na ukľudnenie – Cena + (skúsenosti)

NespavosťPersen Forte - Na ukľudnenie - Cena + (skúsenosti)

Súčasný rýchlejší spôsob života si u mnohých z nás vyberá svoju daň. Trpíme často nedostatkom spánku, sme často nervózni a nepokojní.

Okolie sa nám ako keby obracia chrbtom.

Je čas s tým niečo urobiť.

Môžeme urobiť napríklad aj to, že si na svoje problémy s nervozitou a nespavosťou pomôžeme s upokojujúcimi kapsulami  Persen Forte. Ide o liek v podobe kapsúl bez lekárskeho predpisu, ktorý má mierne upokojujúci účinok.

V tejto recenzii si tento liek predstavíme podrobnejšie, predovšetkým však jeho celkové účinky, zloženie, predstavíme si jeho cenu a rovnako aj reálne hodnotenia a skúsenosti od ďalších ľudí, čo ho skúsili na vlastnej koži.

Čo to je?


Persen Forte je liek vo forme tvrdých kapsúl bez lekárskeho predpisu, ktorý obsahuje výťažky z troch rastlín, konkrétne z koreňa valeriány, listu medovky a rovnako aj listu mäty.

Tento druh lieku má mierne utišujúci účinok na ľudský organizmus.

Využíva sa ako optimálny liek v rámci prvotnej liečby miernejších porúch, kedy ešte nie je dôvod užívať silnejší druh liekov.

Liek je vhodnou alternatívou na zoslabenie jednoduchších, respektíve dočasných podôb nervového napätia (napríklad pri vyššej nervozite, psychickom napätí) a rovnako  pomáha aj pri menej častých problémoch so spánkom.

Z času na čas sa objavia dni, kedy sme vystresovanejší, fyzicky vyčerpanejší, nevieme dobre zaspať, tak v takýchto prípadoch môže byť liek Persen forte dobrým pomocníkom na zmiernenie týchto dočasných stavov počas bežných dní.

Účinky


 • Svojím zložením utišuje jednoduchšie podoby nervového napätia
 • Prvotne zlepšuje ľahšie nepriaznivé poruchy a zmeny
 • Potláča a utišuje psychickú bolesť v priebehu dňa
 • Pomáha pri vyššom napätí a rozruchu
 • Zlepšuje stavy pri prechodnej nespavosti


  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Persen Forte? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Zloženie


Persen Forte je liek s prírodným zložením. Zloženiu lieku tvoria výťažky až z 3 druhov rastliniek.

Ide konkrétne o koreň rastlinky Valeriány lekárskej (lat. Valeriana officinalis), listu  Medovky lekárskej (lat. Melissa officinalis L.) a rovnako aj listu z bylinky Mäty priepornej (lat. Mentha piperita).

Nie je žiadnou náhodou, že v zložení lieku Persen forte je práve koreň z rastlinky  Valeriány lekárskej. Viaceré štúdie (1,2) potvrdili, že práve čaj z koreňa tejto rastlinky výborne pôsobí proti nespavosti, stavom úzkosti a nervozity.

Už netreba zháňať tento koreň, v tablete lieku Persen Forte nájdete výťažok z neho.

Druhou rastlinkou v zložení lieku Persen Forte je rastlinka Medovka lekárska. Ide o pomerne známu a obľúbenú bylinku v lekárstve, rovnako aj v kuchyni.

To, že je súčasťou tohto lieku je rovnako účelné, pretože pomáha zlepšovať spánok, zmierňuje stavy nervozity a nepokoja.

Tiež eliminuje nepríjemnú bolesť hlavy. (3)

A rovnako netreba zvlášť pripomínať a zdôrazňovať, že je tretia bylinka, ktorá je obsiahnutá v zložení lieku – Mäta prieporná, je zdraviu prospešnou rastlinkou.

Mäta pomáha pri bolesti hlavy (utišuje bolesť a preventívne pôsobí aj proti migréne). Rovnako prospieva aj celkovej kvalite spánku, respektíve účinne bojuje proti nespavosti. (4, 5)

Nehovoriac o tom, že táto bylinka má antiseptické účinky a rovnako priaznivo pôsobí aj na väčšinu zápalov v ľudskom organizme.

Pozitívnych vlastností tejto bylinky je však ďaleko viacej.

 1 kapsule lieku Persen Forte je možné nájsť presne 35 mg výťažku z koreňa rastliny Valeriány lekárskej, 17,5 mg z listov Medovky lekárskej a rovnako 17,5 mg z listov Mäty priepornej.

O kompletnom zložení a ďalších pomocných látkach sa dočítate v príbalovom letáku (informácii) v samotnom balení lieku (zdroj).

Dávkovanie a užívanie


 • Výrobca odporúča dospelým a dospievajúcim deťom nad 12 rokov (ak osobný lekár neurčil inak) užívať pri nepokoji, psychickej záťaži či podráždenosti 2 kapsuly 2 krát denne
 • Výrobca odporúča dospelým a dospievajúcim deťom nad 12 rokov užívať pri nespavosti 2 kapsuly 1 hodinu krátko pred spánkom
 • Najlepšie je pri vlastnej diagnóze vopred vždy prekonzultovať dávkovanie a užívanie lieku so svojím lekárom
 • Výrobca odporúča na dosiahnutie najlepších výsledkom liečby užívať liek minimálne 2 týždne
 • Ak po 2 týždňoch liečby odporúčaným množstvom lieku nepríde k zlepšeniu príznakov, je potrebné prekonzultovať ďalší priebeh liečby so svojím lekárom
 • Výrobca odporúča kapsuly užívať celé a zapíjať ich potrebným množstvom vody (inej tekutiny)
 • Konzumácia potravy nemá vplyv na samotné užívanie lieku
 • V prípade, že sa snažíťe potlačiť nespavosť, kapsuly je dobré užiť 1 hodinu pred spánkom

Cena


Zrejme ste zvedaví aj vy, koľko môže stáť tento upokojujúci liek bez lekárskeho predpisu?

Persen Forte 20 tvrdých kapsúl stojí  7,39 € s DPH (podľa internetového obchodu drmax.sk zo dňa 9.8.2018).

Ak by sme prepočítali cenu 1 kapsuly lieku Persen Forte, cena je na úrovni 0,36 centov.

Výhodou objednávky lieku cez internetovú stránku drmax.sk je, že získate navyše 29 bodov na vernostnú kartu Dr.Max.

Okrem toho sa môžete spoľahnúť na rýchle dodanie, nakoľko liek je skladom, takže je ihneď expedovaný.

Pokiaľ by ste sa rozhodli pre dodanie zásielky na adresu, môžete využiť dopravu vo výhodných cenách bežnými kuriérskymi služba, no rovnako môžete využiť aj dopravu ZADARMO pri objednávke nad 9,90.

Persen Forte

 20 upokojujúcich kapsúl
 Výhodná cena
7,39€
(platí ku dňu 28.6.2018)

Upozornenie


 Výrobca neodporúča užívanie lieku tehotným a dojčiacim ženám kvôli nedostatku klinických informácií. Výrobca neodporúča užívanie lieku deťom mladším ako 12 rokov pre nedostatok klinických informácií.

 Liek môže skomplikovať pálenie záhy (gastroezofagálny reflux). Liek môže vplývať respektíve môže znížiť schopnosť viesť motorové vozilo a schopnosť obsluhy strojných zariadení. V zložení lieku sa nachádza laktóza a sacharóza, preto je potrebné prekonzultovať vhodnosť užívania lieku so svojím lekárom.

 Pokiaľ by sa objavili nejaké alergické či iné reakcie, je potrebné prestať s užívaním lieku a poradiť sa o ďalšom postupe so svojím lekárom alebo lekárnikom. Vždy vopred pred začiatkom užívania lieku si prečítajte príbalový leták.

Hodnotenie


persen-forte

Výhody a nevýhody


 • Prírodný liek
 • Bez lekárskeho predpisu
 • Na ľahké formy nervozity, napätia
 • Zaberá aj proti dočasnej nespavosti

 • Nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy
 • Malé balenie
 • Obsahuje laktózu a sacharózu

Naše hodnotenie


Mávate občasné stavy úzkosti a nepokoja?

Neviete z času na čas dobre a rýchlo zaspať?

Nie je sa čo čudovať, že sa to stane či stalo už každému v súvislosti s dnešným rýchlym spôsobom života.

Aj preto som sa v tejto recenzii venoval podrobnejšie ďalšiemu lieku bez lekárskeho predpisu, ktorý je voľne dostupný a pôsobí upokojujúco. Volá sa Persen Forte a je vo forme 20-tich tvrdých kapsúl.

Na internete je to však iné. Veľa ľudí o ňom počulo a ba čo viac, tento liek aj reálne vyskúšalo.

Pri tomto lieku je dostupných rovnako aj pozitívnych, ako aj negatívnych hodnotení. Musíte si sami zhodnotiť, či tento prípravok stojí za skúšku alebo nie.

Ja pozitívne hodnotím predovšetkým prírodné zloženie tohto lieku, ktoré pozostáva z 3 druhov rastlín (Valeriány, Medovky a Mäty).

Platí, že všetky tieto rastlinky a bylinky v jednom majú čo ponúknuť najmä pri jednoduchších a dočasnejších psychických poruchách.

Zarazila ma však vyššia cena pri tomto lieku, ktorá bola takmer  7 Eur a 50 centov za 20 tabliet (u českého distribútora je však možné ten istý liek zohnať o polovicu lacnejšie!).

Záverečné hodnotenie


Tiež ma „nemilo“ prekvapilo pomerne malé balenie, čo pri stanovenej dennej dávke predstavuje balenie na cca. 10 dní (odporúčam informovať sa o možnosti kúpy hneď väčšieho balenia tohto lieku).

Je zrejmé, že každý liek môže a  bude účinkovať na každého inak (tiež u niekoho môže účinkovať, u iného vôbec nie).

Ale takto to chodí pri všetkých voľne dostupných liekoch.

Je teda na vás, či dáte šancu ďalšiemu lieku bez lekárskeho predpisu, ktorý je tentokrát na zmiernenie dočasných stavov nespavosti, úzkosti či nepokoja.

Ak vám nezaúčinkoval iný liek a nemáte čo skúsiť zo skupiny voľne dostupných liekov, máte tip na ďalší liek, ktorý môže zabrať lepšie, ako ten súčasný.

Zdravie

Skvelé účinky.

Doprava

Lacné poštovné.

Kvalita

Účinné zloženie.

Zameranie

Úzko zameraný na spánok.

Hlavné výhody Persenu Forte

 • Účinné zloženie
 • Jednoduchá aplikácia

 • Skvelé účinky
 • Ľahko prenosný

Záverečné hodnotenie

3.6/5 - (21 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu