Baldriparan – Cena a skúsenosti (recenzia)

NespavosťBaldriparan - Cena a skúsenosti (recenzia)

Nemôžete spávať? Prebdené noci vám už lezú na nervy a zobúdzate sa ešte skôr, ako vychádza slnko?

Vitajte medzi tretinou ľudskej populácie, ktorú trápi problém so spánkom. Spánok je pre telo veľmi dôležitý. Počas noci načerpáva novú energiu a regeneruje sa.

Keď je nepravidelný, krátky alebo prerušovaný, telo stráca silu, zobúdzame sa nevyspatí a celý deň sa len „vláčime“ ako bez duše. Príčiny môžu byť rôzne. Stres a nervové napätie sú tie najčastejšie. Keď sme rozladení, neustále premýšľame, a hoci je naše telo unavené, myseľ stále pracuje a my nemôžeme spať.

Poobedný „šlofík“ to nevyrieši. Pri pretrvávajúcej nespavosti vám pomôže Baldriparan, liek na poruchy spánku a nervového napätia. Prečítajte si všetko o jeho účinkoch, zložení, skúsenostiach zákazníkov i to, kde ho môžete kúpiť za najvýhodnejšiu cenu.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Baldriparan?

Čo to je?


Baldriparan je voľne dostupný liek bez lekárskeho predpisu. Je určený na pomoc pri poruchách spánku a mierneho nervového napätia.

Základ lieku tvorí suchý extrakt z koreňa valeriány lekárskej, ktorý pôsobí tlmivo na centrálny nervový systém.

Baldriparan je vhodný pre všetkých (mužov, ženy aj deti od 12 rokov), ktorí potrebujú zmierniť napätie a pomôcť pri zaspávaní. Liek je dostupný v rôznych veľkostiach balenia po 15, 30, 60, 90 a 120 kusoch filmom obalených tabliet.

Prečo vlastne spíme?


Spánok je jednou zo základných životných potrieb. Jeho nedostatok môže viesť k vážnym fyzickým, ale i psychickým zdravotným komplikáciám.

Počas spánku sa ľudské telo regeneruje a obnovuje svoje fungovanie. Je to opakujúci sa stav zníženej aktivity centrálnej nervovej sústavy.

Nedostatok spánku sa podpisuje na našej fyzickej i psychickej kondícii. Pretrvávajúce poruchy spánku môžu viesť k zhoršeniu zdravotného stavu i k psychickým poruchám.

Čím sme starší, tým menej spánku potrebujeme.

Optimálna dĺžka spánku by mala byť 7 – 9 hodín, len v ojedinelých prípadoch je to 6 hodín denne.

Poruchy spánku


Neskoré zaspávanie, skoré vstávanie, prerušovaný alebo nepokojný spánok môže narušiť naše fungovanie.

 Ak takéto stavy pretrvávajú dlhšie ako tri týždne v mesiaci, je veľká pravdepodobnosť, že ide o poruchu spánku.

Následky sa prejavujú únavou, stratou energie, nízkou výkonnosťou, podráždenosťou, výbuchmi hnevu, narušením koncentrácie a hrozí väčšie riziko úrazu.

Poruchy spánku sa delia na dve základné skupiny:

 • Primárne – nie sú spôsobené duševným alebo fyzickým ochorením. Patria sem napríklad narkolepsia (chorobná spavosť), parasomnia (abnormálne prejavy počas spánku – námesačnosť, nočné desy, nočné mory), ale aj približne 0,5 % pacientov s hypersomniou (nadmernou spavosťou).
 • Sekundárne – sú vyvolané psychickými a fyzickými ochoreniami. Podľa druhu ochorenia sa rozlišujú ochorenia vplývajúce na nervovú sústavu a poruchy spánku spôsobené nepokojom a napätím, ale aj nepríjemnými stavmi ako sú kašeľ, časté močenie a podobne.

Najčastejšie sa vyskytujúcou poruchou spánku je insomnia (nespavosť).

Jej spúšťačom sú napríklad problémy, starosti, nepredvídané udalosti, ktoré nám nedovolia zaspať.

Pokiaľ je to len občasný stav a netrvá dlho, je všetko v poriadku. Dlhodobé problémy však môžu prerásť do chronického štádia a výrazne ovplyvniť náš život.

Čo pomáha?


 • Zmena životného štýlu – spánkový režim, cvičenie, znížený príjem sacharidov pred spaním, eliminácia nápojov s obsahom kofeínu a veľa ďalších zmien v živote, ktoré vedú ku kvalitnému spánku.
 • Lieky – volia sa podľa druhu poruchy spánku. Poznáme klasické tabletky na spanie, lieky obsahujúce melatonín alebo alternatívne doplnky na relaxáciu organizmu. Zobraziť tabletky na spanie

Účinky


 • úľava od mierneho nervového napätia
 • pomáha pri zaspávaní a poruchách spánku

Zloženie Baldriparanu


Baldriparan sú svetlomodré, okrúhle tablety s vypuklým povrchom, pričom každá tableta obsahuje: 

Extrakt z koreňa valeriány lekárskej (441,35 mg)

Valeriána je rastlina s priamou stonkou, dlhými kopijovitými listami a bledoružovými až bielymi kvetmi. Z lekárskeho hľadiska sú významné najmä jej korene.

Existuje viac ako 250 druhov a na výrobu lieku sa používajú korene európskej valeriány.

Vysoké dávky extraktu valeriány lekárskej majú podporný účinok pri poruchách spánku.

Nie je pritom ovplyvnený prirodzený spánkový rytmus a ráno sa zobúdzate odpočinutí.

Spánok sa nevynucuje, ale podporuje. Čas zaspávania sa skracuje a kvalita spánku sa zlepšuje.

Zdroje informácií:

Pre účinok valeriány je dôležité jej pravidelné užívanie dlhší čas.

Pomocné látky

 • Jadro tablety –bezvodý koloidný oxid kremičitý, magnéziumstearát , maltodextrín a mikrokryštalická celulóza.
 • Obal tablety –uhličitan vápenatý, karnaubský vosk, indigokarmín (E132), makrogol 6000, dihydrogénfosforečnan draselný, povidón K 25, rafinovaný ricínový olej, šelak, arabská guma sušená rozprašovaním, sacharóza, mastenec, oxid titaničitý (E171) a biely včelí vosk.
 • Extrakčné rozpúšťadlo – 70 % etanol V/V 

Užívanie a dávkovanie


 • vždy užívajte tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, v prípade akýchkoľvek nejasností sa obráťte na lekára alebo lekárnika
 • odporúčané užívanie u dospelých a detí starších ako 12 rokov zamerané na mierne nervové napätie je 1 tableta maximálne 3x denne
 • odporúčaná dávka pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov pri poruchách spánku je 1 tableta 1/2 až 1 hodinu pred spaním. Skoršie užitie tablety je možné iba v prípade nevyhnutnosti.
 • maximálna denná dávku sú 4 tablety denne, pričom účinky sa dostavujú postupne

Cena


Baldriparan je voľne predajný liek bez lekárskeho predpisu.

Dostupný je v lekárňach i na internete. Odporúčame nakupovať ho u overeného predajcu, ako je napríklad sieť lekární Dr.Max.

Na svojej internetovej stránke ponúka Baldriparan 30 tbl za zníženú cenu 7,99 €, a to s možnosťou vyzdvihnutia v niektorej z pobočiek bez poplatku za dopravu.

Baldriparan

baldriparan

30 tabliet
DOPRAVA ZADARMO nad 9,90 €
7,99 €
(platí ku dňu 12.4.2019)

Upozornenie


 • liek nie je vhodný pre ľudí alergických na niektorú z obsiahnutých látok a pre deti mladšie ako 12 rokov. Pri plánovanom tehotenstve, gravidite a dojčení by sa ženy mali o jeho užívaní poradiť s lekárom alebo lekárnikom.
 • z dôvodu postupného nástupu účinku nie je vhodný na akútnu liečbu porúch spánku spôsobených nervozitou
 • vedľajšie účinky neznámeho pôvodu – príznaky týkajúce sa tráviaceho traktu, ako sú napríklad nevoľnosť alebo kŕče v bruchu. Pri akomkoľvek prejave vedľajších účinkov kontaktujte svojho lekára.
 • ak práve užívate, užívali ste alebo mienite užívať ďalšie lieky, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi. V kombinácii s chemicky vyrobenými liečivamina upokojenie sa vyžaduje stanovenie diagnózy lekárom a jeho dohľad.
 • liek môže narušiť schopnosť viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje
 • skladujte mimo dosahu detí na suchom a tmavom mieste pri teplote do 30 °C

Výhody a nevýhody


 • obsahuje účinný extrakt z valeriány lekárskej
 • pomáha pri zaspávaní, prepracovanosti a nervovom napätí
 • pomáha pri poruchách spánku (okrem akútnych spôsobených stresom)

 • kvôli postupnému nástupu účinku nie je vhodný na akútne stavy porúch spánku alebo nervového vypätia

Záverečné zhodnotenie


Žijeme v neustálom strese, tlak okolia dráždi naše nervy, a to sa odzrkadľuje aj na našom  spánku.

Nakoľko je spánok pre organizmus veľmi dôležitý a recepty našich starých mám, ako sú napríklad mlieko z medom alebo odvar z maku, nezaberajú, sme nútení hľadať pomoc inde.

Lieky na spanie sú však kontroverzným riešením a pri ich užívaní je potrebné, aby ste boli maximálne opatrní. Sú totiž vysoko návykové a často sa stáva, že mnohí bez svojej „tabletky“ nedokážu zaspať.

Veľkou výhodou lieku Baldriparan je, že účinok prichádza postupne. Nejde o žiadny agresívny liek, na ktorý by ste si mohli vybudovať závislosť.

Navyše účinok je založený na prírodnom extrakte z koreňa valeriány lekárskej a nie na nejakej umelej látke. Svoju spokojnosť vyjadrujú aj zákazníci v recenziách k tomuto lieku.

Pochvaľujú si ľahšie zaspávanie, neprerušovaný spánok a niektorí zaznamenali aj zmiernenie nervového napätia. Zároveň uvádzajú, že nástup účinku sa objavuje postupne a je individuálny.

Z nášho pohľadu je Baldriparan vhodným riešením pre každého, kto nutne potrebuje upokojiť nervy a pomôcť so spánkom.

Ak si zvolíte túto cestu, musíte byť trpezliví, liek užívať pravidelne a za odmenu sa budete prebúdzať oddýchnutí a plní energie.

Prehľad


Zdravie

Kvalitný produkt zameraný na spánok.

Cena

Výhodná cena.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Kvalitné účinky
 • Kvalitné zloženie produktu

 • Dobrá dostupnosť produktu
 • Výhodná cena

Záverečné hodnotenie

baldriparan

3.9/5 - (23 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu