Späť

„DEPRESIA“ postupne ničí dušu a telo. Nedovoľte jej, aby riadila váš život

Pridané: 06.11.2016 07:18:10

06 November 2016

„DEPRESIA“ postupne ničí dušu a telo. Nedovoľte jej, aby riadila váš život

Odborníci ju považujú za ochorenie svetového chaosu. Civilizáciou sa depresia šíri ako epidémia.

Beznádej, pocity zlyhania, čierne myšlienky, ako sa s tým vysporiadať a čeliť tomu, čo vás trápi? „Skutočným nepriateľom nie je samotná úzkosť, ale dôvod, pre ktorý ju máte."

Nájdite príčinu, nájdete riešenie. Zbavte svoju myseľ týchto negatívnych spúšťačov.

 

Čo môžete pre seba urobiť, ak vás postihne depresia?

(Článok je zameraný na dočasné štádia depresie a návaly negatívneho myslenia).

Neanalyzujte „mohol som, a čo keby som..." Rýpanie v minulosti, rozoberanie toho, čo sa odohralo, nič nezmení. Pokúste sa odpustiť sebe i ostatným – inak vás utopí minulosť. Smútok a hnev starých udalostí, to všetko trýzni vašu myseľ. Uzavrite staré záležitosti a stopnite výčitky minulosti.

Čas plynie rýchlo a vaša príležitosť na zmenu prichádza každý deň, ale v súčasnosti.

 

Trápi vás názor okolia? Azda oni utvárajú váš život? Omyl, ten si utvárate len vy sami. Čokoľvek pre čo sa v živote odhodláte, spravíte v domnení, že vás to urobí šťastnými. Bojíte sa výsmechu a osočovania? Tráviť čas s priateľmi a rodinou

Vždy sa na tejto planéte nájde osoba, ktorá vás pochopí a podporí. Preto sa obklopujte ľuďmi, ktorý vo vás veria. Kamaráti a rodina sú dôležitý, čiastočne ovplyvňujú váš život, vaše rozhodnutia. Dobre si vyberte, koho do svojho sveta vpustíte, aj keď by to mala byť len hŕstka ľudí.

Nedovoľte niekomu, aby vás negatívne ovplyvňoval, a tým bránil vašej ceste".

 

Stop strachu

„Strach je klamár a vy mu slepo veríte." 80% toho, čoho sa bojíte, sa v skutočnosti nikdy nestane. „Padnete na dno? No a čo." Aj vaše prvé kroky boli plné pádov.

Na svoje životné prehry vzhliadajte ako na skúsenosti, ktoré vás posunú životom ďalej. Posilnia a robia z vás odvážnejšie osobnosti. Aj tí najlepší športovci, vedci či umelci sveta čelili kritike, osočovaniu a výsmechu.

Bolesť patrí k životu, či už ste chudobný alebo žijete v prepychu. Snažte sa pohnúť z bodu, ktorý vás trápi a nie v ňom deprimovane zotrvávať.

Občas sa každý ocitne v situácii, kedy má chuť ujsť pred celým svetom. Sú to momenty života, ktoré musíte prekonať len vy sami.

Samota je niekedy skvelý spoločník na utriedenie myšlienok. Napíšte na papier, čo vás trápi, nechajte myšlienky a ruku plynúť, tá odpoveď príde sama – možno neveríte, ale zaberá to.

Doprajte si balzam na dušu. Ak čokoľvek trápi vašu myseľ - nájdite si útočisko kamarátov, rodinu. Nabijú vás energiou a nedovolia negatívne myslieť.

Záľuby a koníčky sú úžasný únik zo sveta temnoty. Akákoľvek činnosť, ktorá vás napĺňa a baví - zároveň vyčistí a ukľudní vašu myseľ.

 

Depresia je nebezpečné psychické ochorenie, postihuje každú 5 ženu a každého 10 muža. 70% pokusov siahnutia na život bolo podmienených týmto ochorením. Nehovoriac o tom, že keď trpí myseľ, trpí aj každá bunka tela. Trápenie a stres ticho spúšťajú vážne ochorenia a zápaly v tele. Preto je dôležité, podchytiť toto ochorenie v začiatkoch.

Každý je jedinečný a prežíva ťažké momenty života rozdielne. Je dôležité uvedomiť si, že jediná osoba, ktorá utvára váš život, ste len vy. Nedovoľte svojmu strachu a ani nikomu inému, aby vás obral o možnosť byť šťastným.

Isté však je, že „žiadna bolesť netrvá večne" , je len na vás, ako dlho jej dovolíte zotrvať.

 

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať  Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

Zelené potraviny majú cenu zlata

TOP bylinkové čaje, ich zázračný účinok musíte vyskúšať

Boj proti padaniu vlasov zahájený! Pridajte sa aj vy

Huby nesmrteľnosti, poznáte ich liečivé účinky?

Poznáte zloženie vašej kozmetiky? Na toto si dajte pozor!

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Plaťte pohodlne a bezpečne

Novinky

 Akcie - Zľavy

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×