Späť

Depresia – nepriateľ, ktorého sa môžete zbaviť

Depresia – nepriateľ, ktorého sa môžete zbaviť

Sychravé jesenné počasie a nedostatok slnečných lúčov často zvyšujú pocit únavy a depresie. Depresia sa čoraz častejšie prejavuje v mladšom veku.

V posledných rokoch sa strojnásobil počet ľudí trpiacich depresiou. Depresia nie je hanba, je to najbolestivejšia bolesť, keď ľudská duša bolí viac ako telo. Ak vás prepadajú pocity úzkosti a beznádeje, vykročte postupne za šťastnejším životom.

 

UVEDOMTE SI!

Prvým krokom k šťastnému životu je prijať negatívne pocity. Nie sme roboti, strach a úzkosť sa ukrýva v nás všetkých. Negatívne emócie patria k nášmu životu. Vyplavte ich na povrch, odstráňte čierny mrak a nedovoľte problémom zo svojej minulosti ovplyvňovať prítomnosť.

 

VÝZVA MYŠLIENKAM

Ak sa cítite ako najzúfalejší človek na planéte, začnite si katastrofálne vízie podkladať faktami. Zamyslite sa a odpovedzte si na otázku: prečo sa tak cítim? Zapojte logiku a porazte negatívne pocity racionálnym zmýšľaním skôr, ako vám začiernia celú myseľ.

 

CIEĽ

Depresiu sprevádza často celkový pocit neschopnosti. Stanovte si ciele, ktoré budete vedieť dosiahnuť na ďalší deň. Krok po kroku sa dostanete k úspechu. Nezabudnite sa za úspech adekvátne pochváliť. Uvidíte, ako sa postupne začnete tešiť aj z maličkostí a svoje hranice budete posúvať.

 Vytvorte si dosiahnuteľné denné ciele

 

JEDÁLNIČEK

Jedným z dôležitých faktorov, ktorý pomáha zlepšiť psychiku, je stravovanie. Zaraďte do svojho jedálnička potraviny, ktoré vám dopomôžu k lepšej nálade:

OMEGA-3 mastné kyseliny. Losos, makrela, vlašské orechy, chia a ľanové semienka majú blahodarný účinok na zdravie a duševnú pohodu. Štúdie poukazujú na úzku spojitosť medzi nedostatkom omega-3 mastných kyselín a duševnými poruchami. Doprajte si na tanieri svoju psychickú podporu.

ŽENŠEN. Najsilnejší posilňujúci prostriedok ázijskej medicíny. Pomôže vám vrátiť chuť do života, podporí kvalitný spánok, zvýši výkonnosť, a to hlavne mentálnu. Doprajte si ho vo forme čaju alebo pravého extraktu.

ĽUBOVNÍK BODKOVANÝ. Každodenná konzumácia troch deci čaju zaručí kvalitný spánok, potlačí strach a pocit úzkosti. Ľubovník pomáha aj orgánom, ktoré najviac počas depresie trpia, napr. žalúdku.

 

NEBOJTE SA

Strach je najväčší nepriateľ, ktorý vám bráni dosiahnuť plnohodnotný život. Prekonajte ho. Zbavte sa konšpiračných teórií o neúspechu a možných následkoch. Pokiaľ neskúsite, nedozviete sa. Nemusíte všetko zvládnuť na výbornú! Ak spadnete, postavíte sa a vykročíte vpred ako skúsenejší, odolnejší a silnejší človek.

 

Z neúspechu môžeme vyjsť silnejší

 

Opustite zónu beznádeje, nájdite si činnosť, ktorá vám vyčarí úsmev na tvári. Obklopte sa vernými priateľmi. Nájdite človeka, ktorému vy sami viete podať pomocnú ruku.

Základom šťastného života ste vy a vaše myšlienky. A nezabudnite na tvrdenie: „Najvyššia myšlienka je vždy tá, ktorá obsahuje radosť."

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať  Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

Ako zdolať nádorové bunky?

STRES pramení z vašich myšlienok. Zmeníte vaše postoje, zmeníte celý váš svet

Jedlo ako najväčší nepriateľ

Huby nesmrteľnosti, poznáte ich liečivé účinky?

TOXÍNY. Poznáte ich nebezpečný dopad na organizmus? Pomôžte organizmu proti nim bojovať

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×