Urinal – Na močové cesty – Ako účinkuje?

Pre ženyUrinal - Na močové cesty - Ako účinkuje?

Správne fungovanie močových ciest je znakom dobrého zdravia a pocitu komfortu. Veď koho by neobťažovalo časté močenie sprevádzané pálením, a to nehovoriac ešte o ďalších nepríjemných pocitoch „tam dolu“. Ženy vedia o infekciách močových ciest svoje. Ako nežnejšie pohlavie so svojou krehkou anatómiou tela rýchlejšie podľahnú baktériám.

Tie sa dostanú na miesta, na ktorých nemajú čo hľadať a problém je na svete. Existuje iba málo šťastných dám, ktoré ešte nezažili spomenuté problémy.

Ak ste už niekedy prekonali infekciu močových ciest, je viac ako pravdepodobné, že sa opäť vráti. Najlepšou prevenciou sú zdravé močové cesty. Prípravok Urinal od spoločnosti Idelin predstavuje cestu k zdravým močovým cestám a pomôže vám už pri prvých náznakoch infekcie. Má veľmi zaujímavé zloženie, preto sme sa rozhodli preskúmať jeho účinky.

Na našom trhu je k dispozícii hneď niekoľko variantov. Je medzi nimi napríklad Urinal Akut Forte, ba dokonca aj Urinal sirup pre deti. My sme si posvietili na priekopníka týchto doplnkov stravy, a to Urinal so zlatobyľou obyčajnou.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Urinal?

Čo to je?


Urinal je výživový doplnok vo forme kapsúl s čisto prírodným zložením. Je určený na dlhodobú starostlivosť a podporu zdravých močových ciest.

Obsahuje hneď niekoľko dôležitých zložiek, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na močové ústrojenstvo.

Vysoká koncentrácia extraktu z brusníc v spojení so zlatobyľou obyčajnou a vitamínom D sú silnou trojkou bojujúcou za vaše zdravie.

Kapsuly sú schválené Úradom verejného zdravotníctva a ich užívanie je plne bezpečné.

Prípravky Urinal sú primárne určené pre ženy, no môžu pozitívne vplývať aj na zdravie opačného pohlavia a detí.

Urinal so zlatobyľou obyčajnou je vhodný pre každého, kto bojuje s opakovanými infekciami alebo chce predísť ich vzniku. Môžu ho užívať aj deti staršie ako 12 rokov.

Ako funguje močová sústava?


Močovú sústavu tvoria horné močové cesty (obličky a močovody) a dolné močové cesty (mechúr a močová rúra).

Močová sústava pracuje nepretržite, a to na čele s obličkami, ktoré sú pre náš život rovnako dôležité ako srdce.

Obličky totiž filtrujú krv a odvádzajú moč do mechúra.

V zdravej močovej sústave všetky jej časti spolupracujú a spoločne čistia naše telo. Prostredníctvom moču odvádzajú toxíny a odpadové látky.

Infekcia a močové cesty


Aj napriek tomu, že močové ústrojenstvo má takú zodpovednú úlohu, iba málo ľudí ho udržiava v dobrej kondícii. Oslabené močové cesty ľahšie podliehajú infekciám.

Paradoxom je, že tieto infekcie väčšinou vyvolávajú naše vlastné baktérie. Napríklad „stará známa“ baktéria Escherichia coli skrátene E. coli alebo aj mnohé ďalšie.

Ak sa tieto baktérie dostanú mimo svojho prirodzeného prostredia, môžu spôsobiť nepríjemné pocity sprevádzané pálením a bolesťou pri močení. Najhoršie je, že infekcie sa vracajú opakovane.

Zdola, nahor…

Infekcia väčšinou napadne dolné močové cesty, čiže mechúr a močovú rúru. Zanedbaním liečby sa baktérie môžu rozšíriť až do obličiek a močovodu, teda horných močových ciest.

Ak tento stav nastane, dochádza k zhoršeniu príznakov a prehĺbeniu komplikácií. Okrem bežných ťažkostí sa môže dostaviť bolesť chrbtice, nevoľnosť, teplota a v najhoršom prípade zlyhanie obličiek alebo urosepsa.

Urosepsa je infekcia močového ústrojenstva a vyžaduje si špeciálnu liečbu.

urinal Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Urinal? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Čo spôsobuje infekciu?


 • Escherichia coli – baktéria, ktorá sa prirodzene nachádza v tráviacej sústave, a to najčastejšie v oblasti konečníka. Odtiaľ sa môže jednoducho rozšíriť do močových ciest.
 • Chlad – najmä ženy by si mali dávať pozor na chladné počasie. Chlad totiž veľmi ľahko podnieti vznik infekcie. Nie nadarmo nám mamy neustále opakujú: „Nesadaj si na chladnú zem a zakrývaj si kríže!“
 • Imunita – tak, ako všetky choroby, aj infekcia močových ciest vzniká na podnet oslabenej obranyschopnosti. Telo nie je dostatočne silné, aby odolalo útokom baktérií.
 • Málo tekutín a zadržiavanie moču – pravidelný pitný režim a močenie prospievajú správnemu fungovaniu močovej sústavy.
 • Ochorenia – niektoré ochorenia sú rizikovým faktorom na vznik infekcie. Napríklad pri cukrovke sa do moču vylučuje cukor, čím vzniká sladšie prostredie, ktoré je živnou pôdou pre baktérie. Inkontinencia zasa spôsobuje, že moč sa vracia do močových ciest a baktérie sa ľahko dostanú na nesprávne miesta.

Príznaky infekcie močových ciest


 • močenie sprevádzané pocitom pálenia alebo bolesťou
 • neustále nutkanie na močenie a krv v moči
 • zapáchajúci tmavý alebo zakalený moč
 • pocit chladu bez zjavnej príčiny

Ako sa môžete chrániť?


Vzniku infekcií močových ciest môže zamedziť vhodná prevencia.

Základom sú zdravé močové cesty, hydratácia a hygiena.

Snažte sa preto pridŕžať týchto zásad:

 • po vykonaní potreby sa utierajte spredu dozadu, zamedzíte tak prenosu baktérií z konečníka
 • pri umývaní intímnych miest sa vyhýbajte dráždivým mydlám a gélom, ktoré vysušujú pokožku
 • zvýšte príjem vitamínu D, ktorý posilňuje imunitný systém
 • pite dostatok tekutín a obmedzte konzumáciu výrazne korenistých jedál, kávy a alkoholu
 • odporúča sa užívanie výživových doplnkov. Prípravky majú prírodné zloženie a podporujú vyplavovanie baktérií von z tela. Práve Urinal môže byť svojím zložením vhodnou možnosťou, ako udržať močové cesty zdravé a funkčné.

Účinky


Urinal má vďaka obsahu prírodných extraktov a vitamínu D nasledovné účinky:

 • podpora správnej funkcie močových ciest
 • posilnenie imunitného systému
 • udržanie zdravia močového mechúra a obličiek (odporúča sa aj pri bolesti obličiek)
 • zníženie inzulínovej rezistencie (vhodný doplnok pri diabetes 2. Typu)
 • pomoc pri počiatočných príznakoch infekcie močových ciest

Zdroj:

Zloženie


NutriCran®Vaccinium macrocarpon sušená šťava 200 mg

CystiCran® – Vaccinium macrocarpon extrakt z plodov 3,0 mg

 • brusnice sú malé bobuľovité ovocie všeobecne známe svojím pozitívnym vplyvom na zdravie močových ciest. Vysoká koncentrácia antioxidantov a proantokyanidínov zamedzuje prichyteniu baktérií na steny močových ciest, a tým predchádza infekcii. Obsiahnuté vitamíny a minerály posilňujú imunitný systém, znižujú vysoký krvný tlak a pôsobia ako prevencia proti niektorým druhom rakoviny. Zvýšená konzumácia brusníc sa odporúča ľuďom, ktorí berú lieky na riedenie krvi, pretože sú bohatým zdrojom vitamínu K.

Zlatobyľ obyčajná – Solidago virgaurea sušená rastlina (extrakt z celej rastliny min. 10:1 – 20 resp. 60 mg)

 • rastlina obsahuje saporíny, flavonoidy, triesloviny, pseudotriesloviny a ďalšie látky prospešné pre organizmus. Podporuje činnosť močového ústrojenstva, prečisťuje ho a má močopudné účinky. Pomáha pri ochoreniach obličiek a posilňuje mechúr. Okrem toho má priaznivý vplyv na trávenie, psychiku a mentálne zdravie.

Vitamín D 1,7 µg

 • je dôležitý pre našu obranyschopnosť. Aktivuje bunky imunitného systému a ľudia, ktorí trpia jeho nedostatkom, bývajú častejšie chorí. Potrebujeme ho aj pre zdravé kosti, svaly, zuby a kožu, zvyšuje vitalitu a dodáva nám energiu.

Užívanie a dávkovanie


 • vždy užívajte tak, ako je uvedené v príbalovom letáku
 • odporúčaná dávka pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov je 1 – 3 tablety denne
 • tablety sa užívajú celé a zapíjajú dostatočným množstvom tekutiny

Cena


Výživový doplnok Urinal kúpite v lekárni alebo na internete, a to v dvoch veľkostiach balenia po 30 alebo 60 kapsúl.

Vždy nakupujte iba u spoľahlivého predajcu.

My odporúčame stránku dr.max.sk, kde nájdete aj ďalšie varianty tohto produktu. Urinal 30 cpl je momentálne v akcii za 8,49 €Urinal 60 cpl lekáreň ponúka za odporučenú cenu 17,99 €.

Urinal
urinal

60 kusov
Skladom
17,99 €
(platí ku dňu 9.7.2019)

Upozornenie


 • prípravok je doplnok stravy a neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy
 • nie je vhodný pre deti mladšie ako 12 rokov a pre ľudí s alergiou na včelie produkty
 • výrobca neuvádza informácie o užívaní v období gravidity a laktácie
 • vedľajšie účinky nie sú známe
 • skladujte mimo dosahu detí, v pôvodnom obale, na suchom mieste pri teplote do 25 °C

Výhody a nevýhody


 • prírodné zloženie bez genetických úprav
 • vhodná prevencia vzniku infekcií močových ciest
 • neobsahuje lepok ani laktózu
 • dobré zloženie a vyvážená kombinácia účinných látok
 • vhodný doplnok pri užívaní antibiotík

 • nie je vhodný pre malé deti

Záverečné zhodnotenie


Všetci si uvedomujeme, že infekcie močových ciest sú veľmi častým ochorením. Hlavne u žien. Prečo by sme teda mali čakať, pokiaľ sa objaví nepríjemné pálenie, bolesť a ďalšie problémy, ktoré môže infekcia spôsobiť?

Cesta k zdravým močovým cestám nie je zložitá. Dnes máme k dispozícii veľmi veľa produktov, ktoré sa postarajú o naše telo.

Jediné čo musíme urobiť, je skočiť do lekárne a vybrať si ten, ktorý nám najviac vyhovuje. Urinal s obsahom zlatobyle obyčajnej sa javí ako kvalitný výživový doplnok na udržanie zdravých močových ciest, prevenciu proti vzniku infekcie a na posilnenie imunity. Svedčí o tom aj jeho zloženie.

Brusnice, zlatobyľ obyčajná aj vitamín D telu iba prospievajú. Keď si pozriete recenzie k prípravku, môžete vidieť pozitívne reakcie ľudí, ktorí s ním majú svoje skúsenosti.

Odporúčajú ho ako prevenciu infekcií, pomoc pri prvých náznakoch ochorenia a osvedčil sa aj pri akútnych a chronických problémoch urologického charakteru.

Urinal určite stojí za vyskúšanie. Jeho užívanie je bezpečné, jednoduché a môže vás ušetriť nepríjemných komplikácií vyvolaných infekciou močových ciest.

Prehľad


Zdravie

Kvalitné účinky na tvorbu aftov.

Cena

Veľmi prijateľná cena produktu.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Produkt je väčšinou skladom a má výhodnú cenu
 • Kvalitné zloženie výrobku

 • Zameraný na úzku oblasť
 • Prijateľná cena a kvalitné recenzie

Záverečné hodnotenie

urinal

4/5 - (8 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu