NosiFol – Dokáže podporiť plodnosť? (recenzia)

Pre ženyNosiFol - Dokáže podporiť plodnosť? (recenzia)

Túžite po dieťatku, no nedarí sa? Splodenie potomka je čím ďalej, tým náročnejšie. To, čo bolo kedysi prirodzenou súčasťou života sa stáva celosvetovým problémom.

Môžu za to rôzne ochorenia, zhoršujúce sa životné prostredie, ale aj životný štýl. Čoraz viac dvojíc odďaľuje plánované rodičovstvo z ekonomických, spoločenských či pracovných dôvodov. Čím sme starší, tým sa šanca na stvorenie nového života znižuje. Problém sa môže týkať ako mužov, tak aj žien.

Nespoliehajte sa na náhodu, podporte svoje úsilie o založenie rodiny vhodnými doplnkami výživy, ktoré dodajú telu potrebné látky pozitívne vplývajúce na plodnosť oboch pohlaví.

Jedným z takýchto prípravkov je aj NosiFol, prírodný výživový doplnok, ktorý vám môže pomôcť počať vaše dieťatko. Ak ste o ňom ešte nepočuli, ponúkame vám všetky informácie o jeho účinkoch, zložení, cene a na základe recenzií si môžete naň  urobiť vlastný úsudok.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť NosiFol?

Čo to je?


NosiFol je prírodný výživový doplnok vo forme tabliet na podporu plodnosti. Obsahuje vitamín D3 a vitamíny skupiny B, medzi nimi myo-inozitol a kyselinu listovú, ktoré sú  dôležité pre správnu funkciu pohlavných orgánov.

Okrem toho je obohatený o zinok. Ten je dôležitý pre pohlavné zdravie žien aj mužov.

NosiFol je k dispozícii aj vo forme prášku NosiFol Forte, NosiFol Duo so zvýšeným obsahom inozitolu a NosiFol DuoActive obohatený o vitamíny C, E a selén.

Výživové doplnky sú špeciálne vyvinuté pre všetky páry, ktoré chcú podporiť svoju snahu splodiť potomka, a zároveň prispieť k správnemu fungovaniu reprodukčných orgánov.  

Keď sa nedarí…


Rozhodnutie založiť si rodinu je v živote zásadný krok, ktorý však môže mať neočakávane stresujúci priebeh.

Prvý mesiac bez úspechu zoberiete s úsmevom, druhý prinesie neistotu a s ďalšími neúspešnými pokusmi sa dostaví naozajstný strach.

Problém s plodnosťou alebo úspešným donosením zdravého dieťaťa je pomerne častý problém, ktorý sa dnes týka každého siedmeho páru.

Niekoľko faktov o plodnosti


 • Na veku záleží – s pribúdajúcimi rokmi sa znižuje šanca prirodzeného počatia dieťaťa. Týka sa to najmä žien po 35. roku života, kedy začne klesať počet vajíčok a rovnako sa znižuje zdravotná kondícia pohlavných orgánov. Neznamená to, že ženy vo vyššom veku nemôžu otehotnieť, ale ich šance sa oproti mladším generáciám znižujú.
 • Prvý neúspech ešte nie je dôvodom na paniku – ani pohlavne zdraví ľudia nemajú 100 % istotu, že dieťa splodia na prvý pokus. Môže trvať niekoľko mesiacov, pokiaľ sa „zadarí“, a preto netreba zúfať. Štatistiky ukazujú, že až 60 % zdravých párov založí nový život po šiestich mesiacoch snaženia sa bez lekárskeho zásahu.
 • Vyrovnané šance – problém nebýva iba na strane ženy. Tretina prípadov neplodnosti je na strane muža, tretina spočíva v problémoch na strane ženy a tretinu neplodných prípadov tvorí kombinácia problémov na obidvoch stranách. Sú však aj prípady, kedy je príčina neplodnosti neznáma.
 • Na neplodnosť sa pripravujeme sami – chronický stres, nesprávna výživa a z nej vyplývajúca podvýživa alebo obezita, fajčenie, a to aj pasívne, užívanie alkoholu či drog, to všetko sú faktory, ktoré významne vplývajú na ženskú a mužskú plodnosť. Ide o rovnaký princíp ako napríklad pri infarkte. Nepriaznivé vplyvy sa za niekoľko rokov nabaľujú, až pokým ich už telo neunesie a nastáva kolaps niektorých funkcií. Preto je dôležité telo neoberať o možnosť splodiť dieťa, ale náležite ho naň pripraviť. Zmenou životného štýlu a zásobením organizmu vitamínmi a minerálmi môžete výrazne zvýšiť svoje šance otehotnieť.

Účinky


NosiFol vďaka svojmu zloženiu podporuje:

 • reprodukčné zdravie doplnením vitamínov a ostatných látok organizmu, najmä však v prípade nedostatku či zvýšenej potreby inozitolu a kyseliny listovej v organizme
 • normálnu plodnosť a správne fungovanie reprodukčných orgánov

Zloženie


 • myo-inozitol 2 g – forma vitamínu B8, ktorá je súčasťou bunkových membrán a podporuje metabolizmus mastných kyselín a vstrebávanie vitamínu E. Vplýva na niektoré hormonálne parametre, ako je napríklad redukcia úrovní luteinizačného hormónu (LH) v plazme, testosterónu, prolaktínu a pomeru LH/FSH (FSH – folikulostimulačný hormón). Inozitol taktiež pôsobí na pravidelný menštruačný cyklus a pri ovulácii.V zahraničí je jedným z oficiálnych liekov neplodnosti, no u nás je len súčasťou výživových doplnkov. Nachádza sa aj v strave, no na pokrytie potrebnej dávky by ste museli denne zjesť aspoň päť kilogramov ryže, štyri kilogramy fazule alebo deväť až desať kusov pomarančov.
 • Kyselina listová 400 μg – vitamín B9 podporuje rast zárodočných tkanív počas tehotenstva, správnu syntézu aminokyselín, normálnu krvotvorbu, látkovú premenu homocysteínu, normálnu psychickú činnosť, posilňuje imunitný systém, znižuje vyčerpania a únavu. Doplnkové užívanie kyseliny listovej zvyšuje úroveň folfátu. Jeho nízka úroveň je rizikovým faktorom pre poruchy neurálnej trubice u vyvíjajúceho sa plodu.
 • Zinok – pozitívne vplýva na funkciu pohlavného ústrojenstva, tvorbu hormónov a má vplyv na plodnosť u mužov aj žien.
 • Vitamín B6 – prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu, tvorbe cysteínu, normálnej činnosti nervovej sústavy a psychickej činnosti.
 • Vitamín B12 – podporuje normálny energetický metabolizmus, činnosť nervovej sústavy, správnu látkovú premenu homocysteínu, normálnu psychickú činnosť, tvorbu červených krviniek, funkciu imunitného systému, znižuje únavu a podieľa sa na procese delenia buniek.
 • Vitamín D3– zohráva významnú úlohu v procese delenia buniek.

Užívanie a dávkovanie


 • vždy užívajte tak, ako je uvedené v príbalovom letáku, neprekračujte odporúčané dávkovanie, ak lekár neurčí inak
 • odporúčaná denná dávka je 1 až 2 tablety denne po dobu minimálne 3 mesiacov
 • tablety sa užívajú celé a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny
 • tehotné ženy môžu prípravok užívať počas celého obdobia gravidity

Cena


NosiFol je možné zakúpiť v lekárni alebo na internete. Odporúčame nákup u overeného predajcu lekarentriveze.sk, kde za NosiFol 60 tbl. zaplatíte 20,18 €.

Alternatívne prípravky NosiFol Forte 30 x 4g a NosiFol DuoActive 30 x 4 g kúpite najvýhodnejšie na stránke najlekaren.eu za akciovú cenu 32,22 €.

NosiFol

nosifol

60 tabliet
Skladom
20,18 €
(platí ku dňu 17.4.2019)

Upozornenie


 • prípravok je klasifikovaný ako doplnok stravy, nie je náhradou plnohodnotnej stravy
 • výrobca neuvádza žiadne informácie o nežiaducich účinkoch
 • prípravok nie je určený pre deti a osoby alergické na niektorú zo zložiek
 • neprekračujte odporúčané dávkovanie, skladujte mimo dosahu detí

Výhody a nevýhody


 • obsah vitamínov a zinku dôležitých pre správnu funkciu reprodukčných orgánov
 • jednoduché dávkovanie bez viazanosti na jedlo
 • prijateľná cena

 • väčšie tablety
 • horšia dostupnosť produktu

Záverečné zhodnotenie


Problém s otehotnením určite nie je príjemná téma, no nakoľko je veľmi aktuálna, je potrebné jej venovať pozornosť. V prvom rade je dôležité po neúspešných pokusoch hneď nepanikáriť a nespájať ich hneď s neplodnosťou.

Niekedy naozaj stačí doplnenie správnych vitamínov a minerálov. Aby telo správne fungovalo, potrebuje kvalitné „pohonné látky“. NosiFol určite zaujme svojím zložením bohatým na vitamíny skupiny B a zinok, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie pohlavných orgánov.

Pri hľadaní recenzií sa ukázalo, že medzi zákazníkmi sú napriek vyššej cene viac populárne jeho alternatívy NosiFol Forte a Duo vo forme prášku, ktoré sa stretávajú iba s pozitívnymi ohlasmi.

Konkrétne k NosiFolu sa vyjadrilo iba niekoľko užívateľov, ktorí ho považujú za dobrý zdroj vitamínov a zinku za prijateľnú cenu.

Na druhej strane sa však sťažujú na veľkosť tabliet, ktoré sa ťažšie prehĺtajú, a to môže byť dôvodom, prečo veľa ľudí uprednostňuje doplnok výživy rovnakej značky vo forme prášku.

Nech sa už rozhodnete pre ktorýkoľvek variant, rozhodne vám neublíži, posilníte ním svoje telo a možno sa už onedlho budete tešiť z bábätka.

Prehľad


Zdravie

Kvalitný produkt na podporu plodnosti.

Balenia

Rôzne varianty produktu.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie produktu.

Zameranie

Prípravok zameraný na úzku oblasť.

Hlavné výhody

 • Kvalitné účinky
 • Kvalitné zloženie produktu

 • Veľké balenie
 • Rôzne varianty produktu

Záverečné hodnotenie

nosifol

3.4/5 - (24 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu