Tabletky Bellasin – Hodnotenia a recenzia

Pre ženyTabletky Bellasin - Hodnotenia a recenzia

Klimaktérium alebo pre nás trochu známejší pojem obdobie menopauzy je strašiakom mnohých žien. Tento prirodzený proces u žien prichádza zväčša po štyridsiatke, presnejšie medzi 45. až 55. Rokom. Známym faktom je, že čím je človek starší, tým má pomalšie spaľovanie. Muži majú väčší podiel svalovej hmoty a vyššiu váhu neprežívajú tak ako my ženy.

 Po štyridsiatke sa u žien objavujú hormonálne zmeny, ktoré spôsobujú, že ich metabolizmus sa spomaľuje a všímajú si neočakávane vyššiu hmotnosť. To znamená, že strava sa oveľa pomalšie mení na využiteľnú energiu ako predtým.

Veľa žien chce bojovať s týmto javom prostredníctvom rôznych liekov a výživových doplnkov. Práve preto česká spoločnosť Salutem Pharma s.r.o. vyrobila prípravok Bellasin. Mal by pomôcť regulovať telesnú hmotnosť u žien v období menopauzy. Je to ale skutočne tak?

Všetky informácie o prípravku Bellasin nájdete v našej recenzii.

Cenový prehľad


O výrobcovi


Salutem Pharma s.r.o. je inovatívna spoločnosť v Českej republike, ktorej sídlo je vo Frýdku-Místku. Táto spoločnosť sa zaoberá výskumom, vývojom a distribúciou výživových doplnkov a vitamínov. Ich snahou je ponúknuť spotrebiteľom také produkty, ktoré efektívne pomôžu k upevneniu ich zdravia, posilneniu kondície a celkovo podporiť ich osobitú krásu.

Spoločnosť je hrdá na svoj veľmi kvalitný sortiment produktov, ktoré sú postavené na dokázanom efekte jednotlivých účinných látok. Obzvlášť sa špecializuje na výrobky, ktoré sú určené pre zdravé ženy, pohybový aparát ale tiež na multivitamínové produkty a prípravky na redukciu hmotnosti.

Partnermi Salutem Pharma s.r.o. sú poprední českí ale aj slovenskí lekári a odborníci na zdravú výživu, Najväčšou inšpiráciou sú pre nich práve ľudia snaha pomôcť im udržať si zdravie v ich každodennom živote.

Čo je Bellasin?


 Bellasin balance 40+ je prípravok, ktorý je špeciálne vyvinutý pre ženy po štyridsiatke.

S pribúdajúcim vekom ženské telo prichádza o dôležité hormóny ako je estrogén a progesterón. Zmeny v biologických procesoch sprevádzajú 2 typy príznakov a to fyzické ale aj psychické.

 Fyzické príznaky

Najčastejšie fyzické príznaky sú: návaly tepla, nevoľnosť, búšenie srdca, nadmerné potenie, bolesti hlavy a závraty

 Psychické príznaky

K psychickým príznakom zaraďujeme: zmeny nálad, úzkosť, nespavosť, zhoršenie pamäti, ťažšia koncentrácia a rozhodovanie sa

Okrem týchto príznakov dochádza aj k spomalenému metabolizmu, zadržiavaniu vody v tele, zvýšenej hmotnosti a ukladaniu tukov v rizikových partiách.


bellasin  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Bellasin? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Zobraziť v obchode

Účinky


Bellasin balance 40+ má hneď niekoľko účinkov:

 • udržiava hormonálnu rovnováhu
 • prispieva ku kontrole hmotnosti v období menopauzy
 • zrýchľuje metabolizmus a spaľovanie tukov
 • pomáha udržiavať zdravé a pevné kosti
 • udržiava telo vitálne a dodáva mu energiu
 • odbúrava tuk z rizikových partií
 • podporuje fungovanie ciev a srdca
 • pomáha zbaviť sa pocitu stresu a nervozity

Zloženie


Bellasin je prípravok na prírodnej báze a obsahuje rastlinné extrakty zo zeleného čaju, guarany, zázvoru, olivových listov, rozchodnice ružovej, ďateliny, sóje a ľanu.

Poďme si teda podrobne rozobrať jednotlivé zložky a ich vplyv na ženský organizmus.

Zelený čaj (Camellia Sinensis)

1 kapsula Bellasin obsahuje 180 mg extraktu zo zeleného čaju. Obsahuje 45% EGCG (epigallocatechin gallát), ktorý prispieva k oxidácii tukov.

Zelený čaj má blahodárny účinok na ľudský organizmus Spomedzi všetkých čajov je zelený čaj najbohatší na antioxidanty. Jeho účinky sa odrážajú aj na vašej pleti. Zlepšuje jej kvalitu a eliminuje tvorbu vrások. Mnohí lekári odporúčajú vymeniť kávu za zelený čaj. Zamysleli ste sa niekedy nad tým prečo je tomu tak? My vám to tajomstvo prezradíme. Zelený čaj totiž obsahuje veľké množstvo kofeínu a má podstatne silnejší účinok ako káva.

A práve preto by si mali dať na kofeín pozor ľudia trpiaci srdcovo-cievnymi ochoreniami. Zvyšuje srdcovú aktivitu a neodporúča sa užívať ani pred spaním. Zelený čaj zbavuje telo nadbytočných tekutín, teda podporuje močenie, preto by si na neho mali dať pozor aj ženy s inkontinenciou.

Vápnik

1 kapsula Bellasin obsahuje 80 mg vápnika.

Minerál ako je vápnik má v ľudskom organizme nenahraditeľné miesto. Je dôležitý pre silné zuby a kosti, pomáha znížiť stratu kostnej hmoty v dôsledku starnutia. Objavilo sa už množstvo výskumov, ktoré potvrdzujú, že vápnik pomáha zabrániť priberaniu na váhe, pretože podporuje spaľovanie tuku a zabraňuje jeho ukladaniu. Aj keď až 99% vápnika sa nachádza v kostiach a v zuboch je potrebné ho napriek tomu dopĺňať. Nedostatok vápnika môže spôsobovať problémy so srdcom a vysoký krvný tlak.

L-karnitín tartrát

1 kapsula Bellasin obsahuje 50 mg L-karnitínu.

L-karnitín je dôležitá prirodzená živina, ktorá má nenahraditeľnú úlohou v energetickom metabolizme. Jeho úlohou je prenášať mastné kyseliny do mitochondrií, ktoré tieto mastné kyseliny premieňajú na energiu. L-karnitín sa vyskytuje v našej každodennej stravy. Najväčšie zastúpenie má v mäse (jahňacie, hovädzie). V strave denne prijmeme 30-300 mg L-karnitínu. Telo si je schopné túto látku aj samo vytvoriť, ale len vo veľmi malom množstve. Mnohí poznajú L-karnitín skôr ako spaľovač tukov.

Guarana (Paullinia cupana)

1 kapsula Bellasin obsahuje 30 mg extraktu.

Extrakt z guarany má údajne silnejší účinok než samotná rastlina. Hlavnou zložkou guarany je kofeín. Bellasin obsahuje 20% kofeínu. Rozdiel medzi kofeínom v káve a kofeínom v guarane je v chemickej väzbe a spôsobe uvoľňovania do organizmu. Kofeín v guarane má pomalé uvoľňovanie a vďaka tomu povzbudzuje a dodáva energiu na oveľa dlhšiu dobu. Tiež zvyšuje rýchlosť metabolizmu, ale pozor by si mali dať ľudia trpiaci na srdcovo-cievne ochorenia a ženy s inkontinenciou.

Zázvor lekársky (Zingiber officinale)

1 kapsula Bellasin obsahuje 25 mg extraktu.

Zázvor lekársky má množstvo pozitívnych účinkv na naše zdravie ako napr. Stimuluje chuť do jedla, podporuje trávenie, zabraňuje nadmernej tvorbe plynov a urýchľuje metabolizmus živín. Účinnými látkami zázvoru sú silice a pikantná látka gingerol (5% v 1 kapsuly Bellasin). Zázvor lekársky má protizápalové účinky a pôsobí priaznivo aj na imunitný systém.

Olivové listy (Olea europaea)

1 kapsula Bellasin obsahuje 25 mg extraktu.

Mnohé štúdie potvrdili že extrakt z olivových listov má antioxidačné, antibakteriálne a protizápalové účinky. Okrem toho znižuje krvný tlak a hladinu glukózy či cholesterolu v krvi.

Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea)

1 kapsula Bellasin obsahuje 25 mg extraktu.

Účinne pôsobí na organizmus, dodáva vitalitu a energiu. Zlepšuje pamäť, má pozitívny vplyv na hormonálnu rovnováhu, zvyšuje obranyschopnosť organizmu a má aj detoxikačné a antioxidačné účinky. Prispieva aj k zrýchlenému metabolizmu, ale pozor by si mali dať ľudia, ktorí majú problémy s tlakom, rozchodnica ružová ho totiž zvyšuje.

Ďatelina lúčna (Trifolium pratense)

1 kapsula Bellasin obsahuje 25 mg extraktu.

Ďatelina lúčna má vysoký obsah fytoestrogénov (látky rastlinného pôvodu), ktoré vedia zmierniť ťažkosti spájajúce sa s menopauzou.

Sója (Glycine max)

1 kapsula Bellasin obsahuje 25 mg extraktu.

Sója pomáha potlačiť nepríjemné príznaky menopauzy, pretože obsahuje rovnako ako ďatelina lúčna vysoký obsah fytoestrogénov. Jej konzumácia znižuje schopnosť rizika rakoviny prsníka u žien.

Ľan siaty (Linum usitatissimum)

1 kapsula Bellasin obsahuje 15 mg extraktu.

Ľan siaty pomáha pri tráviacich ťažkostiach a obsahuje veľmi dôležité nenasýtené mastné kyseliny, ktoré vytvárajú sliz a tak pomáhajú chrániť žalúdočnú a črevnú sliznicu pred vznikom zápalov. Uľahčuje tiež liečbu a regeneráciu.

Vitamín D3

1 kapsula obsahuje 0,0025 mg.

Vitamín D3 je potrebný pre pevné a zdravé kosti, zabezpečuje vstrebávanie vápnika do krvi. Prispieva tak k jeho lepšiemu využitiu.

Dávkovanie a užívanie


V balení Bellasin sa nachádza 120 kapsúl, ktoré pri pravidelnom užívaní vydržia tak 2 mesiace.

 Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula 2x denne

Prípravok by sa mal užívať pravidelne pre dosiahnutie požadovaného výsledku.

Bellasin zapíjajte dostatočným množstvom vody a neodporúčame ho užívať pred spaním, pretože má povzbudzujúci účinok.

Cena


Balenie obsahujúce 120 kapsúl a môžete si ho zakúpiť vo všetkých kvalitných lekárňach.

Upozornenie


 Bellasin nie je vhodný pred deti, tehotné a dojčiace ženy. Dodržiavajte odporúčanú dennú dávku a neprekračujte ju.

 Nepoužívajte ako náhradu pestrej a rozmanitej stravy. Skladujte v suchu a tme pri teplote do 25°C mimo dosahu detí.

Výhody a nevýhody


 • široké spektrum účinných látok
 • prírodné zloženie
 • určený špeciálne ženám po štyridsiatke
 • pomáha tlmiť neželané prejavy prichádzajúce s menopauzou

 • účinky sú individuálne, nefunguje u každého

Naše hodnotenie


Ak očakávate, že stačí užívať prípravok Bellasin a budete chudnúť jedna radosť, tak vám môžeme s určitosťou povedať, že takto to určite nefunguje.

Pozor si musíte dať na to aj koľko jedla konzumujete.

Vyhnite sa príliš kalorickým jedlám a vyberajte s rozumom, také, ktoré dodajú telu všetky potrebné živiny.

Dodržiavať by ste mali pravidelný pitný režim aj dostatok spánku. Užívanie prípravku Bellasin  môže zmierniť nepríjemné príznaky menopauzy, ale nenechajte sa pomýliť tým, že niekde ho prezentujú ako prípravok na chudnutie.

Účinnosť tohto prípravku je veľmi individuálna.

Záverečné hodnotenie


Zdravie

Ideálny pre ženy nad 40 rokov.

Cena

Výhodná cena produktu.

Kvalita

Kvalitné a overené zloženie.

Zameranie

Úzko zameraný výživový doplnok.

Hlavné výhody Bellasinu

 • Cena
 • Hodnotenie

 • Účinky
 • Zloženie

Záverečné hodnotenie

bellasin

3.9/5 - (18 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu